Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 20:52:47
Wilczek
Anthro
Mam mały, chociaż nawet duży problem. Komórka mi się rozkalibrowała i nie mam pojęcia co teraz zrobić. Wyciągnięcie karty i baterii nie zresetowało ustawień przez co nie mogę jej skalibrować. (przy resecie przy włączeniu komórki jest kalibracja).

Jak to wygląda.
Przy klikaniu w dolny lewy róg ekran wykrywa mi jakbym klikał w górny lewy róg. Nie mogę dostać się do opcji kalibracji. Nie mogę przez to także wpisać tego kodu na Master Reset. Mam nadzieję, ze ktoś się zainteresuje tym temat i postara się pomóc.
Tylko prosze nie pisać że "google nie gryzie". Na googlach masa zbędnych rzeczy typu wejdź do opcji kalibracji. Nic nigdzie nie pisse co zrobic -.-

Z góry dziękuję za pomoc
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 21:45:24
Uncia Hortensis
Rabatka
Czyli gwarancji zgaduje nie posiadasz?
Myr

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 21:52:34
Wilczek
Anthro
Komórka ma 3 lata. Przez te 3 lata bardzo dobrze się sprawowała.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 21:58:54
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Wada wrodzona wyświetlacza :)

Przerabiałem to, poszukaj na allegro albo w dobrym sklepie gsm ekranu :)

Ale za nim to zrobisz to wgraj nowy soft :)
Może pomoże ;)
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 22:05:24
Wilczek
Anthro
wada wrodzona raczej nie. Czujnik też mógłbym wymienić ale najbardziej mi zależy na spróbowaniu skalibrowania ekranu, czyli przydałby sie restart avilli. Reset ustawień itd. Ale zęby wpisać kod na reset trza mieć skalibrowaną komórkę -.-
A jak wgrać nowy soft nie mam pojęcia, bo obecnie się nad tym męczę ale Bogu chyba nie chce abym wgrał ten soft -.-
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 22:13:05
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=Qev9a31THko

Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 22:21:50
Wilczek
Anthro
Byłoby dobrze, gdyby nie to, że przy podłączeniu do komputera mam te trzy opcje do wyboru (oczywiscie nie mogę kliknać wybierz zostaje mi słuchawka aby nic nie wybrać) no i dupa z podłączenia sie do komputera...
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 22:37:38
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Wyłącz telefon i wykonaj to polecenie co na filmiku

Dolny przycisk ściszania i przycisk włączenia.....
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 22:40:01
Wilczek
Anthro
to już zrobiłem podłączyłem do komputeraz no i nic.. Nie moge wrzucić nic na komórkę bo się sapie coś ehhh..Chyba do serwisu oddam niech sprawdzą co i ile by mnie to kosztowało...
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 22:52:31
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Lwiak, tak na marginesie: Wyswietlacz nie ma nić wspolnego z dotykiem. Za dotyk odpowiada digitizer, który jest zupełnie osobnym elementem.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 30.04.2012 23:33:49
Kemono Kitsune
Inna forma
Tylko zalezy czy tez dotyk jest odwrocony czy tez w niektorych miejscach w ogole nie dziala. To nie slider by mogla sie przetrzec tasma.

BTW. wylacz firewalla bo czasem blokuje proces flashowania. Odin ma problem z esetem ale nie wiem czym tam sie avile flashuje.
Ostatnio edytowany przez Darkne dnia 30.04.2012 23:38:20

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 1.05.2012 12:43:34
Wilczek
Anthro
Teraz już dotyk siadł kompletnie. Nie był odwrócony dotyk, po prostu był przesunięty w górę o 5 cm. Można wymienić samemu digitizer czy to coś bardziej skomplikowanego?
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 1.05.2012 12:49:26
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Pewnie że można. Swoje czasu używałem Avilkę, kiedy przesiadłem się na smartfona to postanowiłem ją odnowić i dać siostrze. Sam wymieniłem całą obudowę i digitizer na nowy. Tobie polecał bym jednak iść z tym do serwisu, żeby wymienili ci digitizer na ORYGINALNY od samsunga. Zamienniki mają kiepską czułość a oryginałów nie widziałem na allegro*

*Były 2 oferty "oryginalnych" digitizerów. Zadałem więc pytanie sprzedającym na allegro. Jeden nie odpowiedział, drugi odpowiedział że sprzedaje tak jak jest napisane na karteczce z hurtowni. Przy głębszym dopytywaniu zaczął mnie wyzywać. Tak więc lipa z chin.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 1.05.2012 12:56:24
Wilczek
Anthro
A orientujesz się ile może to kosztować?
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 1.05.2012 13:06:02
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Za całość czyli część + usługa chcieli (bo wcześniej pytałem w serwisach) 60-70zł. Ale nie wiem jaki digitizer oferowali. Musiał byś się dowiedzieć.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Samsung Avilla
Wysłano: 2.05.2012 6:37:22
Śnieżny Lampart (krzyżówka)
Jolka-Wirówka
Jeżeli bardzo zależy ci na tym resecie softu, spróbuj znaleść program do zgrywania danych z uszkodzonych telefonów. Sam użyłem takiego, żeby ojcu odzyskać numery z pamięci, bo wyświetlacz się zesrał.

Okazało się, że program posiadał emulator wyświetlacza i klawisze sterujące, tj. strzałki.

Podejrzewam, że jest istnieje coś podobnego do smartfonów.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane