Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


7
(+7|-0)
Zagadki
Wysłano: 10.01.2014 11:58:32
Lis.
Chciałem dobrze.
Nudzi mi się, więc postanowiłem zaproponować grę. OMG - GRA! [Tabliczka z napisem aplauz]
Co tydzień będę wrzucał jedną zagadkę, odpowiedzi proszę przysyłać na PM - co tydzień będzie też tabela z punktami. Pierwsza osoba dostaje 2 punkty, kolejne - wszystkie po 1. Nie udzielam na PM informacji o prawidłowości odpowiedzi, liczy się zawsze OSTATNIA WYSŁANA.
Do wygrania atrakcyjne nagrody - tak więc warto się starać :)

Zagadka nr 1:
Podaj następne dwie litery po niżej wymienionych:
A E F H I K L M

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 10.01.2014 12:22:07
Irbis
Bestia
Co można wygrać? :lolk:
Gdzieś robiłem takie zagadki codziennie o 21:00
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 10.01.2014 12:23:03
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

4
(+4|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 10.01.2014 12:57:01
Lis.
Chciałem dobrze.
Powiedzmy, że pierwsza runda trwa do Futerkonu, nagrodą będzie flaszeczka pełna Pasterzowego Wyrobu :)
1
(+1|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 14.01.2014 10:52:43
Wydaje mi się, że raz na tydzień to zbyt rzadko - więc - będę wrzucał po prostu raz na kilka dni ;)

Poprawna odpowiedź: N i T - ponieważ są to następne dwie litery zbudowane wyłącznie za pomocą linii prostych (pozostałe mają brzuszki czy inne krzywe, brak Ł w zestawieniu sugeruje używanie alfabetu bez polskich znaków)

Tabela:
Kot - 2
Toboe - 1
Sharpy - 1
Verissar - 1
Marr - 1
MadMazur - 1
Viluc - 1

Błędnych odpowiedzi nie uwzględniłem w tabeli.

Kolejna zagadka, znów literowa:
Podaj kolejną literę w niżej podanej sekwencji?
P K L W N P _?
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 17.01.2014 8:40:15
No i wyniki drugiej rundy:
Podaj kolejną literę w niżej podanej sekwencji?
P K L W N P _?

Odpowiedź: S
Wyjaśnienie: Podaj Kolejną Literę W Niżej Podanej Sekwencji

Poprawnie odpowiedzieli: Toboe i Viluc
Tabela przedstawia się tak:
Toboe - 3
Kot - 2
Viluc - 2
MadMazur - 1
Marr - 1
Sharpy - 1
Verissar - 1

Nowa zagadka, prosta, matematyczna, na rozluźnienie :) :
Było dwóch władców Egiptu, Sakh-Ra i Dem-Ra. Sakh-Ra umarł 120 lat po narodzinach Dem-Ra. Ich sumaryczny wiek, w którym umarli, to 100 lat. Dem-Ra umarł w roku 40 p.n.e. W którym roku urodził się Sakh-Ra?

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 17.01.2014 8:57:17
Irbis
Bestia
Ponieważ zagadki są na parę minut, pierwsza osoba która ją zobaczy ma wielkie szanse na 2pkt. Proponuję ustalenie godziny dawania zagadki na stałą, by każdy zainteresowany zajrzał i miał równe szanse.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 17.01.2014 9:06:05
Lis.
Chciałem dobrze.
Myślałem nad tym, ale:
Zawsze będzie godzina, w której ktoś nie będzie mógł. Ustalenie stałej na stałe wykluczy osobę (np w pracy) z możliwości dostania 2 punktów. A tak, zawsze może mieć szczęście.

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 17.01.2014 9:11:55
Irbis
Bestia
Szczęście mają ci co mają mobilnego neta zawsze przy sobie. >]
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

3
(+3|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 20.01.2014 17:07:11
Lis.
Chciałem dobrze.
Odpowiedź: 20 P.N.E.

Poprawnie odpowiedzieli: Toboe, Marr, MadMazur.
Dzięki wszystkim, którzy próbowali, próbujcie dalej! :)

Tabela przedstawia się tak:
Toboe - 5
Kot - 2
MadMazur - 2
Marr - 2
Viluc - 2
Sharpy - 1
Verissar - 1


Teraz odrobinkę bardziej abstrakcyjnej matematyki:
Porozmawiajmy o monetach. Załóżmy istnienie jakiegoś futrzastego, tęczowo-utopijnego kraju. :) Mają oni cztery różnokolorowe monety.
Trzy czerwone monety i dwa złote (nasze, polskie złote) dają monetę zieloną. Trzy zielone i pięć złotych dają fioletową. Jedenaście czerwonych i jeden złoty też da fioletową. Za cztery fioletowe można dostać monetę srebrną. Jeśli pójdę do sklepu Bad Dragona i kupię mały zestaw wart 84 złote, zapłacę srebrną monetą - ile dostanę czerwonych monet reszty? :)
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 25.01.2014 15:08:22
Poprawna odpowiedź na poprzednią zagadkę: 28 czerwonych monet!
Poprawnie odpowiedzieli: DarkV, Toboe, Jakub, Mar.

Aktualna tabela:

Toboe - 6
Mar - 3
DarkV - 2
Kot - 2
MadMazur - 2
Viluc - 2
Jakub - 1
Sharpy - 1
Verissar - 1

Dziś zagadka fizyczna.
Na obcej planecie zamieszkanej przez humanoidalne zwierzęta bardzo popularna jest gra polegająca na turlaniu piłką po pokładzie płynącego statku. Pewnego dnia jednak, mistrzostwa świata w tej konkurencji zostały przerwane przez piratów. Nie dostawszy okupu, wkurzony kapitan wziął piłkę, załadował nią działo i wystrzelił tak, żeby uzyskać jak największy dystans. Zakładając, że stała grawitacyjna planety wynosi 9.8 m/(s*s) a prędkość wylotowa piłki wynosiła 100 m/s - jak długi czas (z dokładnością do sekund) piłka spędziła w powietrzu do pierwszego kontaktu z ziemią? Wysokość działa nad poziomem morza można pominąć (założyć, że strzał nastąpił z linii wody).
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 3.02.2014 19:10:54
Poprawna odpowiedź na poprzednią zagadkę: ~ 14 sekund
Poprawnie odpowiedzieli: Mar, Mazur, Toboe

Aktualna tabela:

Toboe - 7
Mar - 5
MadMazur - 3
DarkV - 2
Kot - 2
Viluc - 2
Jakub - 1
Sharpy - 1
Verissar - 1

Na dziś, prosta i relaksująca zagadka logiczna ;D
Do banku przyszła ekscentryczna milionerka (bo im wolno :) ) z workiem pieniędzy i powiedziała:
"W środku jest 1083 złotówek. Podziel je na jak najmniejszą ilość worków tak, że niezależnie od kwoty, o jaką poproszę od 1 do 1083 zł, dostanę pełne worki pieniędzy."
Ile najmniej worków potrzebuje kasjer, żeby zrealizować życzenie milionerki?
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 10.02.2014 13:43:38
Rozwiązanie poprzedniej zagadki: 11 worków, każdy z nich mający: 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512 oraz całą resztę zeta (60). Z tymi kwotami można spokojnie wydać całą kwotę.

Poprawne odpowiedzi;
Toboe, Mazur, Mar, Jakub.

Tabelka:
Toboe - 9
Mar - 6
MadMazur - 4
DarkV - 2
Jakub - 2
Kot - 2
Viluc - 2
Sharpy - 1
Verissar - 1

Zagadka na ten tydzień
Whbtdp y pvgft jfypv mvltj plysjxty twpbyfjvf?
Ostatnio edytowany przez Pasterz dnia 10.02.2014 13:47:21
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 14.02.2014 8:53:41
Ta chyba była trudna :)
Każdą *angielską* samogłoskę zamieniłem na następną literę w alfabecie. Do tego troszkę namieszałem spacje :)
a->b, e->f... i tak dalej.
W języku angielskim "y" najczęściej nie jest samogłoską (jest półsamogłoską, dyftongiem lub wręcz spółgłoską - a jeśli jest to w słowach typu myth czy hymn).
Tak więc - What will you get if you multiply sixty two by five?
Poprawna odpowiedź: 310.
Odpowiedział DarkV :)

Tabela:
Toboe - 9
Mar - 6
DarkV - 4
MadMazur - 4
Jakub - 2
Kot - 2
Viluc - 2
Sharpy - 1
Verissar - 1

Pytanko na weekend:
Pewien rodzaj grzyba podwaja swoją objętość w czasie tygodnia - (tak - mnoży się jak króliki na sterydach). Zakładając jaskinię głęboką na 50 metrów, wysoką na 75 i długą na 100 metrów, ile czasu zajmie grzybkowi wypełnienie jej całej, jeśli wrzucimy do niej cal sześcienny grzybka?
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 18.02.2014 13:01:18
Odpowiedź na poprzednią: Spoiler: 241 dni, 34,41 tygodnia, akceptowałem też "niecałe 35 tygodni", "około 34 tygodni" itp.
Poprawnie odpowiedzieli: Toboe, MadMazur, DarkV, Mar.
Tabela:
Toboe - 11
Mar - 7
DarkV - 5
MadMazur - 5
Jakub - 2
Kot - 2
Viluc - 2
Sharpy - 1
Verissar - 1

Kolejna - odpowiedź będzie po Gdakonie:
W pewnym barze mlecznym przygotowano darmowe posiłki dla studentów, ale tylko z polecenia. Pierwszego dnia przyszedł Kawlett, wziął porcję, poszedł do domu i zadzwonił po swojego przyjaciela, Chorsi'ego, który mieszkał dwa dni drogi od jadłodajni. Drugiego dnia Kawlett przyszedł i wziął swoją darmową porcję. Po powrocie do domu zadzwonił do drugiego przyjaciela, Zapri'ego, który też mieszkał dwa dni drogi stąd. Trzeciego dnia Kawlett spotkał Chorsi'ego i razem poszli po swoje darmowe porcje, a po powrocie do domu obaj zadzwonili po swoich znajomych, którzy też mieszkali dwa dni drogi od jadłodajni. Czwartego dołączył do nich Zapri, wszyscy wzięli swoje żarcie i zadzwonili po nowych znajomych.
W jakim czasie skończą się darmowe posiłki, jeśli jadłodajnia przygotowała ich milion?

0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 18.02.2014 13:28:25
Arachne
Taur
Zakładamy, że każdy z nich ma nieskończoną ilość przyjaciół do których wszyscy uprawnieni do polecania ciągle dzwonią i ich polecają, czy po ostatnim telefonie przyjaciele się kończą?

0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 18.02.2014 13:46:22
Lis.
Chciałem dobrze.
zakładamy, że mają przyjaciół, tak :D

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 18.02.2014 13:57:36
Irbis
Bestia
Czy zakładamy, że nikt nie ma wspólnych przyjaciół? (jednego dnia mogłoby zadzwonić 10 osób do tej samej osoby bez tego założenia)
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 18.02.2014 13:59:34
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 28.02.2014 12:50:04
Lis.
Chciałem dobrze.
Wybaczcie opóźnienie, ale grypa mnie dopadła i dziś mogę normalnie napisać, posiedizeć i w ogóle.
Odpowiedź: Spoiler: Jedzenia starczy na 28 dni, 29-go braknie 346 268 posiłków.
Odpowiedzieli poprawnie: DarkV, Mar, Toboe.

Toboe - 12
Mar - 8
DarkV - 7
MadMazur - 5
Jakub - 2
Kot - 2
Viluc - 2
Sharpy - 1
Verissar - 1

Nowa zagadka!
Coś troszkę bardziej banalnego:
Kupiłem sobie 2800 akcji firmy produkującej domy z palm kokosowych - CoconutNut. Udało się, i akcje rosną 7.2% co miesiąc. Po roku polazłem do maklera i sprawdziłem stan rachunku: 1128583 złotych.
Ile kosztowała jedna akcja w dniu zakupu?

0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 28.02.2014 22:44:17
gryf
PERMABAN
Jeszcze w temacie poprzedniej zagadki:
1. Rozpoznać że kluczem jest suma wyrazów ciągu Fibonacciego
2. Znaleźć gotowy program do liczenia powyższego
3. ...
4. Profit!
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 4.03.2014 14:22:24
Lis.
Chciałem dobrze.
Odpowiedź na poprzednią zagadkę: Spoiler: 175 złotych za akcję.
Prawidłowo odpowiedzieli: Kyubi, MadMazur, Toboe, Mar.

Toboe - 13
Mar - 9
DarkV - 7
MadMazur - 6
Jakub - 2
Kot - 2
Kyubi - 2
Viluc - 2
Sharpy - 1
Verissar - 1

Nowa zagadka! :D
Kupiłem sobie samochodzik na baterię. Na pudełku napisane jest, że może przejechać 10 kilometrów na jednej baterii. Super! Tak więc zbudowałem sobie okrągły tor o promieniu 1 metra, puściłem zabawkę i polazłem spać. Samochodzik zaczął jeździć tak, że jedno okrążenie robił w 20 sekund.
Niestety, czym byłoby życie, gdyby nie moja siostra :D która weszła do pokoju po równych trzech godzinach i stwierdziła, że puści robocika pięć razy szybciej. Tak zostawiła go na noc.
Oczywiście, rano robocik zdechł. Ile czasu (z dokładnością do minuty) samochodzik jeździł, zakładając, że specyfikacje były idealnie dokładne i akumulator był w pełni naładowany?

-1
(+0|-1)
Re: Zagadki
Wysłano: 4.03.2014 14:48:04
Wilk
to robocik czy samochodzik?
"To the stars Bowen! To the stars!"

0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 4.03.2014 15:01:23
No właśnie zdecyduj się ;)
Śpieszmy się czytać posty tak szybko znikają.

1
(+1|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 4.03.2014 15:02:05
Lis.
Chciałem dobrze.
Robot – mechaniczne urządzenie wykonujące automatycznie pewne zadania.

W tym sensie, samochodzik automatycznie sobie zapierdziela po torze. Jest robocikiem. Robocik = samochodzik.
0
(+0|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 7.03.2014 13:18:17
Odpowiedź na poprzednią zagadkę: Spoiler: 4 godziny i 10 minut
Prawidłowo odpowiedzieli: Kyubi, Witek, Toboe, Mar.

Toboe - 14
Mar - 10
DarkV - 7
MadMazur - 6
Kyubi - 4
Jakub - 2
Kot - 2
Viluc - 2
Sharpy - 1
Verissar - 1
Witek - 1

Nowa zagadka - przekokszona i na pewno trudna. Każdemu rozwiązującemu dam dodatkowy punkt, jeśli odpowie w ciągu 24 godzin :D
Szalony naukowiec ma problem. Wyhodował różnokolorowe szczury i postanowił je zmutować. Czerwone szczury do mutacji potrzebują trzy razy więcej uncji Mutaxu - nowego eliksiru - niż szczury zielone, i dwa razy więcej uncji niż żółte. Niebieskie potrzebują połowę z ilości, którą potrzebują czerwone szczury powiększone o trzy (dla ułatwienia: chodzi o (x+3)/2 )
Szczury zostały wpuszczone do pudełka mutującego podzielonego na 49 kwadratów ponumerowanych kolejno.
Mniej więcej wyglądało to tak:
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
... i tak dalej.

Zielone szczury wytresowane są tak, że zajmują miejsca oznaczone liczbami pierwszymi.
Czerwone szczury lubią towarzystwo zielonych, więc zajmują wszystkie dostępne miejsca POD szczurami zielonymi (czyli, jeśli szczur zielony był na 25, to czerwony stanie na 32).
Dwa niebieskie szczury zajmują miejsca 4 i 6, pozostałe zajmują wszystkie miejsca, które są wielokrotnościami tych liczb.
Żółte po prostu zajmują pozostałe miejsca.

Naukowiec bierze teraz łyżkę laboratoryjną o perfekcyjnie półsferycznym kształcie (promień - 3 cm) i za każdym razem napełnia ją do wysokości 2 centymetrów, po czym karmi szczura. Pierwszym szczurem jest oczywiście szczur zielony, który po wypiciu dwóch uncji Mutaxu - natychmiast mutuje.
Pytanie brzmi:
Jeśli Mutax waży dokładnie 0.2 uncji na centymetr sześcienny, ile łyżek Mutaxu potrzebuje naukowiec, żeby zmutować wszystkie szczury?
Miłej zabawy :)

EDIT: Załózmy przez chwilę, błędnie, że 1 jest liczbą pierwszą. Tak - mój błąd, przepraszam.
Ostatnio edytowany przez Pasterz dnia 7.03.2014 13:52:12

2
(+2|-0)
Re: Zagadki
Wysłano: 7.03.2014 13:54:49
Arachne
Taur
To szalony naukowiec, mógł mu się zdarzyć błąd.

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane