Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
SECOND LIFE
Wysłano: 4.09.2007 10:15:31
Czlowiek
Człowiek
Kto z forumowiczow bywa w tym wirtualnym swiecie?
Co o nim sadzicie?

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 4.09.2007 10:21:12
Smok Serwisowy
nuuuuuuda

gra dla ludzi którym w życiu brakuje miłości i bliskiego kontaktu z innymi... ona jeszcze bardziej pogłębia ten autyzm bo siedzisz więcej przy kompie.

poza tym jest już gdzieś temat o tym.
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 4.09.2007 12:47:19
wilk
Zmiennokształtny
Jak dla mnie - szkoda czasu. Wolę się spotykać z ludźmi irl.
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 4.09.2007 14:17:09
fajkojot
Człowiek
Bardziej rozbudowany chat z grafiką oraz możliwością wydawania kupy smalcu na bajery i wirtualną kasę. No i można na tym zarobić jak się postarasz. Ale poza tym... wole normalny chat, dostaje praktycznie to samo. I nie muszę spędzać x czasu w grze by mieć lindeny na takie futro jakie chce.
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 4.09.2007 17:19:07
Hmm
Wszystko ok, ale... Po wejsciu w gre mi sie klient zawiesza:P
To dopiero obrazuje, jakie ta gierka ma wymagania...

[PIII 1GHz, 256 RAM, ATI Radeon Mobility 16MB]

Filmik z zawieszki SL.
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=_Nc6a1IWe88


0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 4.09.2007 19:52:27
gry komputerowe? hmmm... a co to? online? a po co?

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 4.09.2007 21:44:36
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
yyyyyyyyyy...... czy tego tematu przypadkiem juz nie ma :?
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 4.09.2007 21:51:34
jestę kapibarę
podobny jest, ale na temat yiffu na SL...

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 4.09.2007 22:07:42
Taur
Ja czasem bywam :)
ostatnio coraz rzadzej ale jesli ktos sie chce tam spotkac to zapraszam (w Sl Lwiczka Taurog)
Jedno słowo - wiele dysków.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 5.09.2007 12:06:53
osioł
Anthro
Osiol Auer, jednak rzadko kiedy wchodzę (wolę popykać ostatnio w Olbiviona, czy też zająć się czymś innym), ale jakby co lubię tą gierkę, przynajmniej tam mogę pobiegać sobie w ciele osła z szatą Jedi :3.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 5.09.2007 16:06:51
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
wyjadacz czasu, forsy i ludzkich odruchów ;]
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 5.09.2007 16:26:15
Smok Serwisowy
ja nie gram w sl bo mi msakaji nie chciał dać skryptu do uprawiuańa seksu ;)
zbudowałem czołg. pobawiłem się pistoletem strzelającym napisami "gay" i wyłączyłem po 45 minutach. nuda
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 5.09.2007 16:58:45
Lemur
Anthro
Grałem kiedyś, fajny edytor, ciekawe możliwości...poza tym nic się nie dzieje, i aby czegokolwiek się tam dorobić musisz być naprawdę dobry.
A siedzenie na dupie by zarobić 1L$ co 10 min dla mnie odpada.
Poza tym gra okrutnie laguje, obiekty dogrywają się strasznie długo i trzeba mieć nie wiem jaki komp by to udźwignął na sensownych detalach, a i tak wygląda brzydko ;p

Anonim
0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 6.09.2007 14:42:12
Ja nie gram,bo nie przepadam za grami on-line. Wole te z plytki,albo sciagane z komputera - byleby grając nie używać neta.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 6.09.2007 17:46:40
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Pobrałem, skonfigurowałem, odpaliłem, obczaiłem i wywaliłem. Źle działało na moim sprzęcie, poza tym nie dostrzegłem w SL niczego, co by przykuło mnie na dłużej. Więc nie, dziękuję.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 6.09.2007 19:33:22
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
SL to jedna wielka reklama połączona ze sklepem, jesli nie wpakujesz w to kasy żeby więcej kasy wyjąć to możesz nawet tego nie ściągać

Anonim
0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 6.09.2007 20:45:13
Ja troszkę poobserwowałem takich dwóch (Chakata i Lwa Ognistego) jak to używają. Pare spostrzeżeń:

- komunikator faktycznie ma duże wymagania sprzętowe nie za bardzo korelujące z osiągniętym efektem końcowym. Wszelkim kodom (klient, serwer, zabezpieczenia) przydała by się znacząca optymalizacja. Kod ogólnie należy uznać za kiepski (są też błędy krytyczne w kientach i słabe wykorzystanie informacji o systemie, nie testowałem klienta kompilowanego z źródeł). Dodatkow serwer SL nie jest na otwartej licencji co grozi jakimiś perturbacjami w przyszłości oraz nie sprzyja dyskusjom o algorytmach (porównajcie sobie jakieś (mo)RPG na otwartych licencjach i grupy tworzące).

- Nie zgadzam się co do dużego udziału _obowiązkowych reklam i opłat_ w SL i ogólnie w sieci (to nie dotyczy opłat ihh oferty łączy naturalnie - ta w RP szczególnie a i w UE jest kiepska). Internet przynajmniej w obecniej postaci (jest juz przecież restrykcyjne prawodastwo antyspamowe czy antyreklamowe przykładowo, otwarte protokoły komuniakcyjne wszelkiego rodzaju) pozostanie medium z selektywną reklamą (łatwo kupić tanie konto do rozpowszechniania treści bez reklam albo postawić własny serwer - polfurs najlepszym przykładem). To jest oczywiście szerszy temat. Pozatym opłaty za typową postać SL są nawet w RP niewielkie.

- niektóre światy / lokacje są w SL ciekawe i inspirujące przynajmnije dla mnie (np. jakaś taka podupadła fabryka czy yiff museum (piszę z pamięci naturalnie więc może są w treści błedy). Ciekawa jest zwłaszcza nietypowość i dynamika zmian, tego nie ma np. w profesjonalnch grafikach znanych twórców obecnych fantastycznych światów (no bo zachwycania się jakimis bazgrołąmi RP malarzy to ja w ogóle nie rozumiem).

- ciekawe jest też pobudzenie do kreacji przeciętnych userów i zasady tworzenia świata.

- Na przykładzie SL wyraźnie widać jak daleka droga jest do VR z chociażby graficzną symulacją świata z prawdziwego zdarzenia (i nie chodzi mi tu szczególnie o poziom fotorealizmu - bardziej o interakcyjność i symulowanie, zapamiętywanie zmian np. kucia muru, bazy danych reagujące na błędy itp).

- poruszane wcześniej w wątku problemy odosobnienia czy też jakiś innych problemów psychicznych użytkowników są przesadzone. Wynika to też po części z przebywaniem w społeczeństwie RP które w całokształcie uważam za jedno z najgorszych w normalnym świecie (zwłaszcza bardzo szeroko rozumiany aspekt ekonomiczny i zawodowy jest tu widoczny).

Czy ja bym sie w to bawił? Chyba nie, sa lepsze komunikatory (irc,jabber, mail) i jakoś na obecnym etapie nie mam motywacji. Ale fajnie sie obserwuje tych co to mają i się bawią.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 7.09.2007 0:37:53
Lemur
Anthro
O ile dobrze pamiętam Second Life jest praktycznie w całości zbudowany na oprogramowaniu Open Source :> Dalej jest :D

Anonim
0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 7.09.2007 7:43:38
Cytat:

Azahiel pisał(a)):
O ile dobrze pamiętam Second Life jest praktycznie w całości zbudowany na oprogramowaniu Open Source :> Dalej jest :D

Klient chyba tak (jest źródło). Serwer to nie wiem.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 10.09.2007 8:48:53
Czlowiek
Człowiek
Cytat:

Vethuleion pisał(a)):
SL to jedna wielka reklama połączona ze sklepem, jesli nie wpakujesz w to kasy żeby więcej kasy wyjąć to możesz nawet tego nie ściągać


Dziwne, bo ja nie wpakowalem ani grosza jak dotad, a wszyskie lindeny zarobilem bezposrednio w SL.
A moj AVek ma i ladny wyglad i bogata garderobie o mnostwo przydatnych gadzecikow. Jedyne czego nie mam to stala siedziba bo nie znalazlem jeszcze sima w ktorym moj Avek chcialby zamieszkac na dluzej.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 10.09.2007 16:03:10
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Zassałem -> zarejestrowałem się -> pograłem z 10godzin -> znudziło mi się -> przebyło u mnie na dysku dwa dni -> weszedłem w panel sterowania -> Klikłem na dodaj i usuń -> odszukałem wpis pt. SECOND LIFE -> zaznaczyłem usuń -> LOANDING -> Frreeeeeeeeee ^^
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 10.09.2007 23:11:32

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 10.09.2007 23:21:46
osioł
Anthro
O...to fajnie, w te wakacje byłem ostatnio we Wrocławiu i po rynku sobie łaziłem (of course nie sam), więc będę mógł sobie porównać jak bardzo do rzeczywistego Wrocka będzie podobne to to ;3.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 11.09.2007 16:31:51
Taur
Łeeee szkoda że nic nie powiedziałeś, iż będziesz we wrocławiu
Jedno słowo - wiele dysków.

0
(+0|-0)
Re: SECOND LIFE
Wysłano: 13.09.2007 8:43:21
Czlowiek
Człowiek
Tez sie zastanwiam jak im wyjdzie Second Wroclaw, a wlasciwie to Rynek uwazam ze powinni tez zrobic Second Ostrow Tumski i Second Biskupin z Second Zoo i Second Hala Ludowa z przyleglosciami :). Bo krakowski rynek oddali w miare wiernie.

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane