Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234...11>>


3
(+3|-0)
Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 14.05.2014 19:13:23
Tygrys sumatrzański
Anthro
Jako, że zbliża się głosowanie, z ciekawości tworzę temat :-Dk Jak to u futrzaków jest? Głosujecie? Jeśli tak, na kogo? Czemu? Jesteście proeuropejscy czy całkiem na odwrót?

--------------------------------------------------------

Osobiście będę głosował, moje pierwsze głosowanie ze względu na pełnoletność. Nie wchodząc w straszne szczegóły mam zamiar głosować na Roberta Iwaszkiewicza, przedstawiciela KNP w moim okręgu. Głównie dlatego, bo Polska w Unii mnie nie zadowala i z chęcią bym chciał porządnych zmian w Polsce. Pomijam na razie wszystkie argumenty za tym stanowiskiem, by nie robić bałaganu.
Ostatnio edytowany przez Xanoxis dnia 14.05.2014 19:15:23
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

3
(+3|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 14.05.2014 20:30:09
Smok / Gad
Anthro
Wybieram się na głosowanie. Po namyśle postanowiłem że oddam mój głos na KNP. Partia wydaje mi się bardzo otwarta, przeczytałem ich program, wysłuchałem masę wykładów ich członków i stwierdzam że czemu by nie dać im szanse. Niektórzy moi znajomi krytykują mój wybór, rozumiem że postać samego ojca założyciela prezesa JKM jest lekko odpychająca (jego wiekopomne wstawki o Hitlerze, niepełnosprawnych, itp.), ale przynajmniej wali to co myśli prosto z mostu, a dla mnie ta cecha jest najważniejsza(choć jeśli chce się osiągnąć sukces w polityce to trzeba jej najwyraźniej nie posiadać).


Pozdrawiam.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 14.05.2014 20:34:32
Do komisji się zapisałem, nie wiem czy komisja może głosować :P

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 14.05.2014 20:43:14
byk
Anthro
Cytat z "Killmer": (Link »)
Do komisji się zapisałem, nie wiem czy komisja może głosować :P


Może, jak najbardziej. Ktoś inny z komisji Cię legitymuje i wręcza kartę do głosowania.
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

-2
(+3|-5)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 14.05.2014 20:49:40
Canis lupus albus
Zmiennokształtny
Nic nowego nie powiem - KNP. Jeśli ktoś ma zrobić porządek z tym bajzlem to tylko ktoś z jajami. I nie mówię tu o Grodzkiej.
(nie mam na celu nikogo urazić)
冬が来ている!

3
(+3|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 14.05.2014 22:01:58
Lisica Ruda Północna
Anthro
Oczywiście na głosowanie zamierzam iść - nieoddanie głosu jest tak naprawdę oddaniem głosu na wszystkie partie po trochu, a ja wolę wybrać jedną za to zgodną z moimi poglądami ;)

Swój głos oddam na KNP. Im więcej Farage'ów w Parlamencie Europejskim tym lepiej, bo unijna biurokracja przekracza już tyle granic absurdu że każdy kto będzie wytykał palcami jej nieprawidłowości i starał się to zmienić (wersja bojowa: "rozwalać od środka"), jest na wagę złota :D

Poza tym uważam że ich program nie jest wcale taki zły. Zwiększenie wolności gospodarczej poprzez ograniczenie obecnych biurokratycznych barier w jej rozwoju, deregulację, uproszczenie systemu podatkowego i powrót do założeń ustawy Wilczka jest raczej bliską mi ideą, również pro-samorządowa i przyjazna wobec wolności słowa i obrony własnej postawa KNP jest rzeczą którą u nich doceniam.

Co do poglądów obyczajowych to zgrzyta mi w zasadzie tylko kara śmierci, bo każdy wyrok jest obarczony jakimś ryzykiem błędu. A tak poza tym to przyznam szczerze, że nawet "obyczajówką" niezbyt się zainteresowałem :D Gejami, aborcją i in vitro jeszcze nikt nigdy się nie najadł.

Zresztą to na razie wybory do PE, więc tutaj akurat ogólne programy będą miały drugorzędne znaczenie.

Jestem proeuropejski, jeżeli UE ma działać z powrotem na zasadach "Europy Ojczyzn" i luźnej współpracy gospodarczej państw europejskich, typu możliwość pracy lub prowadzenia firmy w kraju w którym nam najbardziej to odpowiada itp. Również strefa Schengen nie jest złym pomysłem. Ale jeżeli UE ma być jakimś federacyjnym quasi-państwem ze stolicą w Brukseli/Strasburgu, które może nakładać na Polskę olbrzymie kary za to że nie spełniliśmy jakiegoś mokrego snu unijnych urzędników, to jestem WYBITNIE antyeuropejski ;)
Hvað segir tófa?...

3
(+3|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 14.05.2014 22:56:46
gronkowiec
Anthro
Ja w tym momencie waham się między Bogdanem Zdrojewskim z PO, a Robertem Kwiatkowskim z Europy Plus, jednak póki co ze wskazaniem na tego drugiego.

POdobają mi się rządy Platformy w Polsce, cenię ich za stabilizację polityczną, której wcześniej bardzo brakowało, jednak personalnie wolę Kwiatkowskiego, a i niektóre punkty programowe Twojego Ruchu, który za nim stoi są mi bardzo bliskie.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 6:46:26
Tygrys sumatrzański
Anthro
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Ja w tym momencie waham się między Bogdanem Zdrojewskim z PO, a Robertem Kwiatkowskim z Europy Plus, jednak póki co ze wskazaniem na tego drugiego.

POdobają mi się rządy Platformy w Polsce, cenię ich za stabilizację polityczną, której wcześniej bardzo brakowało, jednak personalnie wolę Kwiatkowskiego, a i niektóre punkty programowe Twojego Ruchu, który za nim stoi są mi bardzo bliskie.


Czym konkretnie była ta stabilizacja polityczna? W tych czasach wydaje się to pojęciem abstrakcyjnym.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

4
(+4|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 8:31:21
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Ja w tym momencie waham się między Bogdanem Zdrojewskim z PO, a Robertem Kwiatkowskim z Europy Plus, jednak póki co ze wskazaniem na tego drugiego.

POdobają mi się rządy Platformy w Polsce, cenię ich za stabilizację polityczną, której wcześniej bardzo brakowało, jednak personalnie wolę Kwiatkowskiego, a i niektóre punkty programowe Twojego Ruchu, który za nim stoi są mi bardzo bliskie.


Grave, mam nieprzyjemność obracać się wokół różnych instytucji publicznych realizując dla nich różne projekty i stopień niekompetencji jest porażający. Z administracji publicznej uciekają wszyscy którzy coś wiedzą, wszyscy którzy chcą zrobić coś sensownego są niszczeni i to nie w jednostkowych przypadkach - widziałem takie sytuacje w MAiC, MG, MSW, MZ. W chwili obecnej nie możliwe jest zrealizowanie czegokolwiek sensownego bo nie ma z kim rozmawiać. Aktualnie w informatyce jest rozpierdol, bo stopień korupcji osiągnął taki poziom, że tego się już nie da opisać.

Nie jestem zwolennikiem PiSu ale mając kontakt z różnymi ludźmi z różnych instytucji wiem, że nawet za czasów samoobrony nie było takich czystek i tak idiotycznych decyzji. Głosowanie na PO dla mnie, to dla mnie po prostu znak, że ludzie nie wiedzą co się dzieje 'wewnątrz' państwa. Owszem, alternatywy nie ma ale jak słyszę, że ktokolwiek jest w stanie cenić rządy PO to po prostu ma zerową wiedzę o tym jak ta partia na prawdę rządzi.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 15.05.2014 8:32:15
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 9:46:45
Irbis
Bestia
Partii nie oceniam po tym jak inni oceniają. Często słyszy się że Ci idioci, tamci jeszcze gorsi, ale jak pytam o działania, które potępiają, dostaję zdawkowe odpowiedzi typu "ogólnie źle rządzą", "to przecież widać". Jedyna partia, do której się zraziłem, to Twój Ruch Palikota. Głoszone przez nich idee są dalece różne od moich.

Co do wyborów, to głosować warto, Panie i Panowie, bo brak głosu to głos na każdego, a nie każdy jest wart głosu:
http://www.niedlaantyposla.pl/
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 10:46:29
Jeleń
Anthro
Wybieram się na wybory, ale jeszcze nie wiem na kogo będę głosować. Możliwe, że oddam nieważny głos
Pojawiam się i znikam

3
(+5|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 11:04:40
Lew
Chciałem tylko napisać, że każdy głosujący na prawicowe, antyeuropejskie, nacjonalistyczne ścierwa życzy Polsce i Polakom wojny i śmierć w męczarniach i niczego nie nauczyła go historia.

Glosuję na Stanisława Huskowskiego z PO
Zdrojewski i tak się dostanie (ucieka do PE przed kompromitacja jaka będzie ESK 2016) a Staszek jest porządnym czlowiekiem i zna się na transporcie i infrastrukturze.

A kto nie głosuje (mimo, że może) ten trąba
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-1
(+0|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 11:25:02
Tygrys sumatrzański
Anthro
@Ingo, akurat partia prawicowa jak KNP ma stanowisko wobec Ukrainy całkiem neutralne i chce by Polska ogłosiła całkowitą neutralność wobec aktualnych wydarzeń. Partie lewicowe jak PiS i PO ostatnimi czasy nie robią dobrych decyzji w kwestii zagranicznych, jak na przykład instalacja niemieckiej agentury na Ukrainie, ukraińczykom to się dość nie spodobało. Do tego ostatnio takie pogłoski jakby werbowali rezerwistów.

Prawicowcy i wojna? Błagam. Jak na razie to unia i lewicowcy się szykują do wojny, by ukryć powolne bankructwo UE. Na wojnie nikt nie patrzy na długi.
Ostatnio edytowany przez Xanoxis dnia 15.05.2014 11:26:03
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 11:39:50
Ja bede glosowac na Tories. Maja dosc solidny program i jak na razie podoba mi sie ich polityka. Przynajmniej nie odwalaja takich glupot jak Labour Party.

Ale poza tym to za duzego wyboru nie mam bo z innych partii to do wyboru mam:
BNP - nazisci
UKIP - mniejsi nazisci
English Democrats - hasło wyborcze to "I'm English, NOT British, NOT European" ;)
Harmony Party - Zero imigration, anti-EU, Pro-Jobs
NO2EU - chociaż tutaj miałem dylemat bo nazwa mi sie podoba ale zalozenia partii juz nie
We Demand a Referendum Now - z oczywistych powodow nie traktuje ich powaznie

5
(+5|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 12:31:22
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Sobie siadłem dziś w desperacji i przeanalizowałem program KNP bo było moją ostatnią deską ratunku w tych wyborach (http://nowaprawicajkm.pl/...u-nowej-prawicy). Wynikło mi z tego co następuje:

Cz. I
Pkt. 1, 2, 3 - nawet ok choć bez szczegółów. Ot inna wizja państwa, nie mam podstaw by to obalić czy negować. Sprawdzone w innych państwach rozwiązania.

Pkt. 4 - generalnie w porządku ale:
f) skąd będą wiedzieli który sędzia jest skorumpowany? Brzmi jak 'spowodujemy, że częściej będzie padał deszcz'. Sensowniejszym argumentem byłoby długoletnie przebudowane systemu. Wszelkie próby karnego rozwiązywania spraw mogłyby rykoszetem trafić w uczciwych sędziów i ich niezawisłość. Prawo powinno być tak proste, żeby ogłoszenie wyroku było formalnością. Im prostsze prawo, tym mniej miejsca na korupcję.
g) sędzia nie może jeździć po całej polsce. Owszem, kwestia losowania wydaje się być całkiem ok, jednak w ramach danego okręgu. Postulat po prostu oderwany od rzeczywistości (chyba, że zakładamy rozprawy w trybie tele).

Pkt. 5 - ok, inna wizja, może być.

Pkt. 6 - j.w, inna wizja państwa.

Pkt. 7 - Jestem za.

Pkt. 8 - autonomia samorządów w ramach prawa i jedności terytorialnej może być wporządku. Trudno mi się wypowiedzieć bo bardzo mało szczegółów jest w programie.

Cz. II

Pkt. 1 - Generalnie się nie zgadzam:
a) Państwo powinno racjonalnie podchodzić do ingerencji w życie rodzin, ale już nie w kwestie światopoglądowe. Odbieranie dzieci ludziom nieodpowiedzialnym uważam za dopuszczalne w krytycznych przypadkach.
b) Państwo powinno umożliwić edukację inną niż szkolna, nie mniej wymagania co do np. uczestnictwa w bezpłatnych studiach powinny być obwarowane takimi samymi zasadami dla wszystkich. Przeciwdziałanie narkomanii... ten postulat jest jakiś dziwny. Nie wiem co ma oznaczać. Tata pomacha paluszkiem i powie że hera jest be?
c) Idiotyzm. Po pierwsze uważam, że każda osoba dorosła, będąca w pełni władz umysłowych powinna mieć możliwość wiązać się zgodnie ze swoim światopoglądem. Dzietność nie może być argumentem, gdyż wynika wyłącznie z aktualnego systemu emerytalnego. W punkcie walnięto sobie w kolano bo według tego co tam napisano, osoby bezpłodne nie mogą się wiązać.
d) Według mnie ubezpieczenie musi być obowiązkowe - na wzór systemu Kanadyjskiego - obowiązkowe minimum, a reszta w II i III filarze bez możliwości ingerencji państwa. Ludzie są zbyt głupi i krótkowzroczni żeby pozwolić im na nieodkładanie na przyszłość. Jak nie będą mieli za co żyć to wyjdą na ulicę.
e) jest to dobry postulat ale spóźniony o 25 lat.
f) jak najbardziej za.

Pkt. 2 - W całości za.

Pkt. 3 - W całości za

Pkt. 4 - j.w.

Pkt. 5 - Tak, ale z wyłączeniem strategicznych gałęzi przemysłu (jak np. energetyka, telekomunikacja).

Pkt. 6 - Trudny punkt. Moim zdaniem doprowadzi to do sytuacji, gdzie w rozdrobnionych funduszach koszty poszczególnych osób będą bardzo wysokie. Nie znam się na tyle, żeby zaproponować coś innego.

Pkt. 7 - Nie mniej, jeśli są szkodliwe powinno to powodować automatycznie pozbawienie możliwości ubezpieczenia się i korzystania z ubezpieczenia już posiadanego.

Pkt. 8 - Jestem za eutanazją.

Pkt. 9 - Jestem zwolennikiem redystrybucji pieniędzy w oświacie. Niektórych nie stać na dobrą edukację i uważam za moralnie usprawiedliwione przeznaczać część pieniędzy płaconych przez inne osoby na edukację dzieci tych którzy nie mają dobrej sytuacji finansowej. Wiedza i edukacja jest jednym z najważniejszych elementów budowania silnego państwa i wychodzenia z biedy.

Cz. III

Pkt. 1. - Tak. Bezpieczeństwo przede wszystkim.
Pkt. 2. - Chętnie posłucham jak - to skomplikowany temat. Za mało o przeciwdziałaniu korupcji ogólnie w całym programie.
Pkt. 3. - Tak.
Pkt. 4. - Tak.
Pkt. 5. - Frazes bez pokrycia.
Pkt. 6. - Tak.
Pkt. 7. - Tak.
Pkt. 8. - Nie zgadzam się z tezą ale już z efektem tak. Znoszenie barier ekonomicznych jest jak najbardziej zasadne.
Pkt. 9. - Jestem daleki od demonizowanie unii jako całości. Potrafi wprowadzić użyteczne przepisy. Byłbym raczej za reformą - jaką to już sprawa na oddzielne posty, nie zastanawialem się nad tym.
Pkt. 10. - Broń obusieczna. Pewne traktaty podpisaliśmy ale nie realizujemy i powinniśmy się kierować racją stanu w ich stosowaniu.
Pkt. 11. - Środki tak, kompetencje - moim zdaniem i tak są za duże.
Pkt. 12. - A kto będzie kontrolował CBŚ?

Cz. IV

Pkt. 1 - Jest to jakieś rozwiązanie, jednak osobiście jestem za pozostawieniem PIT, jednak rezygnując ze wszelkich ulg i zwiększając kwotę wolną od podatku.
Pkt. 2 - A za zwiększone wydatki na bezpieczeństwo zapłacimy żwirem. VAT i Akcyza to 70% dochodów państwa. Nie ma nic o bilansowaniu budżetu.
Pkt. 3 - Tak.
Pkt. 4 - Frazes. Wystarczyłby punkt 3.
Pkt. 5 - Mam dylemat, nie mniej chyba byłbym zwolennikiem wspierania rodzimych producentów jednak jeśli produkt zagraniczny jest lepszy to już inna sprawa. Rynek powinien sam ustalić co chce.
Pkt. 6 - Tak ale ani słowa jak.
Pkt. 7 - Gdyż? Ani słowa refleksji czym się zajmują.
Pkt. 8 - W pewnym zakresie są niezbędne - produkcja broni, materiałów rozszczepialnych etc. Nie mniej ograniczyć to do minimum koniecznego.
Pkt. 9 - Hahahahahahaha. Ciekawe jak.


Generalnie program jak każdy inny. Kupa frazesów bez pokrycia, trochę sensownych pomysłów ale bez pomysłu na realizację. Niczym KNP mnie nie przekonało. Jak na "zbawcę polskiej sceny politycznej" program cienki jak dupa węża... no i ten lider...
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 15.05.2014 12:33:24
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 12:33:33
Wilczek
Anthro
Na pewno nie chce glosowac na partie(ludzi) anty UE. Na pewno nie bede glosowac na ludzi, ktorzy chca zajmowac neutralne stanowisko wobec Ukrainy, bo to wedlug mnie tez glupota. A KNP ma tak przewrotowe propozycje, ze na to tez nie bede glosowac. Obecnie UE chce wyrownac poziomy gospodarek panstw, wiec kary nakladane na nas czy na innych maja w tym jakis cel. Nie mozna mowic, ze nakladaja kary, bo tak.
A na kogo dokladnie bede glosowac tego jeszcze nie wiem. Pewnie na ostatnia chwile wpadnie jakis pomysl.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-1
(+1|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 13:06:04
Tygrys sumatrzański
Anthro
@Ryan, program jest jak zawsze nieidealny, ale zawiera sporo podpunktów które powinny pomóc gospodarce i wolności obywatela. No i wszystko zależy od gustu, ja akurat sądzę, że nie powinno się zmuszać obywatela do żadnego ubezpieczenia, jeśli chce to niech płaci na własną rękę. Ale nie pasują mi niektóre kulturowe podpunkty, ale co zrobić, nic nie jest idealne :)
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 13:33:09
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Nie chodzi o gust. Chodzi o ich racjonalizm. Tłumaczenie, że jest 'nieidealny' to dziecinada - on ma mnie przekonać, a spowodował coś całkowicie przeciwnego.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 13:58:25
gryf
PERMABAN
Cytat z "Xanoxis": (Link »)
Czym konkretnie była ta stabilizacja polityczna? W tych czasach wydaje się to pojęciem abstrakcyjnym.

Stabilizacja niewątpliwie jest - aktualny premier rządzi już 7 lat, najdłużej od czasów Jaroszewicza.
Czy to dobrze czy źle? A, to już pojęcia względne.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 14:11:09
Tygrys sumatrzański
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)
Nie chodzi o gust. Chodzi o ich racjonalizm. Tłumaczenie, że jest 'nieidealny' to dziecinada - on ma mnie przekonać, a spowodował coś całkowicie przeciwnego.


Wymuszanie opłat na ubezpieczenie, bo ktoś może "zapomnieć" lub sobie nie poradzić nie jest zbytnio racjonalne. Nie powinno się wymuszać czegokolwiek poza podstawowym podatkiem dla państwa. Zawsze powinna być opcja wyboru. Ale jednak Ty stwierdziłeś, że powinno być obowiązkowe. Jak nazwać inaczej ideologię ludzi co do państwa? Jedni są pro europejscy, chcą być niańczeni przez państwo, inni chcą całkowitej wolności. Nazywam to "gustem", bo każdy system ma swoje wady i zalety, i nawet jeśli podasz sporo argumentów, każdy może woleć swój system z osobistych powodów.

To nie było wytłumaczenie, więc nie mogło być dziecinne, stwierdziłem po prostu, że żaden system który istniał w historii ludzkości nie był idealny :) I trudno oczekiwać, by nagle taki się pojawił.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

3
(+3|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 14:25:51
gronkowiec
Anthro
Nie o gusta tu chodzi, a wręcz o bezpieczeństwo państwa. Ludzie to idioci, jak pozwolisz takiemu nie płacić ubezpieczeń, to ich płacić nie będzie, a zamiast samemu zadbać o swoją przyszłość, przeje i przepije je na bieżąco. Potem tacy ludzie będą oczekiwać pomocy od państwa, bo "o patrz jaki ja biedny, bez renty i emerytury, jak żyć!". Jak się wtedy im opieki nie zapewni to wyjdą na ulicę i co, czołgami w nich wjedziesz, "bo są niezaradni"?

Zamiast mieć na głowie miliony nieogarów, lepiej nakazać płacenie składek i ubezpieczeń. Inna sprawa komu je płacić.
| |
Podpis zastępczy v2.04

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 14:35:48
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
Chciałem tylko napisać, że każdy głosujący na prawicowe, antyeuropejskie, nacjonalistyczne ścierwa życzy Polsce i Polakom wojny i śmierć w męczarniach i niczego nie nauczyła go historia.


Akurat tak się składa, że obecnie partie prawicowe/nacjonalistyczne/eurosceptyczne są partiami parlamentarnymi chociażby w Estonii, Szwajcarii, Austrii, Finlandii, Belgii i na Węgrzech. I nie jest to poparcie rzędu 1-2%, a najczęściej w okolicach 20-25%, w innych krajach (Francja, Dania, Holandia) nierzadko po kilkanaście. I jakoś się nie słyszy, żeby w tych krajach szykowała się jakaś wielka wojna i rzeź ;)

Nawet w Polsce takie partie mogłyby cieszyć się całkiem dużą popularnością. Tylko że Ruch Narodowy do dzisiaj w zasadzie nie może się zdecydować czy jest wolnorynkowy czy socjalny, a od KNP przeciętnych ludzi odstraszają nagłaśniane przez media wypowiedzi lidera. I jest tak jak jest xd

Naprawdę, to że gdzieś nie ma małżeństw homoseksualnych, za in vitro każda para musi sama płacić z własnych oszczędności, a państwo dba troszeczkę bardziej o interesy swoich obywateli a troszeczkę mniej o interesy imigrantów, nie oznacza, że dany kraj staje się od razu jakąś Trzecią Rzeszą ;) Apelowałbym żeby mimo wszystko nie histeryzować.

Cytat z "Ryan": (Link »)
Pkt. 9 - Jestem zwolennikiem redystrybucji pieniędzy w oświacie. Niektórych nie stać na dobrą edukację i uważam za moralnie usprawiedliwione przeznaczać część pieniędzy płaconych przez inne osoby na edukację dzieci tych którzy nie mają dobrej sytuacji finansowej. Wiedza i edukacja jest jednym z najważniejszych elementów budowania silnego państwa i wychodzenia z biedy.


W zasadzie to przypomniałeś mi kolejny punkt poza karą śmierci, z którym niekoniecznie się zgadzam. Nie napisano zbyt dużo o tym jak miałby zostać rozwiązany ten pomysł z bonami oświatowymi.

Cytat z "Ryan": (Link »)
Pkt. 8 - Jestem za eutanazją.


...i kolejny punkt - raczej byłbym za pozostawieniem takiej możliwości, równolegle z klauzulą sumienia dla lekarzy.

W sumie nie z każdym postulatem się zgadzam, choć w większości rozbieżności między mną a KNP są kosmetyczne. I również uważam, że program trochę za mało szczegółowy, mogliby wzbogacić go o proponowane rozwiązania na okres przejściowy bo takie rozwiązania powinny istnieć. Nie da się przejść z bałaganu do mniejszego bałaganu w jednej chwili, zawsze istnieje proces sprzątania xd

Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Obecnie UE chce wyrownac poziomy gospodarek panstw, wiec kary nakladane na nas czy na innych maja w tym jakis cel. Nie mozna mowic, ze nakladaja kary, bo tak.


Problem tylko w tym, że wyrównywanie gospodarek na siłę jest drogą donikąd. Całkowita równość NIGDY nie istniała, nie istnieje obecnie i istnieć nie będzie, chyba że zstąpi Jezus/Kryszna/Latający Potwór Spaghetti i dokona cudu.

Zawsze będą ludzie mądrzy i głupi, pracowici i leniwi, w dużej mierze przez to - bogatsi i biedniejsi. Tak samo zawsze będą kraje o dynamicznych gospodarkach, jak i kraje pozostające w ciągłej stagnacji i kryzysie. Zawsze gdzieś będzie ropa i gaz, gdzieś węgiel, gdzieś czarnoziemy, gdzieś będzie tania bandera lub niskie podatki, a gdzieś indziej - piach i kamienie lub dzicz i korupcja. Próbując ustawą zrównać poziomy gospodarki np. Niemiec i Rumunii, moglibyśmy równie dobrze próbować zrównać gospodarki Kanady i jakiegoś Zimbabwe. Tylko dłużej by to trwało, bo i przepaść jest większa.

Też bym chciał, żeby Polska bum! - w 5 lat dogoniła gospodarczo sąsiadów zza Odry. Tylko że niestety to tak nie działa, a taktyką "na Robin Hooda" jeszcze nikt nie doprowadził do skoku gospodarczego jakiegoś państwa. Najwyżej do niezadowolenia tych, którym Robin Hood zabierał ;)

Co do Ukrainy - prorosyjscy aktywiści w Odessie sami się żywcem nie spalili. Z jednej strony mamy tam ludzi którzy na fali rozczarowań trochę za bardzo idealizują Rosję, z drugiej strony - skrajnie antyrosyjskich fanatyków. Zostawiłbym toto w spokoju.
Hvað segir tófa?...

0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 14:38:22
Tygrys sumatrzański
Anthro
A co jeśli obywatel nie pracuje, bo jest tak samo leniwy jak przy płaceniu ubezpieczenia? Wtedy też będzie biedny, nie będzie sobie radził i wyjdzie na ulice, bo nie ma "jak żyć". Rzecz w tym, że każdy miałby z czego żyć, bo każdy zarabiałby 2 razy więcej, bo nie zabieraliby mu połowy zapłaty na ubezpieczenie i niepotrzebne podatki. Byłoby więcej miejsc pracy z powodu niższych podatków, co powodowałoby większy rozwój lokalnych firm, a także przyciągałoby to zagranicznych inwestorów, do naszego raju podatkowego. A następnie każdy z pieniędzmi miałby możliwość odkładać je w konkurencyjnych firmach ubezpieczeniowych, LUB stworzyć firmę i czerpać po jej rozkwitnięciu zyski przez całe życie, LUB zainwestować w akcje, itd. Wybór jest kluczową rzeczą.

@Darkhunter, dotacje dla wchodniej Polski spowodowały, że jeszcze bardziej się oddaliły finansowo od zachodniej Polski. Żebrak zostanie żebrakiem dopóki nie zacznie uczciwie pracować. Dotacje nic nie pomogą, tak samo jak pomoce finansowe dla Afryki. Nie powinno im się kopać studni, tylko ich nauczyć jak to robić i dać narzędzia.
Ostatnio edytowany przez Xanoxis dnia 15.05.2014 14:44:07
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 14:52:27
gronkowiec
Anthro
Już to widzę, jak ludzie płaciliby sobie sami za lekarza, czy szpital, lub sami odkładali na emeryturę. Co z tego że co miesiąc mieliby dwa razy więcej kasy? Nawet zarabiając dwukrotność średniego wynagrodzenia, zapłacenie 100 tys zł za operację po urazie nogi byłoby poza zasięgiem, a jak nie będzie obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego to nie wszyscy będą je płacić, to oczywiste. A w takich sytuacjach co potem państwo ma zrobić, zostawić tych ludzi niech sami szukają pomocy u "tych co się lepiej wiedzie"? A może łożyć na nich różne socjale z tak cudownie obciętych podatków i składek? Powodzenia. Taka anarchia mnie nigdy nie przekona, żeby państwo było państwem musi mieć pieniądze a populistyczne cięcie podatków gdzie się da i gdzie się nie powinno, to przepis na prawdziwą zapaść i pogłębienie istniejących podziałów.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 14:56:28
Wilczek
Anthro
Cytat z "Xanoxis": (Link »)

@Darkhunter, dotacje dla wchodniej Polski spowodowały, że jeszcze bardziej się oddaliły finansowo od zachodniej Polski. Żebrak zostanie żebrakiem dopóki nie zacznie uczciwie pracować. Dotacje nic nie pomogą, tak samo jak pomoce finansowe dla Afryki. Nie powinno im się kopać studni, tylko ich nauczyć jak to robić i dać narzędzia.


Hym... Wytłumacz mi jedno. Jeśli nie dotacje na jakieś rzeczy np. drogi na wschodniej Polsce to co? Mają rękoma kłaść kamienie zamiast asfaltu? Czy rolnik ma rękoma wszystko zbierać kiedy ma szansę na pieniądze na nowy kombajn? Przepraszam, ale naprawdę nie widzę trochę logiki w twojej wypowiedzi. Ktoś jest biedny nie ma pieniędzy na nic to nie mamy mu dawać bo co? Bo nie ma zbytnio możliwości rozwoju? Dotacje nie mają ich wyręczać we wszystkim, a wspierać w zrobieniu czegoś. Taka jest idea dotacji mój drogi.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234...11>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane