Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   4 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12345>>


0
(+0|-0)
3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 0:14:10
Lygrys Polski
Anthro
No cóż... jacy są Rosjanie i jakie z nimi stosunki ma cały świat każdy dobrze wie, jednak to co się dzieje ostatnimi czasy zdaje się sugerować że Imperium ma zamiar odzyskać swoje dawne "ziemie", a być może przy tym podbić inne. Osobiście przyglądam się temu z ogromnym niepokojem, być może panikuje lub daje o sobie znać mój pesymizm... ale czy nie sądzicie że to się źle skończy ?? Być może Rosja ma taki jakiś okres... "Agresji", jednak z historii wiemy jak było kiedyś, to w końcu imperium które zagarnęło 3/4 naszych dawnych ziem, być może szykuje się potworka z rozrywki...
Rosja jest ogromna, ma ogromne zasoby surowców, chyba może sobie pozwolić na wojnę ? Dodam jeszcze fakt o broni nuklearnej. Więc ? Będzie 3 wojna światowa ? A może wszystko sie uspokoi i rozejdzie po kościach ?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
Co zrobilibyście gdyby... ?
Jak uważacie jakie mamy szanse jako USE (Zjednoczone Stany Europy), a może będziemy sie musieli broni sami ?
Czy USA dotrzyma umowy i pomoże nam gdyby Rosja zaatakowala polske ?
Czy w ogolę zdarzymy wybudować tarcze antyrakietową zanim dosięgnie nas "nuklearny deszcz" ?
Wypowiadajcie się.. .

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 0:52:42
Arachne
Taur
Na początek zaznaczam, że nie mam telewizora, nie słucham radia ani nie czytam gazet zatem wszelkie przemyślenia są prawdziwie moje. Oparte o neutralne w treści materiały, które znalazłem w necie w ciągu 5 minut. Nie interesowałem się tą sprawą także do teraz.

Cytat z "Wikipedia":
13 listopada 2007 Rosja poinformowała, iż formalnie zakończyła swoją obecność wojskową w Gruzji,[...] Nie zakończyło to jednak ponad 200-letniej obecności wojskowej Rosji na terytorium Gruzji. W dalszym ciągu wojska rosyjskie kontrolują regiony Abchazji i Osetii Południowej działając pod przykrywką sił pokojowych Wspólnoty Niepodległych Państw. W 2008 roku Gruzja wraz z Ukrainą rozpoczęła stanowcze działania mające na celu dołączenie do NATO. [...] Przeciwna jest zaś Rosja (argumentuje to zwiększeniem zagrożenia dla swoich granic), [...] Na szczycie NATO w Bukareszcie 3 kwietnia 2008 roku, Gruzja otrzymała zapewnienie, że na pewno w przyszłości przystąpi do paktu po spełnieniu wymaganych warunków.

W nocy 8 sierpnia 2008, po zbrojnej próbie przywrócenia przez Gruzję "konstytucyjnego porządku", rozpoczęła się wojna w Osetii Południowej. Wojska rosyjskie wkroczyły na tereny autonomii Osetii i Gruzji.

Zatem podsumowując, Rosja od dawna miała chrapkę na tą ziemię. Gruzja natomiast od dawna pragnęła być niepodległa. NATO zapewniło że w niedalekiej przyszłości przyłączy do siebie Gruzję. Rosja poczuła, że czas się kończy, bo jak zaatakuje członka NATO to to nie będzie tak miłe jak zaatakowanie jakiegoś-tam-kraju-na-jakimś-zadupiu-którym-nikt-się-nie-interesuje.

W desperackim kroku pchnięci głupotą i przerostem ambicji zaatakowali z nadzieją na cokolwiek a media to nagłośniły do rangi trzeciej wojny (nie wiem czy tak było ale sądząc z tego jak wszyscy się tym przejmujecie to widocznie jednak nagłośniło).

Cytat z "Redi":
A może wszystko sie uspokoi i rozejdzie po kościach ?

Tak myślę. Dopóki wszystko dzieje się "gdzieś tam" z dala od Niemiec i Francji to UE będzie to mieć w zadzie.

Cytat z "Redi":
Co zrobilibyście gdyby... ?

Gdyby WWIII wybuchło? To co zwykle. Trochę bym programował, trochę chodził do pracy a jak by mi ją zamknęli na czas wojny to bym się obijał. Dopóki do mnie nie dojdzie to nie ma się czym przejmować. A jak już dojdzie to pewnie nawet jej nie zdążę zauważyć.

Cytat z "Redi":
Jak uważacie jakie mamy szanse jako USE (Zjednoczone Stany Europy), a może będziemy sie musieli broni sami ?
Czy USA dotrzyma umowy i pomoże nam gdyby Rosja zaatakowala polske ?
Czy w ogolę zdarzymy wybudować tarcze antyrakietową zanim dosięgnie nas "nuklearny deszcz" ?

Jesteśmy nadal trochę daleko od Rosji (po drodze jeszcze Białoruś/Ukraina). Jeśli by jechali czołgami to ktoś by pewnie ich zauważył, samoloty można zestrzelić... Zostają rakiety, jednak jeśli przyleci jedna to mogą się bronić że wypadek (i dużo to nie da), jak poleci więcej to i tak nie będzie co zbierać. I żadna tarcza nam nie pomoże (no chyba że w Rosji byśmy ją wybudowali).
Ostatnio edytowany przez LV dnia 27.08.2008 10:10:04

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 14:50:19
jestę kapibarę
Wyjaśnienie - wywaliłem ten temat, bo uznałem, że znowu sprowokuje kolejną dyskusję o polityce której mam dosyć wszędzie dookoła, i jeszcze teraz tu. Ale Redi powiedział, że są to ważne sprawy.. przemyślałem i uznałem że prawda, są ważne. Nie powinienm tego usuwać, zatem przywracam. I sam się wypowiem, w troszkę innym tonie.

Małe spojrzenie w przeszłość (tak jakoś na pardon zajrzałem) bo wszyscy mają zwyczaj "znać" tylko newsy z maks ostatniego tygodnia.

http://www.pardon.pl/arty...uz_siodla_konia - 26 kwietnia
http://www.pardon.pl/arty...uzje_za_miesiac - 18 lipiec

Czy może mi ktoś wyjaśnić po co my się tam w ogóle pchamy? (pytanie retoryczne). Za nas nikt nie chciał umierać, to my musimy za wszystkich?

A "wolną osetię" sprowokowało "wolne kosowo".
http://www.pardon.pl/arty..._wolnego_kosowa
Uwaga - tego nie napisali w artykule wyżej: Uznanie niepodległości Osetii naruszyło rezolucję ONZ o integralności Gruzji, a czy nikt się nie zastanowił że uznanie niepodległości Kosowa też naruszało rezolucję ONZ o integralności Serbii? Tak więc Rosja zrobiłą po prostu to samo co i my. I w obu przypadkach to są obszary wielkości województwa. Chodzi o pokazanie, że Rosja też może o czymś decydować. Nie sądzę żeby coś z tego było.

A teraz jak nadają nasze media i politycy i jak to wygląda od drugiej strony:
http://www.pardon.pl/arty...na_ulicach_foto

Z góry uprzedzam, że nie wierzę do końca żadnej ze stron. Każdy miał w tym swój interes. Ale też każda strona desperacko się wybiela.
Tak więc - patrzcie się w obie strony przy wyrażaniu swojego zdania. Bo media karmią was tym czym ONE chcą.
A nie jedyną prawdziwą prawdą, bo takiej nie ma.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 27.08.2008 14:51:01

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:08:28
LV, święte słowa
a zapomina się jeszcze o jednym...
Amerykanie chapnęli Afganistan - Rosjanie "posprzątali" na Kaukazie (w imię walki z terroryzmem)
Amerykanie chapnęli Irak - Rosjanie rozmontowali Gruzję...

i jak bym się uparła to bym znalazła jeszcze parę takich przykładów...

jedni drugim potem się odgrażają ale na groźbach poprzestaną, bo równowaga jest zachowana i każdy o swoje interesy zadbał...

ot tyle... ani w interesie Rosji ani USA nie leży wojna totalna, gorsze są małe niestabilne totalitarne kraiki takie jak Iran czy Komunistyczna Korea... im zawsze może coś odpierdzielić...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:17:59
Angora Turecka
Anthro
Prawda Lessie. Generalnie nie bagatelizowałbym problemu, ale też daleeko do jakiejś światowej wojny. To że totalna wojna się nie opłaca to też tak nie do końca, ale to się po prostu nie wydarzy szybko i na pewno nie będzie bezpośrednio prowodyrem USA czy Rosja...

Ja wolę pozostać przy nadziei że za naszych czasów nic pokroju wojny światowej się nie wydarzy, gdyż jeśli by to miało nastąpić na pełną skalę to nie byłoby za bardzo miejsca gdzie się schować nawet.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:21:51
i tak jest lepiej niż kiedyś, teraz oba mocarstwa mają własne strefy wpływów w które sobie mniej więcej starają się nie wkraczać i nie dochodzi do bezpośrednich konfrontacji jak w Korei, Vietnamie czy na Kubie... no i obecne kryzys są niczym w porównaniu z "kryzysem kubańskim" wtedy mogło dojść do wojny między USA a ZSRR... a teraz skończy się na zadymach dyplomatycznych i dalszym osłabianiu resztek autorytetu EU...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:24:50
Angora Turecka
Anthro
Z tym autorytetem UE jest różnie. Raz w górę, raz w dół... Gdyby faktycznie Europa była jako jeden organ to by się liczył. A tak to jest nijak.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:37:21
Hobbit
Inna forma
Ja mam nadzieję, że to się skończy na wojnie podjazdowej (wkraczamy do jakiegoś słabiutkiego państwa i pokazujemy, jakie wielkie mamy jaja), bo ani Rosja, anie USA nie będą chciały ryzykować zniszczeń na własnych terenach. Szkoda mi tylko tych małych, słabych państw. O siebie się nie boję, Dolny Śląsk jest o krok od Niemiec, takich terenów raczej nie ruszą, bo się pani Merkel wścieknie.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:37:41
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Lessie":
[...]
Amerykanie chapnęli Afganistan - Rosjanie "posprzątali" na Kaukazie (w imię walki z terroryzmem)
Amerykanie chapnęli Irak - Rosjanie rozmontowali Gruzję...


Chapnęli? To słowo brzmi jakby Amerykanie zagarnęli jakieś niesamowicie bogate ziemie w imię korzyści. A co mają? Dwa zrujnowane kraje zamieszkane przez wojowniczo nastawione plemiona i dużo piasku. No i jeszcze kolosalne wydatki na akcję militarną oraz pieniądze wydawane na odbudowę i utrzymanie marionetkowej lokalnej administracji. Do tego koszt życia kilku tysięcy żołnierzy którzy tam zginęli i dokładne rozmontowanie dawnego porządku na Bliskim Wschodzie (jaki on nie był, był nieco bardziej spokojny), wzrost niechęci świata (nie tylko islamskiego) do USA i ogólny spadek bezpieczeństwa światowego. Gdyby nie inwazja, hodowcy owiec podkładający miny na drogach do dzisiaj nie wiedzieliby co to jest ta ameryka. Wydaje mi się że amerykanie dokonali inwazji wyłącznie z pobudek idealistyczno-patriotycznych i z obowiązku "globalnego policjanta". Co przyniosło im IMO same straty. I nie "chapnęli" tylko ochoczo "wskoczyli do bagna".

Rosjanie z kolei nie kwapią się z wysyłaniem wojska na drugi koniec świata (można by tu złośliwie wytknąć brak środków do wykonania takiej operacji logistycznej ;) ), a jedynie chcą utrzymać w ryzach "swoje" ziemie. I tu też nie chodzi tu o zyski ale o urażoną dumę - żaden mały kraik nie będzie bezkarnie zadzierał z Imperium.

Wybaczcie odejście od tematu ;) .

Wierzę w układy międzynarodowe i zdrowy rozsądek rządzących państwami. Do IIIWŚ nie dojdzie bo nie przyniesie ona nikomu korzyści. Komu można sprzedawać gaz i ropę kiedy cywilizacja ulegnie zagładzie? Szaleńcy na szczytach władzy na szczęście wyginęli dawno temu.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:41:57
taka mała uwaga...
Afganistan był przed inwazją jednym z głównych producentów półproduktów do wytwarzania heroiny (lub kokainy, akurat który to był drug tego nie pamiętam) ale jakoś o tym się głośno nie mówi... więc teraz można się zastanawiać po co amerykanom był ten kraik, odsyłam do teorii zawartych w filmie "Przez Ciemne Zwierciadło"

taki mały kwiatek który rośnie w odległym kraju gdzie nasi żołnierze walczą o demokrację i pokój

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:42:24
Hobbit
Inna forma
Moment, Grygus...najpierw piszesz, że z powodów ideologiczno-patriotycznych USA wydały mnóstwo dolarów na kiepsko idącą im operację, a później liczysz na zdrowy rozsądek rządzących państwem?
Ja bym jednak była za tym, że powody nie były ideologiczno-patriotyczne. Wolę myśleć, że mieli w tym jakiś bardziej materialny plan, bo mi się nie chce wierzyć, że państwami rządzą rozemocjonowani idioci, którzy poświęcają własnych ludzi dla idei demokracji...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:44:53
rozemocjonowani idioci są w takich państwach jak Iran czy Korea Ludowa... ale to już raczej temat tarczy antyrakietowej...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:46:07
Hobbit
Inna forma
Nie sądzę. Dopóki ograniczają się do pitolenia głupot, a nie potwierdzają swego idotyzmu w próbach ataku, to ja jednak wierzę, że nie jest z nimi tak źle.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:48:20
Angora Turecka
Anthro
Margie - drobna uwaga tylko. Nie ma marnych operacji militarnych prowadzonych przez takie USA czy Rosję. Jeśli jest wojna, to mają się z nią wiązać korzyści. I nie wątpie w to że USA wyszły na swoje na wojnie w Iraku czy Afganistanie... Wszelka ideologia dorobiona do tego to tylko taka wisienka i pożywka dla ludu by nie myślał że to w imię ca$u wszystko...

Odnośnie afganistanu to polecam "11 września niewygodne fakty" na Youtubie. Jest też drugi tego typu niezależny film. Wcale bym się nie zdziwił gdyby faktycznie 11 września był "planowym" wyburzeniem wież WTC a nie zamachem. W końcu to świetny pretekst by wybrać się do odległego kraju na małą krucjatkę...
Ostatnio edytowany przez Rynvord dnia 27.08.2008 15:52:02

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 15:48:41
Iran cały czas pracuje nad bronią nuklearną, i obiecuje że zmiecie z powierzchni ziemi Izrael...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 16:31:21
Zwierzę
Hihi, jeżeli broń nuklearna weszłaby w użycie, to III WW nie potrwa dłużej niż tydzień. Przypuszczałbym też że o dziwo Polska wyszłaby tknięta z konfliktu w mniejszym stopniu niż inne kraje. Pierwsze, w co Ruscy będą strzelać to miejscówka obsługująca radary w Czechach, bo nieobsługiwane rakiety raczej same nie polecą. No chyba że umiejscowienie jej w Czechach to kolejny przekręt - podstawka dla wiadomości publicznej. Nie zdziwiłbym się, gdyby ruki wywaid zlokalizował go na terenie Polski. Wtedy byśmy dostali centralkę i po problemie. Bo nas tarcza nie obroni ;] .

Anonim
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 16:40:29
Coraz więcej osób panikuje co do III Wojny Światowej :? Ja osobiście jestem optymistką i wierzę w to, że do wojny nie dojdzie.

Moja rodzina nawet wierzy w przeznaczenie :? Sądzą, że już kiedyś przepowiedziano III Wojnę Światową, a położenie Polski na tej wojnie określili tak "Polska miała rakiety i mimo, iż jest w centrum wojny, ucierpi najmniej". Ja oczywiście nie wierzę w przeznaczenie itd. I wątpię, by doszło do III Wojny Światowej.

Po pierwsze Rosja musiała by mieć partnerów do wojny, bo gdyby sama próbowała zaatakować wojska UE, Polski i USA (czyli w sumie NATO) to małe szanse na wygraną. Powodem jest historia z II Wojny Światowej - Hitler miał duże państwo (połowa Europy ;P), na dodatek działał z Włochami, które miały drugą połowę oraz część Afryki oraz z Japonią. Z kolei ich atakowało USA, Rosja i reszta Europy. Nie dali rady. Co z tego, że Rosja ma broń nuklearną, skoro kilka państw NATO również ją ma?? Poza tym fakt, że Rosja grozi NATO zerwaniem rozmów, nie atakiem. Polsce groziła posunięciami militarnymi, ale po zjechaniu Rosji przez wspomnianą grupę Rosja siedzi już cicho. Wydaje mi się, że Rosja najwyżej ustawi jakieś wyrzutnie rakiet, czy coś na Białorusi. W końcu niedawno Putin gadał o tym z tym prezydentem Białorusi (Łukaszenko, co nie?).

Mam nadzieję, że do wojny nie dojdzie, ale jeśli jednak do tego dojdzie, to będzie trzeba myśleć co robić. Na początku nadzieja, że nie będzie bitew w okolicach GOP-u (dla mnie nadzieja ;P), a w razie jeśli jednak groziłoby walkami w GOP-ie to wtedy trzeba myśleć co robić - gdzie uciekać itd.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 16:48:42
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Grygus":
Cytat z "Lessie":
[...]
Amerykanie chapnęli Afganistan - Rosjanie "posprzątali" na Kaukazie (w imię walki z terroryzmem)
Amerykanie chapnęli Irak - Rosjanie rozmontowali Gruzję...


Chapnęli? To słowo brzmi jakby Amerykanie zagarnęli jakieś niesamowicie bogate ziemie w imię korzyści. A co mają? Dwa zrujnowane kraje zamieszkane przez wojowniczo nastawione plemiona i dużo piasku. No i jeszcze kolosalne wydatki na akcję militarną oraz pieniądze wydawane na odbudowę i utrzymanie marionetkowej lokalnej administracji. Do tego koszt życia kilku tysięcy żołnierzy którzy tam zginęli i dokładne rozmontowanie dawnego porządku na Bliskim Wschodzie (jaki on nie był, był nieco bardziej spokojny), wzrost niechęci świata (nie tylko islamskiego) do USA i ogólny spadek bezpieczeństwa światowego.


i W CHOLERĘ I TROCHĘ ROPY.

Nie zapominaj o ropie.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 16:49:43
Tinker Pony
Zmiennokształtny
WWIII nie rozpocznie ani Rosia, ani USA tylko jakiś arabus z uAllach uAkbar na ustach czy inny fanatyk klepiący przycisk odpalenia rakiet ;)
Ostatnio edytowany przez stanley dnia 27.08.2008 16:50:10

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 16:51:28
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "KPL":
Na początku nadzieja, że nie będzie bitew w okolicach GOP-u (dla mnie nadzieja ;P), a w razie jeśli jednak groziłoby walkami w GOP-ie to wtedy trzeba myśleć co robić - gdzie uciekać itd.


Jako największy ośrodek przemysłowy w kraju (jeśli nie w europie środkowej w ogóle ;) ) GOP stałby się z miejsca celem nalotów dywanowych albo uderzenia jądrowego. Kiepskie miejsce do przeczekania wojny ;) .

Cytat:
i W CHOLERĘ I TROCHĘ ROPY.

Nie zapominaj o ropie.


Ta ropa wcale nie jest taka oczywista. Wydobycie ropy w iraku nadal nie jest tak duże jak za czasów Saddama Husajna. Brak stabilizacji wewnętrznej mocno utrudnia eksploatację złóż. Przy tym w gazecie ostatnio czytałem, że większa część zysku z eksportu ropy trafia do budżetu państwa irackiego. Niedopatrzenie zachodnich koncernów czy co? A zdaje się, że i tak większość ropy w USA pochodzi z Kanady.
Ostatnio edytowany przez Grygus dnia 27.08.2008 16:58:22

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 17:33:50
fajkojot
Człowiek
Cytat z "Scooby":
Hihi, jeżeli broń nuklearna weszłaby w użycie, to III WW nie potrwa dłużej niż tydzień. Przypuszczałbym też że o dziwo Polska wyszłaby tknięta z konfliktu w mniejszym stopniu niż inne kraje. Pierwsze, w co Ruscy będą strzelać to miejscówka obsługująca radary w Czechach, bo nieobsługiwane rakiety raczej same nie polecą. No chyba że umiejscowienie jej w Czechach to kolejny przekręt - podstawka dla wiadomości publicznej. Nie zdziwiłbym się, gdyby ruki wywaid zlokalizował go na terenie Polski. Wtedy byśmy dostali centralkę i po problemie. Bo nas tarcza nie obroni ;] .

Podobnie jak DarkV sobie teoretyzuje na podstawie własnych przemyśleń i jakiejś tam wiedzy. Polska nietknięta? Z takim podejściem jakie pokazuje kaczka (Na konia i huziaaa!) Ruscy mogą nas spacyfikować chociażby dla pokazu sił, by udowodnić by byle kto im pyskować nie będzie. Myślę, że ich siły z Obwodu Kaliningradzkiego mogłyby nawet wystarczyć do tego.
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 17:56:07
Cytat z "Grygus":
Cytat z "KPL":
Na początku nadzieja, że nie będzie bitew w okolicach GOP-u (dla mnie nadzieja ;P), a w razie jeśli jednak groziłoby walkami w GOP-ie to wtedy trzeba myśleć co robić - gdzie uciekać itd.


Jako największy ośrodek przemysłowy w kraju (jeśli nie w europie środkowej w ogóle ;) ) GOP stałby się z miejsca celem nalotów dywanowych albo uderzenia jądrowego. Kiepskie miejsce do przeczekania wojny ;) .


No to w razie będzie wojna to spieprzam z rodziną gdzieś w strony gór lub do jakieś zapomnianej wiochy w środku lasu, z dala od dużych miast ;P

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 18:37:25
gryf
PERMABAN
Wojny światowej pewnie nie będzie, bo frontalny atak na mocarstwo atomowe to samobójstwo, i obydwie strony to wiedzą.
Możliwa jest natomiast nowa zimna wojna. Czyli nic groźnego, chyba że akurat mieszka się w kraju gdzie obie strony postanowią przetestować swoje uzbrojenie - głównie rękami tubylców i na tubylcach, patrz np. Korea, Wietnam, Afganistan, a teraz być może Gruzja...
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 18:43:06
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Zakładamy ze wir zmagań wojennych dotknie naszego kraju:

Ja bym chciał poznać partyzanckie życie lub być członkiem podziemnego frontu. Oczywiście w obliczu faktów można spontanicznie zmienic myślenie ze strachu i jest to naturalne (i trudne do przewidzenia) ale myślę że osobiście poszedł bym na coś takiego, zwłaszcza że nie mam dla kogo się ratować i uciekać. A po wojnie nic już nie będzie takie samo. I to jest głowny argument.

Ale to tylko gdybanie gdyż wiem ze ww3 miała by zupełnie inny wymiar. Nie wiem czy dziś była by możliwa totalna okupacja naszego kraju. Raczej skończy się to wojną totalną albo "pozycyjną" na danym obszarze. Prędzej w ruch pójdą atomówki niż Europa, USA lub Rosja dadzą się zajechać i ktoś skapituluje. W ww3 wygranych nie będzie...
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

Anonim
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 18:58:37
Trzeba zwrócić uwagę, że jakby Rosja zaatakowała z Białorusią Polskę, to automatycznie kraje bałtyckie i Ukrainy byłyby zmuszone do stanięcia po stronie Polski. Bo wiadome, że oni by byli następnym celem, a jakby pozwolili na zajęcie Polski, tym samym nieoficjalnie by skapitulowały. A Rosja z naszą piątką miałaby już poważne problemy (a mówię tutaj o wojnie konwencjonalnej - zero bronii nuklearnej i chemicznej), bo jak każdy wie, od prawie dwudziestu lat ich militaria rdzewiały, a pokonanie Gruzji, której spora część wojska była za granicą, w dodatku ze wsparciem separatystów, nie świadczy o potędze Rosji.

Oczywiście po Polsce musiałoby się opowiedzieć NATO (oficjalnie stoi za nami murem). Coś kiespko mi się widzi Rosja (z Białorusią) przeciwko światu.

Dodać trzeba jeszcze
Chiny, które, co zrobią w takiej sytuacji, nie wie nikt. Pewnie po bardzo możliwej klęsce Rosji na Zachodzie, mając przed oczami olbrzymie zdobycze terytorialne i Mongolię, za którą w takowej sytuacji nie opowie się nikt, najedzie na Rosję.
Iran i resztę "stanów bliskiego wschodu", które tylko dybią na Izrael i w ogóle Zachód, oraz możliwe rewolty na dużą skalę w Iraku i Afganistanie (bo USA zajęte z Rosją).

Wojna na dużą skalę nie leży w obecnej sytuacji nikomu, oczywiście poza tymi chorymi turbanami rodem z Iranu. Coś tam ichni prezydent biadoli, że rozmawia z Allahem, który chce, żeby on stworzył wielkie Państwo Islamskie dominujące nad światem (jak nic, przestrzeń życiowa i rasa aryjska stają przed oczami ;) )


Cytat:
W ww3 wygranych nie będzie...

I z tego powodu, żadno z wymienionych przez Ciebie stronnictw nie sprowokuje jawnie takiego konfliktu.
Co innego chore turbany, które nie zasmakowały żadnej z wojen światowych.
Ostatnio edytowany przez Gabi dnia 27.08.2008 19:01:49

 Aby pisać należy być zalogowanym
12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane