Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234...6>>


Anonim
0
(+0|-0)
Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 14:31:58
Jaka jest wasza ulubiona książka? Ja na razie czytam Feliks, Net i Nika: teoretycznie możliwa katastrofa i mój ulubiony cytat to:

W ciągu paru minut zdołałeś wepchnąć pod autobus dwanaście staruszek? -zdumiał się Eftep - Jesteś... psychopatą
To coś z tą grą - Net wskazał bezradnie na monitor - Rozbudza we mnie najgorsze instynkty. Nie poznaję sam siebie
Wstał od komputera, udostępniając miejsce innym. Wszyscy byli zainteresowani wirtualnym mordowaniem staruszek.

(to było w hotelu w Stefanie xD)

No więc piszcie!

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 15:09:25
jestę kapibarę
To książka czy cytat?;P

Cytat:
Wy spotkaliście znacznie więcej ras obcych na rozmaitych etapach rozwoju, ale jeśli mnie pamięć nie myli, regularnie kończyło się to "demonstracyjnymi uderzeniami nuklearnymi na ich macierzyste planety". Koniec cytatu.


David Weber/Steve White, "Krucjata".
Kapitan Tsuczewski (człowiek) do komandora Kthaary (Orion, kotowata rasa obca...)

Bynajmniej nie jest to moja ulubiona książka, ale cytat jest fajny.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 18:59:51
Ja lubie wiele książek, a ulubionej nie mam... ogólnie przepadam za ksiązkami fantasy, przygodowymi i ogólnie takimi które wciągają. Niedawno kupiłam sobie nową książkę, i z tytułu się wydaje fajna, ciekawe jaka jest treść. Hmr... mam do przecztyania na poniedziałek "Krzyżaków" a narazie mam 1 rozdział za sobą, wie ktoś może gdzie znaleźć streszczenie? albo może sam streścić? Byłabym wdzięczna !

A jeśli chodzi o ulubiony cytat:
" -Hej, ty! - Nicky wstał, żeby przywitać konia. Poczuł się tak, jakby nagle w obcym mieście spotkał starego przyjaciela.
Koń zrobił krok w jego kierunku i przystanął. Nicky nie był taki głupi, żeby go przynaglać. Zwierzę zachowywało się nieufnie i najwyraźniej niewiele na nim jeżdżono. Unikając wzroku konia, chłopiec odwrócił się i spojrzał przed siebie. Koń obserwował go, ale Nicky nie przestawał patrzeć w dal.
-Dobrze, mały, no już dobrze - szeptał łagodnie - nie ma pośpiechu. Jestem tu, gdybyś mnie potrzebował
Nicky stosował tę metodę już setki razy i zawsze się sprawdzała.Konie uciekają przed niebezpieczeństwem i to jest tajemnica ich przetrwania. Ale Nicky wiedział, że są jednocześnie zwierzętami stadnymi i że poczucie bezpieczeństwa czerpią z liczebności. Odwracając się, sygnalizował koniowi ważną rzecz: nie skrzywdzi go, nie będzie go też gonił, ale gdyby koń chciał, może się przyłączyć do jego "stada".
I zwierze go zrozumiało. Najwiperw zrobił kilka kroków do przodu, a następnie podeszło całkiem blizko i dotknęło pyskiem jego ramienia. Chłopak zrobił dwa kroki w bok i koń poszedł za nim. Zatrzymywał się i ruszał wtedy, kiedy Nicky. Razem szli i razem się zatrzymywali - pysk przy ramieniu - przez pogrążoną w mroku łąkę.
Na skraju pastwiska Nicky ponownie stanął i odwrócił się twarzą do konia. Następnie wyciągną rękę, podrapał zwierzę po łbie i dmuchną delikatnie w jego stronę na powitanie. Koń parsknął cicho i dmuchną w odpowiedzi. [...]"

Gratuluję jak ktoś przeczytał cały cytat! xD
Nie jest zbyt "wciągający" i zachęcający do czytania całej książki, ale jest mój ulubiony, ponieważ interesuję się końmi, i dużo daje mi ta treść.
No! To by było na tyle^^

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 19:06:37
Kotołak (Lwiak)
Anthro
Cytat:

Nie da się, tylko moderator może.

Buahaha, nie prawda. W dziale "Rozmowy o wszystkim" można bez problemu usuwać swoje posty, moderowie muszą jedynie uaktywnić tę samą opcję w innych działach.

Koniec offtopu.
Mój aktualny ranking dobrych artystów z tego forum: 9 Samice / 2 Samce
Więcej TUTAJ

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 22:18:04
jestę kapibarę
Buehehe, nie moderowie tylko administracja. Odjazd - zaczytuj coś ;P

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 22:32:11
Wilk
Zwierzę
"Więc ci, co byli bliżej, powiadają: - Halo, to pomyłka, my jesteśmy Staloocy, nie boimy się niczego, nie mieszkamy na planecie, tylko w maszynie, a to nie jest zwykła maszyna, ale maszyna maszyn, umajona, nakręcona, zębata i ze wszech miar doskonała, idźże więc sobie, paskudo, bo będzie z tobą źle.

A to nic.

Więc, aby nie robić o byle co wielkiego zachodu, posłali niewielką, taką całkiem właściwie małą maszynę straszynę: pójdzie, przelęknie toto - i będzie spokój.

Maszyna straszyna idzie, idzie, a w środku tylko jej programy mruczą; co jeden, to przeraźliwszy. Podeszła - i jak nie zaszuści, nie zagwazdra! Aż się sama trochę zlękła, patrzy - a toto nic. Spróbowała drugi raz, z innej fazy, ale nie wyszło jej już; bez przekonania straszyła.

Widzą Staloocy, że inaczej trzeba. Powiadają: - Weźmiemy większy kaliber, z trybami na oleju, dyferencjalny, uniwersalny, sprzężony z każdej strony i żeby kopał, a mocno. Czy wystarczy? Spokojna głowa: energia jądrowa.

Posłali więc uniwersalną, dubeltowo - dyferencjalną, z głuchym rzężeniem, bo ze zwrotnym sprzężeniem, w środku maszynista z maszynistką, ale to nie wszystko, bo na wszelki wypadek na wierzchu jechała jeszcze maszyna straszyna. Podjechała, a że na trybach olejowych - cicho, że ani mru - mru, zamachnęła się i liczy: cztery ćwierci do śmierci, trzy ćwierci do śmierci, dwie ćwierci, jedna ćwierć, punkt zerowy, czyli śmierć! Jak nie hukło! - i rosną grzyby: same prawdziwki, ale świecące, bo radioaktywne; olej się rozchlupotał, tryby powyskakiwały, patrzą maszynistka z maszynistą przez klapkę, czy już: ale gdzie tam, nawet nie draśnięte.

Naradzili się Staloocy i zbudowali maszynę, która zbudowała maszynisko, które zbudowało maszyniszcze, że się co bliższe gwiazdy musiały cofnąć. A w tym największym taka, co ma tryby w oleju, a w samym środku maszynka straszynka, bo już nie ma żartów.

Zebrało się w sobie maszyniszcze i jak się nie zamachnie! Gruchło, zagrzmiało, coś się rozleciało, grzyb taki, że na zupę z oceanu starczy, ciemno, w zębach zgrzyta; tak ciemno, że nie wiadomo nawet, w czyich. Patrzą Staloocy - nic, ale to zupełnie nic, tylko wszystkie trzy maszyny leżą rozsypane i ani drgną.

Wtedy to już rękawy zakasali, bo: - Przecież - powiadają - jesteśmy maszynowcy i maszyniści, mamy maszynistki i maszynę maszyn, umajoną, nakręcaną, ze wszech miar doskonałą, jakże ostoi się wobec niej jakaś paskuda, co sobie siedzi i ani drgnie?

I już nic innego nie robią, tylko roślinę kolubrynę: pod - pełznie cichaczem, niby nie wiedzieć za czym, łypnie spod czeluści, korzonek zapuści, wrośnie od spodu, powolutku, i jak potem da łupnia, to biedzie przyjdzie koniec. I rzeczywiście: wszystko stało się dokładnie, jak przewidzieli, tylko z końcem nie wyszło i zostało po staremu."

ps. Isis, z czego ten twój cytat?
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 22:39:19
Wrrr... IZIS a nie ISIS!!! Czy wszyscy muszą te nazwy mylić? Nauczcie się czytać! [sorry ale się zbulwersowałam...]

A to cytat z książki :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 22:44:36
Wilk
Zwierzę
sorry Izis baaaardzo przepraszam. A tytuł tej książki mogłabyś podać?
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 22:49:11
No teraz lepiej :)
A ksiązka się zwie "Uzdrawiacz koni" tylko podtytułu nie pamiętam... był albo "Szafir" albo "Eclipse" albo jeszcze jakiś jeden...
no cóż, nie pamiętam wszystkich książek, jakie czytałam... znaczy z podtytułów...

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.02.2007 23:08:51
Wilk
Zwierzę
Nie szkodzi, wygląda na to, że wszystkie warte przeczytania :) Po prostu dość mądrze napisane chyba :)
Podstawowa zasada podchodzenia do konia, żeby nie uciekł: Nie podchodzić do konia. Podchodzi się do różnych innych rzeczy i miejsc i jeśli akurat koń znajduje się w pobliżu jednego z nich to w ten sposób do niego podejdziemy :)
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 11.02.2007 0:28:14
Ulubiony gatunek to z pewnością przygodowy, ale lektury nad którą mogłabym palić kadzidełka jako takiej nie posiadam, chociaż wielką sympatią darzę "Hrabiego Monte Christo" Dumasa. Pisarza-faworyta wskażę za to bez problemu, jest nim Karol May - nad jego opowieściami zarwałam niejedną nockę, do tej pory mogę na wyrywki opowiedzieć "Dolinę Śmierci" czy "Karawanę niewolników". A co do cytatu, to jakoś żadne słowa nie zapadły mi szczególnie w pamięć, kieruję się w życiu maksymą Alberta Camusa "Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend"... a zdaje mi się, że użył go chyba w końcu w jednej ze swych książek. ;-)k

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.06.2008 12:19:23
Wilkołak
Zmiennokształtny
Ciężko był oby wskazać tą jedną jedyną...

Ale znalazły by się tam na pewno "Malowany ptak" Jerzego Kosińskiego (polecam za same yffalne watki jak i za sama opowieść która potrafi niejednym wstrząsnąć...) dalej saga Wiedźmina(oj niejedna nockę się zarwało zagryzając się w kolejne tomy) jest jeszcze trylogia "Ukochani Poddani Cesarza" Tomasza Piątka(zastanawiam sie co autor brał ze stworzył tak porypany świat!!)...
Nie można nie wspomnieć "Wodnikowym Wzgórzu" (bez wątpienia klasyka) oraz o mniej znanej ale godnej polecenia fanom(fanatykom?) kotów "Pieśni Łowcy" (przygody kota Fritti Łowca który szuka swej przyjaciółki) Tada Williamsa...

Cytat? Nic mi do głowy nie przychodzi...
When you're pushed photografing is easy as breathing...

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.06.2008 12:31:25
Klacz huculska
Harry Potter xP przeczytalam wszystkie czesci :P

ale i tak najlepsza byla "ruda sfora" o gadajacym malym pekatym koniku ... :P
fajna tez jest "basn sredniowieczna" ale nie skonczylam jeszcze
a jestem w trakcie czytania "mroczne materie II : magiczny noz"

drakula tez fajny jest @_@ balam sie potem spac :P
ksiazki agaty christy (czy jak tam sie pisze) z serii o Poirot'cie


moge tak wymieniac i wymieniac
nie mam umubionego gatunku, czytam co mnie zainteresuje


zapomnialam o MISTRZU I MAłGORZECIE @_@
Ostatnio edytowany przez Q-nik dnia 13.06.2008 12:32:42

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.06.2008 15:44:53
Szczur
Zmiennokształtny
czy musi byc jedna??
ja wymienie kilka które bardzo mi sie podobają i które są mi dorgie bo wiele mnie nauczyły,a przynajmiej pokazały czego powinnam sie nauczyć mając za sobą pewne zdarzenia.

1.Tripping the Velvet(Muskajac aksamit) - Sarah Waters
2.Fingersmith(złodzejka) - Sarah Waters
3.The night wacht(Pod osłoną nocy) - Sarah Waters
Tak,tak,Sara przebiła nawet Coelho.Cóz widać erotyk bierze góre.


Jeśli chodzi o cytat to: "perła".
Tak to jest cytat :D ze złodzejki :)
Ostatnio edytowany przez Szczur17 dnia 13.08.2008 23:52:22
Bo szczurzo jest umieć śmiać się z siebie!!

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 12.08.2008 20:31:14
Lew
Zwierzę
- Wiesz co? Moją elfią kobyłę też jakoś nazwiemy. Hmmm…
- Może Płotka? – zakpił trubadur.
- Płotka – zgodził się wiedźmin. – Ładnie.
- Geralt?
- Słucham?
- Czy miałeś w życiu konia, który nie nazywał się Płotka?
- Nie – odrzekł wiedź min po chwili zastanowienia. – Nie miałem.
Wiedźmin A.Sapkowski

I tym jednym z ciekawszych tekstów z 'Wiedźmina' zaczne wymienianie ulubionych książek. Co prawde tak naprawde jest to tylko mała cząstka tych które pragnełabym polecić... ale ogranicze się do tych które akurat mi wpadną do głowy . ^^

Saga o Wiedźminie A.Sapkowskiego - Opowieść troche skąplikowana ale szybko i latwo sie ją czyta, naprawde polecam :D (najlepiej będzie najpierw przeczytać wstęp do sagi czyli książki 'Ostatnie Życzenie' oraz 'Miecz przeznaczenia',pozatym sama Saga ma pięć tomów :P. Dla ciekawskich opowiadania 'Coś się kończy, coś się zaczyna' przedstawiający ślub Geralta i Yennefer oraz 'Droga, z której się nie wraca' o rodzicach Wiedźmina)

'Elantris' S.Brandon - Jedna z najoryginalniejszych książek fantazy jakie czytałam, zajebista! Nie zniechęcać sie liczbą stron :>.

'Pachnidło' P.Süskind - Wiadomo o co cho xP

'Stowarzyszenie Hipokratesa' P.Michael - Naprawde warty przeczytania kryminał.

'Czarownica z Portobello' P.Coleho - Dopiero co ją skończyłam ^^.
'Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu. Możemy udawać, że kochamy. Możemy przywyknąć do drugiej osoby. Możemy przeżyć cała życie w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, założyć rodzinę, kochać się każdej nocy i każdej nocy mieć orgazm, a mimo to czuć wokół żałosną pustkę, wiedzieć, że czegoś ważnego brakuje.' - na zachętę cytat z 'Czarownicy' ;)

Napewno jeszcze na coś wpadne i dopisze :)))
Ostatnio edytowany przez Fonika dnia 12.08.2008 20:51:55

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 12.08.2008 20:58:57
Kynosfinks
Zmiennokształtny
Elantris przeczytałam, swietne. Jakoś sie tych stron nie zauważa xD.

Ja polecam cykl "Temeraire" Naomi Novik.
Po za tym to nic mnie specjalnie nie zachwyciło.

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 12.08.2008 21:00:08
Lew
Zwierzę
Cytat z "Khane":
Elantris przeczytałam, swietne. Jakoś sie tych stron nie zauważa xD.


No i o to własnie chodzi w książce :>

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 12.08.2008 21:33:10
obecnie kończę "Psy Wojny" Frederica Forsytha...
klasyka
polecam :D

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 12.08.2008 23:48:36
Wilk
Anthro
Dla mnie rządzi radziecka i rosyjska fantastyka... szczególnie bracia Strugaccy. "Piknik na skraju drogi" i "Żuk w mrowisku" są świetnymi książkami nie tylko z punktu widzenia SF, ale i niesionego ze sobą przesłania, mocno wykraczającego poza fabułę.

Z polskich - bardzo cenię Lema (choć nie wszystko... na starość porządnie zdziwaczał). Za Sapkowskim nie przepadam - fajnie mi się za to czytało ukraińskiego "Wiedźmina z Wielkiego Kijowa".

No i Zachód, czyli Stephen King i cykl Mrocznej Wieży, czyli książki, które bez dwóch zdań wywarły na mnie największy wpływ. Spokojnie mogę podzielić swoje życie na "przed Wieżą" i "po Wieży"... ;)
Spisz swoje dobre rady, zwiń je w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa CZOPEK...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.08.2008 0:24:17
Cytat z "Q-nik":


ale i tak najlepsza byla "ruda sfora" o gadajacym malym pekatym koniku ... :P

Bębenek się zwał :D Też przeczytałem i bardzo podobała mi się ta książka. Tupilak rządzi

Cytat z " Jakub Wędrowycz":
Pryte truskawkową ze spirytusem... Wstrząsniętą nie mieszaną!

Tego pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.08.2008 1:05:14
Lew
Zwierzę
Cytat z "Galzra":
Cytat z "Q-nik":


ale i tak najlepsza byla "ruda sfora" o gadajacym malym pekatym koniku ... :P

Bębenek się zwał :D Też przeczytałem i bardzo podobała mi się ta książka. Tupilak rządzi


Też czytałam ale szczerze nie zachwyciła mnie jakoś specjalnie :)

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.08.2008 13:17:48
fioletowy kot w szaliku
Anthro
"Rudą Sforę" ostatnio kolega kończył i się zachwycał. Mówicie że warto ;) ? Może się skuszę, dawno nic dobrego nie przeczytałem.

Pilipiukowego Wędrowycza nie lubię. Za dużo "śmiesznych" rzeczy nawsadzanych na siłę.


Ze swojej strony polecam "Tkacza Iluzji" Ewy Białołęckiej. Są świetne smoki, ciekawe postacie i jest spójna wizja świata :) . Pamiętam, że kiedy pierwszy raz to przeczytałem (chyba ze 6 lat temu... o matko, to już tyle czasu?), żałowałem że tak szybko się skończyło... i z miejsca zacząłem czytać od początku :D . W sumie, chyba od tej książki zaczęła się moja fascynacja furry. Nawet kiedy nie wiedziałem jeszcze, że to się tak nazywa.

Następne części już mnie tak nie zachwyciły, może trochę dorosłem i zaczęło mi się to wydawać ciut infantylne. Ale sentyment pozostał ;) . Ulepszona wersja pierwszego tomu (dwuczęściowe "Naznaczeni Błękitem") jest już zdecydowanie bardziej dojrzałe, dodano bardziej "mroczne" wątki i poruszone jest więcej trudnych tematów. Zrobiło się mniej sielankowo ale nadal wciąga :) .

Zapowiedź następnego tomu powieści wisi już dobre dwa lata. Szkoda że autorka zaczęła teraz trzaskać popularną fantastykę dla nastolatek :| .
Ostatnio edytowany przez Grygus dnia 13.08.2008 13:18:41

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.08.2008 13:40:21
jestę kapibarę
Cytat z "Grygus":
Zapowiedź następnego tomu powieści wisi już dobre dwa lata. Szkoda że autorka zaczęła teraz trzaskać popularną fantastykę dla nastolatek :| .


Eee, nie przesadzaj. Róża Selerbergu jest dla wszystkich, nie dla nastolatek. Mozna się zdrowo pokulać ze śmiechu. A wiedźma.pl to chyba po to, żeby wyrzucić z pisarskiej duszy cały mrok. Nie jest to książka lekka, chociaż czyta się dobrze. "popularnej fantastyki dla nastolatek" u niej nie zauważyłem, masz jakiś przykład?

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.08.2008 13:52:42
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Po prostu się wyzłośliwiłem bo nie mogę się doczekać na następny tom "Tkacza" :) .

Tą "Różą Sellenbergu" się zasugerowałem. Opis na okładce o "szalonym rodzeństwie" i tym podobne kojarzył mi się jednoznacznie - "łeee głupota". Jakoś nieodparcie kojarzyło mi się z czymś pokroju "Jeżycjady" czy coś. Może powinienem przeczytać i wydać opinię dopiero, wybacz ;) .

"Wiedźma.com.pl" przeczytałem. Przyjemne nie powiem. Ale ambitne toto nie jest. Jest kryminał, duchy, miłość, przewidywalne zakończenie - wszystko co powinno być w popowej literaturze. Ale musze przyznać, że zaśmiałem się pare razy przy lekturze, a to mi się często nie zdarza ;) .

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.08.2008 14:44:39
jestę kapibarę
Różę Selerbergu radzę ci przeczytać. Zdecydowanie jest to świetny humor, stylizowany na nabijanie się z romansów, a dodatkowo dostajesz kompletne opowiadanie o rycerzu polującym (nieudanie) na smoczycę, plus jeszcze jedno opowiadanie z jej futrzastymi smokami.

Nie pożałujesz, a na pewno zaliczysz parę rotflów ;-)k
Ostatnio edytowany przez LV dnia 13.08.2008 14:46:14

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234...6>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane