Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234...15>>


39
(+39|-0)
Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:07:09
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Od jakiegoś czasu gryzie mnie pewna sytuacja w fandomie, która co prawda występowała w nim odkąd pamiętam, to ostatnio przybiera dosyć radykalne formy. Może i jestem pruderyjnym hipokrytą ale niezmiernie ♥♥♥♥♥♥♥ mnie w jaki sposób co poniektórzy zachowują się wobec nowych, młodszych użytkowników. Zawsze dochodziło do sytuacji, że ludzie uprawiali ze sobą przygodny seks, ale odkąd pamiętam nikt nie spraszał na orgie po kilkanaście często niepełnoletnich osób. Owszem, był seks grupowy, ale zwykle w gronie podobnych wiekowo osób i z własnej woli.

Mój problem zaczyna się w momencie, kiedy niektórzy wyłapują nowych użytkowników i zaczynają z nimi seksualne pogaduszki, a w efekcie wyciągają na ruchanie. Z rozmów jakie prowadzimy na różnych spotkaniach wynika, że generalnie jest to postrzegane negatywnie ale co z tego, skoro osoby które urządzają takie orgietki nie mają za grosz poczucia odpowiedzialności za to co robią, ba nie widzą w tym co robią niczego złego. Szlag trafia mnie kiedy widzę karawany, które udawały się do niektórych pokojów na Fenku, w wiadomym celu.

Z takiego zachowania, za jakiś czas mogą przyjść spore nieprzyjemności, szczególnie, że ploteczki mówią o pogardzie dla bezpiecznego seksu. Zakładam, że prędzej czy później takie zachowanie doprowadzi do sporej fali hejtu ze strony osób, które zostały wykorzystane, a sposób postrzegania naszego fandomu jeszcze bardziej poleci na głowę.

A wy, macie z tym problem? Wkurza was wciąganie młodych użytkowników do kółeczka wzajemnego ruchania? Co myślicie o patronach takiego zachowania?

//Post Raportowany:
"Tekst: 1) temat jest umieszczony w nieodpowiednim dziale 2) temat jest dramogenny 3) temat jest plotkarski w wyjątkowo parszywy sposób 4) jest to prywatny ból dupy konkretnego użytkownika obliczony na lincz na czarnej owcy na podstawie wyssanych z palca bzdur"
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 19.02.2014 14:23:32
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

8
(+9|-1)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:12:46
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Krytykowałem to od samego poczatku- spotykałem jedynie ciche przyzwolenie, obojętność a w najgorszym wypadku wrogość wobec takiej krytyki. Wyśmiewałem postawę ludzi, którzy kreowali się na łowców-ogierów, w rzeczywistości będąc tylko zjawiskowymi, niedojebanymi osobnikami, których nie traktuje się poważnie. Pisałem też o tym, że fandom, przynajmniej u nas, służy głównie jako sexchat i darmowy burdel dla znudzonych pedałów, znalezionych gdzieś po katach i wciągnietych. Nikomu to nie przeszkadzało i jak widać, nie przeszkadza, zważywszy na fakt, że przecięty homofutrzak ruchał się już we wszystkich możliwych kombinacjach, zajety, niezajęty, bez różnicy ;) (wspominanie o tym generuje głównie minusy i zero refleksji). To cóż się dziwić, że wiek już nie stanowi problemu? Kiedyś był pomysł na to, by PF był +18. Pomysł został olany.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 19.02.2014 11:13:57
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

7
(+7|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:23:37
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Dowcip polega na tym, ze to co się dzieje teraz przechodzi już wszelkie pojęcie i wydaje mi się, że nie powinniśmy jako fandom akceptować ani nawet tolerować wykorzystywania młodszych użytkowników, a osoby które je demoralizują powinniśmy piętnować.

Czym innym jest dla mnie grupka dorosłych osób, która we własnym gronie robi co chce, a czym innym kilku niespełnionych pedałów wciągających młodych w ruchanie bez zobowiązań. Najgorsze jest to, że przedstawiają oni to w sposób 'fajny' i dają młodym ułudę bycia 'fajnym'. Ci którzy się nie zgadzają są 'nudni'. Może się starzeję...
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

4
(+4|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:28:44
Arachne
Taur
Pisałem też o tym, że fandom, przynajmniej u nas, służy głównie jako sexchat i darmowy burdel dla znudzonych pedałów

Kiedyś był pomysł na to, by PF był +18. Pomysł został olany.

Czyli rozwiązujemy problem ruchających się padałów, przez otwartą deklarację, że polfurs to miejsce dla ruchających się pedałów? Dziwisz, się że został olany?

0
(+0|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:30:39
Rysiu
Anthro
Jestem młody i nigdy nie byłem na takich "zebraniach" (już możecie mnie hejcić), ale przynajmniej według mnie częściowo wina leży także po stronie niepełnoletnich. Jeśli ktoś wcześniej dorasta i jest na to gotowy to niech robi co chce, ale z kimś kto jest chociaż mniej więcej w jego przedziale wiekowym. Dla mnie nie do pomyślenia jest seks z kimś dużo starszym od siebie , a także seks grupowy z udziałem osób niepełnoletnich. Trzeba chyba mieć trochę samozaparcia.
You've never known,
You've never shown.
You've never bled,
You're only dead.
You've never been,
You've never seen.
You never had a fucking chance.

5
(+5|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:36:57
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Lunatic": (Link »)
Jestem młody i nigdy nie byłem na takich "zebraniach" (już możecie mnie hejcić), ale przynajmniej według mnie częściowo wina leży także po stronie niepełnoletnich. Jeśli ktoś wcześniej dorasta i jest na to gotowy to niech robi co chce, ale z kimś kto jest chociaż mniej więcej w jego przedziale wiekowym. Dla mnie nie do pomyślenia jest seks z kimś dużo starszym od siebie , a także seks grupowy z udziałem osób niepełnoletnich. Trzeba chyba mieć trochę samozaparcia.


Nie patrz na to przez pryzmat siebie. Nie każdy ma silną wolę, niektórzy szukają akceptacji. W momencie kiedy taka ciut słabsza i bardziej zagubiona jednostka trafi na takiego 'patrona' to zrobi co on od niej oczekuje nawet podswiadomie - tylko po to zeby być fajnym, albo bo ktoś jej wmówi, że to przecież nic złego i tak normalnie się futrzaki bawią.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 19.02.2014 11:38:18
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

6
(+8|-2)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:39:13
PERMABAN
To tak nie działa, samowolka, tutaj najgorszym marginesem jestem ja i Veth, bo śmiemy się nie patyczkować z frajerami. Poza tym co z tym chcesz zrobić, DarkV nikogo nie zbanuje, bo przecież to otwarte forum i on chce, żeby było bardziej aktywne. Nic nie zmienisz, Ryan, ciągle będzie ruchanie po kątach, cokolwiek by się nie mówiło i jakkolwiek by się nie piętnowało. A mało kto to zrobi, bo większość to kozaki tylko w necie, a i tutaj nie bardzo to wychodzi. I nie chcę nic mówić, ale niektóre dzieciaki same chcą być wyruchane przez starszego pana wilczka/smoka/tygryska, więc niech proszę, jak ktoś nie ma dość rozumu w wieku tych 15+ lat, to będzie to jego problem.

4
(+5|-1)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:39:26
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Zablokujcie Ingowi PM'ki i problem z głowy :D


DarkV, nie wiem jakim cudem znowu nie zrozumiałeś prostego zdania w j. polskim, ale jak widać jesteś uzdolniony w tym kierunku.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

2
(+3|-1)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:40:39
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
O, Ryan powiedział głośno to o czym wszyscy od dawna myślą. Prawdą jest, ze jak sie zwraca uwage na to ze ktoś zgarnia młodych na ruchanie to sie za to obrywa. To widac, poprostu widac na kolometr w których pokojach jest ruchalnia ale powiedz głośno że to jest żałosne i już jesteś chamem, trolem itp. Lapsy uwielbiają sie gzić grupowo po pokojach, nagianiacze mają pełne ręce roboty.

Najgorsze jest to ze z tego tworza sie zamknięte grupki. Jak tylko na sylwestrze podchodzilem i chcialem zagadać do kogoś z tych "kręgów" zaraz zjawiał sie "opiekun" i dosłownie odprowadzał swojego ruchanka (kochankiem sie tego nie nazwie) spowrotem w grupke praktycznie pilnując, zeby nie spędza za dużo czasu z innymi.

To jest az przerażające, naprawde.

7
(+7|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:41:27
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Lunatic": (Link »)
Jeśli ktoś wcześniej dorasta i jest na to gotowy to niech robi co chce, ale z kimś kto jest chociaż mniej więcej w jego przedziale wiekowym. Dla mnie nie do pomyślenia jest seks z kimś dużo starszym od siebie (...)


Problem leży w myśleniu "omg, jestem taki dojrzały" i "omg jest tak dojrzały jak na swój wiek".

Wielokrotnie mówiłam, że najbardziej brzydzą mnie w fandomie seksualne wyścigi na ilość, w zamian za iluzję akceptacji. Furry wciąga ludzi, którzy czują się odrzuceni przez towarzystwo. Kiedy taki człowiek znajdzie się w bezpiecznej strefie, która nie odrzuca go za bycie gejem czy kucykiem, opadają wszelkie bariery ochronne.

Można sobie pisać, i tak nic się nie zmieni :rollk:
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

1
(+1|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:42:38
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Ara": (Link »)
To tak nie działa, samowolka, tutaj najgorszym marginesem jestem ja i Veth, bo śmiemy się nie patyczkować z frajerami. Poza tym co z tym chcesz zrobić, DarkV nikogo nie zbanuje, bo przecież to otwarte forum i on chce, żeby było bardziej aktywne. Nic nie zmienisz, Ryan, ciągle będzie ruchanie po kątach, cokolwiek by się nie mówiło i jakkolwiek by się nie piętnowało. A mało kto to zrobi, bo większość to kozaki tylko w necie, a i tutaj nie bardzo to wychodzi. I nie chcę nic mówić, ale niektóre dzieciaki same chcą być wyruchane przez starszego pana wilczka/smoka/tygryska, więc niech proszę, jak ktoś nie ma dość rozumu w wieku tych 15+ lat, to będzie to jego problem.


Problem w tym, że to nie jest ruchanie po kątach. Nie mam nic przeciwko że ktoś chce coś zrobić sobie razem, z tej czy innej przyczyny. Proszę bardzo - ale chce wskazać problem jakim jest tworzenie niemalże haremów.

Akurat nie o Ingo tu chodzi. Wypadłeś WH mocno z obiegu ;)

Tanu, pewnie, że można pisać ale co innego zrobić - pójść do takiego gościa i wziąć go na stronę i pogrozić paluszkiem? Najgorsze jest ciche przyzwolenie. Nawet to, że o tym pogadamy spowoduje, że temat nie zostanie od razu zmieciony pod dywan... a poza tym, już wiem, że nie jestem odosobniony w odczuciu.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 19.02.2014 11:47:25
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:45:40
Klacz huculska
Ale co zrobić? seks z osobą powyżej 15 lat nie jest zakazany, bzykanie się na lewo i prawo też nie...

mi też się to nie podoba, że w fandomie jest taka rozwiązłość, co pewnie źle wpływa na obraz futrzaków, ale co na to poradzić??

4
(+4|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:45:59
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)

Akurat nie o Ingo tu chodzi. Wypadłeś WH mocno z obiegu ;)

Ciekawe czy myslimy o tych samych osobach ;]
Ostatnio edytowany przez Lester dnia 19.02.2014 11:46:23

2
(+2|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:46:31
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Mnie przeraza najbardziej wykorzystywanie osob mniej swiadomych i np. niedokonca rozwinietych... ci co znaja ta piekna historie pewnie wiedza o kim mowie. Ale w tym fandomie po prostu na wstepie trzeba by ludziom uswiadamiac co moze sie stac i tyle. Tak naprawde chyba nie ma lekarstwa. A jeszcze wciska sie przekonania ,,chodz, jak cie wyrucham bedziesz fajniejszy :D"
Ostatnio edytowany przez Riciak dnia 19.02.2014 11:48:05
Anything that is beautiful people want to break.

1
(+1|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:46:44
PERMABAN
Chodzi mi o jeżdżenie na konwenty tylko po to, by obrabiać gały nieśmiałym liskom.

10
(+11|-1)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:48:07
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Nie chodzi Qniu o rozwiązłość, tylko o pewną perfidię, jaka cechuje powyższe zachowania.

Coś typu: wyszukaj ofiarę, która nie ma siły się bronić -> uracz ją iluzją miłości i przyjaźni -> zaruchaj/z kolegami -> odrzuć w kąt -> powtórz cykl.


Cytat z "Riciak": (Link »)
Mnie przeraza najbardziej wykorzystywanie osob mniej swiadomych i [...]po prostu na wstepie trzeba by ludziom uswiadamiac co moze sie stac i tyle.


Przemyśl to. Uświadomić coś osobie mniej świadomej?
Jeszcze bądź tutaj na pozycji "hurr durr trolle z łodzi" to już w ogóle możesz sobie kitką z okna pomachać, a i to leniwie i niechętnie. Przecież racja sympatycznego pana lisa będzie lepsza. A i pewnie trudność mniejsza: łatwiej dać się wyruchać, niż być fajnym w towarzystwie ;-)k .
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 19.02.2014 11:52:07
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

1
(+1|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:48:42
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Cytat z "Riciak": (Link »)
Mnie przeraza najbardziej wykorzystywanie osob mniej swiadomych i np. niedokonca rozwinietych... ci co znaja ta piekna historie pewnie wiedza o kim mowie. Ale w tym fandomie po prostu na wstepie trzeba by ludziom uswiadamiac co moze sie stac i tyle. Tak naprawde chyba nie ma lekarstwa.


Najgorsze jest to ze Tanu ma tu duzo racji. Duzo osob bedzie sie dawac wykorzystywac tylko po to zeby zdobyc poczucie akceptacji. Przeciez skoro ktos idzie z tobą do łóżka to jestes akceptowany i fajny prawda?

0
(+0|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:50:18
Klacz huculska
rozumiem, ale co na to poradzisz? napiszesz na głownej stronie uświadamiające oświadczenie?

uważam,że to nie w porządku, ale jak ktoś jest na tyle durny, że się daje tak wykorzystać to co mi do tego?? nie moja dupa.

1
(+1|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:51:45
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Q-nik": (Link »)
rozumiem, ale co na to poradzisz? napiszesz na głownej stronie uświadamiające oświadczenie?

uważam,że to nie w porządku, ale jak ktoś jest na tyle durny, że się daje tak wykorzystać to co mi do tego?? nie moja dupa.


Ale też nie oznacza, że mamy udawać, że się nic nie dzieje. Nie pozwala mi na to osobista uczciwość i wieź z fandomem.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:54:09
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Najgorsze ze te osoby uznaja to za normalne i jeszcze sie chwala :u
Anything that is beautiful people want to break.

8
(+8|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:55:32
Zwierzę
takie łorszoł szor dla ubogich :> naganiają gąski do ruchalni!
w mangowym fandomie pewnie nie jest lepiej (pokaże Ci moje smocze kule ! :milosck: )
może warto uzmysłowić tym młodszym, że dawanie na lewo i prawo wcale nie jest kul?

a no i

to podstawa :lolk:
Ostatnio edytowany przez shoo dnia 19.02.2014 11:57:04

5
(+5|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 11:58:42
Smok
Zmiennokształtny
Gdzieś tutaj szykuje sie Polfursowa wersja "Wychowania do życia w rodzinie"

0
(+0|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 12:00:35
Zwierzę
Cytat z "Jester": (Link »)
Gdzieś tutaj szykuje sie Polfursowa wersja "Wychowania do życia w rodzinie"

haha to polece moim drugim plakatem, SKORO O ODPOWIEDZIALNOŚCI MOWA :-D... (może podziała na tych starych ruchaczy)

0
(+0|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 12:01:41
Tygrys perski
Anthro
Czy na conbookach/planach zjazdu występuje odpowiednia informacja o bezpiecznym seksie? Wiem, że w czeskich ulotkach było coś o tym. To jest jedna z rzeczy, którą można zrobić.
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 12:03:17
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Bezpieczny seks to tylko ułamek problemu. Na Anthroconie po prostu rozdają za free gumki.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234...15>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane