Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123


0
(+0|-0)
Re: Rzeczy, w jakie wierzyliście w dzieciństwie
Wysłano: 5.06.2017 16:03:01
bulterier/marble fox
Zmiennokształtny
Wierzyłem w reinkarnację co skutecznie wybił ze mnie ksiądz w podstawówce. Jestem autentycznie zły że nie potrafię od nowa w to uwierzyć :-| Wierzyłem też w jakieś pierdy typu krwawa mery czy inne gadania do luster. Pamiętam też, że gdy jeszcze zmuszano mnie do jedynej słusznej wiary(jaką jest chrześcijaństwo) wierzyłem i byłem przekonany, że gdy umrę pójdę do nieba i będę zmuszony trwać tam już wiecznie i się nudzić na zawsze, bez chwili odpoczynku. Jako 10-11 letnie dziecko chciałem po śmierci być po prostu martwym w ziemi by odpocząć 8-)k

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy, w jakie wierzyliście w dzieciństwie
Wysłano: 9.06.2017 0:07:55
Lis
Anthro
Dawno dawno temu gdy miałem jakiś mało poważny uraz nogi rodzice mi powiedzieli że prześwietlenie jest niezdrowe. Kilka lat traumy i żarty rodziców z tego że nie chciałem robić prześwietlenia bo boli i umrę :/
Jak coś dziecku do głowy wleci to ciężko wybić.

Byłem bardzo nudnym maluchem, to jedyna warta uwagi historia.

1
(+1|-0)
Re: Rzeczy, w jakie wierzyliście w dzieciństwie
Wysłano: 1.07.2017 12:11:20
Skunks
Anthro
Ano trudno wybić zwłaszcza jak dotyczy sfery psychiki.
Co do moich wierzeń w dzieciństwie to miałem ich kilka przyznaję otwarcie, niektóre proste, niektóre dziwne troszkę, ale cóż, wielu dzieciaków miało (idę o zakład) różne naiwnych rzeczy w główkach, oto niektóre z nich:
1. Wierzyłem że zabawki (zwłaszcza lalki oraz pluszaki) mają własną duszę i budzą się w momencie gdy my śpimy albo jesteśmy z dala od pokoju.
2. ... jestem obojniakiem/intersexualny (cóż, teraz to bardziej jestem androgynem, choć nigdy nic nie wiadomo, ale to okazja na inny temat)
3. ... jeśli chodzi o pewne ciuchy, kosmetyki czy podobne nie ma czegoś jak "męskie" i "żeńskie/kobiece" (chociaż szczerze od dłuższego czasu na ogół biorę takie rzeczy na zasadzie "podoba mi się, ładne, pasuje to biorę" )
4. ... śluby się biorą z miłości i wyższych uczuć (rodzice mi szybko zepsuli tą naiwną wiarę i do dziś mam odmienne zdanie co do tworzeń par)
5. ... moja kotka Olutka trafiła do Nieba (jeszcze kiedy chodziłem na religię to było zadanko w pokroju "Namaluj osobę, którą chciałbyś zobaczyć w Niebie", nie wiedziałem wówczas że dla części katolików zwierzęta nie mają duszy)
6. ... są specjalne tabletki, które powodują że nie dorastasz (może wciąż dlatego mam pewną urazę, niechęć, jak mi latek przebywa)
7. ... że muzyka elektroniczna to bity pokroju dens dens ♥♥♥ o kredens i jest drętwa bez wyjątku, a muzyka metalowa jest ciężka, chaotyczna i nie jest stworzona do pięknych melodii.

Ludzie o szerszym intelekcie wiedzą że nie ma ostrej granicy między tym co realne i nierealne...

3
(+3|-0)
Re: Rzeczy, w jakie wierzyliście w dzieciństwie
Wysłano: 1.07.2017 19:33:29
Rabbit
Anthro
Wierzyłem, że ludzie są z natury dobrzy.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy, w jakie wierzyliście w dzieciństwie
Wysłano: 1.07.2017 20:49:40
Skunks
Anthro
To chyba każdy przez pewien czas wierzył.

Ludzie o szerszym intelekcie wiedzą że nie ma ostrej granicy między tym co realne i nierealne...

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane