Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



5
(+5|-0)
Platforma blogowa idealna dla pisarza
Wysłano: 14.06.2015 16:46:17
Wilk
Anthro
Ten temat nurtuje mnie już od kilku miesięcy. Nie jestem szczególnie płodnym autorem, na pewno też nie jestem skoncentrowany na tym polu działalności tak bardzo, jak mógłbym być. Jednak po latach spędzonych na myśleniu o pisaniu, na szukaniu informacji do pisania, wreszcie na samym pisaniu, mam już wystarczającą pewność, że nie traktuję tego zajęcia tylko hobbystycznie. Zatem jedynym logicznym i sensownym posunięciem jest poszukiwanie lepszych metod dotarcia do potencjalnego czytelnika i zwrócenie na siebie uwagi. Niestety moja introwertyczna natura sprawia już takie kłopoty, że nawet takie proste zapytanie jak to, już jawi mi się jako wychodzenie przed szereg i natrętna, mało wyrafinowana próba autopromocji. Nigdy nie byłem w tym dobry, teraz również nie jestem. W każdym razie do rzeczy.

Polfurs najogólniej nie jest środowiskiem - mam tu na myśli stronę techniczną - specjalnie sprzyjającym pisarzom. Sekcja dotycząca publikowanych tekstów jest słabo widoczna, mało kto w ogóle zwraca na nią uwagę. Więc o ile nie zaspamuje się tego małego prostokąta z boku ekranu przynajmniej trzema odrębnymi wrzutkami, to nie można liczyć na specjalną atencję ze strony nadzwyczaj spostrzegawczych bywalców forum, którym zdarza się owy mały prostokąt w ogóle dostrzec. A jak już jakiś tytuł ściągnie uwagę, to sami doskonale wiecie, że bardzo niewygodnie czyta się tutaj cokolwiek. A pisarze wiedzą ile się nieraz trzeba namęczyć, żeby ładnie zredagowany tekst wrzucić na forum.

Chcę przy tym podkreślić, że nie jest to zbiór jakichś krytycznych uwag, mam świadomość, że galerie i sekcja tekstów stanowią jedynie dodatek do forum, nie chodzi o żadne żale z mojej strony. Jest to po prostu opis stanu faktycznego. Ten stan faktyczny zainspirował mnie do poszukiwania bardziej zaawansowanych technologicznie możliwości publikacji tekstów, i, żeby się już więcej nie rozwodzić:

Szukam anglojęzycznej platformy blogowej, na której można wygodnie publikować teksty, jest w miarę prosta w obsłudze i pozwala na wygodne śledzenie co w trawie piszczy, jeśliby trafili się ewentualni subskrybenci. Naturalnie sam przeglądam różne rankingi takich narzędzi, recenzje w internecie, jednak wciąż jestem ciekaw, zwłaszcza jeżeli są tu osoby doświadczone w blogowaniu, Waszych opinii. Czy jest to dobry pomysł? Co powinienem wziąć pod uwagę? Może macie jeszcze inne pomysły na zareklamowanie się?

Zależałoby mi przede wszystkim na tych aspektach:

- wygoda w publikacji tekstów, czyli w rozbudowane możliwości formatowania
- anglojęzyczna - chciałbym publikować także teksty po angielsku
- bezpłatność hostingu jest opcjonalna, w ramach mojego budżetu chętnie pochylę się również nad płatnymi usługodawcami

Jeśli ktoś zwróci uwagę na tego posta i będzie miał czym się ze mną podzielić, to serdecznie zapraszam i dziękuję za poświęcony czas :)

1
(+1|-0)
Re: Platforma blogowa idealna dla pisarza
Wysłano: 15.06.2015 13:27:01
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
Takie pytanie, co chciałbyś pisać? Furry/nie-furry/fantasy/sci-fi/historyczne/dramaty/jakie tam inne są gatunki (*niepotrzebne skreślić)

I czy zależy ci tylko na znalezieniu odbiorców czy także na monetyzowaniu swoich prac?

2
(+2|-0)
Re: Platforma blogowa idealna dla pisarza
Wysłano: 15.06.2015 20:16:11
Wilk
Anthro
Zaśmiałem się w głos, bo Twoje pytanie tylko podkreśla, że trafnie podsumowałem swoje umiejętności promowania siebie ;]

Piszę od lat, trochę później zacząłem publikować - w tej chwili mam 18 pozycji w sekcji z opowiadaniami, można znaleźć na liście, szukając po moim nicku: https://polfurs.org/modules/xfsection/

Skupmy się na furry. Jeżeli będę chciał publikować bardziej konwencjonalne teksty, skorzystam z doświadczeń z tymi, poza tym poza niszą łatwiej sobie poradzić i znaleźć grono odbiorców, choćby molestując znajomych ;)

W tej chwili moje jedyne furry publikacje to fantasy, ale w przyszłości planuję pisać w różnych gatunkach. Jeżeli miałbym brać za to pieniądze, to tylko w przekładzie na angielski, bo jeszcze nie widziałem, żeby ktoś wydał furry książkę po polsku. Póki co, z lepszym lub gorszym skutkiem, sam przekładam swoje prace.

Ewentualnie komisze również wchodzą w grę, wtedy również w języku polskim.

2
(+2|-0)
Re: Platforma blogowa idealna dla pisarza
Wysłano: 15.06.2015 21:01:35
Dzikie wilczasto/psowate
Zmiennokształtny
umrę jeśli odejdziesz i nie będę mógł odnaleźć twoich prac i osładzać sobie nimi życia w ojczystym języku ;-)k

1
(+1|-0)
Re: Platforma blogowa idealna dla pisarza
Wysłano: 15.06.2015 21:16:07
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
Ok! Będzie trochę chaotyczny post, ale kilka punktów które mi przyszły na myśl.

Myślę, że dobrym pomysłem jest utworzenie kont na jak największej liczbie portali. FA - oczywiście, SF - mocno promuje teksty, można organizować w foldery i takie tam, IB - może, Weasyl - no, czemu nie.

Jeżeli masz serię opowiadać lub jakieś uniwersum, zadbać o materiały inne niż same opowiadania. Czyli jakieś przystępne opisy świata, postaci, itp. Jeżeli byś się dogadał z artystą/artystką i np. zamówił odpowiedni art towarzyszący opowiadaniu, tylko taki intrygujący, taki, że widzisz, że za artem jest jakaś historia, to też może przyciągnąć czytelników. + krótkie opisy twoich serii na głównej stronie profilu na FA/SF/cokolwiek z linkami do pierwszego opowiadania z cyklu.

Tekst czytelnie sformatowany, porcjowany tak, że odwiedzający na pierwszy rzut oka będzie w stanie sobie powiedzieć "Spoko, dam radę teraz przeczytać".

Jeżeli chodzi o opowiadania fantasy, takie moje osobiste zdanie, nie przeginać z oryginalnością pisowni imion i nazw. Ciężko się czyta tekst, gdzie większości postaci pochodne imienia Ga'hnahr-czik-leth'r i całość dzieje się w krainie Phngluicthulhu'fhtagn. Trochę można, ale bez przesady :lolk:

I brutalna prawda o furry, tematy 18+ dobrze się rozchodzą. Zawsze można pod tą etykietą przemycić ciekawą historię, dobrze zarysowane relacje między postaciami, itp, jedno drugiemu nie przeszkadza.

Czasami zdarzają się jakieś konkursy dla autorów na SF. Wygrać można... nic nie można, ale jest szansa, że ktoś nowy przeczyta opowiadanie i jeżeli spodoba mu się styl pisania, sprawdzi inne. Zasadniczo, warto być aktywnym, nie tylko pisać ale i udzielać się poza pisaniem.

A, blogi, z tego co pamiętam, są o tyle wygodne, że można sobie na nich wstawić reklamy (Google Ad-sense chyba najłatwiej jest zorganizować). Jakieś grosze wtedy wpadają, ALE jeżeli ktoś na takiego bloga wchodzi. W dużych ilościach...

Starać się unikać ścian tekstu, tak jak tej tutaj :lolk:

0
(+0|-0)
Re: Platforma blogowa idealna dla pisarza
Wysłano: 15.06.2015 22:00:19
Wilk
Anthro
Sporo z tych rzeczy, o których mówisz na początku już jest wdrażanych. Co do materiałów paradokumentalnych, te także są w planach - robię choćby wielką mapę - system wierzeń także jest w robocie - to są akurat takie rzeczy które dojrzewają razem z historią - nie do końca da się to zrobić tak jak z filmem na przykład.

Cieszy mnie, że dostrzegasz błędy, które i mnie rażą w twórczości początkujących pisarzy. Naturalnie nie ma się co tutaj zżymać, myślę że każdy kto kiedykolwiek próbował pisania i dał radę pocisnąć trochę więcej niż 15 stron, miał okazję je popełniać. Jeżeli przebrnie się przez ten pierwszy okres błądzenia we mgle i coś zacznie świtać, to warto zawsze sprawdzić swoje wcześniejsze prace. Niejednokrotnie łapałem się za głowę i wstydziłem sam przed sobą ;]

Na tym etapie myślę, że już radzę sobie nieźle w kwestii warsztatu pisarskiego, natomiast rzeczywistym wyzwaniem jest medium i dotarcie do odbiorcy. Stąd moje ukierunkowanie w tym temacie na konkretne propozycje platform blogerskich. Wciąż jestem wdzięczny za czas i porady, czasem dobrze usłyszeć inny głos wyrażający podobne poglądy - daje to pewność zmierzania we właściwym kierunku ;)

bakubrody, jeśli to ironia, to ja umrę, ale sądzę, że chyba sobie na takową nie zasłużyłem, tak więc dziękuję, takie słowa dużo znaczą :)

Nadal jestem ciekaw opinii i zachęcam do podzielenia się wszelką wiedzą, którą uznacie za przydatną ;]

0
(+0|-0)
Re: Platforma blogowa idealna dla pisarza
Wysłano: 3.07.2015 23:23:28
Człowiek
Chyba tylko wordpress... My mieliśmy na blogspot.com, przenieśliśmy się niedawno. BS jest zamknięty, nie daje możliwości rozbudowy. Na WP można zrobić wsio : )
Wciąż udoskonalam ale... www.nieustanne-wedrowanie.pl ; )
Born to be [h/a/t/e/d]

1
(+1|-0)
Re: Platforma blogowa idealna dla pisarza
Wysłano: 22.07.2015 18:12:47
Snow Leopold
Anthro
Stoimy sobie na ratuszu i czekamy na tramwaj c'nie? I widzimy, że nasze mordy stoją, no to witamy się jowialnie, no bo ♥♥♥♥♥, nasze ziomeczki, mordy, fizys te same i ♥♥♥♥, drzemy się jak ludzie pierwotni, bo radość ze spotkania mordy to żywioł, któremu ulec nie sposób. Nic by nam w tej komunii radości nie przeszkadzało, gdyby nie jakiś smutas, ból istnienia i niewiele ponadto, klepie w ten swój telefon, pewnie, że mu nie pasuje nasze być może nieco nad wyraz uzewnętrzniane nasze ukontentowanie. ♥♥♥♥♥♥.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane