Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12345>>


0
(+0|-0)
Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 14:40:44
Zbliżają się wybory do Europarlamentu, więc takoż zróbmy głosowanko :D

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 14:54:25
Warchoł
Anthro
Na razie nie muszę (a nawet nie mogę) się tym martwić. Problem w tym, że co wy wybierzecie, to potem my będziemy musieli naprawiać.
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 14:56:10
to świat wirtualny, tu możesz głosować nawet bez dowodu :D
a swoją drogą jeżeli to my psujemy to chcielibyśmy wiedzieć co myśli nasza przyszłość czyli Ty :)
Ostatnio edytowany przez Lessie dnia 4.06.2009 15:06:22

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 15:10:17
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Huh....no tak..pierwsze poważne głosowanie w moim życiu :P

Kogo by tutaj wybrać.....hmmmm
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 15:13:35
PERMABAN
PO sux, stawiam na PiS. Reszta to płotki, nie wiadomo jak by się sprawowały w konkretnym działaniu. W ogóle chętnie bym zagłosowała na Samoobronę, już nawet Lepper wydaje mi się sensowniejszy niż taki Tusk czy inne cudeńka :P
Ale jako że na polityce się nie znam i mało mnie ona interesuje, to prawdziwe wybory oleję :P

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 15:14:29
Warchoł
Anthro
Po konsultacji z magiczną kulą i Znajomym ekonomistą wróżę wam...

- Niskie emerytury! Niestety, niż demograficzny robi swoje, kto będzie na was pracował?

- Ceny będą jeszcze jakiś czas rosnąć, ale powoli. Polacy nie zaciągają tyle kredytów, i nie przejmują się kryzysem, co sprawia, że nie osiągniemy dna tak szybko jak inne kraje, w których gospodarka stoi przez niski popyt na produkty "różne".

- Drakońskie ceny paliw! Zawsze, gdy akcyza idzie w górę, ceny paliw też. O dziwo, gdy akcyza spada ceny paliw stoją w miejscu...

A gdybym miał głosować, to na PiS, ale coraz bardziej w nich wątpię... Przejadł mi się Niemiec ;-)k
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 15:41:30
Zgodzę się z cenami paliw...
a co do niżu i kredytów to ta twoja magiczna kula jakaś lewa...
obesrwuje po prostu od jakiegoś czasu ile pieluch rodacy kupują i płacą za nimi kartami Visa :P
a emerytury? one i tak będą niskie, ale za to nakłady na ZUS będą coraz wyższe :P

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 15:43:10
Wilk Szary
Zwierzę
SLDUP bo tak, chyba najmniejsze zuuuuooooo

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 15:45:43
Wilk
Anthro
Będę głosował na UPR, bo wydaje mi się najmniej warcholski.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 15:50:18
Tinker Pony
Zmiennokształtny
CentroLewica, bo jak patrzę na spoty innych partii z uśmiechniętymi rodzinami żyjącymi w/g zasad chrześcijańskich, to mi się rzygac chce.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 15:51:11
Warchoł
Anthro
Po primo.
Wiesz jak to działa? Z tego, co ty płacisz na ZUS'owską składkę, wypłacają emerytury innym. Większa składka = niż demograficzny, bo muszą składki podnieść, by utrzymać emerytury na przyzwoitym poziomie i wyjść na swoje.

Po secundo
Karta płatnicza nie zawsze oznacza kredyty... Bo (uwaga, wstrzymaj oddech...) takich kart używa się również do normalnego regulowania płatności!!!

I na koniec... Jaki procent klientów kupował pieluchy?
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 15:51:50
osioł
Anthro
Głosować będę na Polską Partię Pracy.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 16:00:03
Jeż
Anthro
Cytat z "Arabeska":
PO sux, stawiam na PiS. Reszta to płotki, nie wiadomo jak by się sprawowały w konkretnym działaniu. W ogóle chętnie bym zagłosowała na Samoobronę, już nawet Lepper wydaje mi się sensowniejszy niż taki Tusk czy inne cudeńka :P
Ale jako że na polityce się nie znam i mało mnie ona interesuje, to prawdziwe wybory oleję :P


Wystarczyło napisać, że nie znasz się na polityce, chociaż to co napisałaś wcześniej dobrze o tym świadczy :)
Ja głosuję oczywiście na PO

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 16:12:39
Cytat z "Canis":
Po primo.
Wiesz jak to działa? Z tego, co ty płacisz na ZUS'owską składkę, wypłacają emerytury innym. Większa składka = niż demograficzny, bo muszą składki podnieść, by utrzymać emerytury na przyzwoitym poziomie i wyjść na swoje.


Zus to jedna wielka piramida finansowa i to co do niej wpłacam nie ma totalnie nic wpsólnego z tym co dostanę ani też z ilością osób płacących i pobierających świadczenia...

Cytat z "Canis":

Po secundo
Karta płatnicza nie zawsze oznacza kredyty... Bo (uwaga, wstrzymaj oddech...) takich kart używa się również do normalnego regulowania płatności!!!

I na koniec... Jaki procent klientów kupował pieluchy?


Visa? mam już dwie takie w portfelu (plus jednego Master Carda i jedną Maestro która jako jedyna nie jest kredytówką a platniczą...) więc wiem jak one działają, skąd się na nich biorą środki i na ile są oprecentowane...

a pieluchy... heh... popracuj w dużym markecie to zobaczysz jak wygląda obecny niż demograficzny... pokolenia połowy lat 80-tych zaczęły się mnożyć :D

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 16:23:52
Kłaczek
Anthro
Może nie jestem pełnoletni, ale bez zastanowienia zagłosowałbym na PIS. Dlaczego? Jako jedni z niewielu próbowali zmienić coś w Polsce na dobre. Może im do końca nie wychodziło, ale efekty były znacznie lepsze niż po rządach SLD i PO (ta ostatnia to wogóle porażka). Miejmy nadzieję, że przyszli eurodeputowani nie skompromitują nas na oczach Europy... jak to jest z obecnym rządem...

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 16:24:28
Warchoł
Anthro
Cytat z "Lessie":
Zus to jedna wielka piramida finansowa i to co do niej wpłacam nie ma totalnie nic wpsólnego z tym co dostanę ani też z ilością osób płacących i pobierających świadczenia...


Częściowo się zgodzę...
ZUS, to przede wszystkim maszynka do pieniędzy, ale niestety (dla nich) muszą z czegoś wypłacać te nieszczęsne emerytury, więc jednak jakaś proporcja jest.

Jeśli zaś chodzi o resztę, to nie zamierzam się kłócić, bo mogę się mylić... Mówiąc krótko, załóżmy, że wierzę ci na słowo. ;-)k
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 16:34:31
co do ZUS-u dodam jeszcze tylko jedno...
KRUS... kto funduję obłędnie niskie świadczenia ubezpieczeniowe rolników i ich dość wysokie emerytury? płatnicy ZUS-u niestety...

Canis, co do kart płatniczych poczytaj po prostu regulaminy banków świadczących takie usługi...
(a jak chcesz więcej info odnośnie tego tematu od użytkownika takich systemów to zapraszam na priv, irc lub gg)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 16:37:23
Prawo i Sprawiedliwość.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 16:38:59
dobra...
PSL
dlaczego?
niegroźni i jak zawsze gwarantują w miarę umiarkowaną koalicje...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 16:44:23
to jest Europarlament - potrzeba tam partii o prominencji ogólnonarodowej, a nie wiejskich dziewczyn od wszystkiego.


PSL=PARTIA OBROTOWA=DZIWKA

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 16:46:26
PSL = Arbuzy
zielone na wierzchu a czerwone w środku :D

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 17:02:56
Angora Turecka
Anthro
Wciąż wertuje różne strony kandydatów i slogany/zapewnienia.
Póki co wiem jedno - że nie zagłosuję na PIS. Czemu? Trochę nie do pomyślenia jest dla mnie by na centralnej stronie partii nie było wyraźnej jasnej informacji kto w ogóle kandyduje i gdzie. Już o programach czy hasłach wyborczych nie wspomnę (ze świecą szukać, jak choćby u Ziobry).

Z PO też nie lepiej, bo może i wykaz na stronie jest z profilami kandydatów (czasem nawet odnośnikami do stron www), ale z programem już gorzej. Tylko Thun, Sonik czy Patena z Małopolski mają rozpisany jako tako program, reszta chyba liczy że samo nazwisko przekona potencjalnego wyborce do głosu. Niestety tego typu podejście jest normą w tych wyborach.

Co do innych partii, nie ma tam za bardzo osób które stanowiłyby alternatywę. Większość to znane twarze, które chcą inkasować euro w poczet przyszłej emerytury, albo są to politycy dość spaleni już na polskiej scenie politycznej.

Na wybory pójdę, póki co głos mój ma PO (Sonik tudzież Thun). Ale dziś jeszcze przeglądam co lewica obiecuje i co ma do zaoferowania, a potem dla czystej egzotyki mam zamiar przeglądnąć programy i wykazy kandydatów takich partii jak Libertas czy UPR.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 17:30:56
Ja jak bede mogl zaglosowac, to wybiore PiS.
Ide na wybory, bo pozniej bede mial prawo narzekac na innych :P

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 17:33:35
genialne podejście świadczące o dojrzałości obywatelskiej...
spoko Aki... to TWOJA wina!

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 17:37:16
Tak, to ja nie pojde, bo mi sie nikt nie podoba ;(

 Aby pisać należy być zalogowanym
12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane