Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
4K - 4 lata problemów.
Wysłano: 4.09.2020 14:53:25
Uncia Hortensis
Rabatka
A ponarzekam.

W 2016 roku nabyłem "przyszłościowo" ładny monitor 4K.
Do dnia dzisiejszego mam z nim codziennie upierdliwe problemy.

Wiedziałem, że jako stosunkowo nowy pomysł będzie z tym trochę problemów, ale myślałem, że z czasem sytuacja się poprawi.

Byłem w błędzie :rollk:

Pierdoła numer 1: DisplayPort w standardzie traktuje wyłączenie monitora jako odpięcie urządzenia. W zależności od tego jak dany monitor został zbudowany oznacza to, iż Windows wykrywa odłączenie monitora i zmienia rozdzielczość na 640x480 bo nie ma monitora żadnego i wszystkie okna zostają zmaślone w rogu.

Pierdoła 2: Skalowanie w Windowsie dalej jest do dupy. O ile program nie został napisany z myślą o skalowaniu, to i tak skalowanie daje beznadziejne rezultaty typu guziki są dalej małe a tekst jest powiększony, więc nie da się przeczytać co który guzik robi. Albo w (japońskich) grach mysz działa tylko na części ekranu albo w oknie, bo w pełnoekranowym przy skalowaniu pulpitu w grze dzieją się cuda.

Pierdoła 3: Od cholery stron internetowych dalej nie rozumie, że komputery mają panoramiczne monitory. Nawet Steam też zostawia 2/3 ekranu puste a tekst i zawartość to wąski pasek na środkowej 1/3 ekranu.

Pierdoła 4: Bez sprzętu z kosmosu (którego nie mam) grać się w 4K nie da. Stąd gry uruchamiam w niższych rozdzielczościach. Niektóre niestety nie obsługują skalowania renderowania a w trybie borderless i tak renderują w 4K nawet jak się ustawi niższą rozdzielczość. Więc zostaje fullscreen w niższej, co powoduje identyczną sytuację jak w pierwszym problemie: po wyjściu z gry, albo przy alt+tab wszystkie otwarte okna są przesunięte.

Także 4 lata, 4 pierdoły i powiedziałbym, że lepsza nazwa to 4K**** --k
Myr

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: 4K - 4 lata problemów.
Wysłano: 4.09.2020 22:30:32
Irbis
Bestia
ad 3. Dlatego mam ekran 21x9 i przeglądarka zawsze zajmuje pół ekranu, a drugie pół e-mail lub coś innego. Ewentualnie 2 okna przeglądarki. Skalowanie treści strony do wielkich ekranów czy do 21x9, ale także do małych laptopów nie jest łatwe.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

-2
(+0|-2)
Re: 4K - 4 lata problemów.
Wysłano: 11.10.2020 1:30:31
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
ach te problemy użytkowników pseudosystemów typu windowsy.


1
(+1|-0)
Re: 4K - 4 lata problemów.
Wysłano: 11.10.2020 8:53:21
Uncia Hortensis
Rabatka
Z chęcią wysłucham jaki inny pseudosystem pozwoli mi na bezproblemowe używanie creative cloud, rtx voice, oraz granie w najnowsze tytuły po prostu klikając "zainstaluj".

Znam i umiem obsługiwać Linuxowe systemy, zgodzę się że są wygodniejsze pod wieloma względami, ale co mi po tym jak nie da się na nich bezproblemowo grać.
Myr

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane