Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   8 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 18.03.2009 11:46:59
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat:
Nieraz mogli się przekonać różni późniejsi władcy, że otrzymawszy sam chleb, lud niechybnie zapyta zaraz o masło i wędlinę, bojkotując najatrakcyjniejsze nawet igrzyska.


J. A. Zajdel - Limes Inferior

Fajna książka, ale polecam stare jakieś wydanie. W tym z SuperNowej z 1997 wypaplali rozwiązanie całej intrygi na okładce :| .
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 23.03.2009 15:17:46
Cytat z "Wiedźma.com.pl" Ewy Białołęckiej:

"Kancelaria notarialna Ziębiński i S-ka miała tyle osobowości, co kibel w McDonaldzie"

I wiele inny, też zwalających z nóg, który nie chce mi się obecnie podawać :P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 23.03.2009 18:06:48
Moja ulubiona książka to chyba Apokalipsa według pana Jana. A z cytatów to muszę sobie przypomnieć z ostatnio przeczytanej książki ze Świata Dysku:P

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 24.03.2009 21:04:40
lisica
Anthro
Sue Townsend "Sekretny dziennik Adriana Mole'a. Lat 13 i 3/4". Kopalnia cytatów :)
"Nigel poprosił Barry'ego Kenta, żeby na parę tygodni przestał mnie prześladować. BArry Kent powiedział, że sie zastanowi".

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 3.04.2009 12:24:32
Wełnisty Szczur z Bosawi
Anthro
Park Jurajski! Pierwsza książka, której się na serio bałem (w wieku ok 11 lat :P). Lubię ją tak, że specjalnie taki wybrałem temat prezentacji maturalnej, żeby móc jej użyć ^^ Velociraptor RULEZ! :P
Szczury tłoczą się w piwnicach Ciemną nocą słychać piski
Niespokojna okolica Syczą groźne szczurze pyski
Miasto w dymie, miasto ginie Bez litości, bez ochłody
Pierwszy szczur jest już na linie!Gilotyna ścina głowy

Piszę poprawnie po polsku.

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 9.10.2009 20:07:50
Heniek
Człowiek
Jestem fanką "Wiedźmina", jak dużo osób. Została ona już opisana przez Fonikę, więc opisywać nie będę.
Polecam:
"Wiedźmińską sagę" A.Sapkowski
"Trylogię czarnego maga" Trudi Canavan - Bardzo fajna książka opowiadająca o dziewczynie która odkryła w sobie magię. Podam podtytuły: "Gildia Magów", "Nowicjuszka", "Wielki Mistrz"
"Ja, Dago" Zbigniew Nienacki - Opowieść o mężczyźnie który wierzy, że ma w sobie Krew Olbrzymów i powinien dokonać czegoś niezwykłego. Nawiązuje do powstawania Polski. Razem z matką porównujemy Krew Olbrzymów Nienackiego ze Starszą Krwią Sapkowskiego.
"Harry Potter" J.K. Rowling - Według mojej listy ulubionych książek I miejsce (razem z "Wiedźminem"). Kto czytał wie czemu. Kto nie czytał, ten na pewno słyszał... To lektura obowiązkowa!
"Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkien - Ponieważ książka jest piana trudnym językiem zezwalam na film, ale musicie mi obiecać, że przeczytacie! D:<

cytat:
"-(...)Vilgefortz to wytrawny, niebywale inteligentny gracz.Nie wiem czego chce od ciebie, ale bądź czujny.
-Będę czujny - westchnął. - Ale nie sądzę, żeby twój wytrawny gracz był w stanie mnie zaskoczyć. Nie po tym, co ja tu przeszedłem. Rzucili się na mnie szpiedzy, opadły wymierające gady
i gronostaje. Nakarmiono mnie nie istniejącym kawiorem. Nie gustujące w mężczyznach nimfomanki podawały w wątpliwość moją męskość, groziły gwałtem na jeżu, straszyły ciążą, ba, nawet orgazmem,
i to takim, któremu nie towarzyszą rytualne ruchy. Brrr...
-Piłeś?" Wiedźmin.Czas pogardy A.Sapkowski

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 0:11:50
gryf
PERMABAN
Cytat z "Tamarah":
"Ja, Dago" Zbigniew Nienacki - Opowieść o mężczyźnie który wierzy, że ma w sobie Krew Olbrzymów i powinien dokonać czegoś niezwykłego. Nawiązuje do powstawania Polski. Razem z matką porównujemy Krew Olbrzymów Nienackiego ze Starszą Krwią Sapkowskiego.

Wow, chyba po raz pierwszy spotykam kogoś kto z Nienackiego zna coś innego niż "Pan Samochodzik" tudzież "Raz w roku w Skiroławkach".
A to właśnie "Dagome iudex" ("Ja, Dago" to tytuł pierwszego tomu) Nienacki uważał za największe swoje osiągnięcie! Niestety, seria ta okazała się porażką rynkową, wciąż można kupić nieczytane egzemplarze oryginalnego wydania sprzed 20 lat, i wygląda że wciąż jest mało znana...

OK, wypadało by napisać też coś o swoich preferencjach:
Po prostu szeroko pojęta fantastyka (fantasy, sci-fi, horror...), z Tolkienem na czele. Wiem, mało oryginalnie, tak więc cytat akurat nie będzie z Tolkiena, tylko z Lema:

Cytat:
— Wielebny kapłanie nasz, kaznodziejo i ojcze czcigodny, powiedz nam, proszę, jeśli tylko zechcesz zniżyć się do niegodnych twych sług, czy dusza każdego, kto gotów jest na męczeństwo, dostaje się do nieba?
— Niewątpliwie tak, synu mój! — odrzekł ojciec Orybazy.
— Taak? To bardzo dobrze... — powiedział przeciągle Memnóg. — A czy ty, ojcze duchowny, pragniesz dostać się do nieba?
— Jest to moim najgorętszym życzeniem, synu.
— A świętym chciałbyś zostać? — pytał dalej wielki Memnóg.
— Synu zacny, któż by nie chciał nim zostać, ale gdzie mnie tam, grzesznemu, do tak wysokiej godności; trzeba wytężać wszystkie siły i dążyć nieustannie w największej pokorze serca, aby wstąpić na tę drogę...
— Więc chciałbyś zostać świętym? — upewnił się Memnóg raz jeszcze, spozierając zachęcająco na towarzyszy, którzy nieznacznie unieśli się z miejsc.
— Oczywiście, synu.
— No, to my ci pomożemy!
— W jaki sposób, miłe owieczki? — spytał z uśmiechem ojciec Orybazy, albowiem radowała go naiwna gorliwość wiernej trzódki.
Na to Memnogowie delikatnie, lecz mocno wzięli go pod pachy i rzekli:
— W taki sposób, drogi ojcze, jakiego nas właśnie nauczyłeś!
Za czym najpierw zdarli mu z grzbietu skórę i namaścili to miejsce smołą, jak to zrobił kat Irlandii świętemu Hiacyntowi, potem odrąbali mu lewą nogę, jak to poganie uczynili świętemu Pafnucemu, następnie rozpruli mu brzuch i wsadzili weń wiecheć słomy, jak się to przydarzyło błogosławionej Elżbiecie normandzkiej, za czym wbili go na pal, jak Emalkici świętego Hugona, połamali mu żebra, jak Tyrakuzanie świętemu Henrykowi z Padwy, i spalili go powolutku na małym ogniu, jak Burgundzi Dziewicę Orleańską. Potem zaś odsapnęli, umyli się i jęli łzy ronić rzewne za swym utraconym pasterzem.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 1:10:43
jestę kapibarę
Zauważyłem, że osoby, które czytają bardzo mało książek, *zawsze* polecają do czytania i przedstawiają jako ulubione książki:

A) Wiedźmina / ew. Narrenturm
B) Prattcheta

Zadziwiające, że nie harrego pottera. Może kogoś przeoczyłem.
(od razu mówię, że nie ujmuję nic powyższym, ani osobom które je poleciły... takie spostrzeżenie tylko)

Obligatoryjny cytat - mój ulubiony tej książki (oprócz ilustracji):
Cytat z ""Sceny z Życia Smoków", Beata Krupska":
Smok Antoni bał się najbardziej, więc postanowił mieć to już za sobą, jak najprędzej.
- Odsuńcie się - wyszeptał grobowym głosem. Smoki się odsunęły, a Antoni cofnął się trochę, żeby mieć większy rozbieg i zaczął biec w stronę urwiska, szybko przebierając łapami. Trochę przeszkadzał mu tłusty brzuch. Już, już miał skakać, gdy Wincenty Smok krzyknął:
- Ogon!!!
Antoni w ostatniej chwili wyhamował, ryjąc piętami w piasek.
- Co "ogon"?!!! - ryknął.
- Rozcapierz ogon, to będziesz lepiej sterował - powiedział spokojnie Wincenty.
- Twoja głupota jest większa niż to urwisko! Masz być cicho i tyle, ty truflo!! - ryknął Antoni i skoczył. Przez chwilę zawisł w powietrzu, spojrzał w dół, zamachał wszystkimi łapami, puścił nosem trochę dymu z ogniem i zaczął spadać.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 10.10.2009 1:14:49

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 2:03:46
Ja Wiedźmina również polecę, ale rozpiszę się na temat innych ; p

"Historyk" Elizabeth Kostova - książka wspaniała - akcja skupia się wokół Vlada Drakuli, (acz dzieje się w obecnych czasach, koniec XX lub początek XXI wieku) a konkretniej poszukiwaniu jego grobowca. Książka pełna tajemnic, często daje momenty w którym czytelnik zastanawia się co będzie dalej, z każdą stroną poznajemy wiele nowych "tajemnic" z książki, jak i ciekawostek historycznych (i to na prawdę ciekawych : D), co wcale nie pomaga w odgadnięciu zakończenia. Pozycja super. Mimo, że jest dość obszerna (600 stron?) nie nudzi ani przez chwile.

"Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego - 3 tomy, a i tak czuje sie niedosyt, acz w rozmowie z pewnym kolesiem na koncercie Lao Che (przysiad sie do mnie na trawce ; p) on stwierdził, że 3 tom jest już "za dużo flaków". Pozycja w której nie brakuje przekleństw i dość wulgarnych scen, ale pozycja napisana z klasą. Majstersztyk.

"Smokobójca" Tomasza Pacyńskiego - to chyba kiedyś opisywałem *zagląda wstecz*. Zbiór opowiadań (kilka powiązanych ze sobą), napisane z humorem, zaskakują przebiegłością bohaterów i naśmiewa się z różnych "stereotypów", typu, że szewc zabija smoka.

"Rekontra" Roberta Bruttera - krótki kryminał, na jeden wieczór, historia detektywa, który przez pijaństwo stracił klientów, upadła jego firma, lecz mimo to nadal ma świetną reputacje i przez to zostaje wplątany w "intrygę".

"Stara Baśń" Józefa Ignacego Krasickiego - Akcja dzieje się w IX wieku, w Polsce, nie wiem, czy muszę to przedstawiać, chyba większość, jak nie każdy kojarzy książkę lub film. Długo nie mogłem się przekonać do tego, biorąc pod uwagę, ze raczej literatura XIX wieczna mi nie podchodzi, lecz to... cudo ;3

"Pies w Studni" - książka, z początku mi się nie spodobała, stylizacja pisma na taki starodawny, ale po kilkunastu stronach tak mnie wciągnęła, że mogłem czytać i czytać! Akcja dzieje się w średniowieczu, ale... nie mówię co dalej, bo po prostu szok przeżyłem, po 150-250 stronach zmiana spojrzenia na tą całą akcje co się działa... świetne, po prostu, nie mogę znaleźć słów, żeby to opisać. Druga część to "Rekonkwista", warto przeczytać po "Psie"
Ostatnio edytowany przez Riva dnia 10.10.2009 2:05:33

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 10:00:20
jestę kapibarę
Cytat z "Riva":
"Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego - 3 tomy, a i tak czuje sie niedosyt, acz w rozmowie z pewnym kolesiem na koncercie Lao Che (przysiad sie do mnie na trawce ; p) on stwierdził, że 3 tom jest już "za dużo flaków". Pozycja w której nie brakuje przekleństw i dość wulgarnych scen, ale pozycja napisana z klasą. Majstersztyk.


Zgodzę się z kolesiem, aczkolwiek moim zdaniem (które chyba też gdzieś głosiłem) - pierwszy tom był super, drugi poprawny, trzeci zwyczajnie nędzny.

O. Ostatnio czytałem sobie "Cylinder Van Troffa" Zajdla, jak ktoś lubi naukowe rozważania o czasie, względności, oraz teorię socjologiczną czasów które nadejdą - serdecznie polecam. Mało technikaliów, ale za to bardzo fajne skupienie się na aspektach społecznych.

Io, oddawaj mój "Cylinder" ;P

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 12:30:46
Zwierzę
To ja od siebie rzucę tytuł który dostałem za 2 zł na giełdzie śmieciowej w Łodzi:

Arkadij i Borys Strugaccy - "Przyjaciel z piekła"
Książka przez której 110 stron małego formatu przebrnąłem w swoim ulubionym stylu, czytając tylko i wyłącznie w autobusie podmiejskim. Jest dziwna, krótka, i odebrałem ją właściwie jako mały podręcznik empatii w kierunku osób oddanych całą swoją osobą jakiejś wartości moralnej. Czytało się bardzo przyjemnie, mimo że akcja toczy się właściwie w jednym miejscu. Jeszcze nie do końca rozgryzłem jaki ma mieć przekaz ale gorąco polecam.

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 12:34:29
Leniwy kot kanapowy
Anthro
Jeździec na niebie i inne opowiadania- bardzo dobry ale za krótki zbiór opowiadań Ambrowa Bierc’a. 22 opowiadanka wypełnione wspaniałym czarnym humorem ( zwłaszcza Oleum canis) . Ulubiony cytat.: „ –Rozkazuje ci złożyć meldunek. Siedział ktoś na koniu?
-Tak.
-No?
-Mój ojciec.”
Jeśli komuś spodobały się dziełka Bierc’a, niech rzuci okiem na Ripa van Winkle i inne opowiadania Irwinga.
A jednak!

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 13:15:11
WilczySmok
Zmiennokształtny
,,Problem ze Smoczymi jajaki polega na tym, że ... wykluwają się z nich Smoki''
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 13:26:13
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "LV":

O. Ostatnio czytałem sobie "Cylinder Van Troffa" Zajdla, jak ktoś lubi naukowe rozważania o czasie, względności, oraz teorię socjologiczną czasów które nadejdą - serdecznie polecam. Mało technikaliów, ale za to bardzo fajne skupienie się na aspektach społecznych.

Io, oddawaj mój "Cylinder" ;P


Bardzo lubię Zajdla, większość jego książek porusza zagadnienia socjologiczne :) . Ostatnio chyba z 5 sztuk zdobyłem po tym jak jakiś barbarzyńca odstawił je w bibliotece na stolik "książki do wyrzucenia".


Cytat:
Zauważyłem, że osoby, które czytają bardzo mało książek, *zawsze* polecają do czytania i przedstawiają jako ulubione książki:

A) Wiedźmina / ew. Narrenturm
B) Prattcheta



Większość ludzi, którzy czytają wiedźmina, czyta tylko po to żeby cieszyć ryja na każde "♥♥♥♥♥" w tekście. Nie wiem, może ujmuję coś czytelnikom Sapkowskiego, ale to denerwujące. Autor poszedł tym tropem i Trylogia Husycka wydaje sie być tylko zbiorem śmiesznych tekstów i sytuacji z dołożoną na odwa schematyczną akcją. Ale czyta się przyjemnie, ot popowa literatura ;) .

Za to Prattcheta nie lubię, męczy mnie tak w połowie każdej książki. A przeczytałem z 10, żeby nie było ;p .
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 14:34:05
Heniek
Człowiek
Ja tam o Prattchetcie dużo dobrego słyszałam, np. o "Świecie dysku" i innych jego książkach, ale ani jednej nie przeczytałam... Jakoś czasu nie było za to przypomniało mi się kilka nowych książek:

"Kroniki Imaginarium Geographika"("Tu żyją smoki", "Powrót Czerwonego Smoka", "Król Indygo", James A. Owen - Ciekawa książka, o świecie w którym żyją gadające zwierzęta, gobliny, statki z duszami smoków i rycerze Okrągłego Stołu. Książka fajnie napisana i końcówka lekko szokująca(szczególnie dla fanów Tolkiena i Lewisa).

"Lwy z Bagdadu" Brian K. Vaughn(scenariusz) i Niko Henrichon (rysunki) - komiks o lwach które uciekły z ZOO podczas bombardowania Bagdadu w 2003r. Komiks na faktach, bardzo ciekawy. Treść przejrzysta, a rysunki piękne O.O.

"Tunele" i "Tunele2: Głębiej" Roderick Gordon i Brian Williams - dwie książki(w przygotowaniu trzecia) o archeologu i o jego synu albinosie. Ich pasją była ziemia i skrywane przez nią tajemnice... Pewnego razu ojciec Willa znika, a chłopiec wraz z przyjacielem Chesterem pragną go odszukać. Książka wydaje się gruba, ale czyta się ją zdumiewająco szybko. Nie poddawać się przy początku(dużo tak robi)

Cytat z "LV":
Zauważyłem, że osoby, które czytają bardzo mało książek, *zawsze* polecają do czytania i przedstawiają jako ulubione książki:

A) Wiedźmina / ew. Narrenturm
B) Prattcheta

Zadziwiające, że nie harrego pottera. Może kogoś przeoczyłem.
(od razu mówię, że nie ujmuję nic powyższym, ani osobom które je poleciły... takie spostrzeżenie tylko)


Ja poleciłam Harrego ^^. Natomiast z Tym wiedźminem się nie zgodzę, ja czytam ogromne ilości książek, a wiedźmina poleciłam... Usprawiedliwiłaś się na szczęście tym "takie spostrzeżenie tylko" ;-)k

[quote = Grygus] Większość ludzi, którzy czytają wiedźmina, czyta tylko po to żeby cieszyć ryja na każde "♥♥♥♥♥" w tekście. Nie wiem, może ujmuję coś czytelnikom Sapkowskiego, ale to denerwujące. Autor poszedł tym tropem i Trylogia Husycka wydaje sie być tylko zbiorem śmiesznych tekstów i sytuacji z dołożoną na odwa schematyczną akcją. Ale czyta się przyjemnie, ot popowa literatura .

Husyckiej nie czytałam, słyszeć słyszałam, ale mało. Podejrzewam, że rzeczywiście dużo osób może czytać "Wiedźmina" tylko po to... Natomiast czytając całą sagę od początku do końca, przy "Wieży Jaskółki" zaczynasz myśleć "kurcze, ja bym czegoś takiego nie napisał" a przy "Pani Jeziora" stwierdzasz, że Sapkowski ma łeb jak dziesięciu innych kolesi :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 10.10.2009 14:42:02
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat:
Natomiast czytając całą sagę od początku do końca, przy "Wieży Jaskółki" zaczynasz myśleć "kurcze, ja bym czegoś takiego nie napisał" a przy "Pani Jeziora" stwierdzasz, że Sapkowski ma łeb jak dziesięciu innych kolesi


Nom :) . Jak już cała intryga się wyjaśnia to po prostu miażdży :) .
Ostatnio edytowany przez Grygus dnia 10.10.2009 14:49:19
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.03.2010 7:11:30
Lis szary
Anthro
Ja bym postawił na siedmioksiąg Sapkowskiego o Wiedźminie oraz Piątego Elefanta pana Pratchetta. No i Usagi Yojimbo, bo to zajefajny komiks.

Z Piątego Elefanta (i wcale nie jeden z najlepszych!)

*glina i pies złapali wilka, którego to właśnie pies przesłuchuje w psim języku*
-Słuchaj, ja się znam na ludziach, ten człowiek to potwór, istne piekielne monstrum, które zedrze z ciebie skórę i powiesi na ścianie...
- O czym z nim gadasz?
- Tłumaczę mu, że jesteśmy przyjaciółmi. ^.^

Ten cytat mnie zgiął ostro, gdy go pierwszy raz przesłuchałem.

Z bardziej sci-fi polecam Smoczych Jeźdźców, Honor Harrington czy The Lost Fleet.
Ostatnio edytowany przez TorisGray dnia 13.03.2010 7:23:01
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.03.2010 7:21:44
Cytat z "LV":
Zauważyłem, że osoby, które czytają bardzo mało książek, *zawsze* polecają do czytania i przedstawiają jako ulubione książki:

A) Wiedźmina / ew. Narrenturm
B) Prattcheta

Zadziwiające, że nie harrego pottera. Może kogoś przeoczyłem.
(od razu mówię, że nie ujmuję nic powyższym, ani osobom które je poleciły... takie spostrzeżenie tylko)


Tu się nie zgodzę, czytam sporo książek, ale to przeważnie Science Fiction. :P

Komentarz od DarkV
Poprawione cytowanie
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 13.03.2010 12:14:19

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 13.03.2010 7:39:09
Warchoł
Anthro
Ja polecę "Kroniki Diuny" Franka Herberta :P
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 28.03.2010 20:42:21
Lis szary
Anthro
Cytat z "Canis":
Ja polecę "Kroniki Diuny" Franka Herberta :P


Znam. Stary bardzo kocha te książki.

Co do polecenia, dodatkowo polecam Jacka Komudę. Bardzo dobry autor powieści o Rzeczypospolitej Sarmackiej, przeczytałem Opowieści z Dzikich Pól i... Mam to uczucie, że chce więcej, a bardzo rzadko mi się to zdarza ^_^

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 28.03.2010 20:58:51
Łasica
Anthro
Ode mnie "Dom Z Obserwatorium", Edward Carey. Pokręcona, dziwna książka o dziwnych, osobliwych ludziach, ich... dziwactwach? xP
Bardzo specyficzna i pewnie nie każdemu przypadnie do gustu, ale... warto
My dick don't stand
Like a fat kid in PE
The only time it's active's
When I'm in the bathroom peeing
I'm like a Nazi with a broken arm
Why?
I couldn't get it up
Even if my life depended on it

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 28.03.2010 21:31:10
Dewiant
Człowiek
Polecam ,,Randkę w ciemno'' i ,,Malowanego ptaka'' Jerzego Kosińskiego
,,Furry sum, yiffi nihil a me alienum esse puto" - a Terencjusz przewraca się w grobie ^^

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 30.03.2010 16:14:21
Cytat z "LV":
Zauważyłem, że osoby, które czytają bardzo mało książek, *zawsze* polecają do czytania i przedstawiają jako ulubione książki:

A) Wiedźmina / ew. Narrenturm
B) Prattcheta


Ogólnie to dużo czytam, a polecam

1. Pratchett - Cykl "Świat Dysku"
2. Gaiman - Wszystko, a w szczególności "Nigdziebądź", "Interświat" i "Amerykańscy Bogowie" no i seria "Sandman"
3. Anne Bishop - Cykl "Krwawe Kamienie"
4. Jacqueline Carey - Cykl "Kusziel"
5. Dan Simmons - Cykl "Hyperion Cantos" - jest to po prostu moja osobista Biblia
6. Pilipiuk - Cykl "Jakub Wędrowycz", Cykl "Norweski dziennik", Cykl "Oko Jelenia"
7. Orson Scott Card - Cykl "Ender" - te dzieła swego czasu wyznaczały moje życie
8. Nancy Kress - Cykl "Żebracy"
9. Robin Hobb - Cykl "Skrytobójca", Cykl "Żywostatki", Cykl "Złotoskóry / Błazen"
10. Brian Lumley - Cykl "Nekroskop"
11. Anne McCaffrey - Cykl "Śpiewacy Kryształu", Cykl "Jeźdźcy Pernu" - szczególnie pierwsze tomy

Chwilowo to byłoby na tyle, ale jeszcze mógłbym kilka chwil wymieniać, jak na przykład Herberta, Dukaja, Łukajenkę, Strugackich...

0
(+0|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 30.03.2010 22:39:42
jestę kapibarę
Asz się wszyscy do mojego uogólnienia przyczepili ;P

1
(+1|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 27.12.2017 11:13:15
Маaлая панда tzw. lichopand
Anthro
Odkopujemy.

"Mamy bardzo prostą zasadę: rubel za wejście, dwa za wyjście. To znaczy, że wstąpić do
organizacji jest trudno, ale jeszcze trudniej ją opuścić. Teoretycznie dla wszystkich jej
członków przewidziano tylko jedno wyjście: przez komin. Dla jednych z najwyższymi
honorami, dla innych hańbiące, ale komin jest jeden. Tylko przez ten komin odchodzimy z
organizacji. Oto on... - Siwy wskazuje mi ogromne, na całą ścianę, okno: - Podziwiaj. "

Wiktor Suworow "Akwarium"
Ostatnio edytowany przez Anifel dnia 27.12.2017 11:13:46

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane