Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   4 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...13141516171819>>


0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 7:56:47
Wilk
Zwierzę
W ankiecie nie było systemu StackOverflow...
--sf.

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 8:22:19
Irbis
Bestia
Grave, gdyby ta opcja poza możliwością oceniania innych wyłączyła bycie ocenianym. Tak ciekawość nie pozwala tego wyłączyć.
Kolejny pomysł: Przyciski zostają jak były, ale widoczna jest tylko karma z plusami. Minusy są tylko do wglądu administracji jako informacja, że coś może być nie tak z postem.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 8:22:40
Arachne
Taur
W ankiecie nie było systemu StackOverflow...

Nie doczytałeś. Trzecia modyfikacja zakłada dwustronne minusy.

Jak ktoś chce zmienić swój głos w ankiecie to niech mi na PW wyśle swoje poprawione głosy. I tak będę to ręcznie zliczać, a jak będą podwójne głosy to i tak będę się dopytywać na PW (pod warunkiem, że to będzie miało znaczenie).
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 6.12.2013 8:24:12

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 10:26:43
Wilk
Anthro
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Po co cokolwiek zmieniać i wprowadzać jakieś skomplikowane systemy? Kto to zrozumie? Tak jak jest, jest dobrze, a jak ktoś ma ból dupy o karmę ma możliwość jej sobie wyłączenia i dla mnie tak powinno pozostać.

Bo myśliimy, że jak pozmieniamy parę technicznych rzeczy to będziemy mieli wspaniałe foerum :-Dk
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

1
(+3|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 10:48:11
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Po co cokolwiek zmieniać i wprowadzać jakieś skomplikowane systemy? Kto to zrozumie? Tak jak jest, jest dobrze, a jak ktoś ma ból dupy o karmę ma możliwość jej sobie wyłączenia i dla mnie tak powinno pozostać.
Zgodzę się, że wersja Sharpiego jest trudniejsza do zrozumienia. Absolutnie nie zgodzę się, że tak jak jest, jest dobrze. Gdyby było to by nie było bólów dupy o to regularnie.
Fajnie, że się przyzwyczaiłeś do szefa w pracy, który wyzywa wszystkich od ♥♥♥♥♥♥♥♥♥, bo jak nie chcesz to przecież nie musisz tego brać do siebie. A jak się przejmujesz to twoja sprawa. Niektórzy jednak dostrzegają, że to tworzy ♥♥♥♥♥♥♥ warunki dla pracowników i ni cholery niczego dobrego to wyzywanie nie przynosi.
Powiedz mi, Grave, co daje ocenianie postów minusami zliczanymi w profilu i pokazywanymi wszystkim? Sygnał dla moderacji? Od tego jest raportuj i zespół moderacji, który się stara. Od niezgadzania się? Od tego jest guzik "odpowiedz". Od dopiekania innym? Na co nam to i czemu dobrym jest bycie złym dla innych?


Cytat z "Toboe": (Link »)
Kolejny pomysł: Przyciski zostają jak były, ale widoczna jest tylko karma z plusami. Minusy są tylko do wglądu administracji jako informacja, że coś może być nie tak z postem.
Spełnia to czego oczekiwał DarkV od karmy (automoderacja) ale w sumie to dublowanie guzika "raportuj". Koniec końców i tak usunie to dotychczasowe funkcjonowanie minusów, więc może być. Całkiem dublowanie funkcji to nawet nie będzie, bo może jednak chętniej będą ludzie zgłaszali problemy z wypowiedziami jeżeli nie będzie wymagane uzasadnić swojego poglądu ;-)k


Cytat z "WilkołakNerevar": (Link »)
Bo myśliimy, że jak pozmieniamy parę technicznych rzeczy to będziemy mieli wspaniałe foerum :-Dk
We do what we do, because we can.
(Spokojnie. Spam kolorowych tęczowych tematów rozpocznę po tym jak zniechęcę wszystkich gburów do narzekania na tęczowe tematy :-ojjk: )
Myr

5
(+6|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 11:37:58
gronkowiec
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)
Powiedz mi, Grave, co daje ocenianie postów minusami zliczanymi w profilu i pokazywanymi wszystkim? Sygnał dla moderacji? Od tego jest raportuj i zespół moderacji, który się stara. Od niezgadzania się? Od tego jest guzik "odpowiedz". Od dopiekania innym? Na co nam to i czemu dobrym jest bycie złym dla innych?


Czasem ktoś tak pierdoli, że aż nie chce się odpowiadać, wtedy starczy minus. Twój post do takich należy, normalnie nie siliłbym się na odpowiadanie na niego. Poza tym chcę zachować możliwość wlepienia komuś minusa, kiedy nie spodoba mi się np obrazek czy kiczowata muzyczka, którą ktoś wrzuci do tematu.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+1|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 13:30:51
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Czasem ktoś tak pierdoli, że aż nie chce się odpowiadać, wtedy starczy minus. Twój post do takich należy, normalnie nie siliłbym się na odpowiadanie na niego. Poza tym chcę zachować możliwość wlepienia komuś minusa, kiedy nie spodoba mi się np obrazek czy kiczowata muzyczka, którą ktoś wrzuci do tematu.
Przepraszam więc, że pierdolę i zasługuje na minusa. Gdybyś mi go dał, dalej bym nie wiedział czemu zrezygnowałeś z rozmowy, teraz wiem. Dalej nie wiem natomiast czemu uznajesz moje pytania za pierdolenie.
Myr

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 14:23:54
Wilk
Zwierzę
Cytat z "DarkV": (Link »)
W ankiecie nie było systemu StackOverflow...

Nie doczytałeś. Trzecia modyfikacja zakłada dwustronne minusy.
.


Ale ale.
1. Asymetryczna karma: Minus boli mniej niż plus zachęca. (+ = +10. - = -2)
2. Asymetryczna karma minusa: minus boli bardziej minusowanego niż minusującego (-2/-1).

Tego w ankiecie nie było.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 15:10:33
Arachne
Taur
Asymetryczna karma

Nikt o tym wcześniej nie wspominał.

Nie znam systemu ze StackOverflow. O SO wspominali tylko Pablo w postach @f156042 i @f156123 (pierwsza propozycja celowo odrzucona po uwzględnieniu argumentów w dyskusji, druga uwzględniona).

Trzeba było o tym wspomnieć jak była szansa. Teraz to się wypchaj. :rollk:

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 15:23:53
Tygrys biały
Anthro
Automoderacja? To posty z dużą ilością minusów musiały by znikać (ukryte, nie usunięte).

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 16:07:59
Wilk
Anthro
Cytat z "Marcan": (Link »)
Automoderacja? To posty z dużą ilością minusów musiały by znikać (ukryte, nie usunięte).

Chodzi raczej o miękką moderację dyskusji, a nie janitoring. Gdyby posty o dużej ilości minusów były ukrywane, to nie dawałyby innym użytkownikom lekcji jak nie pisać postów. I odwrotnie, dobre, plusowane posty są wzorem do naśladowania.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+2|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 17:01:54
irbiseł
Zmiennokształtny
Cytat z "WilkołakNerevar": (Link »)
Gdyby posty o dużej ilości minusów były ukrywane, to nie dawałyby innym użytkownikom lekcji jak nie pisać postów. I odwrotnie, dobre, plusowane posty są wzorem do naśladowania.

Wymieniłbym parę postów które nie powinny zostać zminusowane jak i parę postów które nie dają jakiegoś wspaniałego przykładu jak "pisać posty", ale nie chcę wytykać palcem P:
Lecenie pod publlikę nadal będzie istniało.
Ostatnio edytowany przez Anijatsu dnia 6.12.2013 17:02:42

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 17:33:19
Wilk Polarny
Anthro
Pomyślałem sobie, że ciekawym rozwiązaniem byłoby pozostawienie plusów i minusów, ale wystawienie oceny wiązałoby się z napisaniem posta pod ocenianą odpowiedzią. Przyznam się szczerze, że nie czytałem całej dyskusji o karmie, więc jeśli padł niedawno podobny pomysł to wybaczcie... Oczywiście taki system pociąga za sobą szereg zalet i wad:

+mobilizuje do pisania postów i argumentowania swojej oceny
+pobudza aktywność na forum
+znikają anonimowi minusowicze i plusatorzy
+plusy i minusy zyskują swoistą wartość, wystawienie wiąże się z udziałem w dyskusji, a więc pewnym poświęceniem swojego czasu

-brak możliwości "polubienia" fajnej piosenki/obrazka bez wzbudzania zbędnej dyskusji, co wiąże się z kolejnym minusem, jakim jest...
-...ryzyko spamu w postaci krótkich i nic nie wnoszących wiadomości, czyli wszelkie "fajne", "spoko" i "do dupy"
-odpowiedź musiałaby być jakoś powiązana z ocenianym postem. Cytatem? Odnośnikiem?
Ostatnio edytowany przez Loopus dnia 6.12.2013 17:34:51

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 18:11:21
Kangur
Anthro
ew. usuniecie bilansu pod profilem, a zostawienie plusow i minusow

2
(+3|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.12.2013 18:37:54
Wilk
Anthro
Cytat z "Anijatsu": (Link »)
Cytat z "WilkołakNerevar": (Link »)
Gdyby posty o dużej ilości minusów były ukrywane, to nie dawałyby innym użytkownikom lekcji jak nie pisać postów. I odwrotnie, dobre, plusowane posty są wzorem do naśladowania.

Wymieniłbym parę postów które nie powinny zostać zminusowane jak i parę postów które nie dają jakiegoś wspaniałego przykładu jak "pisać posty", ale nie chcę wytykać palcem P:
Lecenie pod publlikę nadal będzie istniało.

Słuszna uwaga kapitanie oczywisty.

Cytat z "Solaxe":
ew. usuniecie bilansu pod profilem, a zostawienie plusow i minusow

Byłbym skłonny wyłączyć karmę gdyby plusiki miały lecieć w próżnię.

Spoiler: Kiedy patrzę na moje plusy, odczuwam błogostan i przed oczyma jak klisza fotograficzna przelatują mi wszystkie dobre posty które napisałem, a gdy widzę minusy wyobrażam sobie DarkV grożącego mi palcem z poważną miną, ale opiekuńczym spojrzeniem czujnego rodzica :3
Żarty żartami, ale grywalizacja jest dziś niemal konieczna aby utrzymać zaangażowanie dzisiejszego człowieka na jakikolwiek dłuższy czas.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 19:31:56
Arachne
Taur
Ogłaszam wyniki głosowania.

Głosów oddanych 52

)))))))))))))))) 17 - Fejsbukowy
))) 3 - Redditowy
))))))))))))))))) 18 - g4g
)))))))))))))) 14 - Polfursowy

Modyfikacje:
)))))))))))))))))))))))))-------------------------- 25 / 52 - Immunitet
))))))))))----------------------------------------- 10 / 52 - Odwrócenie minusów
)))))))-------------------------------------------- 7 / 52 - Dwustronne minusy


Oglądanie oddawanych głosów na żywo przypominało wyścigi. Najpierw wszystkie cztery opcje ruszyły niemal równocześnie, Reddit złamał jednak nogę i szybko odpadł. Fejsbuk i g4g wyszły na prowadzenie i szły łeb w łeb. Pod koniec trasy zatrzymały się jednak, a Polfurs zaczął odrabiać stratę. Reddit próbował się jeszcze czołgać ale nic to nie dało. Ostatecznie, rzutem na taśmę o długość nosa zwyciężył styl g4g.

Podobnie było z modyfikacjami. Choć dwie dolne opcje były właściwie porzucone to immunitet oscylował początkowo w okolicach 50%. W połowie wyścigu była znaczna przewaga głosów na "nie". Ostatni głosujący, którzy podchodzili bardziej konserwatywnie (styl polfursowy), woleli jednak immunitet i nabili parę głosów. Ostatecznie jednak nie przekroczyli granicy 50%.

Lud przemówił. Wprowadzone zostaną jawne głosy (za którymi opowiadało się sumarycznie 67% głosujących) i zachowana zostanie możliwość przyznawania minusów (sumarycznie również 67% głosujących).

Dajcie mi teraz trochę czasu na dobudowanie tego.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 7.12.2013 19:36:21

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 19:53:38
Kangur
Anthro
aw yiss

5
(+5|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 19:54:12
PERMABAN
YATTA.

P.S. Już widzę, jak ci co mieli "tak bardzo wyjebane" będą ślęczeć na forum i sprawdzać kto im zminusował posta xD

4
(+4|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 19:59:04
Kangur
Anthro
I pmki "moglbys mi wyjasnic dlaczego mnie zminusowales?"

-3
(+1|-4)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 20:01:46
Uncia Hortensis
Rabatka
Toż to nawet 2% przewagi nie było. Uroki demokracji :rollk:
Myr

0
(+1|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 20:03:22
Kangur
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)
Toż to nawet 2% przewagi nie było. Uroki demokracji :rollk:


Wymysl lepszy system

1
(+2|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 20:11:07
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Wiecie doskonale, że jawność głosów = dramy, ale i tak się w to pakujecie ;)
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+1|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 20:14:58
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Będzie śmiesznie ^^
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

-1
(+0|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 20:15:49
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Ok ;p
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 7.12.2013 20:16:44
Kangur
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)
Będzie śmiesznie ^^


you beat me to it :(

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...13141516171819>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane