Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...567891011>>


0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 13:02:39
Cytat z "Beowulf": (Link »)

EU też jakoś nie buduje nowych reaktorow. Na razie zamyka kolejne.


EU nie stoi z batem nad krajami i kaze im budowac czy zamykac reaktory. Skad w ogole to wziales?

Kazdy kraj decyduje sam na jakiej energii ma jechac a jednym z glownych dokumentow, ktory o tym decyduje jest Kyoto Protocol, który sami podpisalismy a unijna regulacja od EU ETS jak na razie chce ograniczenia emisji najbardziej szkodliwych substancji oraz zatrzymaniu emisji gazow cieplarnianych na tym samym poziomie co w 2005 i sukcesywnym ich zmienjszaniu w kolejnych fazach. Polska za to chce miec wyzsze limity niz UK, ktore moim zdaniem jest troche bardziej uprzemyslowionym krajem niz oaza zieleni w centrum Europy.

Poza tym to totalna bzdura na temat elektrowni atomowych. W samej Anglii chca otworzyc 4 by moc zastapic starsze, ktore powinny byc juz wylaczone.

I dla porownania:
Ostatnio edytowany przez Bloodshot dnia 25.05.2014 13:11:09
Załącznik:
gif  _46063315_uk_elec_gen_pie_466.gif (13.60 KB; 466x297 px)
2802_5381cdbf3815c.gif 466x297 px
png  20140208_EUC290.png (39.84 KB; 580x562 px)
2802_5381cdc8a993f.png 580x562 px

-1
(+0|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 13:14:18
UK nie buduje nowych tylko zamyka stare. Z grafik jasno wynika, że zredukuje udział energii atomowej i kopalin na rzecz źródeł odnawialnych co jest bardzo ok. Gdyby w PL był analogiczny wzrost źródeł odnawialnych nie potrzebowalibyśmy atomu at all :).
Swoja drogą po co nam atom skoro mamy tani węgiel i gaz łupkowy?

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 13:18:01
Cytat z "Beowulf": (Link »)
UK nie buduje nowych tylko zamyka stare.?

http://www.bbc.co.uk/news/business-24604218
https://www.gov.uk/govern...-power-stations

A tutaj cos dla tej osoby co powiedziala, ze UKIP ma szanse wygrac wybory w UK, wyniki wyborow lokalnych (council elections):
Załącznik:
png  BoZIdA3CEAAusQq.png (74.24 KB; 599x358 px)
2802_5381d169e2fab.png 599x358 px

0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 13:34:23
Tygrys sumatrzański
Anthro
@♥♥♥♥♥♥, nie mówiłem, że to nie ma wpływu w ogóle, tylko, że nie ma wystarczającego w danym okresie, i znaczącego na skali świata by wymuszać krzywdzące dla kraju restrykcje. Trzeba było wykorzystać to co mamy i dopiero po zmianie energii na co innego ostrzej ciąć energię z węgla. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzanie ekologicznych domów z panelami słonecznymi i cieplnymi, i zwiększać ich ilość na starych domostwach.

I nie zgadzam się, że łatka Polski pt. "postkomunistyczna" sprawia, że nagle wszyscy politycy to debile i trzeba stać nad Polską z batem i pilnować czy dobrze się rozwija według "Zachodu". Polska była i jest w stanie poradzić sobie w tych czasach jeśli chce. Twierdzenie, że trzeba zasad z góry, by ktoś rozwijał się dobrze, jest tak samo sensowna jak to, że "jak ateista nie ma wzoru w biblii to będzie zabijał i gwałcił".
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 14:14:06
Ludzie przychodzą na komisję i zaznaczają losowe nazwiska "bo i tak nikogo nie znają".
Mam nadzieje że po przerwie się zmieni tendencja...

3
(+3|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 14:18:10
Konczac temat energetyki jadrowej w Polsce. Mozemy miec wlasne elektrownie, tylko nikt ich jakos nie chce w swojej miejscowosci.
Taka elektrownie trzeba zbudowac czytaj kupic za setki miliardow z UE. Zbudowac za kolejne wysypisko odpadow atomowych, byc moze tez dla UE, oraz kupic wzbogacony uran z UE lub da nam go czarodziejka z ksiezyca za friko ;). Prad bedzie z pewnoscia super tani.
Swoja droga protokolu z Kioto nie podpisali najwieksi truciciele swiata i maja go gleboko w tyle chroniac swoje gospodarki, a nam go sie narzuca sila. Za bzdurne ograniczenia emisji CO2 (wulkany emituja wiecej) zaplacimy wkrotce wszyscy w astronomicznych rachunkach. Nasi gorniy traca prace, w sytuacji gdy mamy wlasne ogromne zasoby wegla i gazu i dalej mozemy byc kompletnie niezalezni energetycznie.

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 14:24:26
Bo nad Polską trzeba stać z batem i poganiać. Ten kraj jest tak bardzo skorumpowany, że tutaj nic nie ma prawa się solidnie rozwijać jeżeli ktoś tego nie pilnuje. I nie mówię o poziomie politycznym. Mówię o wszystkich obywatelach, którzy ciągle kręcą, oszukują i kradną. Pojedyncze jednostki funkcjonują tak jak powinien funkcjonować człowiek wedle modelu osobowości nowoczesnej, który jest niezbędny do pełnej modernizacji. Poganianie batem to jedyne co można w tej chwili zrobić dla tego kraju, bo tutaj zamiast myśleć o przyszłości powiela się stare wzorce z komuny.

Prawda bouli, więc czekam na minusiki.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 14:25:22
Cytat z "Killmer": (Link »)
Ludzie przychodzą na komisję i zaznaczają losowe nazwiska "bo i tak nikogo nie znają".
Mam nadzieje że po przerwie się zmieni tendencja...


Zakladajac, ze zrobia tak wszyscy to kazde ugrupowanie dostaloby statystycznie po rowno co by bylo bardzo ciekawe :)
Polska demokracja czyli wybory jak Lotto :)

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 14:39:47
Cytat z "Beowulf": (Link »)
Nasi gorniy traca prace, w sytuacji gdy mamy wlasne ogromne zasoby wegla i gazu i dalej mozemy byc kompletnie niezalezni energetycznie.


Za przeproszeniem mam w dupie czy gornicy maja prace czy nie. Sami podjeli to zatrudninie i nikt nie ma obowiazku gwarantowac, ze zaklad nie upadnie.
Komunizm sie skonczyl i rzad nie ma obowiazku gwarantowac pracy. Uczciwosc zatrudnienia, nowe miejsca pracy oraz jakiekolwiek zaplecze socjalne w postaci zasilku etc - tak, ale nie sama prace.

A co do "taniej sily roboczej z PL" - w UK prawo jest jasne - National Minimum za h musi byc spelnione, I to TY podpisujesz kontrakt na 10h czy 20h czy nawet 0h gwarantowanych a nie ktos za ciebie, wiec ty sie na to decydujesz. Prawda, niektorzy pracodawcy staraj sie oszukiwac ale tutaj sa rozne organizacje czy nawet sam rzad stara sie zmienic prawo by chronic obywatela przed wyzyskiem.

Polak nie jest obywatelem drugiej kategorii w UK i ten zacofany poglad nalezy wlozyc miedzy bajki. Jest trudniej obcokrajowcom, fakt, ale wiekszosc problemow wynika z nieznajomosci jezyka, lokalnego rynku pracy czy prawa.

Co do fractingu - jasne, dalej, niech Polska sie na to przerzuci wspolpracujac z Chevron. Chce zobaczyc efekt po kilku latach, bo mam akurat znajomego z Texasu, ktory pracuje przy wydobywaniu gazu lupkowego i z tego co on opisuje to mam nadzieje, ze nie bedziemy musieli siegac po ta technologie w obecnej formie, chyba, ze w ostatecznosci.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 15:44:11
Rozpasaniu socjalnemu pewnych grup jestem przeciwny, ale tez likwidacji ich zakadow pracy przez jakies narzucone bzdurne przepisy zewnetrzne.
Tania sila robocza. Fakt Niemcy czy UK musza placic minimum socjalne ustalone przez panstwo. Zaewnia ono godne zycie nawet tam. Dla nich jestesmy tani skoro pracujemy za to minimum, ktore dla nas jest super stawka. Zestawmy:
Niemcy placa minimalna: 8.5 Euro/h brutto
- nadgodziny ekstra platne.
UK placa minimalna 6.31 Funta/h brutto
- nadgodziny ekstra platne.
Polska 0 (zero)/zl za h :). Oficjalna sciema 1600 brutto miesiac, o ile ktos ma szczescie i umowe o prace. Miliony na smieciowkach nie maja niemal zadnych praw pracowniczych w tym do placy minimalnej.
Ostatnio edytowany przez Beowulf dnia 25.05.2014 15:49:04

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 16:14:10
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Bloodshot": (Link »)
Za przeproszeniem mam w dupie czy gornicy maja prace czy nie. Sami podjeli to zatrudninie i nikt nie ma obowiazku gwarantowac, ze zaklad nie upadnie.
Komunizm sie skonczyl i rzad nie ma obowiazku gwarantowac pracy.


Oczywiście że nikt nie ma obowiązku gwarantowania nikomu pracy. Jeżeli jakaś gałąź przemysłu staje się nieopłacalna, lub jakiś zakład zaczyna przynosić straty, to utrata pracy jest naturalnym stanem rzeczy.

Co innego, gdy sami tę pracę ludziom odbieramy zamykając elektrownie węglowe i kopalnie nie dlatego, że są nieopłacalne, a dlatego że daliśmy się sprowadzić na ekologiczne manowce. ;)

Cytat z "Bloodshot": (Link »)
Chce zobaczyc efekt po kilku latach, bo mam akurat znajomego z Texasu, ktory pracuje przy wydobywaniu gazu lupkowego i z tego co on opisuje to mam nadzieje, ze nie bedziemy musieli siegac po ta technologie w obecnej formie, chyba, ze w ostatecznosci.


Podejrzewam, że chodzi o zanieczyszczenie wód gruntowych.

Czy jeżeli zaczniemy wydobywać gaz łupkowy w jakiejś wsi na Pomorzu, to zanieczyszczone zostaną wszystkie wody gruntowe od Bałtyku po Bieszczady, a 90% Polaków wymrze na nowotwory? Nie, zagrożeni będą najwyżej ludzie w najbliższym sąsiedztwie zakładów wydobywczych, a zawsze można zapewnić im nowe miejsce zamieszkania. Kiedy pod Bełchatowem zaczynała działać kopalnia węgla brunatnego i konieczne okazało się wykopanie wielkiej dziury na terenach zamieszkanych, przesiedlono kilka całych wiosek i jakoś nikt nie miał z tym problemu. A kopalnia do dziś przynosi zyski.

Cytat z "♥♥♥♥♥♥": (Link »)
Mówię o wszystkich obywatelach, którzy ciągle kręcą, oszukują i kradną.


Wszyscy Holendrzy są zjarani, wszyscy Włosi są leniwi, wszyscy Litwini nienawidzą Polaków.
Hvað segir tófa?...

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 16:52:18
Wilczek
Anthro
Cytat z "Beowulf": (Link »)
Konczac temat energetyki jadrowej w Polsce. Mozemy miec wlasne elektrownie, tylko nikt ich jakos nie chce w swojej miejscowosci.
Taka elektrownie trzeba zbudowac czytaj kupic za setki miliardow z UE. Zbudowac za kolejne wysypisko odpadow atomowych, byc moze tez dla UE, oraz kupic wzbogacony uran z UE lub da nam go czarodziejka z ksiezyca za friko ;). Prad bedzie z pewnoscia super tani.
Swoja droga protokolu z Kioto nie podpisali najwieksi truciciele swiata i maja go gleboko w tyle chroniac swoje gospodarki, a nam go sie narzuca sila. Za bzdurne ograniczenia emisji CO2 (wulkany emituja wiecej) zaplacimy wkrotce wszyscy w astronomicznych rachunkach. Nasi gorniy traca prace, w sytuacji gdy mamy wlasne ogromne zasoby wegla i gazu i dalej mozemy byc kompletnie niezalezni energetycznie.


A ja tam bym chcial elektrownie atomowa kolo siebie. O dziwo takie elektrownie sa bardzo bezpieczne i nie mofe zrozumiec ludzi, ktorzy boja sie takich rzeczy.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 17:03:18
Lew
Co do polskiego węgla - tona węgla na rynku kosztuje ok. 75 $ a cena polskiego ok. 130$

Baaaardzo dziwne, że kopalnie okazują się być nierentowne a polski prąd z polskiego węgla jest najdroższy w Europie :rollk:
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 25.05.2014 17:04:05
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-2
(+0|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 17:20:31
Tygrys sumatrzański
Anthro
Teraz tak, po tych wszystkich ekologicznych restrykcjach.

@♥♥♥♥♥♥, tak brzmisz jakby Polska sama z siebie miała ogromną chęć na bat nad sobą. Wielu polityków chciało unii o dziwo nie dlatego bo nie będzie korupcji, a bo będą mogli zarobić. I błagam, korupcja jak byļa tak będzie zawsze, w mniejszym lub większym stopniu. To nie powód, by siedzieć pod batem i uginać kolana przed panami i władcami. Nie odkryłeś ameryki, że większość jest głupia, ale to nie znaczy, że rządzący są głupi.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

2
(+3|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 22:08:51
gronkowiec
Anthro
Xanoxis: nie, Polska nigdy nie była potentatem węglowym. Została na niego sztucznie wykreowania przez poprzedni ustrój. Polskie złoża są trudne do eksploatacji, większość złóż leży bardzo głęboko, a z racji metanu też niebezpieczne. W krajach tj. RPA wystarczy wkopac łopatę w ziemię żeby mieć węgiel. Złoża są dużo większe, siła robocza dużo tańsza i gdyby nie wysokie cła, taki węgiel byłby o połowę tańszy od polskiego nawet doliczając koszty kilkutygodniowegp transportu morskiego z drugiej półkuli.
| |
Podpis zastępczy v2.04

-2
(+0|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 22:20:21
Tygrys sumatrzański
Anthro
Restrykcje unii raczej nie pomogły w obniżeniu ceny tak czy siak, ceny prądu wzrosły. I nigdzie nie stwierdziłem, że była i jest potentatem węglowym, stwierdziłem, że to większość co miała i do czasu zmiany na inne źródło energii restrykcje powinny być znacznie lżejsze niż w innych krajach.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

4
(+4|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 22:28:07
Stardust
Człowiek
Jeden z pierwszych sondaży powyborczych: http://www.tvn24.pl/wybory-do-europarlamentu,97,m

Udało wam się. Oprócz genderu naszym największym krajowym eksportem na zachód będą kolorowe wypowiedzi starszego pana. Ugh.
Slave to Love

-2
(+3|-5)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 22:35:34
Tygrys sumatrzański
Anthro
Jestem rozczarowany frekwencją polaków, ale co zrobić.

Wynik KNP nawet dobry zważając na okoliczności, byle tak dalej.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 23:08:50
Wilczek
Anthro
PO GG Easy ^ ^
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

3
(+4|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 23:14:21
gronkowiec
Anthro
Cieszcie się Korwinowcy, czterech pajaców w 700 osobowym europarlamencie na szczęście nie namiesza. Z frekwencji też powinniście być zadowoleni, gdyby była wyższa nie byłoby nawet 5 %.
| |
Podpis zastępczy v2.04

-2
(+4|-6)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 23:44:09
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cieszymy się nie bój żaby :) Nie od razu Kraków zbudowano a poparcie niechaj rośnie :) Nie wlazł ten śmierdzący Palikmiot ze swoimi pajacami to już jest powód do radości :) Na dodatek zdechła czerwona gnida Jaruzelska :) Dzień mam zajebisty.

Umiera komuch, wchodzi małymi krokami Korwin...przypadek? :D
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 25.05.2014 23:44:39
FABRICATI DIEM PVNC"

5
(+5|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 23:48:41
Lew
Xanoxis - restrykcje, restrykcje, restrykcje
Uczepiłeś się tego słowa jak leniwiec gałęzi

To nie restrykcje ale normy, standardy, wymogi BHP itd. itp.
Akurat w kwestii wydobycia nie jestem jakoś bardzo obeznany, to z tego co mi wiadomo w polskich kopalniach od wejścia do UE przeprowadzono wiele poważnych zmian, które znacząco obniżyły koszty i zwiększyły konkurencyjność (która nadal jest w dupie ale lepiej wydobywać węgiel za 130$ za tonę niż 400$ jak jeszcze niedawno).

Popyt na węgiel kamienny (bo brunatny to inny temat) ciągle maleje. W latach 90' cena tony dochodziła do 1700$, teraz jest to ledwie 75$. Jeszcze niedawno naszym kopalniom powodziło się bardzo dobrze, przywileje pracownicze rozdawano na lewo i prawo, górnicy żyli w luksusach. Nagle przyszli źli ludzie, którzy z wyprzedzeniem 5-10 letnim zrozumieli co się dzieje i zaczęli ograniczać koszty.
Wszędzie dookoła kto może przerzucił się na atom, wszędzie do głosu dochodzą "zieloni", za parę lat pies z kulawą nogą nie będzie chciał kupować węgla kamiennego.

Więc trzeba pojechać do Warszawy, zrobić zamieszki, podpalić parę samochodów i ponapierdalać się z policją --k


Kwestia węgla brunatnego - mamy nasz słynny Bełchatów. Ogromna dziura, ogromna produkcja, ogromne zyski, potworna dewastacja środowiska.
Dzięki funduszom z UE zainstalowano nowe filtry, wymieniono niemal cały 'hardware' i wybudowano nowy, super-nowoczesny blok energetyczny. Dawne wyrobiska rekultywowano, sadząc lasy i tworząc tereny rekreacyjne.
Bez Unii i jej "restrykcji" jeszcze przez kilkadziesiąt lat pewnie nikt by się tym nie zajął.
Nie byłoby nas stać.

Liskowic - za takie pomiatanie zmarłymi tracisz w moich oczach wszelkie resztki uznania. Dziękuję miło było poznać.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 25.05.2014 23:51:29
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

2
(+5|-3)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 23:55:31
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Koleś odpowiedzialny za skatowanie członka mojej rodziny nie zasługuje w moich oczach na uznanie go za człowieka czy nawet za bydlątko.
Twoje zdanie -wybaczcie słownictwo- mam tak głęboko w dupie, że zaraz dojdę :)
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+2|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 25.05.2014 23:58:27
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Już po wyborach a ci dalej się kłócą. --k
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

1
(+2|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 0:21:47
Skomentuje wybory: ja jestem zadowolony :D
Querowe srodowisko nie lubia Korwina i PIS za to oplakuje Palikota :P

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...567891011>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane