Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 2:43:08
Królik (bialy)
Anthro
Kiedyś starałem nauczyć się animować w cinemie 4d poznałem wszystkie mechanizmy... dzieci nie dzieci ale wykrzaczyłem się na modelowaniu i implementacji szkieletu oraz na rysowaniu tekstur. A więc pytam się jak modelować i jak nie umiejąc rysować rysować na komputerze (jeżeli chodzi o rysunek to jestem beztalenciem naprawde... na plastyce przepychali mnie na 4 bo "nie przeszkadzałem")
Ostatnio edytowany przez Lismorficzny dnia 8.08.2018 2:53:21
Cytat:
Kiedy logika i proporcje
Opadły niechlujnie martwe.
A Biały Rycerz przemawia od tyłu.
I Czerwona Królowa jest pozbawiona głowy.
Pamiętaj co powiedział Suseł:
Karm swoją głowę
Karm swoją głowę!

2
(+2|-0)
Re: Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 7:19:50
Husky
Anthro
Do rysowania będziesz potrzebować cierpliwości, żeby nie marnować papieru najlepiej zacznij ćwiczyć w jakimś programie choćby Paint lub jakimś bardziej zaawansowanym i jak to mówią praktyka czyni mistrza.
Close your eyes and count to Seven, when you wake you'll be in heaven!

0
(+0|-0)
Re: Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 9:38:39
Jeleniowaty
Anthro
Cytat z "Lismorficzny": (Link »)
A więc pytam się jak modelować i jak nie umiejąc rysować rysować na komputerze (jeżeli chodzi o rysunek to jestem beztalenciem naprawde... na plastyce przepychali mnie na 4 bo "nie przeszkadzałem")

Jeśli nie masz chęci, uporu w rysowaniu czy animacji, zawsze możesz osiągnąć swój cel zachęcając i motywując odpowiednim wynagrodzeniem ludzi, którzy potrafią rysować i animować ;) Ma to jednak sens tylko wtedy gdy Twój czas jest cenniejszy :)
A bardziej serio - osoba chcąca rysować i widząca się w przyszłości jako rysownik bądź animator cały wolny czas będzie poświęcała temu zagadnieniu aż po dłuższym czasie rozwinie się do takiego stopnia, że osoba patrząca z boku powie "masz talent". Mówi się, że bez pośpiechu ale regularnie i prowadząc normalny tryb życia umiejętności przyswaja się przez około pięć lat.
A szkoła ... to system w którym ministerstwo narzuca jakieś ramy przez które nauczyciele muszą przeciągnąć średnio zainteresowanych uczniów, więc na tę instytucję nie licz.
Podsumowując: jak napisał Pietras - praca praca i jeszcze raz praca najlepiej z własnej woli i motywowana jakimś określonym, realnym celem (np. krótka animacja) po osiągnięciu którego podwyższasz poprzeczkę.

0
(+0|-0)
Re: Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 13:01:59
Królik (bialy)
Anthro
Właśnie ja 7 lat spędziłem na naukę tego zanim zrezygnowałem... A jak mówiłem zrezygnowałem bo nie potrafiłem modelować i rysować tekstur. Więc pytam się czy poratujecie jakimiś poradnikami albo dacie inne rady od próbuj wincyj!!! Bo też jest opcja że nie mam smykałki i lepiej żebym tego się nie uczył bo i tak nie załapie.
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 13.08.2018 12:13:12
Cytat:
Kiedy logika i proporcje
Opadły niechlujnie martwe.
A Biały Rycerz przemawia od tyłu.
I Czerwona Królowa jest pozbawiona głowy.
Pamiętaj co powiedział Suseł:
Karm swoją głowę
Karm swoją głowę!

1
(+1|-0)
Re: Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 14:00:26
Jeleniowaty
Anthro
Poradników google wyrzuca całkiem sporo, ale najpierw sugeruję określić jakiś cel - cokolwiek - np. chodzącego białego królika anthro a następnie przejść przez etapy:
- jak narysować królika
- jak narysować królika anthro (2d)
- jak zamodelować królika anthro (już w np. cinema4d - na bazie własnych szkiców)
- jak podpiąć szkielet do modelu
- jak animować
Dobrze jest znać język angielski i pytać google/youtube w tym języku o poradniki, czyli:
- how to draw rabbit/bunny
- how to draw Anthro Bunny
- how to model bunny in cinema4d
- how to add bones to character 3d
- how to animate character

Choć jest jeszcze jedna droga - obawiam się że trudniejsza dla Twojego charakteru - którą jest znalezienie osoby, która na co dzień robi takie rzeczy i takie dogadanie się z nią aby z Tobą popracowała.
Ale ... niestety te wszystkie porady i tutoriale bez "próbuj wincyj" mogą nie zadziałać ...

0
(+0|-0)
Re: Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 14:52:15
Królik (bialy)
Anthro
Cytat z "SzaryJelen": (Link »)
Poradników google wyrzuca całkiem sporo, ale najpierw sugeruję określić jakiś cel - cokolwiek - np. chodzącego białego królika anthro a następnie przejść przez etapy:
- jak narysować królika
- jak narysować królika anthro (2d)
- jak zamodelować królika anthro (już w np. cinema4d - na bazie własnych szkiców)
- jak podpiąć szkielet do modelu
- jak animować
Dobrze jest znać język angielski i pytać google/youtube w tym języku o poradniki, czyli:
- how to draw rabbit/bunny
- how to draw Anthro Bunny
- how to model bunny in cinema4d
- how to add bones to character 3d
- how to animate character

Choć jest jeszcze jedna droga - obawiam się że trudniejsza dla Twojego charakteru - którą jest znalezienie osoby, która na co dzień robi takie rzeczy i takie dogadanie się z nią aby z Tobą popracowała.
Ale ... niestety te wszystkie porady i tutoriale bez "próbuj wincyj" mogą nie zadziałać ...


Pytałem się google... Nie zawiele mi to pomogło ponieważ z reguly dostawałem instrukcję jak zrobić konkretnie "królika antro" a nie co mogę użyć do zrobienia "królika antro". Jeżeli będę chciał się w to bawić to będę musiał próbować wincyj niestety... Lecz dzięki za poradę... I skąd ty znasz mój charakter? Czyżbyś założył odrazu że furry to introwertyk?
Cytat:
Kiedy logika i proporcje
Opadły niechlujnie martwe.
A Biały Rycerz przemawia od tyłu.
I Czerwona Królowa jest pozbawiona głowy.
Pamiętaj co powiedział Suseł:
Karm swoją głowę
Karm swoją głowę!

0
(+0|-0)
Re: Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 15:23:21
Jeleniowaty
Anthro
Cytat z "Lismorficzny": (Link »)
I skąd ty znasz mój charakter? Czyżbyś założył odrazu że furry to introwertyk?


Mógłbym postąpić w ten sposób, bo znane mi statystyki sugerują, że prawdopodobieństwo spotkania introwertyka w tym fandomie jest zaskakująco wysokie. Ja jednak bazowałem na tym co pisałeś w jednym z poprzednich wątków i zakładam, że nie wcielałeś się w rolę o innym charakterze niż własny. Mam nadzieję nie wyciągnąłem zbyt pochopnych wniosków :)

Pozdrawiam :)

0
(+0|-0)
Re: Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 17:12:33
Królik (bialy)
Anthro
Cytat z "SzaryJelen": (Link »)
Cytat z "Lismorficzny": (Link »)
I skąd ty znasz mój charakter? Czyżbyś założył odrazu że furry to introwertyk?


Mógłbym postąpić w ten sposób, bo znane mi statystyki sugerują, że prawdopodobieństwo spotkania introwertyka w tym fandomie jest zaskakująco wysokie. Ja jednak bazowałem na tym co pisałeś w jednym z poprzednich wątków i zakładam, że nie wcielałeś się w rolę o innym charakterze niż własny. Mam nadzieję nie wyciągnąłem zbyt pochopnych wniosków :)

Pozdrawiam :)


Właśnie miałeś rację... I mogłbyś mi napisać czym się zdradziłem?
Cytat:
Kiedy logika i proporcje
Opadły niechlujnie martwe.
A Biały Rycerz przemawia od tyłu.
I Czerwona Królowa jest pozbawiona głowy.
Pamiętaj co powiedział Suseł:
Karm swoją głowę
Karm swoją głowę!

0
(+0|-0)
Re: Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 18:34:53
Jeleniowaty
Anthro
Czy zdradziłeś ... ja tego tak nie postrzegam - nawet najlepszy aktor będzie wkładał w rolę kawałek siebie takiego jaki jest. Prześledź wątek bodajże o wartości, spójrz na tematy wątków jakie założyłeś... ale nie ma sensu udawać kogoś innego jeśli nie ma woli zmiany samego siebie :)

0
(+0|-0)
Re: Czy ktoś tu animuje?
Wysłano: 8.08.2018 18:59:39
Królik (bialy)
Anthro
Cytat z "SzaryJelen": (Link »)
Czy zdradziłeś ... ja tego tak nie postrzegam - nawet najlepszy aktor będzie wkładał w rolę kawałek siebie takiego jaki jest. Prześledź wątek bodajże o wartości, spójrz na tematy wątków jakie założyłeś... ale nie ma sensu udawać kogoś innego jeśli nie ma woli zmiany samego siebie :)

Kto tu mówi o udawaniu... :-Dk Wystarczy po prostu dozować o soboe informacje tak aby nie bylo wiadomo kim jesteś.
Cytat:
Kiedy logika i proporcje
Opadły niechlujnie martwe.
A Biały Rycerz przemawia od tyłu.
I Czerwona Królowa jest pozbawiona głowy.
Pamiętaj co powiedział Suseł:
Karm swoją głowę
Karm swoją głowę!

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane