Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...17181920


Anonim
-1
(+0|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 6.05.2015 0:25:06
[treść usunięta na prośbę użytkownika]
Ostatnio edytowany przez Dwag dnia 6.05.2015 0:26:55

4
(+5|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 6.05.2015 20:54:59
irbiseł
Zmiennokształtny
Łączenie orientacji seksualnej z pożądaniem jest głupie. Moralność ponad seks, ktoś może być samozwańczym "aseksualistą" a i tak dać się naciągnąć na coś czego będzie potem żałował.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 3.03.2017 16:15:05
Panda
Anthro
Hu hu jaka długa cisza tu panuje ;-)k

2
(+2|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 3.03.2017 19:33:44
Husky
Anthro
Cytat z "Bluedraft": (Link »)
Hu hu jaka długa cisza tu panuje ;-)k

Możesz walczyć jak lew, biegać jak gepard. Lecz nigdy nie będziesz lepszy niż Komandor Shepard.


Anonim
6
(+6|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 4.03.2017 1:42:17
Cytat z "Bluedraft": (Link »)
Hu hu jaka długa cisza tu panuje ;-)k


0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 4.03.2017 20:16:18
Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "Bluedraft": (Link »)
Hu hu jaka długa cisza tu panuje ;-)k


Chyba wszystko, co można było by powiedzieć o każdej z tych orientacji, zostało spisane na 20 stronach tego tematu --k sam przeczytałem 6 i dalej w to nie brnąłem, a ciężko wypowiadać się nie znając całości :-)k

1
(+1|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 1.07.2017 1:14:29
Skunks
Anthro
Szczerze mówiąc to jestem panseksualny, ale kliknąłem jako biseksualny bo temu jest najbliższe. Szczerze mówiąc, mi jest obojętne z kim jestem i/lub to robię, niezależnie od płci psychicznej czy fizycznej, czy cis czy trans, choć jakoś bardziej wolę penisy od pochw, ale nie wykluczam drugiej opcji. Miałem kilka związków, w tym jeden z osobą transseksualną K/M i w żaden sposób mi to nie przeszkadzało.

Ludzie o szerszym intelekcie wiedzą że nie ma ostrej granicy między tym co realne i nierealne...

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 2.10.2018 17:29:24
niskopodłogowy owczarek niemiecki
Anthro
A ja jestem ciekaw jak dużo i czy w ogóle są tu na forum ludzie o nietypowej tożsamości płciowej :P Może gdzieś się to już przewinęło, ale nie mogę się doszukać i jakoś ciągle mnie nurtuje czy to prawda, że LGBT+ jest tak mocno reprezentowane u futrzaków.

-1
(+0|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 2.10.2018 19:21:55
Pies
Anthro
Cytat z "halo": (Link »)
czy to prawda, że LGBT+ jest tak mocno reprezentowane u futrzaków

"LGB" jak najbardziej, z "T+" gorzej, chociaż odsetek raczej wyższy niż u ogółu populacji.

5
(+5|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 3.10.2018 21:14:22

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 5.10.2018 23:45:20
Student
Człowiek
Z chęcią poznalabym te 23 aseksualne osoby.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 27.12.2018 17:47:38
wilk syberyjski
Anthro
Nalezę do tej małej skromnej :-ojjk: grupki niereformowalnych hetero furasków, które ni jak nie chcą się zmienić :-Pk , żeby jeszcze bardziej dodać oliwy do ognia dodam że mieszkam na 9 piętrze a nie w piwnicy :-Pk .
po tym jak że miłym wstępie szerzącym więcej nienawiści niż różową multipla w której ktoś je pizze hawajską,
Mam do was pytanie które mnie nurtuje od dłuższego czasu a przy okazji w ciekawy sposób by ruszyło towarzystwo
co sądzie o podejściu nie do samej orientacji, a orientacja a upodobania sensualne. niby dwa takie podobne tematy, a jednak po bliższym porównaniu budzi znaki zapytania i drugie potrafi dość mocno podważyć wiarygodność pierwszego. --k
I'still here

0
(+1|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 28.12.2018 0:11:16
Rabbit
Anthro
Orientacja nie istnieje, a przynajmniej definicja tego słowa i zagadnienia z nim związane powinny zostać zredefiniowane.
Wszystko skupia się w mózgu i od nas zależy jaką drogę obierzemy, to świadomy wybór, który często miesza się z parafilią, stąd nieporozumienia i próba wmówienia, że orientacja jest "nadawana" w momencie narodzin, idiotyzm. Jeśliby potraktować orientacje = preferencjom to istnieje i ma się dobrze. Seksualność człowieka, oraz sfera uczuciowa jest dość skomplikowana i zagmatwana, ale już dawno rozwiano wiele wątpliwości. Polecam poczytać opini paru szanowanych psychologów na ten temat.

Offline
inż. Toboe
-1
(+0|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 28.12.2018 1:32:48
Irbis
Bestia
Nie do końca. Ofkors orientacja nie jest nadawana wraz z genami w momencie urodzin i jest w mózgu, ale nie zależy w 100% od nas samych. Orientacja jest czymś w rodzaju ulubionego koloru. Jeśli mamy styczność z jaskrawymi zieleniami obok mdłych innych kolorów, uznamy zielony za kolor ulubiony. Czyli otoczenie wpływa na orientację (oraz fetysze). Orientacja i ulubiony kolor mogą się też zmienić z czasem, ale na siłę nikt nie przekona, że najlepszy kolor to bordowy czy granatowy.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

-2
(+0|-2)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 28.12.2018 11:44:30
SuperStraight
.
Ostatnio edytowany przez Majzel dnia 21.02.2019 3:13:09

1
(+1|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 28.12.2018 14:52:14
Smoko-nietoperz
Anthro
Nie zgodze sie z Toboe i Majzlem, myslenie w ten sposob powodowalo kiedys ze homoseksualisci byli leczeni elektrowstrzasami, lobotomia, a dzisiaj za leczenie homoseksualizmu biora sie np. https://www.homoseksualiz...mieczysaw-kouch
Jedni twierdza ze homoseksualizm nie jest choroba, inni ze to sie leczy, inni probujac sklasyfikowac orientacje wymienili ich XX stanow posrednich, inni jeszcze sa tak trans ze zmienili plec i sa homo z ta zmieniona plcia, juz nie hetero

Podsumowujac moje pierdzielenie o niczym, sugerujecie ze zorientowanie na konkretna dziure mozna zmieniac pod wplywem roznych czynnikow.

Ja uwazam ze nie, to zbyt intymna i "gleboko" siedzaca sprawa zeby mozna ja bylo zmienic pod wplywem prania mozgu przez jakichs terapeutow. Uwazam, ze jesli homoseksualiscie zaczela sie podobac plec przeciwna - zawsze byl bi, lub po prostu probuja mu wmowic ze to lubi.
A kto umarł, ten nie żyje.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 28.12.2018 21:06:07
Rabbit
Anthro
Toboe ma słuszność. Napisał praktycznie to samo co ja, ale w nieco odmienny sposób. Oczywiście, że na orientacje ma wpływ wiele czynników , tak samo zewnętrznych (środowisko, wychowanie, czasem też brak umiejętności znalezienia partnerki) jak i wewnętrznych [np. tendencje homoseksualne zapisane w genach, (nie mylić z orientacją wpisaną w geny), oraz usposobienie czy charakter]. Natomiast z natury każdy jest heteroseksualny.

Faktem też jest, iż na siłę nikomu nic nie uzmysłowimy, możemy się starać jedynie przetłumaczyć, to wszystko. Podoba mnie się ta alegoria kolorystyczna, jest wielce trafiona.

Majzel natomiast ma pogląd ciekawy, ale błędny. Nasze zmysły i instynkty są pobudzane poprzez bodźce, nie wynikają same z siebie. Natomiast rozum może nad nimi zapanować, tak jak nad strachem. Wystąpienie lęku pierwotnego, który każdy z nas posiada ujawnia tylko się w odpowiednich okolicznościach na skutek czegoś niezrozumiałego/nieznanego.

Homoseksualizm czy biseksualizm wytworzyły się na drodze naturalnej ciekawości i ewolucji, podobnie zresztą jak u zwierząt, ale tam sprawa jest o wiele bardziej uproszczona. Natomiast sam z siebie naturalny nie jest. Z punktu biologicznego jest zwykłą aberracją.

2
(+2|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 29.12.2018 6:59:29
SuperStraight
.
Ostatnio edytowany przez Majzel dnia 21.02.2019 3:13:29

-1
(+0|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 29.12.2018 18:12:15
Rabbit
Anthro
Jest instynktem, ale potrzebuje bodźców, a dodatkowo jeat uwarunkowany biologicznie, homoseksualizm nie jest.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...17181920


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane