Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



1
(+1|-0)
Nowy temat w Kąciku prawnym - sugestie czytelników
Wysłano: 23.04.2019 0:57:40
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cześć,

(Jakby nigdy nic)

Macie jakieś zapotrzebowanie na temat? Jakąś sprawę do wyjaśnienia czy omówienia? Nie mam pomysłu na temat prawny interesujący futra - nowy, bo ile razy można wałkować umowę o dzieło na fursuit - zatem jakby co to piszcie.

Wasz wspaniały i kochający
Marvin
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 23.04.2019 14:34:14
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Nowy temat w Kąciku prawnym - sugestie czytelników
Wysłano: 27.04.2019 5:35:41
gryf
PERMABAN
Ja proszę o następujący temat:

Jaki wyrok powinien otrzymać kierowca, który:
- jechał w terenie zabudowanym ok. 90 km/h
- wyprzedzał na skrzyżowaniu
- wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii
- wyprzedzał samochód sygnalizujący zamiar skrętu w lewo
- w efekcie spowodował wypadek, w którym dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Nowy temat w Kąciku prawnym - sugestie czytelników
Wysłano: 27.04.2019 23:29:33
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Mars": (Link »)
Ja proszę o następujący temat:

Jaki wyrok powinien otrzymać kierowca, który:
- jechał w terenie zabudowanym ok. 90 km/h
- wyprzedzał na skrzyżowaniu
- wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii
- wyprzedzał samochód sygnalizujący zamiar skrętu w lewo
- w efekcie spowodował wypadek, w którym dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko


Zrobione. Zapraszam do lektury "Kącika".
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Nowy temat w Kąciku prawnym - sugestie czytelników
Wysłano: 1.05.2019 1:01:30
Rabbit
Anthro
Ja też mam pytanie, ale odnośnie kwestii, która jest dość zagmatwana, więc nie wiem czy będzie ci cię chciało wczytywać aż tak bardzo w różnorakie zapiski. Masz dużą wiedzę prawniczą, więc może rzucisz mi nieco światła na pewną sytuację.
Sytuacją, a bardziej problemem jest firma windykacyjna. Od zawsze myślałem, że firmy te ściągają długi i to wszystko. Taki komornik co ci truję dupę, ale nie może zrobić żadnego realnego kroku prawnego. Natomiast ostatnio dowiedziałem się, że mają prawo ściągać długi, które się przedawniły. Bronią się zapiskiem w prawie o nazwie: "zobowiązanie niezupełne (naturalne)", często nękając osobę, która nie ma obowiązku niczego oddawać w związku z przedawnieniem, albo ogłoszeniem upadłości konsumenckiej, gdzie wtedy wszystko zabiera syndyk. Natomiast oni tego nie rozumieją, albo też nie chcą rozumieć. Dochodzi do nękania telefonami, często o bardzo wczesnych porach, wysyłaniem listów o charakterze gróźb, a nawet wysyłaniem ludzi pod adres zamieszkania. Najśmieszniejsze, że wystarczy, iż wierzyciel złoży pismo do takiej firmy, a oni zajmują się tym, nie interesując nawet czy wierzyciel ma rację. Działają na zasadzie: "o, nowy klient, ściągamy dług". Prawie jak jakieś call center, albo inny szajs.
Dodatkowo często grożą, że mogą wpisać dłużnika do KRD, a przecież chyba nie mają takie prawa, prawda? Muszą mieć tytuł wykonawczy sądu, inaczej jest to działanie bezprawne.

Moje pytanie jest proste, jak się bronić? Podawać ich do sądu? Natomiast z jakiego powodu, nękania? Próbować się odciąć? Zmienić adres zamieszkania, telefon? Na co może sobie pozwolić taka firma, czy jej działanie jest w 100% legalne? Przecież do roszczeń i ściągania długów, formalnie ma prawo tylko komornik.
Od zawsze mnie ta sprawa bardzo interesowała, jeżeli byś mógł rzucić nieco więcej światła od strony zapisków prawnych, byłym bardzo wdzięczny.
Ostatnio edytowany przez PablowskyPL dnia 1.05.2019 1:03:36

0
(+0|-0)
Re: Nowy temat w Kąciku prawnym - sugestie czytelników
Wysłano: 1.05.2019 13:06:41
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Zobowiązanie naturalne to takie zobowiązanie, które możesz ale nie musisz wypełnić. Sztandarowym przykładem jest przedawniony dług. Kruczek polega na tym, że jeśli je spełnisz, to nie masz prawa domagać się zwrotu.

Tylko komornik sądowy może cię zgodnie z prawem przymusić do jakiś czynności. Firma windykacyjna może dzwonić, pisać, prosić etc., ale nie ma uprawnień władczych jak komornik.

Jeżeli działania windykatora noszą znamiona nękania, masz prawo zgłosić to na policję.

Tak w wielkim skrócie. Coś rozwinąć?
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Nowy temat w Kąciku prawnym - sugestie czytelników
Wysłano: 2.05.2019 0:41:59
Królik (bialy)
Anthro
Może porozmawiajmy o bardziej futrzastym przypadku...
Co może grozić gdy ktoś przywłaszczy sobie naszą postać i poda się za jej autora? Albo jak ktoś ukradnie nam arta? Lecz nasz hipotetyczny art i hipotetyczna postać nie są nigdzie zarejstrowane opatentowane. Czy ktoś taki może być w ogóle ścigany i z jakiego prawa?
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 5.05.2019 18:43:33
Cytat:
Kiedy logika i proporcje
Opadły niechlujnie martwe.
A Biały Rycerz przemawia od tyłu.
I Czerwona Królowa jest pozbawiona głowy.
Pamiętaj co powiedział Suseł:
Karm swoją głowę
Karm swoją głowę!

0
(+0|-0)
Re: Nowy temat w Kąciku prawnym - sugestie czytelników
Wysłano: 2.05.2019 3:07:44
Rabbit
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Tak w wielkim skrócie. Coś rozwinąć?


W takim wypadku odnośnie KRD, to jest kłamstwo?

Są jeszcze jakieś możliwości obrony, no i czy taka firma może ponieść realne konsekwencje?
Sprawy o nękanie ciągną się latami z tego co wiem, a to powód musi wszystko opłacić. Dodatkowo pewnie szef takiej firmy na niezłe plecy.

1
(+1|-0)
Re: Nowy temat w Kąciku prawnym - sugestie czytelników
Wysłano: 4.05.2019 15:25:18
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "PablowskyPL": (Link »)
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Tak w wielkim skrócie. Coś rozwinąć?


W takim wypadku odnośnie KRD, to jest kłamstwo?

Są jeszcze jakieś możliwości obrony, no i czy taka firma może ponieść realne konsekwencje?
Sprawy o nękanie ciągną się latami z tego co wiem, a to powód musi wszystko opłacić. Dodatkowo pewnie szef takiej firmy na niezłe plecy.


Krajowy rejestr długów to instytucja prywatna, nie publiczna. Tego typu firm na rynku funkcjonuje kilka. Zasady wpisu są różne. Wykreślenia też.

Zawsze można podjąć kroki prawne w celu wykreślenia z takiego rejestru. Jak również podjąć kroki przeciwko winykatorowi. Jeżeli jesteś zainteresowany pełna poradą prawną zapraszam na priv.
2
(+2|-0)
Re: Nowy temat w Kąciku prawnym - sugestie czytelników
Wysłano: 5.05.2019 18:43:56
Cytat z "Lismorficzny": (Link »)
Może porozmawiajmy o bardziej futrzastym przypadku...
Co może grozić gdy ktoś przywłaszczy sobie naszą postać i poda się za jej autora? Albo jak ktoś ukradnie nam arta? Lecz nasz hipotetyczny art i hipotetyczna postać nie są nigdzie zarejstrowane opatentowane. Czy ktoś taki może być w ogóle ścigany i z jakiego prawa?




Prawa autorskie podlegają ochronie nawet bez ich wcześniejszego zastrzeżenia, o ile można udowodnić że przysługują. Temat jest bardzo obszerny i nie da się go opisać w krótkiej notatce.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane