Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 19:54:51
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Czołem,

Zamierzam niedługo rozstać się z moim bankiem i (pod wpływem różnych opinii i lektur) przenieść konto do banku internetowego. Chciałbym poprosić o opinie, który bank jest najbardziej optymalny i dlaczego. Czy rzeczywiście te opłaty wynoszą "zawsze zero zł" czy jednak to tylko sprawny marketing ?

Proszę o skondensowane opinie.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 20:00:25
moon moon
Anthro
Nie jestem pewien na 100% ale:
W Aliorze konto jest darmowe jeśli zrezygnujesz z karty płatniczej (inaczej płacisz kilka zł miesięcznie)
W mBanku konto jest darmowe jeśli wydasz w miesiącu 100 zł lub więcej płacąc kartą (inaczej płacisz kilka zł miesięcznie)

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 20:01:32
Diesen Liebe, der Welt!
Anthro
A jak z oprocentowaniem itd?:) Też chętnie bym się dowiedziała^^
The kindest heart made me believe
The world as I wish it to be :*


Important message~

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 20:11:55
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Oprocentowanie na darmowym koncie internetowym xD
W mBanku dokładnie 0%. Kosztem jest tylko 2zł/mies opłaty za kartę, o ile nie zrobisz nią zakupów za nie pamiętam, chyba stówę. Tylko to musi być w sklepach albo jakiś automatach, wyciąganie kasy z bankomatu się nie liczy.
Co do bankomatów - wypłaty za darmo są w sieciach Euronet, Cash4you i w czymś tam jeszcze, ale te dwa widzi się najczęściej. Jak chcesz wypłacać wszędzie (PKO i te sprawy), to możesz wykupić taką usługę za 5zł/mies - wtedy dodatkowo nie pobierają już tej dwójki za kartę.

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 20:24:00
Diesen Liebe, der Welt!
Anthro
Oj cichoooo xD Nie musi być darmowe. Nie wiem, co się bardziej opłaca. Nie mam zielonego pojęcia o bankach poza tym, że jeden nazywa się po niemiecku, a drugi reklamował niezły Nordyk xD
Czyli mBank naj?
The kindest heart made me believe
The world as I wish it to be :*


Important message~

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 20:25:56
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Nie wiem czy naj, mówię o tym co używam i znam. Jeśli ktoś gdzieś indziej ma lepsze warunki to może się jeszcze wypowiedzieć ;3

1
(+1|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 20:41:17
Lew
Zależy jakie kto ma kryterium wyboru... ja mam konto w Pekao ponieważ cala moja rodzina ma tam konta i w razie czego przelanie pieniędzy to kwestia minut a nie dni. Nie liczyłem ile dokładnie płacę ale chyba 1,5-2,5zł / msc
Dodatkowo uważam internetowy system Pekao24 za prosty w obsłudze i przyjazny użytkownikowi.

Ale tak naprawdę jak ktoś chce porównać oferty to albo do doradcy finansowego albo po bankach chodzić, oferty zbierać.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 20:48:05
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ostatnio założyłem sobie konto w Aliorze Sync za namową Kyubiego. Całkowicie za free, z kartą, zakładane całkowicie przez internet bez podpisów (trzeba mieć tylko inne konto w jakimkolwiek banku). Problem w tym, że trudno mi je ocenić na razie ale Alior ma dobre opinie więc sądzę że i to konto będzie ok.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 21:13:33
Jaguar
Człowiek
póki co w inteligo, ale też myślę nad zmianą.
co do inteligo, brak opłat za konto, oprocentowanie 0%, oszczędnościowe chyba 3.5%.
Karta za darmo, jeśli się kupi coś za ponad 100pln w miesiącu (w przeciwnym wypadku 4pln/miesiąc).
a wypłata we wszystkich bankomatach to chyba 4pln/miesiąc, choć na ilość bankomatów z pko nie ma co narzekać.

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 21:42:02
Wrocławski Książe
Zwierzę
Ja mam 2 konta, w mBanku i Citibanku. W obu jest prosty w obsłudze interfejs. W Citibanku wypłacam z bankomatów w Polsce za darmo a w mBanku poza granicami za darmo :) Teraz każdy większy bank oferuje konta bez opłat. Założenie jest bezpłatne i rezygnacja też więc można sobie sprawdzić i najwyżej zmienić jak się coś nie spodoba.

Miałem jeszcze w Deutche Banku i pamiętam że było całkiem niezłe, mieli jakieś śmieszne oprocentowanie 4%-5% na koncie oszczędnościowym ale naliczali opłaty za kartę jak ktoś nie miał żadnych operacji więc zrezygnowałem bo już miałem inne konta.

A mnie z kolei interesuje czy ktoś ma jakieś konto z kartą kredytową / debetową gdzie zwracają jakiś procent od transakcji? Kiedyś chyba BZWBK miało / ma coś takiego. Ktoś korzysta?

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 21:45:04
Szeregowy Spizgalski
Tak.
mBank jest ok- prawie nic nie kosztuje, zbliżeniowa karta debetowa za darmo, bardzo duzo darmowych bankomatów (dokładnie Euronet, Cash 4 You, WBK i "wypłatowa" usługa cash back w sklepach gdzie to obsługują), wpłacać można nie tylko we wpłatomatach mBanku (mało ich) ale także we wpłatomatach Multibanku. Wygodne zarządzanie kontem przez internet- logowanie ze smartfona i żadnych głupich zdrapek a kody sms. Ogólnie jest spoko, jedyne co mi sie nie podoba to uparte call center. Ciągle tylko dzwonią i próbują mnie naciągnąć na więcej.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 22:18:35
Smok
Zmiennokształtny
Korzystam z konta BZWBK <30
Bankowość internetowa darmowa, łatwa i przyjemna w obsłudze.
Prowadzenie konta - 0 zł
Karta płatna 5 zł, jeśli w miesiącu nie wykona się operacji na kwotę nie mniejszą niż 100 zł.

Największy mankament to wypłaty z bankomatów. Darmowe są TYLKO wypłaty z bankomatów BZWBK. Wypłata z innego bankomatu to 5 zł. prowizji.

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 22:34:13
Irbis
Bestia
Mam mBank. Darmowe wypłaty z bankomatów są euronetu, BZWBK i bodaj Cash4You, reszta 5zł za wypłatę, plus 2zł/m-c, chyba że płacę powyżej 100zł/miesięcznie w sklepach kartą.
Jest też opcja "darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów", co kosztuje 5zł/m-c i wtedy nie dopłacasz tych 2zł/m-c, bo zwalniają Cię z tego limitu wydawania kartą.
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 4.07.2012 22:34:39
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 23:02:19
Koń
Anthro
Jeśli ktoś posiada dochód miesięczny w wysokości 1500 PLN lub więcej to polecam Nordea Bank - przy miesięcznych wpłatach na konto w wysokości 1500 PLN lub więcej jest za darmo, WSZYSTKIE bankomaty w PL za darmo, kredytówkę dadzą chętnie, prawna obsługa bez kosztów - zaświadczenia , dokumenty czy też usługi typu reaktywowanie karty po zablokowaniu za darmo i z reguły od ręki w oddziale, czasem trzeba poczekać dzień albo dwa. Interface internetowy oceniam na 4.5/5 - działa dobrze i szybko a do tego jest przyjemny dla oka. Trochę wkurza logowanie przez token ale to nie jest taki straszny problem.

Jeśli ktoś często płaci kartą to może zastanowić się nad Bankiem Ochrony Środowiska - konto kosztuje 10 PLN miesięcznie ale zwracają 1 PLN za każde 100 PLN wydane przy użyciu karty aż do max 50 PLN. Dodatkowo za przelew do innego banku i inne rzeczy też dają kasę. Łącznie można zarobić max 60 PLN minus te 10 PLN miesięcznie. Interface internetowy niestety kuleje i pozostawia sporo do życzenia - 3/5 góra.

mBank odradzam całkowicie - to są po prostu złodzieje i oszuści. Chcesz zaświadczenie o czymkolwiek (świstek papieru!)? Proszę bardzo! Zapłać 50-150 zeta i czekaj 3 (trzy) tygodnie - może dojdzie. Doliczają też masę opłat o których dowiadujesz się jak je ściągną ci z konta (albo zrobią debet - wtedy masz jakieś chore kary jeszcze) - nawet jeśli zapewnili cię wcześniej, że nie ma takich opłat. Jedyne co mają dobre to interface internetowy - 4/5 mniej-więcej

PKO BP odradzam, też złodzieje a do tego mają przestarzały system informatyczny i załatwienie czegokolwiek to koszmar. Interface internetowy z reguły nie działa.
Akume Hoku

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 23:22:36
Uncia Hortensis
Rabatka
INTERNETOWE mam konto mbank. Wplacanie i wyplaty sa do dupy bo zlikwidowali punkt u nas wiec robie przelewy z drugiego konta. mbank ma jednak jedna najwazniejsza dla mnie rzecz - wirtualne karty. Moge placic za wszystko przez internetowa visa electron bez obaw. Przed zakupem podnosze jej limit do tyle ile ma byc i ani grosza wiecej mi nie ukradnie z karty nikt. Po operacji zmieniam na 0 i kazdy kto ukradnie moj nr karty jest bez mozliwosci zabrania mi pieniedzy, wiec nie obawiam sie szemranych stron. 25zl/rok
Myr

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 23:29:42
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Co do kryterium wyboru - najbardziej interesują mnie wszelkie opłaty - obecnie posiadam konto w Millenium Banku i ilość opłat zaczyna mnie irytować: za kartę, za ubezpieczenie karty, za prowadzenie konta, za wypłatę z bankomatu innego banku etc. Dlatego najbardziej interesuje mnie informacja, kto z wypowiadających się płaci najmniej :P
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 4.07.2012 23:43:26
Irbis
Bestia
Każdy bank na czymś zarabia. Mi jakieś specjalne ochy i achy nie są potrzebne, darmowe bankomaty znaleźć nietrudno, wszelkie internetowe przelewy nie przelewy darmowe, prowadzenie konta też bezpłatne jedynie zdzieraja te 2zł miesięcznie od niedawna za kartę, bo nie osiagam limitu.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 5.07.2012 1:07:17
Koń
Anthro
Marvin - Ja za swoje dwa konta (Nordea i BOŚ) nie płacę nic a jeszcze zarabiam na BOŚ więc to mogę polecić jeśli spełniasz warunek/warunki z mojego poprzedniego posta - tj. przychody 1500+ lub wydawanie 1000+ kartą co miesiąc
Akume Hoku

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 5.07.2012 10:38:25
Marvin.

Ja mam mBank i jestem średnio zadowolony i mam Alior Sync - i jestem zadowolony bardzo. Sprawdź to nowe dziecko Aliora - Alior Sync - ogólnie darmowe i cashback 5% za zakupy w internecie. No i jest to wirtualny bank - więc wszystko załatwiasz przez kompa....
Ostatnio edytowany przez Kyubi dnia 5.07.2012 10:39:08
Śpieszmy się czytać posty tak szybko znikają.

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 5.07.2012 11:07:12
Diesen Liebe, der Welt!
Anthro
Kyubi, a opłaty w Aliorze za wypłacanie z bankomatu, posiadanie karty etc istnieją?:)
The kindest heart made me believe
The world as I wish it to be :*


Important message~

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 5.07.2012 11:33:12
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Nie. Bankomaty za free wszystkie na terenie polski. Posiadanie karty za free.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 5.07.2012 11:45:04
jestę kapibarę
Dobry temat, bo pekao wywaliło żubra z loga i mam na nich focha. Trzymają mnie tam jeszcze trzy rzeczy: dużo bankomatów pekao pod ręką, bardzo wygodny interfejs internetowy z potwierdzaniem przelewów kodem z sms (bez durnych tokenowych aplikacji wymuszanych przez 3/4 banków które działają tylko na androidzie, symbianie i ajfonie). I lenistwo.

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 5.07.2012 12:21:57
Jaguar
Człowiek
no to dodam że Inteligo obsługuje potwierdzenia przez SMS, zdrapki, lub token (aplikacja na telefon), ale też ostatni zmienili interfejs na taki brzydki.

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 5.07.2012 12:55:38
Alior Sync =/= Alior (to ich dziecko ale to oddzielny bank i oddzielna polityka).

Zapraszam do zapoznania się z ofertą a tu link dot. opłat i prowizji.
http://static.sync.pl/att..._i_Prowizji.pdf

W mbanku, jak nie masz wymaganego minimum obrotu gotówki na koncie płacisz i za jego prowadzenie. W Syncu nie płacisz ani za kartę ani za prowadzenie konta.
Śpieszmy się czytać posty tak szybko znikają.

0
(+0|-0)
Re: Konto w banku internetowym
Wysłano: 5.07.2012 13:42:29
fapacz
Hmmm ja osobiście posiadam konto w ING, typ konta direct. Utrzymanie konta 0zl, chyba ze 4zl miesięcznie za utrzymanie karty (zapłacisz nią za 100zl w miesiącu to masz za darmo), możliwość wyrobienia wirtualnej karty kredytowej za 20zl (później bez opłat za utrzymanie jej), wypłata ze wszelkich bankomatów za darmo, obsługa konta przez internet bez najmniejszych problemów, przelewy potwierdza się kodem z SMS za który się nie płaci

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane