Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 4.07.2016 20:44:37
Kot Domowy Nierasowy
Anthro
Siemka,
Jestem tutaj co prawa nowy, ale Furry interesuje się od jakiegoś czasu. Zacząłem obecnie tworzyć własny świat w którym futrzaste istoty zajmują dużą część świata. Jest to świat oparty o mechanikę Savage World, ale mapy, świat i rasy będą niestandardowe. I teraz pojawia się pytanie, czy byłby ktoś zainteresowany współpracą nad tym światem, bądź grą przez Roll20 lub Roll20+TS3?
Sesje forumowe są według mnie zbyt wolne, ale z doświadczenia wiem, że przez czat (roll20, chatzy) można grać całkiem fajnie i szybko nawet bez TSa. Czy byłby ktoś zainteresowany taką sesją, a jeśli tak to w jakie dni?

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 4.07.2016 21:35:24
Cytat:
Zacząłem obecnie tworzyć własny świat w którym futrzaste istoty zajmują dużą część świata.


Jakieś szczegóły? Ile to tworzysz, czy sam, kogo najbardziej potrzeba itp?

0
(+0|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 4.07.2016 22:29:40
tygrys, niedzwiedz i wilk
Hybryda
Nie tak dawno także zacząłem tworzyć swój własny świat i myślałem że fajnie by było jak by była gra rpg osadzona w tym mym świecie.
A co do grania na Roll20 to chętnie, ale ja noobem jestem, mam tylko 47 godzin tam.
Ostatnio edytowany przez Agaord dnia 4.07.2016 22:30:47

0
(+0|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 4.07.2016 22:58:12
Kot Domowy Nierasowy
Anthro
Cytat z "Narr": (Link »)
Cytat:
Zacząłem obecnie tworzyć własny świat w którym futrzaste istoty zajmują dużą część świata.


Jakieś szczegóły? Ile to tworzysz, czy sam, kogo najbardziej potrzeba itp?

Tworze niedługo. Bardzo niedługo. Obecnie mam Skróconą historię świata. Mapę jednego kontynentu, może niezbyt ładna ale wyraźna. Mam około różnych 20 gatunków wraz ze standardowymi fantasy i ludźmi.
Świat dzieli się na 4 strefy, kontynent 1 gdzie żyją ludzie, elfy, krasnoludy. Kontynent 2 gdzie żyją Gatunki Furry. Strefa wysp gdzie żyją gatunki morskie i ziemnowodne. Oraz Mroczny kontynent gdzie żyją wszyscy źli, orkowie, gobliny itd.
Nie wiem jak dobrze znasz realia Savag Worlds, ale planuje wykorzystać Magię, Cuda, Druidyzm, Niesamowitą naukę (zmodyfikowaną) i Czarnoksięstwo (dla mrocznych ras) z oficjalnych światów i dodatków, do tego zamierzam dodać zdolności Bardów, i jeszcze jeden typ ale nie sprecyzowałem go dokładnie.
Tym co najbardziej by mi się przydało to wytknięcie błędów i nieścisłości. Pomoc w wymyśleniu ciekawych nazw dla miast i bóstw bo te moje... Wystarczy spojrzeć na mapę świata:


@Agaord
Nie przejmuj się że nie masz doświadczenia. Ja ze swojej strony mam doświadczenie tylko jako gracz a i to ledwie półroczne więc GMienie będzie wyzwaniem, szczególnie w moich własnych realiach, które będą w trakcie konstrukcji. Przy okazji Roll20 jest bardzo fajny i łatwy w obsłudze, szczególnie gdy używa się tylko prostych narzędzi jak macra kości, widok Postaci i wrogów, karty postaci i zadań. To ułatwienie, nawet na czacie bez widoku fajnie się gra.
P.S. Jak bardzo zaawansowany jest twój świat i w jakiej mechanice? Ja zacząłęm tworzyć swój bo nie widziałem innych fajnych, ale jak ty jesteś już zaawansowany to możesz ty zostać GM i w twoją kampanie możemy zagrać.
Ostatnio edytowany przez Rainmon dnia 5.07.2016 7:28:57

0
(+0|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 6.07.2016 8:58:17
tygrys, niedzwiedz i wilk
Hybryda
Cytat z "Rainmon": (Link »)
P.S. Jak bardzo zaawansowany jest twój świat i w jakiej mechanice? Ja zacząłęm tworzyć swój bo nie widziałem innych fajnych, ale jak ty jesteś już zaawansowany to możesz ty zostać GM i w twoją kampanie możemy zagrać.


1. Jeszcze nie przerobiłem mojego świata na grę.
2. Swój świat zacząłem tworzyć bardzo niedawno i dopiero co stworzyłem konflikt między ludźmi z aniołami i demonami który był przed światem który miałem zamiar stworzyć.
Ostatnio edytowany przez Agaord dnia 6.07.2016 9:20:01

0
(+0|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 6.07.2016 12:30:36
Kot Domowy Nierasowy
Anthro
Cytat z "Agaord": (Link »)

1. Jeszcze nie przerobiłem mojego świata na grę.
2. Swój świat zacząłem tworzyć bardzo niedawno i dopiero co stworzyłem konflikt między ludźmi z aniołami i demonami który był przed światem który miałem zamiar stworzyć.

Ja używam Savage World bo tutaj jest bardzo łatwy w obsłudze kreator Ras, no i dość łatwa mechanika. Nie bardzo znam inne systemy, może i tam jest coś takiego.
A co do przerabiania świata na grę fabularną to nie ma tu wielu trudności, wystarczy opisać rasy umiejętnościami rasowymi, dać dodatkowe zdolności do rozwoju postaci i usystematyzować magię. To stworzenie samego świata jest trudne.
P.S. jakbyś chciał pogadać, lub dowiedzieć się czegoś więcej o systemie to tu mam taki mały czat. Zwykle jak jestem na kompie(dziś powinienem być między 17-21) mam otwarte po kilkanaście kart więc jest duża szansa ze akurat tam będę XD [url=]http://us21.chatzy.com/55878062862087 [url]
Ostatnio edytowany przez Rainmon dnia 7.07.2016 18:43:37

1
(+1|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 6.07.2016 13:21:01
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
SW jest łatwe genialne i proste :) można tworzyć konwersje zasad właściwie nawet podczas rozgrywki.


co do tworzenia świata i settingu który będzie bardziej ciekawy niż "są sobie elfy krasnoludy i...miecze" polecam zbiór esejów Światotworzenie szczególnie te napisane przez twórce SW :)

Pare settingów na swoim koncie mam zrobionych teraz trwają testy "WIELKIEJ WOJNY 2017" xD
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 6.07.2016 13:24:01
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 6.07.2016 13:29:28
tygrys, niedzwiedz i wilk
Hybryda
Cytat z "Rainmon": (Link »)
A co do przerabiania świata na grę fabularną to nie ma tu wielu trudnośc


Ja nie mówiłem że jest to trudne, a jedynie że się za to jeszcze nie zabrałem.
Ostatnio edytowany przez Agaord dnia 6.07.2016 13:30:06

0
(+0|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 6.07.2016 15:06:17
Kot Domowy Nierasowy
Anthro
Gdyby ktoś był chętny na grę w tym settingu niech da znać. Bardzo możliwe że znajdzie się miejsce. Wymagania: TS, Roll20, Wolny czas wieczorami.
Ostatnio edytowany przez Rainmon dnia 7.07.2016 20:06:19
0
(+0|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 16.07.2016 15:24:45
Wrzucam wersję Beta podręcznika, na wypadek gdyby kogoś zainteresowała:
http://catshare.net/HtIS146cK3nakaGc

A sam temat może zostać zamknięty.
0
(+0|-0)
Re: Projekt - Savage Furry World
Wysłano: 12.08.2016 8:39:57
Skoro temat wciąż nie został usunięty, to jeszcze go wykorzystam:
Rekrutuję na oneshota w autorskim settingu furry, mechanika savage worlds, TS+roll20. Sesje prawdopodobnie od połowy przyszłego tygodnia 19-22. Jeśli ktoś chce link do realiów lub więcej informacji zapraszam na czat:
http://us20.chatzy.com/13885432690032

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane