Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   5 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<1...28293031323334...42>>


0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 8.05.2009 10:54:31
Wilk
Zwierzę
Większość forów ma taki fajny wpis w regulaminie, który daje adminowi prawo banowania usera wg własnego widzimisię.
I to działa, bo banując "bez podania powodu" 1% użytkowników admin pozbywa się 99% problemów.

Na naszym forum niestety takiego zapisu nie ma, dlatego Lessie jeszcze tu jest. Kiedy wymyślałem regulamin, uważałem taki zapis za faszystowski i niesłuszny, ale teraz poważnie się zastanawiam. Bo istotnie niektórzy zamiast korzystać z danej im wolności odpowiedzialnie, na siłę szukają jak tu tej wolności nadużyć byleby sprawić żeby wszyscy na tym stracili. "Osoby toksyczne", indywidua, które jeśli widzą, że coś da się zepsuć, to psują to po czym skarżą się pod niebiosa, że nie było zabezpieczone i za to, że jest zepsute winią wszystkich tylko nie siebie.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 8.05.2009 15:40:38
jestę kapibarę
...i na logiczną argumentację odpowiadają jak?
"masło maślane" (w domyśle - "nie, to ty jesteś głupi a tylko ja mam rację")

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 8.05.2009 20:27:40
Zgadzam sie z Sharpym. Tylko dlaczego oni tak naprawde to robia? Ja nie zauwazylem nigdy(chyba LV skasowal) zeby Lessie robil cos wbrew regulaminowi. Bany nie sa potrzebne, jesli sie ma normalnych userow, ktorzy chca pogadac na rozne tematy... Ze czasem sie wkurza, dostana ostrzezenie za rozlatany jezor, ale jak to nie dociera to wychodzi na to ze taki ktos nie nadaje sie do zycia z innymi forumowiczami wiec dostaje bana. Ja ze swojej strony dostalem zasluzenie 1 bana(juz nie pamietam za co, chyba za obrazanie kogos). Forum jest dla userow, i administracja napewno chce zeby nam sie lepiej z tego forum korzystalo. Jesli nie zrozumiales nic z tego postu powyzej, nie komentuj. Podalem przyklad po prostu...
Tylko niech ta administracja bedzie bardziej otwarta na uzytkownikow ktorzy chca cos zmienic/pomoc :D
To byl zart, rozumiem wiecej niz sie wam wydaje, chociaz na takiego nie wygladam :>
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 8.05.2009 20:34:02

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 8.05.2009 23:24:41
jestę kapibarę
Cytat z "Akimoto":
Zgadzam sie z Sharpym. Tylko dlaczego oni tak naprawde to robia? Ja nie zauwazylem nigdy(chyba LV skasowal)


kluczowe. nie wymaga dalszego komentarza.

a bana dostałeś za wstawianie "luzem" obrazka +18 w treść posta (bez chowania). Od DarkVa bezpośrednio.
(drugiego dostałeś od niego na swoją na własną prośbę, czego kompletnie nie rozumiem.)

a co do reszty.. Aki.. piszesz nasze stanowisko, ale my o tym wiemy, ekhem... Przecież pisałem, że w założeniu miało nie być banów tak naprawdę. Jak to się nazywa takie pisanie rzeczy oczywistych... aha, truizmy.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 8.05.2009 23:30:16
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 8.05.2009 23:40:41
tak, ale był offtop. my bad, ale czasem nie chce mi sie pm-ek pisać. bo to i tak nic nie da. dziękuję za uwagę.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 8.05.2009 23:41:18

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.05.2009 13:12:16
PERMABAN
Cytat:
To byl zart, rozumiem wiecej niz sie wam wydaje, chociaz na takiego nie wygladam :>

Ekhekhe.

Wprowadzić nowy regulamin! I dać go w jakieś widoczne miejsce, np. do Początkujących jako ogłoszenie, albo przyklejony, bo Informacje trochę nie bardzo wskazują na regulamin, ale na teksty w FAQ. O, albo tutorial irc'a dać do FAQ, a wtedy Informacje przemianować na Regulamin i voila.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.05.2009 17:38:17
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Regulamin powinien byc pisany przez wszystkich i potem dopiero skompilowany. Po to, aby byl sprawiedliwy i odpowiadal kazdemu.


0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.05.2009 18:07:54
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Eee, nie. Regulamin powinien być napisany przez ekipę zarządzającą, obiektywny i jednakowy dla normalnych użytkowników, natomiast moderacja i administracja nie powinny pod niego podlegać _ściśle_. Wiąże się to z tym, że osoby na tych stanowiskach nie robiłyby burdy na forum same z siebie - nie leży to w interesie administracji, natomiast moderatorzy powinni być pod tym względem odpowiednio dobrani. Podczas rejestracji nowy user powinien dostawać regulamin do przeczytania i albo się zgadza, albo nie i idzie sobie stąd.

Z tego co tu przeczytałem, to regulamin obowiązujący obecnie był raczej niepisanym zbiorem zasad pod forum małe, dla osób które się mniej lub bardziej znają, a nowy to rzadkość. Jednak forum ewoluuje i w tym momencie nowi przychodzą coraz częściej, i powinny za tym pójść zmiany w regulaminie.

Regulamin powinien zawierać ogólne zasady, a moderator powinien być ich interpretatorem. Podeprę się fragmentem regulaminu nieco większego forum niż to, mianowicie symbianos.pl:
Cytat:
  1. Podczas rejestracji nie używaj wyrazów obraźliwych jako nicka. Spowoduje to usunięcie konta.
  2. Administratorzy oraz Moderatorzy nie są zobowiązani ściśle przestrzegać niniejszego regulaminu.
  3. Sprawy prywatne załatwiać proszę poprzez PW, e-mail lub GG, nie na forum.
  4. Wszelkie przejawy chamstwa, SPAMowania oraz działania na szkodę forum nie będą tolerowane i nieuchronnie zakończą się BANem. Szczególnie wyśmiewanie się z innych użytkowników i nadużywanie emotikon, głównie takich jak rotfl, lol itp., będzie traktowane bezwzględnie - użytkownik otrzyma ostrzeżenie.

Jak widać, to zbiór ogólnych zasad. Reszta to już konkretne wytyczne, jak formułować temat (stosując te zasady 90% założonych tu tematów trafiłaby do kosza bez czytania), nakaz używania wyszukiwarki, nie wstawiać warezu itd. bla bla

Cytat:
Statystyki:
Liczba postów: 320986 • Liczba wątków: 18112 • Liczba użytkowników: 51595

I ogarnia to wszystko kilku moderatorów. I nie ma problemu, nie ma burd ani innych nieprzyjemnych sytuacji. Jak ktoś rozrabia, dostaje ostrzeżenie (informacja o ich liczbie jest widoczna pod awatarem), po jakimś czasie ono znika. Uzbiera trzy - ban na twarz i bez pytania. Ja tu problemu nie widzę.
Ostatnio edytowany przez Selph dnia 9.05.2009 18:11:54

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.05.2009 22:37:05
Wiec zrobie tak: napisze sobie wlasny regulamin, ktorego sie bede trzymal, i ktory opublikuje gdzies. Jesli sie administracji nie spodoba, trudno, najwyzej za konflikt z regulaminem polfursu dostane bana(jak sobie za duzo pozwole), ale ja nie jestem futrem, ktore lubi jak se go banuja za jakies idiotyzmy typu wulgaryzmy itp. bo to nie jest potrzebne ani mi ani komus innemu. Bana dostalem ze swojej niewiedzy oczywiscie :>
Tutaj z tego co widac nikt procz Lessie nie ma ochoty dostac bana, wiec dlatgo nie ma nic typu ostrzezenia, bany za cos, w regulaminie jest tylko punkt o czyms zakazanym przez prawo, ale wtedy na banie sie nie skonczy. Ogolnie regulamin powinien byc jak najbardziej user friendly. Ale oczywistym jest ze Administrator ma zawsze racje i nie musi sie trzymac tego regulaminu, w koncu to jego forum, nie ma czegos takiego ze uzytkownicy mowia "to forum jest nasze, wiec robmy co chcemy!" Nie ma i nie bedzie demokracji NIGDY na zadnym forum chyba ze sa specjalnego przeznaczenia. W koncu ktos musi trzymac porzadek.Jezeli nie zrozumiales nic z tego postu, lub chociaz czesci nie zrozumiales, nie komentuj.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.05.2009 22:39:03
PS. Wszyscy mi mowia ze jestem glupi i debilem jestem, a ja wam nie moge mowic tego? mowie o stopce pod nickiem. Moze powinienem napisac "wszyscy jestescie idiotami" zeby nie bylo zbyt wulgarne?

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.05.2009 22:53:31
Hiena
Zwierzę
Hahahaha xD

Naprawdę zabawne :D Czasy się zmieniają, teraz to swoje prywatne regulaminy trzeba spisywać, łoho ho xD

Przecież, jak się temu dobrze przyjrzeć i namyślić, to ehh...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.05.2009 22:57:33
Wiem, regulamin robi tyle zeby sie to wszystko nie rozsypalo i zeby userzy wiedzieli czego maja sie trzymac i kiedy nie moga pozwolic sobie na wiecej. Przynajmniej polfursowy tak ma.
EDIT: w "zobacz konto" oprocz ostatnio napisanych postow moglo by byc ostatnio napisane komentarze.
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 9.05.2009 23:00:36

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.05.2009 23:04:16
PERMABAN
Ale pieprzysz oczywiste rzeczy, Akimoto. Daruj sobie te, w twoim mniemaniu, świecące wiedzą i nowinkami posty, które nic nie wnoszą, a są jedynie twoim narzekaniem na wszystko i wydziwianiem. Jesteś debilem, bo tak się zachowujesz i nic na to nie poradzisz. Zachowania nie zmienisz, bo jesteś debilem, a łatki "debila" z siebie nie zdejmiesz, bo nie zmienisz zachowania. I koło się toczy i toczy.

Lol z pisania regulaminu przez wszystkich, eheh. Tak to nigdy on nie powstanie, bo każdy będzie miał jakieś "ale" do jakiegoś podpunktu. Ja nie wiem, rhadmor i Aki, wy myślicie coś czasem? Bo chyba rzadko się wam to zdarza.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 0:02:57
Wilk
Zwierzę
Ara, ara, a myślałem że dorosłaś...
Ty go celowo prowokujesz czy tylko tak piszesz żeby sobie złej krwi upuścić?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 0:14:16
PERMABAN
Ciii, nie psuj :/

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 0:17:43
Ara, spokojnie, to przecież i tak moja wina ;p

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 1:14:57
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
natomiast moderacja i administracja nie powinny pod niego podlegać _ściśle_.

Nie. Administracja powinna byc rowna z uzytkoiwnikami. Jesli administrator/moderator zlamie jakikolwiek punkt regulaminu, tak jak i uzytkownik - powinien miec warna, bana czasowego lub bezpardonowo byc wypierdolonym z forum/spolecznosci bez mozliwosci powrotu. Nie mozna poblazac np. takiemu Vethowi czy Arze tylko dlatego, ze maja wysoka pozycje w spolecznosci.

Domagam sie zownania wszystkich uzytkownikow - Inaczej nada na tym forum bedzie poziom równy dnu piekieł.

Ara, stfu, nikogo twoje zdanie nie obchodzi. Przynajmniej dopoki sie nie zmienisz.


0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 2:14:54
Arachne
Taur
Cytat z "Akimoto":
EDIT: w "zobacz konto" oprocz ostatnio napisanych postow moglo by byc ostatnio napisane komentarze.


To pole zlicza wszystkie posty i komentarze (+1 tworzony automatycznie podczas pierwszego logowania).

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 8:04:36
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "OlaHughson":
Nie mozna poblazac np. takiemu Vethowi czy Arze tylko dlatego, ze maja wysoka pozycje w spolecznosci.

Oczywiście, ale i tak większość Cie nie lubi i jesteś gnębiony ;]

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 9:02:49
Lew
Cytat z "OlaHughson":

Nie. Administracja powinna byc rowna z uzytkoiwnikami.


Boże.. Czy ty naprawdę jesteś taki głupi czy to (i cała reszta postu) tylko prowokacja?
Może jeszcze każdy użytkownik powinien mieć możliwość moderowania i usuwania postów innych użytkowników? Wtedy na pewno zapanowałby spokój... :|

Pogódź się z tym, że administracja i moderatorzy ZAWSZE stoją wyżej niż zwykli użytkownicy, tak jak władza stoi ponad zwykłymi obywatelami (mówiąc pragmatycznie).
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 10:36:31
Smok elektryczny
Smok
Cytat z "Ingo":
tak jak władza stoi ponad zwykłymi obywatelami (mówiąc pragmatycznie).

Co nie znaczy ,że to jest dobre rozwiązanie...
Władza może stać 'ponad' ,jeżeli ma trochę oleju we łbie i nie wykorzystuje swojej pozycji do różnych 'gierek' i przepychanek. Ale ponieważ nikt nie jest idealny, owa 'władza' powinna też być trzymana na smyczy (<-- nikogo nie atakuję, po prostu wyrażam swoją opinię)
Normalny..... do rzeczywistości.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 10:56:01
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Wdg zwykłego obywatela władza ZAWSZE jest zła, bo nikt nie lubi mieć świadomości tego że ktoś jest "wyżej"

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 11:30:54
Hiena
Zwierzę
Tu ktoś dawno ♥♥♥♥♥♥♥♥ nie dostał. Jesteście żałośni z tym swoim popiskiwaniem na "władzę". Bo to nawet nie jest zasadne, to zwykłe jęczydupstwo.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 12:59:35
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Zawa... <3 U Honey.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.05.2009 13:18:53
-----
Jakby teraz było źle... >:o
Ale popierdolić sobie gdzieś trzeba.
Ostatnio edytowany przez Ryjek dnia 10.05.2009 13:19:17

 Wątek zablokowany
<<1...28293031323334...42>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane