Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123


0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 15.01.2014 16:10:45
Lis
Anthro
Cytat z "KocurKotka": (Link »)
Dla mnie to żadna trudność zrobić fursuita ;P Tylko kasę trzeba mieć. Dość dużo na futro trzeba XD

Ile taki kompletny fursuit by kosztował ??? :-?k

Niech bóg strzeże mnie przed przyjaciółmi. Z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę. :-Dk

4
(+4|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 15.01.2014 16:28:17
Uncia Hortensis
Rabatka
Dwa lata ;-)k :-Pk :-ojjk:
Myr

1
(+1|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 15.01.2014 16:31:03
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "redfun": (Link »)
Cytat z "KocurKotka": (Link »)
Dla mnie to żadna trudność zrobić fursuita ;P Tylko kasę trzeba mieć. Dość dużo na futro trzeba XD

Ile taki kompletny fursuit by kosztował ??? :-?k


Zależy gdzie. W polsce sądze, że zamknął byś się w kwocie 1500-2000zł (robiony przez kogoś). Ze swoimi materiałami powinno ci się udać zrobić to za 700-1000zł.

Za granicą ceny zaczynają się tak od 1000 euro/dolarów.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

3
(+3|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 15.01.2014 20:44:08
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Jeśli chce ktoś sam zrobić - to musi dobrze dobrać futro :D - byle by nie kupił polar :P
Cena futra zależy od jego jakości, choć nie powiem tylko 2 razy kupiłam bubla za Pesos w ch*j XP
Centrum futrzastego interesu jest w Łodzi część firm wysyła próbki a cała reszta nie - sam se przyjedz i zobacz a najlepiej kup na miejscu :P

Jeżeli chodzi o zrobienie "głowy" jednym z najprostszych sposobów jest zrobić na masce - bo z gąbki to jest dużo roboty skromnie powiedziane
Body - no można się bawić z szkicem krawieckim itp. ale trzeba mnieć jakieś tam pojecie
Droga na skróty to użyć własnych ubrań :P najlepiej coś z materiału który się nie rozciąga :P spodnie (najwygodniej dresowe) i jakaś tam koszula bla bla
Rękawiczki to wiadomo - obrysował własną łapkę i bach bach :P
Z tylnymi łapkami ehhh jest trochę zachodu :P bo tu bez gąbki się nie obejdzie

Ale chyba najbardziej są potrzebne umiejętności krawieckie - wszywanie zamków i symetria kroju itp bla bla bla :D

Taka rada od mła :P

2
(+2|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 5.01.2015 15:52:44
czaszkowężoróża
historyjka typu "ku przestrodze" vel "czy ktoś też tak miał?" :

miałam za dużo wirtualnych dolarów, więc zrobiłam zamówienie na DreamVision ( http://www.dreamvisioncreations.com/ )
grosz do grosza, uzbierało się 250$, przesyłka 50$. jakoś przełknęłam te koszty, nie jadłam przez miesiąc, w końcu się doczekałam mojej paczki, a raczej listu z urzędu celnego, że moją paczkę zatrzymano i mam im dostarczyć potwierdzenie zakupu (właściwie to nie wiem po co, bo do pisma dołączony był wydruk z paypala, który sklep musiał wsadzić do paczki )
więc doniosłam im to samo, pan w okienku kazał mi wytłumaczyć co jest zawartością paczki. i ok, paczka zostanie wysłana na mój adres (więc o co tyle szumu?) ale kierowana wrodzoną podejrzliwością pytam, czy łączą się z tym jakieś dodatkowe koszta.
-PODATEK 23% OD WARTOŚCI PACZKI + OPŁATA TRANSPORTOWA 7%
szybka matematyka : 30% od 300$ czyli 3 stówki lekką ręką psu w dupę.

późniejsza rozmowa wyglądała tak:
-a można w ogóle wiedzieć, dlaczego moja paczka została zatrzymana?
-bo takie są przepisy.
-bo wie pan, zdarzało mi się zamawiać już paczki ze stanów i nigdy nie znalazłam się w tym urzędzie.
-no to dzisiaj się pani znalazła.

przynajmniej wiem, że z moich podatków opłacani są mili, życzliwi i pomocni ludzie

potem się doczytałam już w internetach, że przesyłki o wartości powyżej 200$ tak mają. zakupy okazały się strzałem w kolano i póki co nie zostaje mi nic innego niż zazgrzytać zębami i łykać łzy goryczy. mam nadzieję, że koniec końców itemy okażą się warte całego tego zamieszania.

1
(+1|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 5.01.2015 17:16:28
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
o ku*wa miałam to samo :D
ale zapłaciłam nieco mniej - co nie oznacza że kurdęęę dużo

spójrz co ci DVC zaznaczyła na paczce :P bo może być to też jej wina
a jeśli jest wszystko ok...

jakiś czas temu kupowałam czaszkę zęby i pazury od zupełnie innej osoby i było wszystko ok
Ostatnio edytowany przez Kocur dnia 5.01.2015 17:17:05

1
(+1|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 5.01.2015 17:22:57
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Z opłat zwolnione są towary o wartości do 45 euro (ok. 55 usd). Możesz zamawiać jako gift, ale wtedy paczka nie ma zadeklarowanej wartości i nie ma ubezpieczenia. Zamawiając ze stanów zawsze trzeba doliczyć dla bezpieczeństwa VAT.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 5.01.2015 20:46:20
czaszkowężoróża
nie wiedziałam ; ___ ; a często zamawiałam jakieś różności ze sklepów ze stanów, ale fakt, poniżej 55$. a rozbijanie na zamówienia na części też nie ma sensu, bo sama przesyłka kosztuje 50$. tak źle i tak niedobrze! biednie, bardzo biedne.
czuję, że to będzie mój pierwszy i ostatni suit, bo mnie krew zaleje, jak jeszcze raz miałabym te podatki płacić XD

1
(+1|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 5.01.2015 20:47:07
psiur husky
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)
Z opłat zwolnione są towary o wartości do 45 euro (ok. 55 usd). Możesz zamawiać jako gift, ale wtedy paczka nie ma zadeklarowanej wartości i nie ma ubezpieczenia. Zamawiając ze stanów zawsze trzeba doliczyć dla bezpieczeństwa VAT.


Dodatkowo Urząd Celny doliczy VAT od kwoty wysyłki. To również ważne, ponieważ znam kilka osób, które źle wyliczyły swój budżet i spotkała je niemiła niespodzianka.


@Fuki: Mnie też rozbawiło to, że mimo, że do paczki dołączone były dokumenty opisujące zawartość wraz z cenami (detaliczną i łączną, plus wysyłka) Urząd chciał potwierdzenia tych danych.
Nie otwierali paczki, żeby zajrzeć do środka.

Ogólnie zasada jest taka, że jeśli planuje się zakup towaru np z Ameryki, a budżet jest skromny, trzeba mieć w zapasie pieniądze na haracz dla Urzędu :)

Pocieszające jest to, że podczas korespondencji z Urzędem Celnym jest możliwość załatwienia sprawy przez email (wysłanie potwierdzenia zapłaty z banku wraz z innymi niezbędnymi danymi)

1
(+1|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 6.01.2015 12:38:26
anthrocat
Anthro
Mała rada, paczkę ze stanów wysłać do znajomego w UK a później do polski i problem cła rozwiązany.

Warunkiem jest by to był GIFT, w UK celnicy nie są nadgorliwi i na siłę cła nie nakładają.
Ostatnio edytowany przez Leniwiec dnia 6.01.2015 12:43:10

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 6.01.2015 18:34:37
gronkowiec
Anthro
Cło to mała część kwoty opłat naliczanych na grancy. Na większość towarów oscyluje on w okolicach 3-5 %. Wysyłając do UK VATu się nie uniknie, jedynie inne stawki tam obowiązują.
| |
Podpis zastępczy v2.04

4
(+4|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 6.01.2015 19:02:36
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Dla ciekawskich - bad dragon nie wysyła paczek jako gift ;]
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 6.01.2015 20:02:27
anthrocat
Anthro
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Cło to mała część kwoty opłat naliczanych na grancy. Na większość towarów oscyluje on w okolicach 3-5 %. Wysyłając do UK VATu się nie uniknie, jedynie inne stawki tam obowiązują.


Owszem, ale od prezentu vatu też nie naliczają, a w Polsce niestety celnicy mają w większości w dupie adnotacje GIFT, chyba że to jakaś pierdoła z chin to się nie bawią bo za dużo biurokracji dla kilku złotych

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 9.03.2015 13:58:04
czaszkowężoróża
AAAAAA DAM PRACE *pojęcia nie mam gdzie takie ogłoszenie wrzucić, fursuitowy topic brzmi ok*

szukam kogoś, kto podjąłby się zrobienia 2 masek, jak ta tutaj http://furforge.deviantar...-Mask-367049108 ofc nie kopi, ale zbliżonej - borsuk i królik, trochę stylizowane, paper mache czy coś, usta odsłonięte, tak żeby można było gadać.
ZA PIENIĄDZE. znajomy potrzebuje do projektu.
wiem, że na internetach ludzie robią, ale chodzi o to, żeby ogarnąć tą maskę w miarę szybko i w miarę na miejscu.

jak ktoś ma pomysł, kto mógłby się podjąć takiej roboty, to niech da namiary. no i name your price, bo pojęcia nie mam ile to może kosztować
:-Dk
Ostatnio edytowany przez Fuki dnia 9.03.2015 14:00:47

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 25.08.2015 22:30:26
gronkowiec
Anthro
Szukam kogoś, kto podejmie się wykonania pełnego fursuita pomiędzy toony a realistic z paddingiem i obniżonym krokiem. Szukam osoby aktualnie otwartej na takie commishe, niekoniecznie z Polski. Szybki research po FA, dA, thumbrach nie napawa optymizmem, jeśli chodzi o dostępność, a nie jestem w stanie kampić 24/7 na wszystkich journalach i newsach o otwartych slotach.
Załącznik:
jpg  4f361778_960px_shut_up_and_take_my_money_1024x1280_by_amnoartist-d8z92vq.jpg (75.48 KB; 960x768 px)
655_55dcd05e7e502.jpg 960x768 px
| |
Podpis zastępczy v2.04

1
(+1|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 11.11.2015 19:39:59
wilk syberyjski
Anthro
dzięki za informację
Ostatnio edytowany przez Wilczak dnia 13.11.2015 19:22:18
I'still here

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 31.03.2016 22:16:40
Lis
Anthro
Chciał bym się dowiedzieć czy ktoś by się podjął wykonania dla mnie fursuita narazi tylko częściowego bo to będzie mój pierwszy.
Jeśli ktoś by był zainteresowany to niech napisze i mile widziana by była wycena za tom prace (okropnie bogaty nie jestem więc proszę nie szaleć z cenami).
-1
(+0|-1)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 15.05.2016 12:21:20
Ktoś może wie co się dzieje z BadUnicornPL, podjął się wyzwania uszycia dla mnie fursuitu ale jakiś czas po podaniu wszystkich wymiarów urwał mi się z nim kontakt,nie odpisuje na moje wiadomości. Nie wiem czy porzucił prace nad suitem i mam szukać kogoś innego, czy jest czymś innym zajęty. Jeśli macie jakieś informacje które mi pomogą będę wdzięczny.

Niech bóg strzeże mnie przed przyjaciółmi. Z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę. :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 15.05.2016 22:20:15
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
a co to za nowy wynalazek ci BadUnicornPL?

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 15.05.2016 23:16:48
Lis
Anthro
Cytat z "Kocur": (Link »)
a co to za nowy wynalazek ci BadUnicornPL?

Jedyna osoba która odezwała się do mnie w sprawie uszycia fursuitu na tym forum.

edit: A teraz nie odpisuje na żadną moją wiadomość :-(k
Ostatnio edytowany przez redfun dnia 17.05.2016 18:23:36

Niech bóg strzeże mnie przed przyjaciółmi. Z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę. :-Dk

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane