Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 19.05.2015 20:12:40
Pół Pasek
Inna forma
Niedawno udzielałem się w dyskusji o polfursowym serwerze Minecraft. Jak wiadomo, nie gra w niego zbyt dużo. Po drugie, jest vanila.

Stąd moje pytanie do was, czy ktoś byłby chętny do hostowania modowanego serwera minecraft?
Prawdopodobne modpacki to FTB Direwolf20 lub Infinity. (kwestia do dyskusji, bo można zrobić też od czasu do czasu AS 2, które niedawno wyszło.)
Ze swojej strony, mogę pomóc we wszelkich configach dotyczących modów oraz oferuję swoją pomoc każdemu, kto chce wejść do modowanego minecrafta z vanili.

Dla osób które nie mają pojęcia o czym mówię, przygotowałem kilka linków:
http://www.feed-the-beast.com/ Moim zdaniem najlepszy launcher modowanego MC, pod patronatem autorów występujących w nim modów.
http://ftbwiki.org/Feed_The_Beast_Wiki Najlepsza dostępna wikipedia na temat modów.
https://www.youtube.com/user/direwolf20 Najlepszy kanał dla początkujących. Zawiera przyjemny LP oraz Mod Spotlight, czyli dokładny opis danej modyfikacji.

Na wszelkie pytania odpowiem w tym temacie.

Teraz kilka zrzutów, co może zaoferować modowany serwer:




0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 19.05.2015 20:50:57
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Jeśli ędzie ta sama mapa ze wszystkimi budowlami i dotychczasowymi uprawnieniami to byłbym chętny.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 19.05.2015 20:52:10
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 19.05.2015 21:00:43
Pół Pasek
Inna forma
To żaden problem zaimportować mapę.
Zrobić osobny świat za pomocą modyfikacji Mystcraft i przekopiować świat, będzie na granicach wygerenowanego świata tylko widać przejścia

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 19.05.2015 22:35:11
Kot
Anthro
Ciekawy pomysł. Direwolf20 to jedna z najlepszych paczek, na jakich grałem. Mam nadzieję, że serwer powstanie i będzie w miarę bez lagów. :-)k
"Nauka uwolniła człowieka od lęku przed bogami." - Lukrecjusz

HAKUNA MATATA!

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 20.05.2015 16:29:29
Pół Pasek
Inna forma
Po prostu uważam, że modowany serwer wniósłbym trochę życia. Poprzedni status zawsze można przywrócić jeśli się nie uda, to raz.

Dwa, w modowanego MC można grać używając tylko Vanila przedmiotów i bloków.

A trzy, prośba nie jest skierowana tylko do adminów pf, ale też do innych osób mających warunki do utrzymania serwera :-)k

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 20.05.2015 23:07:01
Arachne
Taur
Pasek, czy to FTB jest kompatybilne z bukkitem? Jeśli nie, to jak się tym zarządza? Chodzi mi głównie o listę dostępu. Czy serwer musi być w trybie kont premium czy da się zrobić dostęp dla piratów na hasło? I jak wygląda sprawa z ograniczeniem uprawnień do budowania? Na polfursowym są wykupywalne tereny na których właściciele modyfikują listę dostępu. Ograniczenie wielkości mapy? Polfursowa jest obecnie ograniczona do koła o średnicy ~23000 bloków żeby nie zajmować przesadnie wielu gigabajtów.

I czy jest możliwość automatycznego generowania mapy? Nie musi być takie jak dynmap, coś kompatybilnego z FTB i uruchamialne z crona wystarczy.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 20.05.2015 23:12:43

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 20.05.2015 23:17:20
Pół Pasek
Inna forma
Dobrze, zaczynając od początku

W pewnym sensie jest kompatybilne, we współpracy z Forge, czyli API do Minecrafta powstało to cudeńko http://cauldron.minecraftforge.net/ pozwalające na pluginy w modowanym minecrafcie.
Po drugie, FTB jest nastawiony na oryginalne konta. Jest możliwość grania na nielegalnych wersjach, ale w to musiałbym się zagłębić nieco zanim Ci rzucę jakiś konkretny link.
Generowanie mapy jest wbudowane w komendy Forga, można wygenerować na dzień dobry X chunków świata.
Ograniczenie można zastosować bardzo prosto command blockiem, który ograniczny całą mapkę.

Chciałbym jeszcze dodać, ze można wygenerować osobny świat pod modowany minecraft, a vanila, pozostawić tak jak był. Ten drugi nie będzie dużo pobierał bo nie istnieje w czystym możliwość ładowania zdalnie chunków. Co do generacji nowych światów, spójrz tutaj: http://binarymage.com/wiki/doku.php?id=start

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 20.05.2015 23:44:21
Arachne
Taur
Widzę, że cauldron już jest dawno martwy i został zastąpiony przez sponge, którego dev release dla 1.8 został wydany jakiś miesiąc temu. Trochę bleeding edge... Już czuję ból głowy.
Jeśli FTB byłby kompatybilny z pluginami bukkita (czy obecnie spigota) to jest szansa że obecne pluginy miały by szanse działać i nie było by problemów z resztą. Pytanie czy to się da zrobić. Ale to chyba muszę na lokalnej kopii zrobić testy czy to wykonalne i jak by to miało działać.

W tym momencie reszta moich pytań nie ma sensu ale dla klarowności: przez generowanie mapy mam nba myśli taką: http://apfm.polfurs.org/mapa/, a ograniczenie mapy na commandblocku raczej działać nie będzie, bo commandblocki nie działają jak nie są załadowane chunki je zawierające.

A co do generowania światów to już to przerabialiśmy bo mamy kilka map surowcowych i światy kreatywne z osobnym inventory (dla zachowania ekonomii).

Zastanawia mnie jednak to, co masz na myśli mówiąc modowany świat? Rozumiem, że można dopuścić craftowanie i itemy z FTB tylko na świecie FTB resztę pozostawiając bez zmian z zasadami podstawowymi. Jak to jednak by wyglądało z perspektywy klienta? Czy user ma możliwość podłączenia się klientem waniliowym i po prostu nie zostanie wpuszczony na taki świat czy z góry odcinamy się od wszystkich waniliowców?
0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 20.05.2015 23:45:08
I jeszcze malytkie pytanie. Co to znaczy FTB? Bo z tego co widzę, to tego jest pierdyliard: http://www.feed-the-beast.com/server-downloads

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 20.05.2015 23:55:52
Pół Pasek
Inna forma
Już tłumaczę.
Klient Vanila będzie wymagał logowania się z launchera modowanego. Jestem w stanie zaprogramować, przy pomocy kilku modów przejście na świat vanila które będzie akceptowało TYLKO vanila itemy.
Mapka jest łatwa, Jurney Map pozwala bardzo łatwo taką generować.
FTB to firma zrzeszająca twórców modyfikacji i wypuszcza modpacki pod ich patronatem i za ich zgodą.

Wciąż myślę jednak, czy jest sens łączyć te dwa światy, zamiast puścić tylko modowanego lub obu naraz. Ilu aktualnie gra graczy na vanila serwerze MC?

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 21.05.2015 0:03:11
Arachne
Taur
Moment, z tego co widzę to to chyba nie jest kompatybilne z 1.8? To i tak dupa. Wymagało by to downgrade'u świata a na tym etapie to jest nie tyle niemożliwe co niepożądane. Jak FTB będzie kompatybilne z 1.8 to temat wróci. Jak będzie zainteresowanie, to możemy wtedy pomyśleć o ewentualnym połączeniu serwerów. Póki co ja się od tego odcinam.

--edit--
Dwóch na raz nie puszczę bo już ten jeden mi zjada prawie cały ram. Nie mam miejsca na drugi.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 21.05.2015 0:06:03

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 21.05.2015 0:09:17
Pół Pasek
Inna forma
Jasne, rozumiem.

Rozmawiam z dwoma osobami jeszcze na temat postawienia serwera. Więcej info Ci dam w ciągu tygodnia kiedy powstanie maszyna :)

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 21.05.2015 9:59:57
Husky-Fox
Hybryda
Dołaczam sie do tematu :3 Bo kocham mody :3
╠═►Name : Paweł
╠══►Age: 15
╠═══►From : Poland
╠════► Skype: Pawel7964PL
╠═════► Steam: P@w3l
"Żyje by jeździć, jeżdżę po to by żyć,
Nie oddam tego za nic ja nie chce zmieniać nic,
To moje życie i mój świadomy wybór,
Nie oddam moje pasji, za parę nędznych wygód"

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 21.05.2015 15:23:09
Wilko-szop
Anthro
Jakby serwer miał być modowany to proponuje dodatkowo o wgranie tego moda :-Pk
http://www.minecraftforum...racter-creation

They hate me , do not know why.

1
(+1|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 21.05.2015 16:49:15
Pół Pasek
Inna forma
Nie jestem pewien czy to dobry pomysł. Miałem styczność z tym modem i niesamowicie gryzie się z innymi. Jest fajny na serwery z 10, 15 modami, ale nie na duże paczki. Ma problemy z Witchery, Tails, Morph (ten powoduje crashe połączony z MPM).
Kiedy wstanie maszyna, zobaczę co da się zrobić

1
(+1|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 21.05.2015 23:31:28
Śnieżny Lampart (krzyżówka)
Jolka-Wirówka
Dodatkowe modele raczej obciążają serwer niepotrzebnie mocno.
DarkV: jest możliwość rozdzielenia graczy "hubem", do którego wchodziliby zaraz po zalogowaniu się na serwer, a potem przechodzili przez oskryptowany portal, który odsyłałby ich do vanilli lub zmodowanego serwera. Hub dałoby się zrobić całkowicie na vanilla obiektach.
0
(+0|-0)
Re: Polfursowy modowany serwer
Wysłano: 21.05.2015 23:37:00
Also, jeśli są osoby, które chciałyby się wgryść w zmodowanego MC, czy to pod względem modów z magią, czy technologią, to z chęcią pomogę i doradzę, nawet mogę grać z taką osobą i palcem pokazywać, co robić.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane