Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 26.02.2011 22:47:23
Uncia Hortensis
Rabatka
FLCL - wtflol.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 26.02.2011 23:07:47
Stardust
Człowiek
Now and Then, Here and There - bardzo polecam. Anime o bardzo poważnej tematyce. Fajne sci-fi.
Slave to Love

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 26.02.2011 23:13:10
Irbis
Bestia
<dołącza się do projektu "przejmowanie tematu przez irbisy">
Wolf's Rain... ciągle mam na dysku... =] Jest tak wzruszające, opowiada tak tragiczna historię... Nie spoiluję Wam, w każdym razie pozycja obowiązkowa.=]
Oczywiście mój nick wywodzi się z tego anime. :D Postać Toboe przypadła mi do gustu jakoś. Samo imię również, jak i znaczenie.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 27.02.2011 0:22:45
irbis
niepozorny
Nie biorę z tobą udziału w żadnym projekcie znerdziały creepie.
Właściwie zamierzacie tak na każdej stronie po kilka razy przypominać o istnieniu Wolf's Rain? Rozumiem, że tam są psy, i przez to anime z definicji jest epickie ale mimo wszystko dajcie z tym tytułem już spokój :|

Cytat z "Fuma":
FLCL - wtflol.
Po obejrzeniu pierwszego odcinka mam wrażenie, że jeśli się nie obejrzało wcześniej większości co bardziej popularnych anime to bardziej wtf niż lol. Ale pozytywne.
W sumie wcześniej niestety mało oglądałem tego typu pozycji - do tej pory częściej szukałem ładnej kreski, ciekawego uniwersum, dobrej muzyki, a czasem nawet fabuły ;) ... ale najczęściej wybierałem co lepsze eye candy.

0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 27.02.2011 1:03:03
Wilk
Zwierzę
przez kilka pierwszych odcinków bardzo wtf, przez późniejsze bardziej lol.
--sf.

2
(+2|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 5.03.2011 19:37:20
Anthro
Oto kilka ciekawych tytułów (według mnie) które mogą was zainteresować:
AIR- Dramat, Romans
Amagami SS - Romans
Angel Beats! - Przygodowe, Science-fiction
Asobi ni Iku Yo! - Komedia, Science-fiction, Romans
Bakemonogatari - Romans, Demony, Super Moce
Blood+ - Dramat, Horror, Pranormalne, Zagadka
Bokurano - Dramat, Okruchy życia, Science-fiction
Candy Boy - Romans, Komedia, Szkoła, Shoujo Ai/Yuri
Cowboy Bebop the movie - Akcja, Science-fiction (film anim)
Chrome Shelled Regios - Nadprzyrodzone, Pojedynki, Science-fiction, Akcja
Chu-Bra!!- Komedia, Ecchi, Szkolne
Clannad, Clannad after story - Komedia, Dramat, Fantasy, Romans, Szkolne, Okruchy życia
Da Capo, Da Capo If, Da Capo Second Season, Da Capo 2, Da Capo 2 Second Season - Dramat, Magia, Romans, Harem
Ef - a Tale of Memories, Ef - a Tale of Melodies -Romans, Tajemnica, Dramat
First Squad – The Moment of Truth -Sensacja, Wojskowe, Wojenne, Science-fiction (film, anim)
Freedom - Akcja, Przygodowe, Science-fiction
Guin Saga - Przygoda, Fantasy, Akcja
Hatsukoi Limited - Komedia, Ecchi, Romans, Szkolne, Shounen
Ichiban Ushiro no Daimaou - Komedia, Ecchi, Fantasy, Szkolne, Romans, Shounen
Isekai no Seikishi Monogatari - Fantasy, Komedia, Przygodowe, Ecchi
Itazura na Kiss -Romans, Shoujo, Komedia.
Kanokon - Komedia, Ecchi, Romans, Shounen, Harem (+18)
Kanon(2006) - Drama, Romans, Okruchy Życia
Kowarekake no Orgel - Dramat, Muzyka, Science-fiction, Seinen
Lovely Complex - Komedia, Romans
Macross Zero, Macross Frontier - Romans, Science-fiction, Wojskowe/Wojenne, Mechy
Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi -Akcja, Horror, Science-fiction, Yuri, Ecchi (+18)
Mononoke - Horror, Dramat ( nie mylić z Princess Mononoke)
Nijuu-Mensou no Musume - Dramat, Kryminał, Science-fiction
Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai - Komedia, Okruchy Życia, Seinen, Ecchi (+18)
Paradise Kiss - Komedia, Dramat, Romans, Okruchy życia, Josei
School Days - Dramat, Okruchy życia, Romans, Harem (+20)
Seikimatsu Occult Gakuin - Akcja, Komedia, Horror, Szkolne, Super moce
Shigofumi - Drama, Fantasy, Psychologiczne, Thriller
Shingetsutan Tsukihime - Akcja, Tajemnica, Dramat, Fantasy, Horror, Romans, Wampiry, Zjawiska Nadprzyrodzone
Shinigami no Ballad - Dramat, Fantasy, Zjawiska Nadprzyrodzone, Psychologiczne
Slayers, Slayers Next - Komedia, Przygoda, Fantasy, Magia
Strait Jacket - Akcja, Science-fiction
Summer Wars - Komedia, Science-fiction, Romans, Przygoda (film anim)
Tatakau Shisho - The Book of Bantorra - Fantasy, Seinen (+18)
Tears to Tiara - Przygoda, Fantasy
Toaru Majutsu no Index, Toaru Kagaku no Railgun, Toaru Majutsu no Index II - Komedia, Akcja, Nadprzyrodzone, Science-fiction
Trigun: Badlands Rumble - Akcja, Komedia, Science-fiction (film anim)
True Tears - Dramat, Romans, Okruchy Życia
Witchblade - Akcja, Science-fiction, Shounen

UWAGA WSZYSTKIE ANIME Z GATUNKU "Ecchi" DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
Są osoby, które mówią, mówią ...aż znajdą coś do powiedzenia.


moje fotki :p

1
(+1|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 5.03.2011 23:35:39
Wilk
Zwierzę
To powiedz jeszcze które są tak poważnie 18+ a nie że tylko pół cyca widać czasami. :P
--sf.

1
(+1|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 6.03.2011 0:01:02
Wilk
Anthro
Szczerze mowiąc z tych co on wymienił to żadne imho nie wykracza powyżej 16+.

A co do tego co polecam, to napiszę jedno-dwa zdania o każdym, ale po więcej info polecam sięgnąć do wiki albo TVTropes.

Ghost in the Shell, oczywiście. Cyberpunk, akcja, ogółem świetna rzecz.

Mushishi - Bardzo relaksująca seria, bohater podróżuje po świecie przypominającym średniowieczną Japonię i pomaga ludziom uporać się ze stworzeniami zwanymi 'mushi', ale nie poprzez, że tak się wyrażę, ♥♥♥♥♥♥♥♥.

Terra e... - Świetny serial science fiction. Na Ziemi powstaje nowa rasa 'nadludzi', Mu, i oczywiście są prześladowani.

Detroit Metal City - komedia o muzyku metalowym, który tak naprawdę nie chce być metalem...

Code Geass i Code Geass R2 - sci-fi, mechy. Bohater zostaje przywódcą powstania w Japonii, w świecie którym włada Brytania. Lepsze niż by się mogło zdawać, chociaż projekty studia CLAMP mogą trochę odstraszać. Niektórzy mowią o tym Gundam + Death Note.

Noein: Mou Hitori no Kimi e - sci-fi z akcją, zawierające elementy fizyki kwantowej. Tak. I na dodatek jest całkiem fajne.

Ergo Proxy - mroczne filozoficzno-detektywistyczne cyberpunkowe sci-fi, które jest bardzo ciężkie, ale dobre.

RahXephon - Evangelion light, czyli mechy + filozofia / angst, gdzie angst jest mniejszy niż w Evangelionie.

Paprika, Paranoia Agent i inne od Satoshiego Kona - mindfsck na calego.

Moglbym tak wymieniac i wymieniac, ale szczerze mowiac nie chce mi sie :-Pk
Ostatnio edytowany przez Loyban dnia 6.03.2011 0:03:42

0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 6.03.2011 8:28:45
Anthro
Cytat z "Loyban":
Szczerze mowiąc z tych co on wymienił to żadne imho nie wykracza powyżej 16+.

Przesadzasz co prawda większa cześć jest taka i cześć anime oznaczonych "Ecchi" ma tak słabe sceny erotyczne że więcej można zobaczyć w polskich filmach przeznaczonych dla młodzieży ale ja się je miło ogląda i tak.
sharpy specjalnie dla ciebie tytuły gdzie można zobaczyć więcej:
Aki-Sora - formie anime są na sieci 3 części (bynajmniej tylko tyle znalazłem) w formie manga jest cała seria
Ladies Vs Butlers!
Kanokon
Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi
Yosuga no Sora
Na sieci występu w dwóch wersach ocenzurowane i nie polecam tą drugom (wyjątek stanowi Aki-Sora :-)k )
Ostatnio edytowany przez Tody dnia 6.03.2011 8:29:24
Są osoby, które mówią, mówią ...aż znajdą coś do powiedzenia.


moje fotki :p

0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 17.04.2011 23:27:59
Anthro
Dam od siebie kilka tytułów które były dla mnie ciekawe, może dla innych też będą :)

Fate stay/night
Code Geass
Full Metal Alchemist
Death Note
Hellsing


Mam jeszcze parę, ale to zapostuje następnym razem bo nie pamiętam gdzie plik ten wsadziłem :D.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 18.04.2011 8:07:56
Ja zdecydowanie polecam Saint Seiya, znane w Polsce kiedyś jako Rycerze Zodiaku! :]




Krótko mówiąc fabuła jest taka, że są wojownicy urodzeni pod własnymi konstelacjami. Posiadają zbroję ze specjalną mocą tej konstelacji, która dodaje jeszcze siły do ich energi wewnętrznej, tzw. Cosmo (odpowiednik Narutowskiej czakry). Jedna z frakcji - Rycerze z Brązu (drugi obrazek) służący Atenie walczą z siłami zła. Wbrew pozorom nie są to walki rycerskie jak w średniowieczu, stylem właśnie bardziej do Dragon Balla - są różne techniki uderzeń, a nawet ataki psychiczne, czy wysyłające fale (np. Fale Hadesa wysyłające ofiarę do wejścia do Hadesu, albo Lodowa Trumna zamykająca ofiarę w lodzie, czy też w końcu Skarb Niebios odbierający przeciwnikowi powoli wszystkie zmysły).

Jak dotąd powstało już kilka serii, jest to drugie najpopularniejsze anime w Japonii, zaraz po Dragon Ballu. I jak już oglądać stare serie (czyli do odc. 114) to polecam oglądać wersję z angielskimi napisami, a nie polski lektor (polskie napisy do oryginalnych odcinków dopiero powstają na stronie grupy RyuuTsuru Teikoku), ponieważ na RTL7 anime to było dość ostro cenzurowane (zero krwi, wycięto kluczowe sceny, z 2 odcinków raz zrobiono jeden, w ogóle przez cenzurę odcinki są niespójne).

Oczywiście są zarzuty wobec anime, ale to z powodu starej serii. Teraz powstaje ciągle nowa seria - Lost Canvas. Lost Canvas to prawie nowa historia (walka rycerzy Ateny z Hadesem, tak jak to było w serii Hades, tylko 240 lat wcześniej), nowy styl rysowania i inny styl prowadzenia historii. Teraz anime nie skupia się tylko na widowiskowych walkach, ale też na historii części rycerzy, oprócz temu Lost Canvas zmazuje skazę z Rycerzy Raka i Ryb - w pierwotnej serii Rycerz Raka na początku był złem wcielonym i mordował ludzi dla zabawy, a w serii Hades okazał się być frajerem nie umiejącym walczyć, za to Rycerz Ryb w pierwotnej serii wygląda no po prostu jak ciota i też dość łatwo ginie. Tak więc nawet jeśli komuś nie przypadła do gustu stara seria, polecam obejrzeć nową (screen na samym dole).

I na koniec ciekawostka - jedna z frakcji to 12 Złotych Rycerzy, którzy są spod konstelacji znaków zodiaków, czyli są rycerze Barana, Byka itd.




Heh, rozpisałam się na amen ;P

Ah i na koniec dam jeszcze link do mojego ulubionego odcinka (uwaga, jest to odcinek kończący pierwszą serię!) http://www.watchanimesub....eiya-episode-73 Moja ulubiona scena to ta od 4:05 do końca sceny z walką.

1
(+1|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 18.04.2011 11:59:45
Uncia Hortensis
Rabatka
Yu-Gi-Oh Abridged i Dragon Ball Z Abridged.
Myr

5
(+5|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 9.07.2015 2:36:42
Wilko-szop
Anthro
Ja bardzo polecam anime OBAN Star Racers
To anime kiedyś leciało na Jetix
Ogółem jest to o galaktycznym wyścigu o "najwyższą nagrodę" między różnymi gatunkami obcych.
Akcja odbywa się w niedalekiej przyszłości (2082r.)
Główną bohaterką jest Eva która ucieka z szkoły z internatem żeby wrócić do ojca (Don Wei)
Nie piszę nic więcej o tym bo nie chce spojlerować :-Pk
Ostatnio edytowany przez volf360 dnia 9.07.2015 2:36:56
Załącznik:
jpg  latest.jpg (249.67 KB; 1127x1600 px)
3108_559dc20b31480.jpg 1127x1600 px

They hate me , do not know why.

0
(+2|-2)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 9.07.2015 9:02:21
Tengen Toppa Gurren Lagann i tyle. :D

1
(+1|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 10.07.2015 22:56:44
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
ogólnie to "chińskich bajek" dużo nie oglądam ale Berserka uwielbiam to i polecam :)

Seria anime ma 25 odcinków (manga jest dłuższa z tego co kojarzę) Warto dać temu dziełu szansę.
nie będę się tu rozpisywał o fabule itp itd bo kto zainteresowany to se wynajdzie chociażby na wikipedii. Na zachętę pierwszy odcinek serii :D
https://www.youtube.com/watch?v=GSg0J4RnNVI
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=GSg0J4RnNVI

FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 11.07.2015 0:41:37
Berserka to warto czytać, bo samo anime jest zaledwie namiastką (a tak po prawdzie wstępem) tego co się dzieje w mandze.

2
(+2|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 11.07.2015 8:05:50
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
Odnoszę wrażenie, że czytałem/słyszałem taki sam komentarz pod każdym anime ever; "Nie ma wszystkiego co w mandze, buu... Lepiej przeczytać mange."

0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 11.07.2015 10:02:31
Bywa, że a to brakuje w anime kilku mniej znaczących wątków z mangi, ale w przypadku berserka jest to pozostanie na samym wstępie i zakończenie serii.
Ostatnio edytowany przez VilGrim dnia 11.07.2015 10:05:48

2
(+2|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 15.08.2015 1:17:34
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
najbardziej wQURVia mnie to, że nie mogę polecić nikomu jakiegokolwiek anime na jakimś konwencie/forum itp bo sie ktoś zawsze pojawia z tekstem "MANGĘ przeczytaj"
niby pieprznąć i po problemie ale wnerwia jak ryj Tuska na bilbordzie
FABRICATI DIEM PVNC"

3
(+3|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 15.08.2015 14:20:52
Wilczek
Anthro
Cytat z "VilGrim": (Link »)
Bywa, że a to brakuje w anime kilku mniej znaczących wątków z mangi, ale w przypadku berserka jest to pozostanie na samym wstępie i zakończenie serii.


Nie kazdy lubi czytac od prawej do lewej. Niektorzy wola obejrzec i miec w dupie to co bylo w komiksiku :p
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

1
(+1|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 15.08.2015 18:43:41
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Cowboy Bebop nie ma takiego problemu, ale to pewnie dlatego że ma trzy tomiki które są luźno związane z serialem :P.
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

1
(+1|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 15.08.2015 19:13:35
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
Nawet gdyby Cowboy Bebob miał mangę dla głównej fabuły, i tak by była "niżej" w hierarchii :-Pk Bądź co bądź, muzyki i animacji nie przelejesz na papier.

Moje doświadczenie z mangami jest równe zero, ale co generalnie mnie odstrasza to... ilość tomów w większości serii. Sporo anime (pomijamy potwory typu Pokemon, SmoczeKule, Norauto, One Piss, itp) jest bardziej lub mniej zgrabnie zamknięte albo w jednym filmie, albo w 20-30 odcinkach serialu.

Poprawcie mnie jeżeli głoszę herezje, ale wydaje mi się, że w mangach jest jeszcze więcej tych typowo japońskich monologów typu "Co on pie****?".

0
(+0|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 16.08.2015 22:42:09
Kot
Moim faworytem jest Furi Kuri(FLCL, Fooly Cooly).
Soundtrack jest też dobry

5
(+5|-0)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 18.08.2015 23:02:44
Szop
Człowiek
Ja gorąco polecam anime o tytule "Tengen Toppa Gurren Lagann". Niedawno skończyłam je oglądać i muszę powiedzieć, że zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

Serial opowiada o losach dwójki bohaterów - Simona i Kaminy, którzy żyją w znajdującej się głęboko pod ziemią wiosce. Wierzą oni, że nad nimi znajduje się powierzchnia i za wszelką cenę próbują się do niej przedostać. W końcu z pomocą pięknej dziewczyny Yoko oraz uroczego zwierzątka o imieniu Boota dokonują tego, nie wiedząc jednak, że ich wymarzony świat kontrolowany jest przez złego Króla Spiralę i armię zwierzęcych humanoidów niszczących rasę ludzką z pomocą ogromnych, zdalnie sterowanych robotów.

Anime jest z gatunku science-fiction i zawiera spore ilości humoru, mechów oraz akcji.

Przede wszystkim wyryły mi się w pamięci świetnie napisane postacie, na których losach naprawdę mi zależało. Chociaż na początku zarówno fabuła, humor jak i styl animacji tego serialu mogą wydawać się dziecinne, to już po kilku odcinkach okazuje się, że wcale nie jest to produkcja przeznaczona dla najmłodszych. Szczególnie na uwagę zasługuje niesamowita muzyka, która obecnie zajmuje najwyższe miejsce na liście moich ulubionych soundtracków.

Gorąco polecam te anime wszystkim.

Ostatnio edytowany przez Nemesis dnia 18.08.2015 23:04:36

2
(+3|-1)
Re: Anime które warto obejrzeć
Wysłano: 19.08.2015 12:49:46
Hiena pręgowana
Anthro
Podpisuję się pod powyższym postem obiema łapkami. Gurren Lagann jest moim ukochanym anime! Generalnie teraz raczej nie oglądam już animców z takim zaangażowaniem jak kiedyś ale TTGL nadal jest moim numerem jeden i mam do niego ogromny sentyment.

A jak ktoś już skończył TTGL to polecam anime tych samych twórców ale zrealizowane bardziej z jajem. :-Dk
Kill la kill

Bo nie ma nic lepszego niż trochę identyczne anime z epickim klimatem Gurren Laganna :P

https://www.youtube.com/watch?v=fwXopY8zl7E]
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=fwXopY8zl7E


 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane