Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345>>


0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 28.08.2008 15:54:55
jestę kapibarę
Tytuł angielski filmu "Pojutrze" to "The Day After Tomorrow", a "Nazajutrz" to "The Day After".

Anonim
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 28.08.2008 17:48:35
A ja powiem, żeby efektu cieplarnianego się nie bać i się nim za bardzo nie przejmować. To wina Słońca, a nie jakichś aerozoli i dwutlenku węgla (którego poziom wzrasta dopiero PO podniesieniu się temperatury, a nie ten wzrost powoduje). Jak ktoś zna się choć odrobinkę na klimatologii, na pewno nie popada w panikę spowodowaną przez pseudoekologów i Grinpis. W '70 straszyli nas epoką lodowcową, spowodowaną przez człowieka. Teraz globalne ocieplenie...
Klimat ciągle się zmienia (żeby wspomnieć o małej epoce lodowcowej paręset lat temu, a wcześniej ociepleniem takim, że w północnej Anglii winnice funkcjonowały), a ten efekt cieplarniany spowodowany przez człowieka to bujda mająca na celu napełnienia kies pseudoekologom. Nawet na tym forum jest gdzieś o tym temat.

A pojutrze to największa szmira rodem z holywood. Najgorszy i najbardziej naiwny film katastroficzny w dziejach kina. IMO.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 28.08.2008 22:03:57
Lygrys Polski
Anthro
Jeśli chodzi o "po jutrze" to nie miałem tej przyjemności oglądać... słyszałem jakie są opinie na jego temat i zrezygnowałem...
A jeśli chodzi o zmieniający się klimat ?
http://www.twojapogoda.pl/encyklopedia/zmianyklimatyczne.htm
Dla zainteresowanych, w tym linku znajdziecie "poprawne", naukowe informacje co do zmian klimatu.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 28.08.2008 23:16:38
Arachne
Taur
Cytat z "sharpy":
A ja dołączam do LV: "Ostatni Brzeg."

Ci, co dostaną atomówkami, umrą szybko.
Reszta w następne pół roku maksimum.


Hmm... Może poczęstujesz nas jakimś opowiadaniem w klimatach 3 wojny?

Chętnie przeczytał bym coś nowego twojego.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 28.08.2008 23:29:39
Jeśli o postnuklearne klimaty chodzi, to tylko "Świt 2250" Norton. Oraz, jednak w troszkę innych klimatach, "Mroczna Wieża" Kinga.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 31.08.2008 17:08:46
Tinker Pony
Zmiennokształtny

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 31.08.2008 17:29:46
jestę kapibarę
Ah jo...
Zacytuję z pamięci inne słowa tego pana: "Holocaust jest propagandowym kłamstwem".

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 31.08.2008 19:10:47
a Irańczycy pewno ślepo w to wierzą...
hih mieszkańcy Korei Komunistycznej do końca lat 70 XX wieku święcie wierzyli że mieszkańcy Korei Demokratycznej mają świńskie ryje... serio :P
(wyczytałam to w jakimś artykule o ichniej propagandzie)

ni i jak to nie zaorać takich reżimów? na pewno będzie na świecie trochę spokojniej, a że przy okazji coś tam zyskają Amerykanie, no cóż... za to że póżniej będą wyzywani od faszystów i morderców (np. Hugo Chavez uwielbia przyrównywać Busha do Hitlera... no comment) coś im się w końcu należy...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 31.08.2008 20:02:53
Szeregowy Spizgalski
Tak.
może to nie ww3 ale coś z podobnej beczki
Cytat:
Anglia rozmawiała z III Rzeszą o podziale świata Brytyjski dyplomata-amator w czasie II Wojny Światowej w 1941 roku próbował zawrzeć pokój z III Rzeszą i dokonać "podziału" świata. James Lonsdale-Bryans "miał dać" wolną rękę Niemcom w Europie, a Wielka Brytania miała rządzić resztą świata. O wszystkim wiedział ówczesny rząd brytyjski - takie informacje wyłaniają się z odtajnionych akt brytyjskiego wywiadu MI5, które pokazał serwis BBC. Ujawnienie takich informacji stało się możliwe dzięki ustawie Freedom of Information Act. Dzięki Ustawie o Swobodzie Informacji wiadomo również, że służby wywiadowcze wiedziały o "misji" Lonsdale-Bryansa i pozwoliły na jego spotkanie z niemieckim dyplomatą Ulrichem von Hassellem w Rzymie. O podróży dyplomaty wiedziało również brytyjskie MSZ, które pozwoliło na "rozwój kontaktów". Lonsdale-Bryans już przed wojną dał się poznać jako proniemiecki sympatyk. Uważał on, że Vos Hassel był zwolennikiem porozumienia pokojowego, chociaż tak naprawdę był on przeciwnikiem rządów Hitlera (został stracony później za udział w nieudanym zamachu na Hitlera). Brytyjskie służby monitorowały misję swojego "dyplomaty". MI5 wydało opinię, że Vos Hassell ma "ciekawą" wizję pokoju, w której Wielka Brytania i III Rzesza dzielą się władzą nad światem (Europa dla Niemiec). Oczywiście zakładano jakim skandalem byłaby informacja, że rząd państwa alianckiego układa się z reżimem hitlerowskim. Myślano między innymi nad zamknięciem Lonsdale-Bryansa, ale to również mogło by rodzic niewygodne pytania.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 31.08.2008 20:41:19
fioletowy kot w szaliku
Anthro
To tylko występek nawiedzonego "dyplomaty amatora" a nie oficjalne stanowisko rządu brytyjskiego. Coś w stylu samotnego lotu Rudolfa Hessa ;) .

Ale idąc tym tropem, zastanawiałem się czy dla Polski w 1939 nie było lepiej przystać na niemieckie żądania. Eksterytorialna autostrada i linia kolejowa przez "korytarz gdański" - to boli, ale do przeżycia. Żydzi? A kto tam lubi żydów. Zresztą, Rumunia i Węgry w latach 40 nie prowadziły u sibie eksterminacji to i u nas nie byłoby tak źle. Przystąpilibyśmy do Paktu Antykominternowskiego - bo komunistów nie lubimy bardziej niż żydów. A za to mielibyśmy nie zniszczony kraj, zachowaną inteligencję (za wyjątkiem tych których byśmy sami aresztowali) i perspektywę pewnych zdobyczy terytorialnych na wschodzie. Kto wie, może z naszą pomocą udałoby się zdobyć Moskwę?

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 31.08.2008 20:50:17
hmmmm
*odchrząkuje i czeka kiedy i kto napisze że w 1939 to Polska zaatakowała miłującą pokój III Rzeszą*

taki przykład:
Grygus, tak z innej beczki (a w sumie tej samej) a oddasz coś swojego komuś tylko za to ze nie da Ci po pysku? (bo przecież chce np. TYLKO Twój komputer)... i na pewno później nic od Ciebie nie zażąda, nie po tym jak udowodnił ze wystarczy pogrozić pięścią żeby dostać to co chce :P

Są po prostu sytuacje kiedy nie można ulegać... bo potem już będziemy musieli zgodzić się na każde żądanie...
Ostatnio edytowany przez Lessie dnia 31.08.2008 20:56:12
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 1.09.2008 19:35:41
słucham od rana wiadomości o szczycie EU w sprawie Rosji...

wymyśliłam rozwiązanie konfliktu :D

EU wprowadza embargo na rosyjski kawior i szampana

Rosja wprowadza embargo na mięso z EU
(i tak potem kupują mięso przez ukraińskich i bałtyckich pośredników :D :)

no i po problemie :D
honor zachowany, krzywdy wielkiej nie ma a palcami se pogrozili :D
(i po jakimś czasie cichcem znosimy embarga)

:D

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 1.09.2008 22:26:48
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Grygus":
za to mielibyśmy nie zniszczony kraj, zachowaną inteligencję (za wyjątkiem tych których byśmy sami aresztowali) i perspektywę pewnych zdobyczy terytorialnych na wschodzie. Kto wie, może z naszą pomocą udałoby się zdobyć Moskwę?


Nic z tego. Ruskie by się i mimo zdobycia Moskwy obroniły. Jeszcze duuuuużo Niemcom brakowało do zwycięstwa na froncie wschodnim.

Z takich scenariuszy alternatywnych to bardziej żałuję że Sobieski nie sprzymierzył się z Turkami. Polska od morza do morza: od Atlantyku po Pacyfik. :)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 1.09.2008 22:46:37
a jak już tka gdybamy to możemy wrócić do słuszności sprowadzenia na ziemie polskie Krzyżaków przez Konrada Mazowieckiego...

osobny temacik na "Teorie historyczne"? post Grygusa byłby idealny na początek (plus artykuł cytowany przez Wolfhearta) :D

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 1.09.2008 22:58:44
jestę kapibarę
TO STWARZAJ!

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 1.09.2008 23:12:58
to jak wymyśle jakąś fajną teorię, bo postów nie przeniosę a kopiować mi się nie chce :P

(Teddiego muszę ze studni wyciągnąć)

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 1.09.2008 23:16:29
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "sharpy":
Cytat z "Grygus":
za to mielibyśmy nie zniszczony kraj, zachowaną inteligencję (za wyjątkiem tych których byśmy sami aresztowali) i perspektywę pewnych zdobyczy terytorialnych na wschodzie. Kto wie, może z naszą pomocą udałoby się zdobyć Moskwę?


Nic z tego. Ruskie by się i mimo zdobycia Moskwy obroniły. Jeszcze duuuuużo Niemcom brakowało do zwycięstwa na froncie wschodnim.

Z takich scenariuszy alternatywnych to bardziej żałuję że Sobieski nie sprzymierzył się z Turkami. Polska od morza do morza: od Atlantyku po Pacyfik. :)


Broniliby, bronili, ale symbol w końcu. Odwaga upada we wrażych sercach i takie tam ;) .

Od morza do morza to byłoby Międzymorze Piłsudskiego. Ładna idea, ale narodowościowy kocioł byśmy mieli jeszcze lepszy niż w Austro-Węgrzech ;) . Chociaż federacja Polsko-Czechosłowacka zaproponowana na początku lat 40' byłaby bardziej realna i nawet całkiem korzystna - nawet jeżeli miałaby powstać pod patronatem sowietów (byle nie jako SRR).

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 1.09.2008 23:25:17
przyczepie się :D
w 40 roku nie było Czechosłowacji... był protektorat Czech i Moraw oraz Słowacja :P

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 2.09.2008 9:18:32
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Grygus":

Od morza do morza to byłoby Międzymorze Piłsudskiego. Ładna idea, ale narodowościowy kocioł byśmy mieli jeszcze lepszy niż w Austro-Węgrzech ;)


Austro-Węgry bardzo dobrze sobie ze swoim kotłem radziły. Po prostu zamiast aktywnie zwalczać tożsamość narodową,

"mniejszość narodowa Polska proszona jest o wniesienie wniosku o ogłoszenie niepodległości ich regionu do gubernatora. Wniosek musi być opatrzony właściwą opłatą skarbową, załącznikami dotyczącymi przebiegu granic, zasad celnych i wizowych, struktury rządu i samorządów lokalnych, podziału administracyjnego, zmian rozkładu jazdy pociągów międzynarodowych, regulacji dotyczących innych mniejszości narodowych przebywających na terenach Galicji, historycznego uzasadnienia przebiegu linii granicy, (...i 600 innych załączników). Niedopełnienie powyższego obowiązku, lub błędy (merytoryczne, formalne, faktyczne, ortograficzne) w jego strukturze lub załącznikach, lub niedopełnienie obowiązku uzyskania odpowiednich (400) zezwoleń powoduje nieważność dokumentu.

Dostarczony dokument zostanie rozpatrzony w ciągu 3 lat. Od decyzji komisji stronom przysługuje odwołanie w okresie 6 miesięcy."

...i tak "No ale jakże my was okupujemy? Nie możemy pozwolić aby nowy kraj założony był przez osoby, które nawet w nazwie jednego z jego większych miast robią błąd! Dostarczcie poprawiony załącznik a my ustosunkujemy się do niego w ciągu następnych 3 lat."
--sf.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 2.09.2008 14:33:56
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Lessie":
przyczepie się :D
w 40 roku nie było Czechosłowacji... był protektorat Czech i Moraw oraz Słowacja :P


A polska to była ;P ? Generalne Gubernatorstwo przecie. Mi chodzi o projekt opracowany przez oba rządy emigracyjne - Polski i Czechosłowacki - w Londynie.

Sharpy, genialne! Nie wiedziałem o tym, dzięki za ciekawostkę historyczną :D . Z "kotłem" chodzi mi o to że narody ciągle się domagały swoich praw, straszyły powstaniami, a ichni delegaci w parlamencie nie zawsze zachowywali kuluarową dyscyplinę ;) . Jak pomyślę o kraju, gdzie mają na raz żyćwęgrzy polacy, serbowie i węgrzy... oj bałagan ;) .

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 2.09.2008 22:29:17
Wilk
Zwierzę
Grygus - dosłownie to tak nie było ale ogólnie biurokracja państwa Austro-Węgierskiego była mordercza i potrafiła pożreć i uwalić wszystkie żądania i sparaliżować wszelkie zapędy rewolucyjne. Gdyby nie rozp... zw. z I Wojną Światową, Cesarstwo mogłoby istnieć jeszcze długo i sprawnie. Zresztą... oddziały z powstań w zaborach Rosyjskim i Pruskim formowały oddziały, wycofywały się, przeformowywały na terenie Galicji. I jakoś ani nie paliły się do wyzwalania Zaboru Austriackiego ani siły Cesarstwa im w drogę spcjalnie nie wchodziły.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 2.09.2008 22:34:01
Cytat z "Grygus":
Jak pomyślę o kraju, gdzie mają na raz żyćwęgrzy polacy, serbowie i węgrzy... oj bałagan ;) .


biała rasa?
oj błagam...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 3.09.2008 14:35:14
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Lessie":
Cytat z "Grygus":
Jak pomyślę o kraju, gdzie mają na raz żyćwęgrzy polacy, serbowie i węgrzy... oj bałagan ;) .


biała rasa?
oj błagam...


Nid zrozumiałem tego przytyku.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 6.09.2008 20:20:30
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=KcRMe9iCu3A

"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 6.09.2008 20:43:52
Smok Futrzasty
Anthro
Mam nadzieje, że to nigdy nie nastąpi. Moim zdaniem ludzie są już zbyt świadomi konsekwencji , żeby rozpętywać trzecią wojnę...Wiedzą, że zginą miliony niewinnych ludzi i w ogóle...Mam nadzieję !
PS. III ww będzie dopiero w 2142 roku, więc ja się tym nie martwię :P

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane