Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...4567891011>>


1
(+3|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 23.05.2014 19:23:25
Kangur
Anthro
Cytat z "Beowulf": (Link »)


Poniewaz Korwin jest obecnie jedyna alternatyw przekraczajaca prog wyborczy dla rzadzacej bandy zlodziei. Po obejrzeniu wystapien podobnego mu eurosceptyka Nigela Farage (ktorego partia ma szanse wygrac wybory w UK) zmienilem zdanie i tez glosuje na Korwina. Mam nadzieje ze zrobi jeszcze wieksza rospierduche w eurokouchozie ktory MUSI sie rozpasc. Oby jak najszybciej. Te opinie nie sa zbyt popularne wsrod mlodego pokolenia rozmiekczonego szkolna propaganda tzw gimbazy ktorej przeznaczeniem jest na dzien dzisiejszy bycie tania sila robocza w UE.

Dla tych co mysla i nie widzieli Nigel kontra chyzy roj:
http://youtube.com/watch?v=t2-7iUZUFQ4


Dlaczego uwazasz ze JKM nie bedzie kolejnym zlodziejem?

I masz racje, niech Unia sie rozpadnie. Kiedy inne kraje rosna w sile (Chiny, Indie, Brazylia etc.), Europa powinna się rozczłonkowywać i osłabiać :D

3
(+3|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 23.05.2014 20:27:24
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Powinniśmy budować więzi ale nie oparte na wspólnym tworze państwowm i biurokratycznym. Nie istnieje żadna unia stworzona bez wspólnych struktur kulturowych, tradycji i wspólnego jednego języka. JEstem za Polską w solidarnej Europie ale nie za Polską w UE. To nawet nie chodzi mi teraz o to, że Unię uważam za Szatana :D to są po prostu fakty. Unia w tej formie do jakiej się dąży obecnie nie będzie istnieć więc należy zaprzestać integracji na siłę i pomysleć jak to zrobić, żeby wilk był syty i owca w ciąży...eee...cała :)


ps.
Korwin nie zmienia poglądów jak lider Palikmiociarni i Tuskokouchozu, Nie jest uwikłany w pewne sprawy jak Jareczek i już samo to czyni go osobą bardziej wiarygodną
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 23.05.2014 20:34:24
FABRICATI DIEM PVNC"

2
(+3|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 23.05.2014 21:10:04
Cytat z "Solaxe": (Link »)


Dlaczego uwazasz ze JKM nie bedzie kolejnym zlodziejem?

I masz racje niech Unia sie rozpadnie. Kiedy inne kraje rosna w sile (Chiny Indie Brazylia etc.) Europa powinna się rozczłonkowywać i osłabiać :D


Czy JKM nie będzie kolejnym złodziejem i manipulatorem? Dopóki nie będzie chociaż raz wybrany - nie wiem. Przy obecnym układzie sił politycznych nie może sobie na to pozwolić ponieważ będzie atakowany i śledzony z każdej strony. W grabieniu aferach oszustwach i obsadzaniu stołków państwowych swoimi prym wiedzie obecnie koalicja PO i PSL (mam znajomych w wyższej administracji państwowej i mówią jak jest).

A właściwie co nas obchodzą Chiny Brazylia czy Indie? Ja się cieszę że awansują społecznie wychodząc z biedy. Nie zagrażają nam militarnie i gospodarczo z wyjątkiem Chin z których dobrowolnie kupujemy wszelkie tanie badziewie oraz przenosimy tam produkcje odbierając tu miejsca pracy. Na cięciu kosztów to my tracimy a oni sie bogacą.
Prawdziwym zagrożeniem jest Rosja z mocarstwowymi zapędami Putina oraz Niemcy dla których jesteśmy parobkami a wkrótce nas po prostu przyłączą lub kupią oraz inne państwa bogatej Europy wysysające nasz kapitał. Z kraju producentów staliśmy się rynkiem zbytu i co najwyżej montownią oraz źródłem taniej (jeszcze młodej) siły roboczej. Bez własnej gospodarki banków telekomunikacji przemysłu stoczni energetyki z marionetkowym rządem zależnym od eurokouchozu.
W mądrych i bogatych krajach (Niemcy Francja) kluczowe gałęzie przemysłu banki transport i energetyka oraz duże firmy są nadal w rekach państwa!
Ktoś tu przytaczał argumenty ze bez EU zagraniczni inwestorzy nie zainwestowaliby w Polsce tworząc miejsca pracy. Z tym ze oni tworzą tu montownie lub filie opychające swój towar. Nasze zakłady produkcyjne kupiono zniszczono lub w większości zamknięto czyli odebrano ludziom pracę. Jednocześnie zatrudniają nas na minimalnych względem własnych krajów stawkach. Ciekawe czy jakikolwiek Francuz czy Niemiec pracuje za 1-2 EUR/h na śmieciówce? Kapitał płynie za granice bogacąc inne państwa a nie nas. Pracowałem w tzw korporacjach i wiem jak to wygląda.

Czy nie jest dziwne że krajom europejskim nienależącym do UE lub eurosceptycznym (UK) wiedzie sie najlepiej?
Czy nie jest dziwne że nacjonalistyczny Orban który wywala na pysk zagraniczne banki i kapitał na Węgrzech zmniejsza bezrobocie?
Czy nie jest dziwne że Islandia która odcięła sie od UE a w 2008r. w czasie kryzysu znacjonalizowała zachodnie banki i powsadzała swoich niegospodarnych polityków do pierdla (kiedy tam wyląduje też Tusk?!) obecnie chce zmniejszyć swoje bezrobocie z 4 do 2%!

http://tomaszcukiernik.pl...yjsc-z-kryzysu/
Ostatnio edytowany przez Beowulf dnia 23.05.2014 21:35:01

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 23.05.2014 23:54:19
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Bloodshot": (Link »)
Po drugie - jestem zdziwiony, ze wsrod forumowiczow (ktorzy przebywaja na forum, ktore niby promuje tolerancje etc) jest takie duze popracie dla dosc skrajnej prawicy. Radze zapoznac sie dokladnie z party manifesto a nie ogladac przypadkowe wideo z YouTube.


Tolerancja nie oznacza chęci cenzurowania wypowiedzi nietolerancyjnych (czemu sprzeciwia się prawica). Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie. ;)

Poza tym - nie słyszałem, żebyśmy COKOLWIEK tutaj promowali, oprócz futrzactwa. o.O A futrzakiem może być aktywista gejowski, narodowiec, ateista, katolik, lewak, prawak, KAŻDY. Umowy o współpracę z KPH i Nigdy Więcej, ani zobowiązania do usuwania postów ze słowem "pedał" raczej nie podpisaliśmy, chyba że mi o czymś nie wiadomo xDD

Dalej - bycie tolerancyjnym nie oznacza automatycznie bycia lewicowcem ani centrystą. Ba, nawet bycie osobą należącą do jakiejś grupy niby "dyskryminowanej", też tego nie determinuje. ;) Niektóre kobiety obraża pomysł wprowadzania parytetów, niektórzy ateiści nie dostają drgawek na widok krzyża w urzędzie, osoba z fursoną liska wcale nie musi być zwolennikiem zakazu polowania na lisy, a geje przeciwni adopcji dzieci przez homoseksualistów też istnieją.

"Party manifesto" Nowej Prawicy to my już przerabialiśmy na pierwszej stronie tego wątku, polecam doczytać ;3 A jestem przekonany, że większość osób które wyraziły tutaj poparcie dla KNP przeczytała program. (Przed chwilą przeczytałem drugi raz, żeby się upewnić. Noż cholera, nadal oprócz 3 kosmetycznych kwestii (kara śmierci, publiczna edukacja, eutanazja) popieram. :D )

Cytat z "♥♥♥♥♥♥": (Link »)
Jako, że PiS jest wyjątkowo prokatolicki nie ma sensu wysyłać ich do sekularyzowanego parlamentu.


Jako, że strajkujący stoczniowcy są wyjątkowo przeciwni zamykaniu stoczni, nie ma sensu żeby jechali strajkować do polityków chcących zamykać stocznie. :D

Politycy kandydują do PE wbrew pozorom nie tylko po to, żeby wygodnie sobie siedzieć w fotelu i dostawać za to pieniądze, niektórzy jadą też po to żeby coś zmienić. ;)

Jeżeli politycy PiS uważają, że uczenie przedszkolaków o waleniu konia i prezerwatywach albo cenzurowanie każdej negatywnej wypowiedzi na temat islamu jest niefajnym pomysłem i należy przeciwko temu działać, to mają do tego prawo. Tym bardziej że jest dla tego duże poparcie społeczne w Polsce, i coraz większe w innych krajach Europy.

Analogicznie jeżeli lewica twierdzi że ciężko pracujący i zaradni ludzie mają za dużo pieniędzy, a bezrobotni z własnej woli imigranci lub alkoholicy - za mało, i należy tym pierwszym dowalić podatek a tych drugich obdarować "dochodem gwarantowanym", to też ma prawo o to walczyć. Kto walczy w słusznej sprawie - to już każdy musi sobie sam ocenić.

Cytat z "Solaxe": (Link »)
Dlaczego uwazasz ze JKM nie bedzie kolejnym zlodziejem?


Korwin na razie nie dał się poznać od strony złodziejskiej. Być może faktycznie jest uczciwy, być może miał do tej pory za małe wpływy ;) Tego nie wiemy. Jeżeli zawiedzie - poszukać będzie trzeba kogoś innego. Na razie z partii pozaparlamentarnych jest najsilniejszą alternatywą.

BTW przypominam, że KNP to nie tylko jedna osoba :D Wszyscy się uwzięli na Korwina, tymczasem jest tam jeszcze sporo wartościowych osób, nie zawsze popierających udział Krula w pyskówkach o kobietach i Hitlerze.

Temat lidera KNP zaczyna powoli być jak papier ekologiczny setny raz przetworzony (nie ma już co mielić, ale mielimy), a ja czuję, że za moment zacznę pieprzyć od rzeczy, więc może w tym momencie zastosuję się do TEJ propozycji:

Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Może jakoś pozytywnie? Że ten i ten jest fajny, bo...? Albo chciałbym, żeby załatwili to i to?


I powiem, że pozytywnie odbieram dużą popularność (przynajmniej z tego co słyszę) Janusza Wojciechowskiego z PiS w moim okręgu :) Spośród kandydatów pozakorwinowych z Łodzi wydaje mi się osobą najbardziej "ideową", tego pana można było często zobaczyć w "Sprawie dla Reportera" gdzie starał się naświetlić różne absurdy biurokratyczne Polski, prowadzi też na ten temat blog. Tak więc myślę że w walce z unijną biurokracją mógłby być dobrym kompanem dla KNP-owców, pomimo pewnych różnic programowych między partiami.

No i oczywiście jako zagorzały przeciwnik ACTA, TTIP i innej tego typu makulatury bardzo dobrze życzę Tomaszowi Słowińskiemu z Partii Piratów (lista DB) ;) Chociaż pewnie i tak zagłosuję na Wocha z Nowej Prawicy, z czystej kalkulacji - myślę, że szef Fundacji Kisiela będzie miał większe szanse dostania się do PE. Koalicja DB-PL-PP jest jeszcze bardzo młoda, niech się trochę bardziej rozkręcą ;)
Hvað segir tófa?...

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 9:41:11
Kangur
Anthro
Cytat z "Beowulf": (Link »)


A właściwie co nas obchodzą Chiny Brazylia czy Indie? Ja się cieszę że awansują społecznie wychodząc z biedy. Nie zagrażają nam militarnie i gospodarczo z wyjątkiem Chin z których dobrowolnie kupujemy wszelkie tanie badziewie oraz przenosimy tam produkcje odbierając tu miejsca pracy. Na cięciu kosztów to my tracimy a oni sie bogacą.


NARAZIE.

awansują społecznie wychodząc z biedy? 80% populacji nie ma tam szans na normalne życie. Ale pokazuja nam ze sila jest teraz jednosc.

Po rozpadzie UE Europa przestalaby sie liczyc na arenie miedzynarodowej poza moze 3 krajami ktore wpadlyby pewnie w kryzys

"Czy nie jest dziwne że krajom europejskim nienależącym do UE lub eurosceptycznym (UK) wiedzie sie najlepiej?"

Wiodlo im sie przed UE. Islandia to Skandynawowie z inna mentalnoscia niz np. Polacy (dopiero po UE nasz kraj zaczal sie wgle rozwijac)

Ja dzieki UE mam szanse (w tej chwili) na platne staze, rozwoj, stypendia, wyjazdy zagranice. Za darmo.

Tylu z was psioczy na UE, zastanawiam sie gdzie byliscie podczas referendum. Typowe polskie marudzenie :P
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 24.05.2014 10:31:23

9
(+9|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 10:07:48
Jaguar
Człowiek
Cytat z "Solaxe": (Link »)


Tylu z was psioczy na UE, zastanawiam sie gdzie byliscie podczas referendum :P


W gimnazjum :P
Ostatnio edytowany przez Hind dnia 24.05.2014 10:08:35

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 12:29:42
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Hind": (Link »)
Cytat z "Solaxe": (Link »)


Tylu z was psioczy na UE, zastanawiam sie gdzie byliscie podczas referendum :P


W gimnazjum :P


Pamiętam, że mnie rodzice pytali jak chciałbym żeby zagłosowali ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

5
(+5|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 14:29:58
Tygrys sumatrzański
Anthro
@Solaxe, nie ma czegoś takiego jak "za darmo" w takich sprawach. I nie można twierdzić, że Unia jest dobra, bo ktoś z tego skorzystał. A co powiesz osobom które straciły firmy przez jakieś absurdalne regulacje? I odkąd pamiętam były fundacje i organizacje dające stypendia dobrym uczniom, bez żadnych wpłat od unii. Czemu bez unii miałoby to wszystko zniknąć? Wymiana studentów też istnieje od dawna i była w dobrych szkołach.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+2|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 17:09:27
Nie ma nic za darmo. Za podóże studentów i "dopłaty" płacimy my ze swoich podatków. Unia je zabiera, napycha swoich urzedników, częsciowo naszych, po czym zwraca w postaci dopłat. Przy okazji narzcajac nam swoje przepisy sponsorowane przez korporacje i bogate mocarstwa. Aby nam żyło się "lepiej". Bezrobotni studenci po ukończeniu studiów opłaconych z naszych podatków wyjadą na zmywak lub wózek widłowy. A naiwni wierzą w setki miliardów, które wywalczył im ryży sługus Merkel.

Polecam infografikę. Wkrótce będziemy wpłacać WIĘCEJ niż dostaniemy!

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 17:14:40
Czarno Biały Gepard
Anthro
PERMABAN
Ciiii, mamy ciszę wyborczą ;-)k

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 17:28:06
Lew
ta "dezinfografika" nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscią
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 17:50:51
Jak wspomniałem wcześniej, miałem dostęp do danych budżetów miast. Połowa z tego co się w Polsce buduje, jest ze środków unijnych. "Bzdurne" regulacje to efekty badań, które w krajach rozwiniętych są używane w praktyce, a nie wyśmiewane, tak jak w Polsce.

Nic dziwnego, że wielu ludzi bulwersuje się z powodu unijnych regulacji. Jestem przekonany, że na tym forum nie ma ANI JEDNEJ osoby, która mogła by być ekspertem w jakiejkolwiek dziedzinie, którą unia reguluje. Liznąłem odrobinę kwestie socjologiczne na moich studiach i w pełni rozumiem przynajmniej jedną rzecz, czyli rozbudowę kapitału społecznego. Gdyby nie Unia, w Polsce dopiero za 40 lat byłyby wprowadzane takowe projekty bo dopiero wtedy ktoś by zwrócił uwagę na to, że socjologowie trąbią o tym od lat (a w związku z tym, dopiero za 40 lat byłyby z tego korzyści, bo ten projekt daje akurat ogromne korzyści).

Nic dziwnego, że ludzi szokuje ten modernizacyjny zastrzyk, szczególnie, że Polacy w większości funkcjonują na przekrętach.

PS: Jeżeli ktokolwiek użyje jako kontry argumentu, że jesteśmy "manipulowani", że to jest "propaganda" czy inne "wiem lepiej" to niech od razu poprze swój argument swoim dyplomem i ewentualnym doświadczeniem w badaniach na temat, który porusza. "Manipulacja" jest zwykle tym gównianym argumentem, który wytacza się, kiedy skończyły się sensowne teksty.
Ostatnio edytowany przez TomEdo dnia 24.05.2014 17:52:45

3
(+3|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 18:12:43
Cytat z "Ingo": (Link »)
ta "dezinfografika" nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscią


A Ingo ssie :P

Tu tekst z pelnymi wyliczeniami:
http://www.urbas.mpolska2...seli-dla-polski

A tu drugi:
http://www.zapiski-spod-l...20/fundusze-zue

Nie wszystkie fundusze zostaly zmarnotrawione, ale majac dobry i uczciwy wlasny rzad moglibysmy je sami zainwestowac lepiej
Bez EU. Niestety juz coraz glosniej trabia, ze bedziemy za kilka lat placic wiecej niz dostaniemy.

Koncze z mojej strony dyskusje zyczac wszystkim jutro glosowania na swoich ulubionych kandydatow.

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 18:23:07
Tygrys sumatrzański
Anthro
Argumenty argumentami, więc z chęcią bym usłyszał kilka. W jaki sposób dobrze wpływają na interes Polski regulacje takie jak:
- Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych co głównie ogranicza umożliwości energetyczne Polski, prądu z głównego zasobu czyli węgla. (Wybuch wulkanu na Islandii którego nazwę pominę wyrzucił do atmosfery ilości gazów cieplarnianych większe prawdopodobnie niż Polska by była w stanie wytworzyć w najbliższych dekadach)
- Znany przykład żarówek, jak to pomogło krajowi?
- Ostatni przykład wędzenia mięs poprzez proszek, a nie tradycyjnie.

Bez sarkazmu pytam osób które bardziej przyswoiły temat i mogą podać dane i argumenty poparte nie tylko pustymi słowami, jak to czasami się zdarza.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 18:28:20
Lew
Co do wedzenia

nikt nie nakazuje używania proszku
po prostu określono max zawartość substancji rakotworczych
jeśli uwedzisz tradycyjnie ale spelnisz wymogi ZDROWOTNE to nikt takiego produktu nie zakaże
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 18:56:17
gryf
PERMABAN
Cytat z "Beowulf": (Link »)
Polecam infografikę. Wkrótce będziemy wpłacać WIĘCEJ niż dostaniemy!

Awww, jaki uroczy przykład manipulacji - wystarczy oś Y zamiast od zera zacząć od 60 aby zmiany wydały się gwałtowne.
Na pierwszy rzut oka rzeczywiście można by pomyśleć że już w kolejnej siedmiolatce bilans będzie ujemny.
W rzeczywistości jednak przy tym tempie spadku (12 gigaeuro/7 lat) zero zostanie osiągnięte po 38.5 roku, licząc od roku 2020.
Prawie jak "wkrótce" :P

Nie, nie jestem entuzjastą UE. Wiele pochodzących stamtąd regulacji mierzi mnie niemożebnie.
Ale dostrzegam też pozytywy i w sumie nie ryzykowałbym wyjścia Polski z UE.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

2
(+3|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 22:58:12
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)
Cytat z "Hind": (Link »)
Cytat z "Solaxe": (Link »)


Tylu z was psioczy na UE, zastanawiam sie gdzie byliscie podczas referendum :P


W gimnazjum :P


Pamiętam, że mnie rodzice pytali jak chciałbym żeby zagłosowali ;)


dziecka się pytali? --k to tak jakby lekarz pytał pielęgniarki jakie leki ma przypisać


EDIT-> PS
a propos "tej zajebistej dającej nam za darmo kasę UE"

Jak Polska przystąpiła do UE od razu zaczęto program sadzenia drzew na dużą skalę. Każdy jełop zadowolony i dopiero niedawno wyszło, że Niemiec nie da ci nic za darmo. Drobnym drukiem na umowach było, że lasy objęte programem po 15 latach będą własnością UE...nie Polski.
furtka dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ wielka jak picza starej ladacznicy
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 24.05.2014 23:08:59
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+3|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 24.05.2014 23:59:13
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
po prostu określono max zawartość substancji rakotworczych
jeśli uwedzisz tradycyjnie ale spelnisz wymogi ZDROWOTNE to nikt takiego produktu nie zakaże


Jakoś od wieków ludzie wędzili mięso jak umieli i w niczym im nie przeszkadzał brak regulacji.

Cytat z "Mar": (Link »)
Wiele pochodzących stamtąd regulacji mierzi mnie niemożebnie.
Ale dostrzegam też pozytywy i w sumie nie ryzykowałbym wyjścia Polski z UE.


Bo pozytywy SĄ. I dlatego nikomu nie zależy na tym, żeby Unię zaorać, tylko na tym żeby ją przeorganizować. Współpraca gospodarcza jest dobrą rzeczą, swobodny przepływ towarów, usług i ludzi wpływa ogółem na kontynent bardzo pozytywnie. Ale nie dążenie do stworzenia jakiegoś USE (czy jak wolę to nazywać ZSRE ;) ). Wszelkie regulacje typu właśnie wędliny, żarówki, CO2, są z punktu widzenia ekonomicznego zbędne.

Produkty niespełniające wyśrubowanych norm nie mogą trafiać do obrotu w krajach UE, więc siłą rzeczy producenci są zmuszeni ich przestrzegać. Zarabiają, ale mogliby zarabiać również bez tych regulacji - albo nawet więcej, bo po prostu produkty minimalnie odbiegające od norm (rzecz jasna o ile nie stwarzałoby to zagrożenia dla życia konsumenta) mogłyby być po prostu tańsze.
Nie mówiąc o tym, jak fatalny wpływ na gospodarkę państw opierających energię na węglu jest ograniczanie emisji CO2. Ludzie tracą pracę, a rządy są zmuszane do znajdowania alternatywnych źródeł energii zdolnych zaspokoić popyt (co też KOSZTUJE, elektrowni jądrowej nie buduje się za tysiąc złotych i seks oralny) w imię bzdurnych dogmatów ekologów (tak jak napisał Xanoxis, Eyjafjallajökull wyrzucił z siebie więcej CO2 niż niejeden kraj wyemitował z kominów przez kilka lat). I o tym jakoś ci wspaniali i wszechstronnie wykształceni SOCJOLOGOWIE nie "trąbią". ;)

Tak samo jest z regulowaniem przez Unię kwestii obyczajowych. Przykład? Przymusowa terapia farmakologiczna dla pedofili (zwana, ku uciesze gawiedzi, "chemiczną kastracją"). Pamiętamy wszyscy jaki był raban gdy coś takiego wprowadzili Czesi. I do dziś oprócz Czech jedynym krajem jaki to stosuje w Europie jest Macedonia, nienależąca do UE. Dlaczego? Bo kraje unijne po prostu BOJĄ SIĘ, że w każdej chwili jakaś organizacja ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ broniących praw zwyrodnialców pojedzie do Strasburga i postara się, aby dosolono danemu krajowi karę finansową.

Tymczasem pytam: jaki to ma związek z gospodarką?... W jaki sposób na europejską gospodarkę może wpłynąć to, że gdzieś będą uspokajać pedofili prochami? Albo że gdzieś nie będzie małżeństw gejowskich - taki pan Kozak żądał od Polski łącznie 41 290 zł za brak możliwości (co też nie jest do końca prawdą) dziedziczenia po partnerze, i chyba tylko wrodzone miłosierdzie sędziów sprawiło że kasy nie dostał. Granice są otwarte, i jeżeli jakieś uregulowania prawne w Ojczyźnie komuś nie odpowiadają, to zawsze może przenieść się gdzieś indziej. W końcu po coś jest to Schengen. :D

W jaki sposób na europejską gospodarkę może wpłynąć to, że Hiszpania, Włochy, Malta i Grecja odeślą uciekinierów z krajów arabskich z powrotem? Oprócz tego, że nie zwalą sobie na głowę paru tysięcy nowych gąb do ciągnięcia socjalu?...

Jeżeli UE ma być organizacją współpracy gospodarczej różniących się między sobą, ale życzliwych sobie państw, to niech będzie. Ale jeżeli każdy kraj ma mieć tę samą walutę, to samo prawo i te same podatki (niezwykle móndry pomysł wprowadzenia jednolitego podatku od przedsiębiorstw), to pachnie mi to nie współpracą gospodarczą, a federalizacją. :P
Ostatnio edytowany przez Sigrun dnia 25.05.2014 0:01:38
Hvað segir tófa?...

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 1:16:14
Lew
Liskowic - jak dobrze napisałeś - "każdy jełop".
Kiedy w historii jełop co przeczytać i zrozumieć umowy nie potrafił nie był wykorzystywany i naciągany przez mądrzejszych? Hę?
Sami sobie winni.
Swoją drogą nie wiem skąd nagły przeskok UE => Niemcy
Jakieś kompleksy? Strach przed "wielkim złem z Zachodu" ?

Sigrun - ... uf.. tu będzie dużo...

"Są pozytywy" - widzę, że należysz do tych co chcieliby dostawać ale płacić czy oddawać cokolwiek - NIGDY!

"Produkty niespełniające norm" - tak już było, w komunizmie. Nie było norm czy konkretnych wymagań, konsument nie miał wyboru ani siły nabywczej itd. itp.
To robili jak leci, na akord, byle normę wyrobić. I produkowali gówno, którego nie chciał nikt poza pozbawionymi wyboru demoludami. Upadek komunizmu, otwarcie granic i wejście do "prawdziwej rzeczywistości" było zimnym prysznicem dla Polski (i nie tylko). Okazało się, że nie potrafimy zaoferować niczego, za to potrzebujemy bardzo wiele. Przede wszystkim standardów, procedur, jasnych zasad i reguł gry.

"Fatalny wpływ regulacji dot. CO2" - podziękowania należą się oszołomom z Alem Gorem na czele. UE niestety musi wpisać się w światowy (zachodni, cywilizowany) trend. Wszędzie bandy hipisów wymagają od polityków aby było "ekologiczniej" a teraz się dziwią, że muszą więcej za prąd (ze spalania kopalin) płacić.... Na moje oko ok. 60% wyborców głosuje na opcje polityczne sprzeczne z ich potrzebami. Perełką na torcie są widoczni w tym temacie homoseksualiści głosujący na ludzi, którzy homoseksualistów chcą wsadzać do psychiatryków, pozbawić podstawowych praw a najlepiej 'usunąć ze społeczeństwa'

Osobiście ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ mnie machlojki USA czy UE przy okazji "ratowania ziemi" [odsyłam do Carlina] ale cóż. Hipsterskie pedałki w rurkach też mnie ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ale jakoś trzeba z tym żyć.

Kwestie obyczajowe
" to zawsze może przenieść się gdzieś indziej." Niby neutralne stwierdzenie będące podstawą faszystowskich totalitaryzmów. Gratuluję.
https://www.youtube.com/watch?v=6fZZqDJXOVg

Kwestia imigrantów

A niech se zdychają czarnuchy, cygany czy inne ♥♥♥♥♥♥♥♥ spoza Europy. Pięknie, po prostu pięknie. Po co cenić ludzkie życie? No, chyba że to Polskie Ludzkie Życie (najlepiej tz. życie poczęte), to wtedy to najwyższa świętość!
Ja wiem, że z "humanistów" się śmieje ale naprawdę- bądźmy ludźmi. Pomagajmy sobie, szanujmy się.
Cóż za barbarzyńskie poglądy głosisz.
Smutne.

I na koniec - Federalizacja

I bardzo dobrze, że ci pachnie federalizacją bo czym prędzej do tego dojdzie tym lepiej. Ekonomia skali, bejbe.



EDIT: uuuu.. widze plusikowy alians Liskowica i Sigrun. Robi się ciekawie :lolk:
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 25.05.2014 1:21:01
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=6fZZqDJXOVg

Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 1:24:22
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
pomysł ww. projektu na tych warunkach ze strony niemieckich polityków -> stąd właśnie "niemcy". Zachodu się nie boję bo z islamem sobie nieźle kiedyś radziliśmy i nieraz się to powtórzy :P

Och jej rozgryzłeś nas :P Normalnie sięz Sirgunem loffciamy w uszko i piszemy sobie miłosne liściki i arty sobie gejowskie zamawiamy na każdym kroku. A ta cała nasza niechęc do UE t o przykrywka dla naszych analnych demonów :P
a tak serio to podoba mi się co i jak pisze. Po to są plusiki jakbyś nie zdążył zauważyć.

a filmik do siebie dostosować do siebie też możesz:

If you do not like Independent Poland and you wanna live in some kind of European Federation forced by burocrats.....you can GET OUT :P

ps. Do homoseksualistów nic nie mam ale tego to kurde nie znoszę i seri bym takich do psychiatryka wsadzał:
http://img.sadistic.pl/pics/8d054fa6e271.jpg

takie indywidua bardziej szkodzą wizerunkowi homoseksualistów niż jakiekolwiek wystąpienie JKM-a
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 25.05.2014 1:54:21
FABRICATI DIEM PVNC"

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 1:30:45
Cytat z "Xanoxis": (Link »)
- Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych co głównie ogranicza umożliwości energetyczne Polski, prądu z głównego zasobu czyli węgla. (Wybuch wulkanu na Islandii którego nazwę pominę wyrzucił do atmosfery ilości gazów cieplarnianych większe prawdopodobnie niż Polska by była w stanie

Wulkan wulkanem, nie zatrzymasz go. Jakby się dało, już dawno byśmy to robili.
Elektrownie węglowe powodują zwyczajną degradację środowiska wokół nich. Kraj centrum, do których aspiruje Polska, nie może korzystać z tego typu źródeł energii ponieważ zapotrzebowanie się zwiększa, a wydajność węglowych jest żałosna w porównaniu np z atomowymi. W efekcie, musielibyśmy mieć cały kraj zasrany elektrowniami węglowymi.

Dodatkowo, paniczne restrykcje Unii związane z ochroną środowiska wiążą się z najnowszymi raportami dotyczącymi stanu ekosystemów europejskich, wskazującymi na to, że osiągnęły poziom w którym zaczynają się zapadać i nie jesteśmy w stanie już tego cofnąć. Jedyne co możemy to zwyczajnie zatrzymać się na jakimś poziomie degradacji.

Polska, poprzez wprowadzenie restrykcji już teraz uniknie pogłębiania tego problemu i zatrzyma go na o wiele wcześniejszym stadium niż te które zostały osiągnięte w bardziej rozwiniętych krajach członkowskich. Wydaje się nam to głupie bo zwyczajnie jeszcze nie zniszczyliśmy tego co się da zniszczyć i Unia chce nas wyhamować w porę.

Moje informacje na ten temat pochodzą z serii konferencji dotyczących degradacji środowiska które miały miejsce na Uniwersytecie Śląskim, jakieś pół roku temu.

0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 10:28:55
Tygrys sumatrzański
Anthro
Restrykcje restrykcjami, ale wprowadzili je, a elektrowni atomowych jeszcze nie ma. Ceny rosną, a nowych elektrowni jak nie było tak nie ma. Nie lepiej by było wprowadzić restrykcje po wprowadzeniu nowych źródeł energii? Tak to polska jest jeszcze bardziej spowolniona.

Dobrze, degradacja degradacją, ale czego konkretnie? To strasznie ogólne słowo i nie mam pojęcia gdzie patrzeć na Polskę by widzieć te zmiany. Jak jabłka rosły tak rosną, jak krowy, owce i króliki jadły trawę z łąki tak jedzą. Nawet w parkach w mieście da się zauważyć porosty a zwykłe lasy na wsi mają także te wraźliwsze. Tereny są zalesiane nowymi gatunkami, by wprowadzić urozmaicenie i lasów nie ubywa. Gatunki pewnie gdzieś umierają, ale nie przez to, że elektrownia wyrzuca trochę więcej dwutlenku węgla, tylko bo tracą siedliska i są prowadzone polowania na nie. (Przynamniej te większe gatunki) Wiedzę o przyrodzie wokół czerpię z rodzinnego gospodarstwa ;) Trudno mi zauważyć zmiany które, by były powodowane natychmiastowo przez dwutlenek węgla, przy których wprowadzone ograniczenia by cokolwiek zmieniły.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Anonim
0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 12:07:01
Nie zgodzę się. Polska, to kraj postkomunistyczny. Wedle standardów Europejskich, niemalże niefunkcjonalny. Wprowadzenie restrykcji to jak dawanie zadania domowego przez nauczyciela. Jeżeli by ich nie wprowadzili, to zawalilibyśmy sobie cały kraj elektrowniami węglowymi bo "jest taniej". A tak, MUSIMY zrobić to co zrobić należy.

Dokładnie. Nie widzisz większych zmian bo jeszcze nie nastąpiły. Restrykcje mają przed tymi zmianami uchronić. A co do listy tego co elektrownie węglowe potrafią spieprzyć a czego nie widzisz (bo w większości to przecież powietrze lol, tutaj raczej "to czego nie widzę nie istnieje" nie zadziała) odsyłam do dowolnej strony tym się zajmującej. Wklep sobie w google. Nawet na wikipedii masz tego z pół strony.

Zmian nie widzisz, bo zmiany te są po prostu niewidoczne dla oka ludzkiego. Rzeczy takie jak zawartość różnych pierwiastków w miejscach w których tych pierwiastków tyle być nie powinno mówią za siebie. Każdy z tych elementów powoli, ale nieubłaganie niszczy ludzi i zwierzęta. Pamiętam jak jeszcze w gimbusie koleś z biologii tłumaczył nam jak uszkadza się materiał genetyczny na skutek zanieczyszczenia i jak zwiększa to prawdopodobieństwo tego, że będziesz miał raka (bo rak to błąd w replikacji materiału genetycznego, prowadzący do niekontrolowanego rozrostu komórki, co prowadzi do powstania guza, a poszarpane DNA ♥♥♥♥♥♥♥ się przepisuje).

Jeżeli teraz nie przestaniemy, to nie będziemy mieli co zbierać. Straty w naszym, zwierzęcym i roślinnym DNA są niestety już nieodwracalne. Podobnie jak osiągnięte już zanieczyszczenie gleby. To coś jak skażenie w Czarnobylu. Żeby to minęło, potrzeba setek tysięcy lat, bo technologia raczej tego nie naprawi, ani dzisiaj, ani za 100 lat, nie wiadomo czy w ogóle.

Ta seria wykładów właśnie o tym traktowała. O tym, że ludzie jak czegoś nie widzą, to to ignorują, a potem się dziwią, że podejrzanie dużo ludzi, których znają umierają na raka i zamiast zapobiegać narastaniu (bo cofnąć się już tego nie da, sorka) tego zjawiska, czekają na lek. Nie mówię, że lek jest czymś złym, ale jeżeli tak dalej pójdzie, to każdego będzie trzeba leczyć na raka. Od urodzenia.

♥♥♥♥♥, ludzie i ich "MONDROŚĆ". Naukowcy rzadko co trąbią o czymś bez powodu. A jeżeli trąbią o tym naukowcy z całego świata jednocześnie, to ♥♥♥♥♥ jak można nadal być sceptycznym?

tl;dr

Nie każdy z was MA CZAS być ekspertem w tej dziedzinie, więc posłuchajcie tych, którym PŁACICIE z własnych podatków by myśleli ZA WAS. Bo tym zajmuje się nauka. Dawaniem ludziom czasu i pieniędzy by mogli zrobić coś na co my nie mamy czasu lub się nie znamy.

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 12:31:38
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
"Są pozytywy" - widzę, że należysz do tych co chcieliby dostawać ale płacić czy oddawać cokolwiek - NIGDY!


Nie mam zielonego pojęcia, skąd taki wniosek. Chcę dostawać to co jest potrzebne (czyli "pozytywy"), i jestem wręcz zajebiście chętny żeby za coś takiego płacić. :D Problem w tym, że dyrektywa UE w kwestii dopuszczalnego zakrzywienia bananów i dopuszczalnej czerwoności pomidorów nie jest rzeczą potrzebną. I wartą takich pensji jakie otrzymują urzędnicy takie dyrektywy wprowadzający.

Cytat z "Ingo": (Link »)
Nie było norm czy konkretnych wymagań, konsument nie miał wyboru ani siły nabywczej itd. itp.
To robili jak leci, na akord, byle normę wyrobić. I produkowali gówno, którego nie chciał nikt poza pozbawionymi wyboru demoludami.


Czyli jeżeli nagle normy przestaną być tak rygorystyczne, wszystkie przedsiębiorstwa obniżą jakość produktów. Telefony Nokii, narzędzia Husqvarny, czekoladki Lindt i autobusy Solarisa staną się gówniane, bo producenci nie będą mieli bata regulacji nad tyłkami. Co z tego, że zmniejszy im to sprzedaż, pierdol zyski - zostań ninja.

Brak wyboru był jak słusznie zauważyłeś za komuny. ;) W gospodarce wolnorynkowej wybór jest, jedynie produkty lepsze mogą być droższe, a produkty słabszej jakości tańsze - bo i popyt na nie się zmniejszy. I osoby o bardziej ograniczonej zasobności portfela będą musiały zadowolić się tymi drugimi. Ale tak jest nawet teraz, w dobie regulacji unijnych. Do czego dokłada swoje trzy grosze również uciekanie koncernów z produkcją do Chin czy Indii - ale to również nie dzieje się bez przyczyny ;)

Jeżeli mamy centralnie sterować jakością, to równie dobrze możemy centralnie sterować ceną - w końcu i tak wszystko ma być identycznie dobre, więc dlaczego coś miało by być droższe? ^^

Cytat z "Ingo": (Link »)
Perełką na torcie są widoczni w tym temacie homoseksualiści głosujący na ludzi, którzy homoseksualistów chcą wsadzać do psychiatryków, pozbawić podstawowych praw a najlepiej 'usunąć ze społeczeństwa'


Poproszę o jakąś wypowiedź dowolnego polskiego polityka, który po dojściu do władzy obiecuje przymusowo leczyć homoseksualistów psychiatrycznie. Lub zezwolić na ich zabijanie, bicie, gwałcenie, okradanie, niszczenie ich mienia - bo to jest łamanie podstawowych praw.

Cytat z "Ingo": (Link »)
" to zawsze może przenieść się gdzieś indziej." Niby neutralne stwierdzenie będące podstawą faszystowskich totalitaryzmów.


I znów - gdzieś nie ma małżeństw gejowskich, więc faszyzm i Hitler.

Rozumiem, że jeżeli nie daję pracownikowi - radykalnemu muzułmaninowi więcej przerw dziennie niż reszcie pracowników bo musi się pomodlić, nie zamierzam rezygnować z choinki ani firmowej wigilii, nie każę pracownicom ubierać się skromniej ani nie zapewniam mu w stołówce firmy dostępu do żywności halal, to jestem strasznym faszystą. No bo przecież mniejszość jest zawsze ŚWIĘTA, i nie wolno polecić komukolwiek wyjazdu do kraju w którym bardziej by się odnalazł, no bo przecież normy kulturowe i zakres żądań które mamy respektować muszą być W CAŁEJ EUROPIE TAKIE SAME, ZAWSZE I WSZĘDZIE NA WIEKI WIEKÓW. Amen.

Sorki że argumentum ad islamum, ale obecnie ortodoksyjni muzułmanie i homoseksualiści zgłaszają najwięcej roszczeń. Szkodząc bardziej normalnym i wyluzowanym przedstawicielom swoich grup społecznych.

Cytat z "Ingo": (Link »)
A niech se zdychają czarnuchy, cygany czy inne ♥♥♥♥♥♥♥♥ spoza Europy. Pięknie, po prostu pięknie. Po co cenić ludzkie życie?


Oczywiście.

Lepiej sprowadzać sobie na łeb rzesze wyznawców "religii pokoju", którzy podobno uciekli ze swoich krajów bo im tam tak bardzo było źle, a później domagają się wprowadzania zasad dokładnie takich samych jak w swoich ojczyznach i opluwają kraje, dzięki którym mają co żreć bo wyżebrali u nich pracę, mieszkanie i socjal. Vide UK, Francja, Belgia, Niemcy.

Lepiej robić tak jak sąd w Oświęcimiu, który uznał że Urząd Pracy nie miał prawa odebrać zasiłku Cyganowi, jeżeli odmówił on pracy w charakterze sprzątacza bo "zgodnie z kodeksem kulturowym romanipen grozi to tzw. skalaniem". Podczas gdy Polak musi każdą pracę przyjąć, jako że nie miał szczęścia urodzić się Cyganem i mieć wynikających z tego przywilejów. (Niestety po tym jak kilka razy dałem na fb link do artykułu o tym absurdzie, ktoś coś rozwalił w kodzie strony i artykułu nie można już przeczytać, był na www.stowarzyszenie.romowie.net - jak komuś się chce to może ich zapytać.). Albo jak sądy w Niemczech, już dziś stosujące w sprawach cywilnych muzułmańskich małżeństw elementy szariatu.

Lepiej trzaskać podatki progresywne, zabierać dobrze zarabiającym choćby i połowę pieniędzy (Francja), tylko po to, żeby dać je później biednym imigrantom, tak bardzo poszkodowanym przez fakt że nic nie potrafią i nawet nie znają naszego języka. W końcu z czegoś muszą opłacić wyjazd na wakacje w Somalii, w celu wyrżnięcia swojej córeczce łechtaczki, oraz powrotny przylot do głupich białasów po kolejną porcję socjalu (Szwecja).

Partie nacjonalistyczne nie rosną w siłę dlatego, że nagle Europejczycy mają kaprys zostania nacjonalistami. Rosną w siłę dlatego, że dotychczasowe siły polityczne wyrzekły się swojej tożsamosci narodowej na rzecz naiwnych mrzonek o multikulturalizmie i podporządkowały interesy większości interesom mniejszości, mając za nic opinię obywateli na ten temat. W końcu opinie można zawsze ocenzurować jakąś głupią ustawą o "hate speechu". Problem w tym że myśli się nie ocenzuruje. ;)

Dlaczego nie zaprosimy do Europy Wietnamczyków, Chińczyków, Tajów, Mongołów, którzy nikomu nie narzucają swojej kultury i doskonale się integrują? Dlaczego musimy upierać się przy "wzbogacaniu Europy" intruzami którzy za zakaz burek palą samochody, a za karykaturę Mahometa rzucają kamieniami w redakcję gazety?... Nie lubię teorii spiskowych, ale trudno dziwić się ludziom którzy sądzą że komuś się po prostu opłaca rozwalać Europę od środka. :P

Cytat z "Ingo": (Link »)
I bardzo dobrze, że ci pachnie federalizacją bo czym prędzej do tego dojdzie tym lepiej. Ekonomia skali, bejbe.


Taaak. Federalizacja zawsze działa świetnie.

Świetnie działa federalizm w Brazylii (często przedstawianej jako konkurencja dla UE), gdzie Region Południowo-Wschodni wytwarza ponad połowę PKB kraju, a sam okręg São Paulo ponad 30%. Gdzie najbogatsze stany południowe mają gospodarki na poziomie Australii i Nowej Zelandii, a najbiedniejsze stany na prowincji jak Amazonas, Amapá, Roraima, Acré, Tocantins można porównać gospodarczo do Ghany, Kirgistanu czy Papui-Nowej Gwinei.
I co za tym idzie - stany bogate, które samodzielnie mogłyby całkiem nieźle sobie radzić, muszą ładować miliony reali w regiony o szalejącym bezrobociu, częściowo zamieszkane przez plemiona indiańskie które guzik obchodzi wzrost gospodarczy bo jest im dobrze tak jak jest, a częściowo opanowane przez kartele narkotykowe, świetnie radzące sobie bez wzrostu gospodarczego kraju. Jest to podobny problem, jaki RFN miał po wchłonięciu NRD - a do dzisiaj są pewne różnice np. w zarobkach.

Federacje działają OK w mniejszej skali, i wtedy gdy jakiś obszar rozwijał się mniej więcej równomiernie. Ten system zajebiście sprawdza się np. w Szwajcarii. :) I nie wiem czy nie byłby dobrym rozwiązaniem w Polsce, mapy wyników wyborów od wielu lat pokazują że mamy wielki rozłam w poglądach między wschodem a zachodem. Takie trochę Red States i Blue States.

Cytat z "Ingo": (Link »)
No, chyba że to Polskie Ludzkie Życie (najlepiej tz. życie poczęte), to wtedy to najwyższa świętość!


Nie wciskaj mi w usta słów, których nigdy nie wypowiedziałem. Tak samo było z Xanoxisem i jakimiś "rocznicami XIX-wiecznych klęsk powstańczych", które rzekomo uwielbia. Dżizas krajst.

Cytat z "Ingo": (Link »)
EDIT: uuuu.. widze plusikowy alians Liskowica i Sigrun. Robi się ciekawie


To się dopiero nazywa SPISEG, i tajemnica. Brokeback Mountain.

Jeżeli myślisz, że takie coś powstrzyma mnie przed plusikowaniem postów z którymi się zgadzam, to popełniasz wielki błąd :D

Cytat:
♥♥♥♥♥, ludzie i ich "MONDROŚĆ". Naukowcy rzadko co trąbią o czymś bez powodu. A jeżeli trąbią o tym naukowcy z całego świata jednocześnie, to ♥♥♥♥♥ jak można nadal być sceptycznym?


A nierzadko przyczyną "trąbienia" są pieniążki od osób z odpowiednich branż ;)

To raczej nie sceptycyzm uważałbym za przejaw głupoty, a branie za pewnik wszystkiego co powiedzą jakieś osoby, tylko dlatego że mają dyplom znanej uczelni. Nie raz i nie dwa było już tak, że badania ustawiano pod tezę, którą miały udowodnić. "Prof. hab." przed nazwiskiem nie chroni przed oportunizmem.

Nie mówię, że wszyscy od razu kłamią. Ale zdarza się.
Ostatnio edytowany przez Sigrun dnia 25.05.2014 12:48:25
Hvað segir tófa?...

1
(+2|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 12:37:23
Nie mogłem się powstrzymać. "Bezpieczna energetyka atomowa" "Wyśrubowane normy żywności UE" buhahahaha

Przy okazji połączę to z tematem tak upragnionej energii atomowej. Wszyscy pamiętamy jak wybuchła Fukushima. O tym że tego wciąż jej niezasypano i zieje promieniowaniem na cały świat, a promieniotówrcze odpady zalewają ocean tego się głośno nie mówi. Po co wzbudzać panikę w lemingach.
http://exignorant.wordpress.com/2011/04/14/fukushima-informacje-aktualizowane-14-04/

Nikt też nie mówi, że oprócz licznych zalet energetyki etomowej największym problemem są promieniotwórcze odpady aktywne miliony lat. Kazdy kraj chciały się ich pozbyć. Oczywiście możemy w Polsce zrobić redioaktywne śmietnisko Europy. Nawet jest takie planowane:
http://biznes.pl/magazyny/energetyka/do-2018-w-polsce-powstana-sklady-odpadow-radioakty,3179796,magazyn-detal.html

W Japonii były one przechowywane w zalanych reaktorach co tylko pogłebiło katastrofę. Japonia wycofuje się z energrtyki atomowej na rzecz kopalin i źródeł odnawialnych:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/fukushima_trzy_lata_po_katastrofie_o_czym_powinnismy_pamietac_298049.html
EU też jakoś nie buduje nowych reaktorów. Na razie zamyka kolejne.

A teraz o tym jak dobra unia nas cudownie chroni. Na świecie gwałtownie wzrosła po wybuchu promieniotówrczość w tym żywności. UE znalazła cudowne rozwiazanie. Po ciuchutku podwyższyła znacznie dozwolone normy promieniowania. Tada!
http://pokarm.blogspot.com/2011/05/ue-podwyzszya-normy-napromieniowana.html
http://www.stopcodex.pl/2011/04/ue-radioaktywnosc/

Wszystkim polecam zdrowe rybki w promo zwłaszcza z regionu FAO 61. Smacznego :P

Ostatnio edytowany przez Beowulf dnia 25.05.2014 12:59:17

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...4567891011>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane