Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



2
(+2|-0)
Trochę retro
Wysłano: 22.09.2014 23:14:28
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Nie wiem, czy aby ten temat się gdzieś na forum nie przwijał. W razie co administrację proszę o kasacje/zablokowanie co by burdla nie było.


Nostalgia i tęsknota za starymi dobrymi czasami udziela się chyba każdemu od czasu do czasu. Temat chciałbym poświęcić starym grom. Czujcie się swobodnie dodawać trochę

W załączniku dobrej jakości Emulator do SNES-a (musicie tylko w zakładce SOUND ustawić dźwięk bo domyślnie jest wyciszony...nie wiem czemu)

Contrę chyba każdy zna, ale ja jeszcze z braćmi mieliśmy zajoba na punkcie DOOM TROOPER , grze osadzonej w realiach Kronik Mutantów.
W razie co mam ją w wersji na załączonego przeze mnie emulatora to tylko pisać priv to podeślę.

Gra była wymagająca, na tamte czasy była dość krwawa a i walka z demonami i odradzającymi się mutasami dawała dużo radochy. W grze mamy do wybory dwie postaci. Jeden jest typowym Space Marinem z wielkim karabinem i możliwością wystrzeliwania rakiet szukających naszych wrogów, a inny to szybki rewolwerowiec dysponujący mocą strzelania eksplodującymi FAJERbolami :) nie ma różnicy, którym się gra bo obie postaci są przekozackie (aczkolwiek zawsze brałem rewolwerowca bo ma zajefajny płaszcz).
Fabuła? Mroczny Apostoł niemało namieszał w układzie słonecznym więc musimy zarżnąć go po drodze rąbiąc sobie drogę przez szeregi jego popleczników (w tym rzygający boss :P) Ale co to dla naszych ziomków? PRzyjdzie nam się niemało natrudzić :D
Gra posiada świetną ścieżkę dźwiękową. Naprawwdę miły zapychacz czasu

a tu gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=QXfoxmRqYtk
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 22.09.2014 23:19:20
Załącznik:
rar snes(2).rar Rozmiar: 1,239.33 KB; Pobrań: 215
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=QXfoxmRqYtk

FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 13:35:06
Smoko-nietoperz
Anthro
Polecam zainteresować się projektem TOSEC
https://archive.org/details/tosec
W skrócie, projekt ma na celu uratowanie od zniszczenia, zagubienia itp. wszelkiego typu staroci, software/firmware - na dzien dzisiejszy tego jest ponad 3.60TB.
Ja sam jestem zainteresowany Amigą, i samych gier + programow + magazynow + firmware i innych pasci jest cos kolo 60GB
Nie wiem czy to jest legalne - do własnego użytku pewnie jest ok (abandonware i te sprawy). W każdym razie, polecam poszukać torrentów, poczytać.
Ostatnio edytowany przez TheWatcher dnia 23.09.2014 13:36:15
A kto umarł, ten nie żyje.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 18:23:24
Kozioł
Anthro
Przed chwilą znalazłem na strychu całą siatkę starusieńkich kartidży na pegasusa.
Oczywiście obowiązkowo 99999 in 1.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 18:32:03
Rysiu
Anthro
To ja się pochwalę, że mam handhelda od Nintendo Game & Watch z Super Mario Bros na pokładzie :milosck: Lubię piski tej konsolki więc używam jej jako budzika.
You've never known,
You've never shown.
You've never bled,
You're only dead.
You've never been,
You've never seen.
You never had a fucking chance.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 18:36:09
Kozioł
Anthro
W sumie teraz nie wiem co z tymi grami zrobić. Wyrzucić nie ma mowy, sprzedać mi szkoda a ostatecznie nawet nie wiem czy działają, bo nie posiadam pegasusa. Co prawda zamierzam niedługo kupić sobie orginalnego NESa, ale nie da rady ich na nim odpalić.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 18:43:05
Rysiu
Anthro
No to kup pegasusa.
You've never known,
You've never shown.
You've never bled,
You're only dead.
You've never been,
You've never seen.
You never had a fucking chance.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 18:46:37
Kozioł
Anthro
Byłem ostatnio na okolicznym targu, ale nie było nic.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 19:02:00
Rysiu
Anthro
To kup podróbe na allegro.
You've never known,
You've never shown.
You've never bled,
You're only dead.
You've never been,
You've never seen.
You never had a fucking chance.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 19:05:05
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Cytat z "Sh!ro": (Link »)
W sumie teraz nie wiem co z tymi grami zrobić. Wyrzucić nie ma mowy, sprzedać mi szkoda a ostatecznie nawet nie wiem czy działają, bo nie posiadam pegasusa. Co prawda zamierzam niedługo kupić sobie orginalnego NESa, ale nie da rady ich na nim odpalić.


To zależy, jeżeli kupisz japońskiego (aka. Famicon) to istnieje szansa że odpalisz.
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 19:14:23
Kozioł
Anthro
Cytat z "rafper": (Link »)
Cytat z "Sh!ro": (Link »)
W sumie teraz nie wiem co z tymi grami zrobić. Wyrzucić nie ma mowy, sprzedać mi szkoda a ostatecznie nawet nie wiem czy działają, bo nie posiadam pegasusa. Co prawda zamierzam niedługo kupić sobie orginalnego NESa, ale nie da rady ich na nim odpalić.


To zależy, jeżeli kupisz japońskiego (aka. Famicon) to istnieje szansa że odpalisz.

A pegasusy nie miały tak czy siak innego wejścia?

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 19:22:24
Warchoł
Anthro
Cytat z "Sh!ro": (Link »)
Cytat z "rafper": (Link »)
Cytat z "Sh!ro": (Link »)
W sumie teraz nie wiem co z tymi grami zrobić. Wyrzucić nie ma mowy, sprzedać mi szkoda a ostatecznie nawet nie wiem czy działają, bo nie posiadam pegasusa. Co prawda zamierzam niedługo kupić sobie orginalnego NESa, ale nie da rady ich na nim odpalić.


To zależy, jeżeli kupisz japońskiego (aka. FamicoM) to istnieje szansa że odpalisz.

A pegasusy nie miały tak czy siak innego wejścia?


Miały inne niż zachodni NES czyli... Bodaj właśnie identyczne z oryginalny Famicomem
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 23.09.2014 19:33:30
Kozioł
Anthro
Cytat z "Canis": (Link »)
Cytat z "Sh!ro": (Link »)
Cytat z "rafper": (Link »)
Cytat z "Sh!ro": (Link »)
W sumie teraz nie wiem co z tymi grami zrobić. Wyrzucić nie ma mowy, sprzedać mi szkoda a ostatecznie nawet nie wiem czy działają, bo nie posiadam pegasusa. Co prawda zamierzam niedługo kupić sobie orginalnego NESa, ale nie da rady ich na nim odpalić.


To zależy, jeżeli kupisz japońskiego (aka. FamicoM) to istnieje szansa że odpalisz.

A pegasusy nie miały tak czy siak innego wejścia?


Miały inne niż zachodni NES czyli... Bodaj właśnie identyczne z oryginalny Famicomem

Że inne niż NES to wiem, ale wydawało mi się, że i tak różniły się od Famicomów.
No ale zapewne się myliłem. Nevermind, jak dla mnie i tak bardziej opłaca się kupić NESa.

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 24.09.2014 10:26:43
Wilczek
Anthro
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 18.01.2021 0:09:34
Szopeł
Anthro
Czeeeeść! Pragnę złotej łopaty, bo dokopałem się!

Kupiłem ostatnio taką małą konsolkę do emulowania (PocketGo jakby ktoś był zainteresowany), No i teraz ogrywam stare gry z Game Boya Advance.
Aktualnie przechodzę sobie Pokemony Emerald i Golden Sun, ale mam ich w planach znaczenie więcej. Nie tylko na tę platformę.
No i tutaj się pojawia pytanie. Są tutaj jakieś osoby zainteresowane retro?
Ja np. Zawsze chciałem mieć Game Boya, albo DSa, ale nigdy nie miałem pieniądzów, a teraz ten biznes się nie opłaca bo karty i konsolki pną się coraz bardziej w górę. Zwłaszcza jak od lat oglądam sobie Arhn.eu.
Dlatego teraz po latach dopiero ogrywam te gierki tak jak przystało, czyli na mobilnej konsoli (szkoda, że nie oryginalnej, No ale...)
Polecacie jakieś gierki na GBA? Najlepiej RPG bo te mi najlepiej wchodzą, ale innymi gatunkami też nie pogardzę.
Ogólnie bym chciał, żeby ten temacik troszkę odżył :3
Tęsknię za czasami, kiedy fora żyły swoim życiem :-(k

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 2.03.2021 10:19:57
Uncia Hortensis
Rabatka
Jakbyś czuł niedosyt w życiu, to mam GBC żółtego i Pokemon Silver oraz Crystal do sprzedania :-ojjk:
Myr

0
(+0|-0)
Re: Trochę retro
Wysłano: 3.03.2021 10:59:22
Lis
Anthro
Pokemon Emerald

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane