Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

123>>


0
(+0|-0)
Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 16:50:05
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Kontynuacja dyskusji.

Zapraszam do wypowiedzi.
0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 16:54:18
Ostatnie posty z poprzedniej dyskusji:



Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Cytat z "Mar": (Link »)
Cytat z "Booster_Drgn": (Link »)
JOW'y [...] - ma to być tylko narzędzie do zniszczenia hegemoni czterech partii.

Byłoby to narzędzie bardzo skuteczne - zniszczyłoby hegemonię czterech zastępując ją hegemonią dwóch :P

Ale bym się śmiał gdyby spełnił się następujący scenariusz (chyba niemożliwy, procedury muszą trochę trwać, ale kto wie?):
- w drugiej turze wygrywa Komorowski
- szybciutko robi referendum ws. JOW
- w referendum JOW'y popierają zarówno PO jak i PiS, w końcu to dla nich prezent o którym wcześniej nawet nie śmieli marzyć
- w efekcie JOW'y wygrywają
- jesienne wybory do sejmu są już z JOW, przez co całą pulę zgarniają PO i PiS, Kukizowcy dostają te swoje 20% głosów ale przekłada się to na jednego posła z Brzegu
- ja kupuję ciężarówkę popcornu celem komfortowego oglądania Dramy Stulecia(TM) :D



W 2006 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że uchwalanie istotnych zmian w prawie wyborczym powinno następować "co najmniej sześć miesięcy przed kolejnymi wyborami, rozumianymi nie tylko jako sam akt głosowania, ale jako całość czynności objętych tzw. kalendarzem wyborczym".
0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 16:58:23
Obwieszczenie PKW z ostatecznymi wynikami I tury wyborów:

http://prezydent2015.pkw....wieszczenie.pdf
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 16:59:54
Arachne
Taur
Marvin, jak byś jeszcze mógł z ciekawości i trochę dla zabawy zrobić drugą ankietę z naszymi wewnątrzpolfursowymi wyborami. Druga tura ze zwycięzcami polfursowej ankiety z pierwszego wątku.

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 17:12:56
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "DarkV": (Link »)
Marvin, jak byś jeszcze mógł z ciekawości i trochę dla zabawy zrobić drugą ankietę z naszymi wewnątrzpolfursowymi wyborami. Druga tura ze zwycięzcami polfursowej ankiety z pierwszego wątku.


To już wychodzi poza zakres tematyczny tego działu - z działu "Prawo" zrobi się dział "Publicystyka".
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 17:13:11
Temat trudny. Zastanawiam się między głosem nieważnym i Dudą.
Pony should pony pony

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 17:42:21
Wilk
Anthro
Z jednej strony najchętniej poszedłbym zagłosować, oddając głos pusty aby tylko była frekwencja... Ale z drugiej, obawiam się, że im więcej osób tak zrobi, albo nie pójdzie na wybory, tym więcej głosów będzie dla Komorowskiego. Jego "prezydenturę" mogliśmy podziwiać przez ostatnie kilka lat --k I tak któryś z tej dwójki kandydatów ostatecznie musi wygrać, więc zagłosuję na Dudę. Za bardzo innej opcji nie ma IMO w tej chwili.
Autor avatara : http://www.furaffinity.net/user/misskin/

"For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave." A żem trochę leń, to perfekcyjny nigdy nie będę.
Na gg jestem bardzo rzadko, dużo lepiej złapać mnie na PM/Skype ew. Steam :-Dk

3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 17:47:53
Trickster
Anthro
Stannis Baratheon, jedyny słuszny władca Siedmiu Królestw i Cebulowej prowincji Polski. A tak na serio — głos nieważny. Nie mam zamiaru głosować na mniejsze zło. Obydwu kandydatów nie zdzierżę i jest mi obojętne, który wygra. Polska zabetonowana na kolejne 5 lat. Chociaż, może wybory parlamentarne... Nie, na pewno będzie to samo.

Anonim
3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 19:51:44
[treść usunięta na prośbę użytkownika]
Ostatnio edytowany przez Dwag dnia 12.05.2015 20:43:35

1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 19:57:46
Lew feral
Kogucik
Niestety nie wiem, na kogo głosować. Żaden z kandydatów nie wydaje się być godny uwagi w dostatecznym stopniu. Być może Duda 'przeciw' Komorowskiemu. Nie jest to jednak głos nawet w pobliżu tego, jak bym chciał głosować naprawdę.

PS. Można dodać do ankiety opcję "Nie wiem"?

PS #2. Dwag, forma dziwaczna ale przekaz całkiem merytoryczny.
Ostatnio edytowany przez Leo_JR dnia 12.05.2015 20:01:28
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

Anonim
2
(+4|-2)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 20:00:36
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 20:25:53
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Chyba zdecyduję się na oddanie głosu na Geralta z Rivii.
Znam dużo osób, które pójdą głosować na Dudę, oby tylko Bul Komorowski nie wygrał.
Nie ma co oddawać Pustego głosu bo jeszcze sobie wpiszą w kratkę za ciebie :P


Zabawny jest Komuś skoro teraz sądzi, że może zawalczyć o głosy Kukiza :D przecież każdy wyborca Kukiza nawet na Diabła by zagłosował oby tylko Bul się nie dostał. Wielki mi kuźwa zwolennik JOWów i referendów się zrobił...Mózg wysłał mu wiadomość do kupy, że spotkanie jest w spodniach :D
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 12.05.2015 20:27:37
FABRICATI DIEM PVNC"

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 20:30:14
[treść usunięta na prośbę użytkownika]
Ostatnio edytowany przez Dwag dnia 12.05.2015 20:31:25

6
(+6|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 20:32:07
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Teraz to on nawet bardziej te jowy kocha niż Kukiz :D


chyba na serio oddam głos na Geralta :D Proszę o dodanie tej opcji do ankiety :D

Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 12.05.2015 20:33:47
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 20:47:22
Lew feral
Kogucik
Co z tego, że zrobił jedną rzecz, tuż przed drugą turą wyborów, tak, jak chcieli niektórzy z wyborców? Dla mnie to nie jest żaden argument.
Ostatnio edytowany przez Leo_JR dnia 12.05.2015 20:49:06
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

-3
(+4|-7)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 21:41:43
gronkowiec
Anthro
W drugiej turze będę głosował tak jak w pierwszej, na obecnego Prezydenta. Na szczęście najwięksi populiści i wywrotowy, muzycy bez studiów i inne egzoty niebezpieczne dla Polski odpadli(-ły). Mam nadzieję, że w drugiej turze ludzie pójdą po rozum do głowy i nie dopuszczą ponownie PiS do władzy.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 22:13:04
Lisica Ruda Północna
Anthro
Tak jak stwierdziłem w poprzednim temacie - "swojego" kandydata nie mam w tej turze wcale, ale najprawdopodobniej krzyżyk postawię obok Dudy.

Jeżeli PO+PSL będą próbowali przepchnąć jeszcze do czasu wyborów jakieś szkodliwe ustawy (a jednocześnie będą to takie szkodliwe ustawy których PiS nie będzie popierał ;) ), to przynajmniej będzie jakaś szansa na to, że Duda poprzez wetowanie ich będzie starał się tak odwlec w czasie ich przyjęcie, jak to tylko możliwe. I w efekcie niektórych z nich być może Sejm przyjąć przed wyborami nie zdąży. W przypadku zwycięstwa Komorowskiego sprawa jest jasna - cokolwiek zostanie mu podsunięte, podpisze od ręki. Przez 5 lat zawetował tylko 4 ustawy, żadna z nich nie dotyczyła np. podwyżki podatków.
Przynajmniej taki widzę pozytyw w efektach ewentualnego zwycięstwa kandydata PiS. O możliwej mniejszej liczbie prezydenckich gaf i kompromitacji w kraju i za granicą nie wspominam.

Podejście "nie będę głosował na mniejsze zło" jest IMHO dobre na pierwszą turę wyborów - wtedy wybieram sobie tego kto rzeczywiście najbardziej mi odpowiada, a nuż mu się uda. Ale jeżeli dochodzi do drugiej tury i mojego kandydata tam nie ma, a jeden z nich mimo wszystko wydaje mi się bliższy poglądami, to myślę że lepiej zagłosować na niego niż nie zagłosować - i potraktować go tak samo jak kandydata na którego nie zagłosowałbym NIGDY. Zimna kalkulacja - bo nic więcej już do zdziałania nie zostało.
Hvað segir tófa?...

0
(+1|-1)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 22:17:14
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Tu mam fajny filmik z 2005 roku :D Platformerskie obietnice :D JOWy, Zniesienie senatu i immunitetów :D
/mam nadzieję, że ludzie kiedyś pójdą po rozum do głowy i przestaną ślepo wierzyć platformerom, którzy robią ludziom wodę z mózgów. Nie żyjecie na zielonej wyspie panienki

https://youtu.be/In1KOCeN_6E
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 12.05.2015 22:20:48
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=In1KOCeN_6E

FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+2|-1)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 22:44:46
Kangur
Anthro
Zielona wyspa może to nie jest ale mogło być dużo gorzej. I łał, politycy nie spełniają obietnic? Nowość xd

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 22:47:09
gryf
PERMABAN
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Tu mam fajny filmik z 2005 roku :D Platformerskie obietnice :D JOWy, Zniesienie senatu i immunitetów :D
/mam nadzieję, że ludzie kiedyś pójdą po rozum do głowy i przestaną ślepo wierzyć platformerom, którzy robią ludziom wodę z mózgów. Nie żyjecie na zielonej wyspie panienki

Ja polecam cały film, o którym zresztą pisałem już kadencję temu:
https://polfurs.org/modul...#forumpost98062
Po raz kolejny sugeruję zauważyć że PO bynajmniej nie ma monopolu na takie kombinacje :P

3
(+4|-1)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 12.05.2015 23:06:42
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Solaxe
nowość żadna.
Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś dał się nabrać na jakieś obietnice raz i zagłosował...Nie pojmuję jednak, że ktoś WIE, że obietnice spełnione nie zostaną, będą milionowe przewały na miarę afery z OFE a i tak idą potulnie oddać głosik na osobę, która mówi coś w stylu "Ukradniemy...ale być może ukradniemy mniej niż ten inny"
To jest typowa filozofia życiowa wariata i niewolnika, któremu za jedno kto go dyma.
PIS=PO. Różnice są kosmetyczne a kreują PIS na jakieś zupełne przeciwieństwo bo na stołkach chcą postawić zupełnie innych kolesi. Wiara w to, że jest to faktyczna opozycja jest wiarą naiwną i niedojrzałą.
Polska to taki stary samochód, który trzeba naprawić. Podzielono kraj jednak na dwa obozy, które są w stanie się pozarzynać o kolor lakieru. Zapominają jednak, że samochód trzeba naprawić bo silnik nie działa a dzielący jeżdżą limuzynami. (Cytat ostatnio użyty przez Pawła Kukiza zaczerpnięty ze wcześniejszych wypowiedzi krUla :D )
Jak mawia stare Rzymiańskie porzekadło. Divide et Impera - dziel i rządź.
Oni się świetnie ze sobą dogadują jak chodzi o rozpieprzanie polskiego przemysłu czy o podwyżki dla siebie . Wtedy wszyscy mają na głosowaniu łapkę w górę bez względu na to, z jakiej partii pochodzą.

Tłumaczenie typu : Zielona wyspa to nie jest...ale mogło być gorzej jest zwyczajnie głupie.
"Osrałem se jeansy....cóż zawsze mogłem osrać spodnie od garnituru" - bez znaczenia. tak czy owak jesteś umazany gównem i cuchnie. OT (żadna) różnica


a tu Bredzisław bez karteczki...przygłup, dureń, nędzny okupant uciekający od odpowiedzi.
https://www.youtube.com/watch?v=3hzdgVTFnAI
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 13.05.2015 16:23:14
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=3hzdgVTFnAI

FABRICATI DIEM PVNC"

Anonim
2
(+3|-1)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 13.05.2015 15:47:38
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

5
(+6|-1)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 13.05.2015 17:48:30
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
my tu gadu gadu a tu nam znów dorąbali ... By żyło się lepiej :rollk:


http://niewygodne.info.pl...podniesiona.htm

Założę sę, że jak Duda wygra wybory to będą zwalali winę na niego
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 13.05.2015 17:49:25
FABRICATI DIEM PVNC"

Anonim
3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 15.05.2015 0:50:09
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

5
(+5|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 15.05.2015 1:01:07
Trickster
Anthro
Powtarzając słowa kolegi Konrada Daniela z Podziemnej TV: Dopóki ktoś nie wyjdzie na ulicę i się nie zbuntuje nikt, to nic się nie zmieni. Widać Polska jeszcze nie jest gotowa na zmiany. Jak zwykle wszyscy muszą obudzić się z ręką w nocniku kiedy będzie już za późno. Może kiedyś dojdzie do tego, że ludność wkurzy się na tyle by wyjść na ulice, ale to jeszcze nie ten czas.

Ja myślę, że tu nie chodzi o Korwina, Kukiza, JOW-y czy prawicowe poglądy. Tu chodzi o sam fakt zbuntowania się przeciwko systemowi, który rucha nas w dupę bez poślizgu. Trzeba być debilem, żeby nie widzieć co się dzieje w naszym państwie.

EDIT, polecam kanał: https://www.youtube.com/watch?v=2mP3ZkAwU10
Ostatnio edytowany przez Mort dnia 15.05.2015 1:03:14
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=2mP3ZkAwU10


 Wątek zablokowany
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane