Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234>>


4
(+4|-0)
Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:06:03
gronkowiec
Anthro
Wybory już za 4 dni. Pełnoletni obywatele naszego kraju będą decydować o tym kto zasiądzie w ławach sejmu i senatu. Na przedstawicieli których partii politycznych macie zamiar zagłosować? A może nie chcecie lub nie możecie brać udziału w wyborach?

Z nazwy w ankiecie znajdują się tylko komitety, które są zarejestrowane we wszystkich okręgach wyborczych, ponieważ wszystkich zarejestrowanych komitetów wyborczych jest aż 109.

Jeśli jesteście zagubieni w gąszczu partii pomóc wam też może rozwiązanie prostego testu preferencji wyborczych, takiego jak te dostępne tutaj:

http://latarnik.nq.pl/
www.mamprawowiedziec.pl
http://wybory.wp.pl/kompas.html?ticaid=1d25c


Jeśli znacie jeszcze jakieś inne testy, podajcie je w tym temacie. Także tutaj możecie uzasadnić swoją decyzję. Do głosowania!
Ostatnio edytowany przez gravedigger dnia 5.10.2011 21:20:02
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:27:06
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Z jednej strony zagłosowałbym na Palikota ale nie posiada on sensownej kadry poza sobą samym. PO dało dupy w kilku sprawach ale jednak jeśli spojrzeć całościowo do tej pory byli najlepszym rządem (pomijając krótki epizod Marka Belki, który imo był do tej pory najlepszym premierem).

Generalnie mam cholerny problem z wyborem swoich kandydatów i list.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

-1
(+0|-1)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:31:07
Futrzasty Esteta
Anthro
Ja podejmę decyzje jutro jak zobaczę słupki PISu, jak będzie równy z platformą to ona, jak nie to Palikot jak kiknołem będzie chociaż jakaś beka xD.

Nie mniej na wyborach zapewne PO z racji mniejszego zła ale wcale mnie to jakiś nie cieszy :/.

-2
(+0|-2)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:35:01
Uncia Hortensis
Rabatka
Palikot. Dla draki i ku utrzymaniu tradycji, iż w rządzie powinni być sami idioci a nie tylko jedna wielka rodzina.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:35:20
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Wierzysz w sondaże? :D
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:44:27
Angora Turecka
Anthro
polecam jeszcze www.mamprawowiedziec.pl i http://wybory.wp.pl/kompas.html?ticaid=1d25c

Ten pierwszy porównuje poglądy polityczne wyborcy do poglądów poszczególnych kandydatów w okręgach wyborczych. Ten drugi to sprawdzenie zgodności ogólnych preferencji.

***

Mnie ostatnio bawi sytuacja. Bo są dwie opcje - wygrywa PO i mamy kontynuację PO-PSL prawdopodobnie z nową partią w sejmie pod postacią Palikota. Oczywiście istnieje pewne prawdopodobieństwo szerszej koalicji PO-PSL-Ruch Palikota, ale mało to prawdopodobne.

Zdecydowanie ciekawsza jest druga opcja - wygrywa PiS. Wygrana PiSu raczej na 100% nie da im większościowego rządu, konieczna będzie koalicja. I teraz tak - jeśli wyniki będą na poziomie 30-33% dla PO/PiS jak się zapowiada, a PSL wejdzie nawet do sejmu z tym swoim 5% (co dziś nie jest pewne wcale), to:

- koalicja PiS-PSL może nie wystarczyć do osiągnięcia większości (o ile w ogóle PSL wejdzie do sejmu)
- opcja PO odpada, bo PO jasno zadeklarowało niechęć do wchodzenia w koalicję w przypadku przegranej (woli być opozycją)
- opcja SLD odpada, samo SLD powiedziało że nie chce koalicji z PiSem
- opcja Palikot odpada, tutaj chyba obie strony zgodnie nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego

Więc proste pytanko - jak niby PiS ma rządzić? Jedyną szansą dla PiSu jest albo ich wysoka wygrana (wątpliwe) albo dobry wynik PSL (wątpliwe, tym bardziej patrząc w przeszłość i wcześniejsze kadencje sejmu). Niewątpliwie - to jedne z ciekawszych wyborów ostatnich 2 dekad. Mój głos dostanie Palikot właśnie z tego powodu co powyższe - ich obecność w sejmie zmusi "beton" polityczny do większych starań i wysiłków. A czy Palikot ma specjalistów? Ja raczej bym spytał czy ma ich PO, PiS, SLD? Bo ilekroć jakiś polityk wypowiada się o sprawach np. makroekonomicznych to żal dupę ściska, tak p... Dobrze, że przynajmniej mają jako takich doradców (a i to nie zawsze).
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:47:15
Anthro
jak bym mogła głosować to bym zagłosowała na Palikota. Ale jako że musiała bym się fatygować aż do lublina a to nie jest aż takie ważne dla mnie to nie będę głosować
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:48:29
Wilk
Zwierzę
Pojawia się jeszcze opcja ponownych wyborów, jeśli Korwin-Mikke wygra ze swoim protestem po tym jak mu komisje świnię podłożyły.
--sf.

1
(+1|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:51:14
Magiczny Gość
Zmiennokształtny


Oj będzie się działo ~o~
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 5.10.2011 20:51:57
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 20:55:50
Angora Turecka
Anthro
Tanu :D dzięki :P od razu mam banana na gębie do końca dnia xD

Swoją drogą - w sumie mając okręg 12 w Krakowie mam poważny wybór między 1 a 2 z listy Ruchu Palikota :P
Co do KNP - jeśli przyznana zostanie im racja, to nie ich wina i spartolone wybory PKW będzie musiało powtórzyć, cóż. Szanse na to generalnie dość nikłe, ale są.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

1
(+1|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 21:38:06
jestę kapibarę
Wszyscy pamiętają wibrator a nikt nie pamięta kontekstu wibratora?

http://www.tvn24.pl/0,1504154,wiadomosc.html
Cytat:
Z silikonowym penisem w prawicy i pistoletem w lewej dłoni poseł PO Janusz Palikot upomniał się o ukaranie podejrzanych o gwałt i molestowanie funkcjonariuszy lubelskiej policji. - To są rzeczywiście symbole prawa i sprawiedliwości dzisiaj Polsce i to są symbole policji w Lublinie - ogłosił.

To nie była typowa konferencja prasowa. Oprócz wibratora i pistoletu, w roli symboli ułomnej sprawiedliwości wystąpiły także dwa kobiece manekiny i sfilmowana scena gwałtu. Pierwszy z manekinów miał na szyi planszę z napisem: „Jeśli powiecie o tym komukolwiek, to was rozp...!”, drugi - „Rozwalę ci łeb!". A drastyczne sceny przemocy seksualnej były odtwarzane na stojącym za plecami posła telewizorze.

Janusz Palikot ze swoim dramatycznym apelem zwrócił się do komendanta głównego policji i ministra sprawiedliwości. Domagał się interwencji w sprawie lubelskich policjantów podejrzanych o gwałt i molestowanie seksualne. Funkcjonariusze są już w areszcie, ale zdaniem poła PO odpowiedzialność powinni ponosić także ich przełożeni. - W komendzie lubelskiej torturowano człowieka, gwałcąc go. Powinniśmy bić na alarm w tej sprawie – podkreślił Palikot.

Starszy sierżant Grzegorz K. jest podejrzany o dwukrotne zgwałcenie w policyjnej izbie zatrzymań pijanej studentki. A policjant Michał G. i strażnik miejski Bartłomiej J. usłyszeli zarzuty molestowania seksualnego dwóch dziewcząt w wieku 14 i 15 lat. Policjant miał grozić dziewczynom śmiercią, jeśli opowiedzą komukolwiek o tym, co się stało.

Janusz Palikot chce, by sprawą zajęło się CBA, której zadaniem, jak tłumaczył, jest „pilnowanie ludzi władzy i patrzenie władzy na ręce". A od komendanta głównego policji Konrada Kornatowskiego Palikot domaga się eliminacji negatywnych zachowań wśród policjantów.

Poseł zaapelował do społeczeństwa, aby się zorganizowało się i domagało wyjaśnień. - Władza sama z siebie nic nie zadziała - podsumował Palikot.

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 21:44:27
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Palikot punktuje u mnie zdolnością do wywoływania medialnego bulwersu w sprawach istotnych.
Do tego mówi z sensem. Zawsze słuchałam go z ciekawością, i teraz jestem ciekawa, co też zaprezentuje jego partia.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

Anonim
3
(+3|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 21:51:22
To jak w końcu jest - można poruszać tematy polityczne, czy również ten wątek pójdzie do wycięcia?
W tym, co piszecie w tym wątku, jak w i tym poprzednim, wyciętym, powtarzają się, między innymi, dwie rzeczy: po pierwsze piszecie, że macie poważne wątpliwości, w niejednym przypadku większe niż zazwyczaj, jaką partię wybrać i wciąż się nad tym zastanawiacie, po drugie - często przyjmujecie postawę oscylującą wokół "i tak nie ma na kogo głosować/zagłosuję na mniejsze zło/zagłosuję na coś, bo jest przeciw czemuś/zagłosuję na "pajaca" to chociaż będzie się można pobrechtać", innymi słowy, przyjmujecie postawę "negatywną" zamiast "pozytywnej", czyli zamiast afirmować - kontestujecie.
Punkt pierwszy odnosi się i do mojej postawy. Nigdy do tej pory nie miałem takich rozterek jak w tym roku, a nie są to moje pierwsze wybory. Polityką interesuję się właściwie od zawsze (w tym miejscu można sobie wyobrazić małego liska, który siedzi na podłodze przy kanapie i patrzy na Wiadomości, chociaż i tak nic nie rozumie) i odkąd pamiętam, sympatyzowałem z lewicą/liberałami. Najpierw moje oczekiwania spełniała stara Unia Wolności (ktoś to jeszcze pamięta?), czyli Mazowiecki i s-ka. Z UW wyodrębniła się Partia Demokratyczna (Frasyniuk, Hausner, Bochniarz etc.), na którą wiernie głosowałem w każdych wyborach przez ostatnie 6 lat. Problem z PD polega jednak na tym, że mało kto w ogóle już wie, że w ogóle coś takiego istnieje, ich wyniki wyborcze to równia pochyła, w tych wyborach już ich w ogóle nie widać, mnie zaś przejadła się postawa "głosuj wiernie swemu sumieniu, nawet jak doskonale wiadomo, że znowu ich w sejmie nie będzie". Dlatego przestawiłem się jakiś czas temu w sympatiach na PO, starając się właśnie afirmować sukces, jakim były ostatnie 4 lata dla Polski, zamiast kwękać i kontestować wytykając, czego się zrobić nie udało (patrz punkt drugi w drugim akapicie). I już myślałem, że przy PO zostanę, ale pojawił się Palikot i nieźle namieszał, a w ostatnich notowaniach zdecydowanie pokonuje próg wyborczy, co sprawia, że mogę trzymać się swojej filozofii pod tytułem "niech w końcu ktoś, na kogo zagłosowałem, znajdzie się w sejmie".
Dlaczego więc Palikot?
- Palikot to populista, nie ulega to wątpliwości, okazuje się jednak, że to jedyny sposób, by wprowadzić do debaty publicznej szereg problemów, które do tej pory były pomijane, ośmieszane i wyszydzane, tak, jakby nie były to poważne problemy dla wielu ludzi, którzy być może stanowią mniejszość, ale jednak istnieją i zasługują na swoją reprezentację
- Palikot zadowala we mnie tę część, która pragnie prawdziwej lewicy w Polsce, nie tej rozmemłanej spod znaku SLD, które broń boże nie chce nikogo urazić więc jest takie ot sobie letnie
- cieszę się na myśl o tym, że może pojawić się w Polsce szansa na "odczarowanie" tematu narkotyków, który obecnie służy jako straszak i pole do popisu (nomen omen) dla tych, którym zależy na manipulowaniu opinią publiczną dla zdobywania politycznych punktów
- po raz pierwszy istnieje realna szansa na to, że w parlamencie znajdą się osoby otwarcie reprezentujące środowiska mniejszości seksualnych (kiedyś już Biedroń był posłem z ramienia SLD, ale ludzie, którzy go wybierali, nie wiedzieli o jego orientacji) i to na dodatek wygląda na to, że nawet kilka takich osób ma na to szanse, to byłoby naprawdę coś!
- gdybym tylko mógł, głosowałbym w innym okręgu niż mój, dla mnie na przykład zupełnie kapitalną sprawą byłaby obecność w sejmie Anki Grodzkiej (okręg krakowski), dla wielu ludzi to byłoby jak uderzenie obuchem w głowę, coś, co by sprawiło, że traktowanie osób powszechnie uważanych za odmieńców i dziwolągów musiałoby się zmienić
- cieszy mnie jego liberalne podejście do kwestii gospodarczych
- ogólna, że tak powiem, "światowość", "europejskość", ogarnięcie i zupełnie inna jakość polityczna
- i kupa innych rzeczy, ale ogólnie nikogo nie obchodzi to, co tu piszę i nikt do tego miejsca nie doczytał, więc dam już sobie spokój :lolk:

-1
(+1|-2)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 21:59:15
Wilczek
Anthro
Każdy ma różne poglądy, każdy głosuje na swego kandydata, należy szanować innych zdanie :-Dk

Nie głosuje na Palikota bo nie chcę widzieć znów cyrku w rządzie jak za czasów Kaczyńskiego. Głosuję więc na PO. Polskie nie zrujnowali to nie jest źle. Sporo ludzi narzeka na PO ze nic nie zrobiło al jestem pewien że obojętnie kto inny by rządził byłoby to samo. A Tusk przynajmniej jakoś poważnie podchodził do spraw, nie to co wcześniej Kaczyński.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-1
(+0|-1)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 22:18:36
Uncia Hortensis
Rabatka
Tymo, temat wyleci dopiero gdy zacznie się "a nie bo ty, a tamty a ty tu, a wy to to a my tamto"

Dla mnie polityka to coś, czego nie rozumiem i nie chcę rozumieć. Wiem, iż jest to równie logiczne, co gęś, która lata po lotnisku i myśli, że skoro nie wie co to samolot to jej nie pierdzielnie, ale po prostu nienawidzę i agresja mnie bierze jak słucham niektórych, dlatego wolę się nie interesować.
Palikot dla mnie to coś w rodzaju "o. a to ciekawe" bo jest wart tyle co i cała tam reszta, ale za to (podobno) wprowadza ze sobą całe stadka ludzi, którzy nie mają doświadczenia w polityce, i którzy mogą namieszać w "betonie" politycznym obecnej Polski. Nic tak nie bawi jak wypowiedzi przeciwko Palikotowi typu "On ma tylko pięć haseł i nic więcej. Dlatego na niego ludzie głosują." (czyli on wygrywa bo lepiej kłamie i jesteśmy zazdrośni) albo "Żałuje jedynie, że dopuściliśmy do sytuacji gdzie Palikot ma swoją partię. Powinniśmy byli wtedy stawiać mu dużo większy opór." (czyli szkoda, że nie udało nam się go oskarzyć o gwałt na psie sekretarki i wsadzić do wariatkowa, bo teraz nam szyki psuje).
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 5.10.2011 22:48:11
gronkowiec
Anthro
Ja jednak będę głosował na SLD. Zawsze w różnych ankietach politycznych wychodziło na to, że moje poglądy są w większości zgodne z poglądami SLD. Prawda, tym razem wyskoczył jeszcze Palikot ze swoją partią i to on jest na szczycie zgodności w testach preferencji wyborczych, ale praktycznie poza Palikotem nie mam pojęcia kto jest w jego partii. W moim okręgu wyborczym na jego liście są kompletnie nieznane mi osoby, natomiast na liście SLD są profesorowie z mojej politechniki, z uniwersytetu, są radni, jest nawet koleżanka mojej cioci, która często wpada do niej na kawę i ciasto. Są to ludzie, których znam, wiem co sobą reprezentują i czego się po nich spodziewać. W przypadku Ruchu Palikota mam wrażenie, że jego listy zostały wypełnione kim popadnie na zasadzie "gratisu" bo udało mu się zarejestrować w więcej jak połowie okręgów wyborczych...
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 5:56:51
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Gdyby nie socjalne poglądy SLD (rozdajmy wszystko wszystkim) i napieralski którego serdecznie nie cierpię też bym raczej na nich zagłosował. Często w ramach mniejszego zła głosowałem na Kalisza :P
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 12:09:06
Lew
Zgadzam się z Ryanem w pełnej rozciągłości. Podoba mi się podejście SLD do spraw społecznych ale rozdawnictwo mnie odstrasza równie silnie co pan Napieralski.

W najbliższych wyborach miałem głosować na PO ale stwierdziłem, że można w sumie oddać głos na (ostatniego na wrocławskiej liście) pana Mazgaja z Ruchu Poparcia Palikota. Młody, przystojny, wykształcony...

Poza tym naprawdę mam nadzieję, że Palikot przekroczy próg wyborczy aby w sejmie było po prostu ciekawiej :)

A tak poza tym to Tusk wielokrotnie deklarował, że pod jego rządami nigdy nie będzie zalegalizowana* marihuana. Dla mnie jest to kwestia istotna, nawet ważniejsza niż związki partnerskie czy aborcja. Skoro pan Tusk powiedział "jeśli chcecie legalizacji to wybierzcie sobie innego premiera" to właśnie tak mam zamiar postąpić


* legalizacja- skrót myślowy oznaczający formę dekryminalizacji, w której dozwolone byłoby posiadanie do 30g na własny użytek oraz możliwość hodowania 3 roślin.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 6.10.2011 12:48:58
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 13:46:54
Ja to myślałem nad Palikotem, bo niektóre jego postulaty przekonują mnie (związki partnerskie dla homo, bo jestem tolerancyjny; oddzielenie kościoła od polityki jak najbardziej; likwidacja finansowania partii z podatków; przeniesienie lekcji religii do szkółki niedzielnej; zalegalizować maryśkę też można, sam nie palę, ale w końcu jak ktoś chce jarać to powinien mieć do tego prawo), część nie (jestem przeciwko likwidacji senatu), ale martwi mnie to, że Ruch Palikota nic nie mówiło na temat budowy dróg, a to jest dla mnie kwestia najważniejsza, poza tym ok - Palikot to filozof, mądry jest, nie bierze diety poselskiej, więc nie jest w rządzie dla kasy, ale reszty ludzi nie znam, a Palikot często też cyrki urządza.
Ruch Palikota wejdzie do Sejmu moim zdaniem, ale to będzie dopiero trzecia grupa pod względem ilości polityków. Bo na pewno przegra z PiSem i PO i to między nimi będzie trwać walka w wyborach. A, że jestem mega zrażony do Kaczyńskiego (kiedyś go tylko nie lubiłem, ale szanowałem jako człowieka, teraz go w ogóle nie szanuje), PiS za swoich rządów zamiast rozwijać kraj to rozliczał kraj z przeszłości (a moim zdaniem co było, to było, nic tego nie zmieni i powinniśmy się skupić na tym co jest teraz i co może być w przyszłości). Do tego PiS prowadził istny cyrk (afera z Teletubisiami, Roman Giertych jako MEN, kłótnie o miejsce w samolocie), a w ciągu roku oddali tylko 8 km autostrad i prawie nic się nie budowało (nie zaprzeczam, dzięki PiSowi mamy odcinek A4 Kraków - Szarów i S8 Radzymin - Wyszków). Za to PO ogólnie szkód nie narobił, kryzys nas nie dotknął, wyregulowali przepisy budownictwa drogowego i masa dróg powstała lub się teraz buduje (A4 Szarów - Korczowa [PL/UA], A8 obw. Wrocławia, A1 Toruń - Stryków, S8 Obw. Zambrowa i Wiśniewa), albo będzie budowana, bo trwają przetargi i pieniądze na te inwestycje są odłożone (S8 Syców - Łódź, S17 obw. Lublina). Owszem, nie obyło się bez problemów (A2 i Covec, teraz afera z materiałem używanym na A4), ale teraz droga, żeby się budowała bez problemów to trzeba cudu po prostu (a to ekolodzy, a to mieszkańcy zaskarżą decyzję itd.).
Tak więc zagłosuję na PO.

-8
(+1|-9)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 14:15:00
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Jeśli w rządach PiSu widziałeś tylko cyrk z teltubisiami, Giertycha i miejsca w samolocie to jesteś ślepy i tacy jak ty nie powinni głosować.

9
(+9|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 15:01:06
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Ja widziałem też tych co stoją tam gdzie stało Zomo, małpę w czerwonym i to ze białe jest czarne. Widziałem naciski na sędziów, kontrolę ABW i wstawienie swojego pionka na głownego prokuratora. Widzialem koalicję z faszystami i wieśniakami, widzialem upartyjnienie TVP, widzialem podskakiwanie wszystkim sąsiadom i wymachiwanie szabelką. Widzialem kto brał udział w wysłaniu wojsk do Iraku i Afganistanu za nic. Widzialem dyplomatyczne wtopy i zkretyniałe pacynki na stanowiskach. Widziałem szczucie radykalnej częsci społeczeństwa na wszystkich pozostałych. Widziałem fanatyzm w oczach. Widzialem wytykanie błędów- dokladnie tych samych które sami popełniali. Mają swoje gazety, strony, stacje i swoj bojowniczy elektorat. Swoją propagandę i swoj "jedyny słuszny" światopogląd. Niczym szczególnym sie nie różnili od PO pod względem programu którego i tak nie realizowali, woleli tłuc się z PO i dzielić naród. Widzialem dalsze pogłębienie długu publicznego i przypisywanie sobie zasług za trwający przed i krótko po nich wzrost gospodarczy wywołany dobrą koniunkturą na rynku europejskim i miliardami wpompowanymi w nasz kraj.


A teraz widzę chociażby projekt "policzenia się" z sędziami którzy orzekali nie po myśli prezesa. Widzę poparcie dla stadionowych bandytów łącznie ze wzruszającym odwiedzaniem "starucha" w pace i brak chęci na koalicję z większością partii. No dalej, oddajmy Polskę w łapki ułomnej na umyśle Fotygi i Macierewicza. Będzie śmiesznie.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 6.10.2011 15:04:18
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

-4
(+1|-5)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 15:08:17
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
^czyli wszystko co z telewizji i gazety Gówno Prawda.

A wzrosty gospodarcze to akurat nie zasługa partii, tylko wielu składowych.
Odnośnie długu, przez 4 lata PO jeszcze bardziej się pogłębił, a kto pamięta, głośna sprawa o zadłużeniu była też za czasów Buzka.
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 6.10.2011 15:10:04

6
(+6|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 15:11:52
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Vethuleion":
^czyli wszystko co z telewizji i gazety Gówno Prawda.


Oczywiście kamery i mikrofony też były z układu i wszyscy kłamali. Swoją drogą, masz takie samo dojście do informacji jak ja czy inny przeciętny Polak. Nie posiadłeś żadnej wiedzy tajemnej- po prostu masz inne źródła, które i tak funkcjonują w ten samo sposob i kierują się jakimś interesem.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+2|-2)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 15:12:04
Wilczek
Anthro
hmm.. zapomniałeś dodać że wymyślili nowy hymn dla Polski :-Dk
Wyzwiska, zaciaganie żulków z ulicy przed sąd bo nie mówili tego co chciał PiS itd...
A no i można było dowiedzieć się że marihuana nie jest z konopi

PS... Bez dram tutaj -.-
Po prostu jak było PO nie było tyle rzeczy nagłaśnianych.. O to chodzi w szczególności...
Ostatnio edytowany przez DarkHunter dnia 6.10.2011 15:21:26
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 15:45:24
Lew
Wolfheart: bardzo ładnie podsumowane.

Czekam aż ktoś z obozu PiS'u opisze w ten sposób rządy PO-PSL :)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane