Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 5.05.2007 0:10:11
Minotaur
Anthro
Ha proponowałem ci to nie chciałeś :-Pk
Gdy świt wynosi najjaśniejszą z gwiazd a istoty patrzą z nadzieją na czas spokoju ja przygotowuję się by je chronić gdy oko Boga zgaśnie o zmierzchu

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 5.05.2007 0:15:02
jestę kapibarę
I tak szczytna idea Neonusa legła pod naporem szczytowania.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 14.06.2007 18:22:32
Hmm... pracować dla Furry?? To zalezy, bo jeśli mógłbym jakoś pomóc,to bym pomógł, a jeśli nie to trudno.

Dla mnie bycie Furry to bycie sobą,oderwanie się od dołującej mnie szkoły, świata realnego i rodziny. Bo nawet rodzina interesuje się mną tylko wtedy,kiedy czegoś chce. Furry to dla mnie jest życiem, a nie świat realny. Dzięki temu poznałem ludzi, od czasu do czasu się usmiecham,a nie jak dotąd - ponurak.

Ktoś coś tu mówił o zmianie się w zwierzę lub w fursonę. Na początku bardzo marzyłem o tym,by przestać być człowiekiem i stać się koniem. To były pierwsze oznaki mojej futrzastości. Ale teraz,to wolałbym stać się w realnym świecie swoją fursoną. Ale jak to też ktoś napisał: na takie cuda będziemy czekać jeszcze długie lata. Ale jeśli będą brać ludzi do eksperymentów typu "zmiana człowieka w zwierzę" to ja się zgłoszę chętnie.

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 14.06.2007 21:20:54
Itty Bitty CYCLOPS MUTANT Kitty!
Zwierzę
dopiero teraz looknąłem na ten temat...
zaznaczyłem opcję nr.4
Czemu? Hm... bo to każda z tych wymienionych wyżej po trochu. Nie umiem szczerze powiedzieć - furry jako furry, nie spędzam 'nad nim' życia... ale jest to jego jakiś pierwiastek. pytajcie mnie o pomoc - jak będę mógł, to pomogę, jak nie, to powiem sorra - później. ot, co.

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 26.07.2007 13:46:33
Ocelotek
Anthro
Furry to marzenie które nigdy się nie spełni chyba, że ktoś zna się na genetyce.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 23.08.2007 16:15:53
Jedyne co nam pozostaje we współczesnym świecie gdzie genetyka nie jest na tyle rozwinięta by zmieniać ludzi to bycie futrzakiem w głębi duszy

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 28.08.2007 22:56:22
wilk
Zmiennokształtny
Ja tam nie widzę potrzeby, dla której miałbym się poddawać zabiegom medycznego sfutrzania. Wystarczy mi, że czuję duchowe pokrewieństwo z wilkami.

Szczerze mówiąc, jak zobaczyłem gościa, który się chirurgicznie upodobnił do kota, albo inny do jaszczurki... Moim zdaniem to było trochę chore...
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 28.08.2007 23:14:05
Lemur
Anthro
Zmiany operacyjne zakrawają o fanatyzm XP

Ja mam dość specyficzne podejście do furry, bo to dla mnie nie tylko zabawa i oderwanie się od nudnej rzeczywistości, ALE z drugiej strony nigdy nie zaprzeczę temu, że jestem człowiekiem i nigdy nie chciałbym być zwierzęciem.

Nie chciało mi się czytać całego tematu, ale co to dokładnie znaczy "pracować dla furry i pomagać furry"?

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 29.08.2007 2:29:33
wilk
Zmiennokształtny
Podpisuję się pod Twoim postem wszystkimi 18 mackami...


eee... ups! Wydało się... ;-P
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 29.08.2007 6:26:53
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Fizycznie jestem człowiekiem (z drobnymi mutacjami :P), a kim jestem na płaszczyźnie duchowej - not your problem. oficjalnie jestem człowiekiem :P

Woskar, łączę się z tobą w mackach :P
Cthulhu Fthagn!

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 29.08.2007 11:33:23
Futrzasty Esteta
Anthro
Ależ to mistycznie zabrzmiało Foxiu ^^.

Każdy jest człowiekiem i chcą nie chcąc nie może temu zaprzeczyć. To że czujemy się inni nie oznacza że zaraz musimy dopasowywać siebie do swoich wymysłów.
Dziwie się że ludzie mają takie straszne problemu z akceptacją siebie, jeśli wierzyć w reinkarnację teraz jestem człowiekiem potem mogę być parapetem xD.
To że współczesna nauka dała nam możliwość zmiany swojego wyglądu to nie znaczy że mamy masowo z niego korzystać zostawmy to tylko tym co naprawdę tego potrzebują bo bez zabiegów ich funkcjonowanie w społeczeństwie jest skazane na kpinę, lub nie zbędne dla zdrowia. Jesteśmy tacy a nie inni zmienijąć swoją skóre tak naparwde nie zmieniamy siebie więc upodobniając się do zwierzecia nadal jesteśmy ludzmi.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 3.09.2007 21:26:23
Cytat:

woskar pisał(a)):

Szczerze mówiąc, jak zobaczyłem gościa, który się chirurgicznie upodobnił do kota, albo inny do jaszczurki... Moim zdaniem to było trochę chore...


Jak rozumiem to kiepskie zmiany, tylko lekko w wyglądzie (brak porządnych zmysłów. podrasowanych mięśni i reakcji itp,) ale co w tym jest chore? To by trzeba z gościem pomieszkać i coś robić wspólnie żeby się wypowiedzieć dokładnie, może faktycznie na paskudny charakter i mi by nie odpowiadał ale nic chorego nie widzę ot tak. Wyobraż sobie porządnego kocura, superwęch, słuch, analiza, dotyk, IQ człowieka bo przecież mu zostanie, walory obronne też świetne jakby co (ja wiem że to mało znaczy ogólnie ale mi się podoba ot tak, na grzbiecie też by pewnie przewiózł czasami dla zabawy). Nie nakłamiesz (zmiana intonacji głosu i zapachu), przytulić się można przyjemnie, pogłaskać też. Mruczy :)Co w tym chorego?
Skoro transeksualiści (czy transwertycy, zawsze to mylę) zmieniają chirurgicznie płeć (tak częściowo zazwyczaj) to niby dlaczego porządne zmiany wyglądu i reszty byłyby chora? Ja tam alergii na futro nie mam :) A przykładowo z transami męski-> żeński to się fajnie chodzi na majówki, wiadomo że nic się nie wykręci w stylu niepożądanej ciąży więc pełen luz, samic to się troche boje pod tym kątem, do tego dochodzi jeszcze ubaw że reszta albo nie wie albo i wie i ma problem i jeszcze nic nie może przecież zrobić. Zupełnie nie rozumiem jak można się nietypowych wyglądów czy wyposażenia bać czy coś w tym stylu. Oczywiście na kanwie zarobkowej czy ogólnie ekonomicznej to już mogą byc całkiem realne trudności (kienci nie sa np. przyzwyczajeni, jakis durny szef się wścieka albo może byc w domu jakaś draka, ja się będąć z tym transem tylko tego bałem i ogólnie moją sytuacją finansową byłem wkurzony wtedy najbardziej) ale to zupełnie inny temat jest. Związany zresztą głównie z literkami RP w rubryczce narodowość.

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 3.09.2007 21:40:40
wilk
Zmiennokształtny
Inaczej - taki człowiek nie wzbudza we mnie lęku i wcale nie twierdzę, że jest w jakikolwiek sposób gorszy ode mnie. Ale uważam, że jeśli ktoś nie akceptuje samego siebie takim, jakim jest, to ma pewien problem. Jeśli jest to posunięte do tego stopnia, że chirurgicznie ingeruje w swoją budowę, to zapewne oznacza to jakiś stan patologiczny. Czyli - innymi słowy - chorobę. Moim zdaniem podobny problem ma Michael Jackson, a wszyscy wiemy, jaki jest jego stan teraz po tych wszystkich operacjach "upiększających".

Nie krytykuję i nie oceniam ludzi. Po prostu nie pochwalam takiego działania.
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 3.09.2007 22:51:34
Lemur
Anthro
Cytat:

woskar pisał(a)):
Inaczej - taki człowiek nie wzbudza we mnie lęku i wcale nie twierdzę, że jest w jakikolwiek sposób gorszy ode mnie. Ale uważam, że jeśli ktoś nie akceptuje samego siebie takim, jakim jest, to ma pewien problem. Jeśli jest to posunięte do tego stopnia, że chirurgicznie ingeruje w swoją budowę, to zapewne oznacza to jakiś stan patologiczny. Czyli - innymi słowy - chorobę. Moim zdaniem podobny problem ma Michael Jackson, a wszyscy wiemy, jaki jest jego stan teraz po tych wszystkich operacjach "upiększających".

Nie krytykuję i nie oceniam ludzi. Po prostu nie pochwalam takiego działania.


O to to!
Niestety futrzaki to w dużej większości ludzie mający problemy z samoakceptacją i dość zakompleksieni ;p

Ogólnie chirurgia kosmetyczna nie jest zła...ale w takich ekstremalnych formach jak Jackson czy ten koto-ludź to już jest...co innego. XP

Wszyscy mówią, że furry to stan ducha, styl życia czy coś...imho lepiej by tak zostało i nie zmieniało się w stan ciała.

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 3.09.2007 22:57:42
wilk
Zmiennokształtny
Azahiel, zgadzam się w zupełności. Z tymi problemami z brakiemsamoakceptacji i kompleksami również zauważyłem, niestety (i że ich ilość jest wprost proporcjonalna do zrzędliwości i zgorzknienia). Na szczęście futrzaki są przy tym bardzo inteligentne, sympatyczne i interesujące, więc większość kompleksów jest niczym nieuzasadniona. :-)
Soli Deo gloria!

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 6.09.2007 21:30:48
Cytat:

woskar pisał(a)):
. Na szczęście futrzaki są przy tym bardzo inteligentne, sympatyczne i interesujące, więc większość kompleksów jest niczym nieuzasadniona. :-)


Przeczytaj sobie opowiadanko Żwikiewicza 'W cieniu Sfinksa' (podobno poszło w jakimś SF ostatnio, ja to mam w zbiorze 'Kajomars i inne opowiadania' - napisz adres na priv jak chcesz to podeśle kniżke tylko do zwrotu bo to unikat!) . Rzekoma data tego Sfinksa to jest 1976, jak tak jest to szok kulturowy dla mnie. Masz furry w czystej formie, zmiany też (ktoś nawet był psem i chciał z bohaterami mieszkać, niestety nie było ligerów i chakatów :)

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 7.09.2007 2:13:57
wilk
Zmiennokształtny
Hmmm... Brzmi ciekawie... ale jeszcze nie teraz. Jak będę miał czas, żeby to przeczytać, dam znać. Dzięki wielkie za propozycję. :-)
Soli Deo gloria!

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 7.09.2007 21:26:10
Cytat:

woskar pisał(a)):
Hmmm... Brzmi ciekawie... ale jeszcze nie teraz. Jak będę miał czas, żeby to przeczytać, dam znać. Dzięki wielkie za propozycję. :-)

Ze zmianą postaci jest też 'Łowca jaguarów' Shepparda choć to dość klasyczne (troche w stylu filmu 'Cat people' we fragmencie afrykańskim).
Chociaż dla mnie najbardziej futrzaste to jest jego 'Strefa ognia szmaragd' - tam masz też mistykę (ale taką delikatną, można ją od biedy tłumaczyć quasiracjonalnie). Jest w tym klasyka furry - podrasowanie zmysłów a raczej obróbki tego co normalnie odbierasz (przewidywanie pogody ze śpiewu ptaków, tropienie zwierzyny łownej), pozazmysłowa percepcja danych głównie pochodzących od innego zwierzęcia inteligentnego (to mi się akurat najbardziej podobało) i szereg innych. Do tego klasyka Shepparda: dziwaczne potyczki ala Wietnam czy może bardziej Nikaragua, zmęczenie bitewne, kult męskości, narkotyczne wizje, bojowa technika przyszłości tak jakies obecna + 10-15 lat (w końcu szkielety wspomagające już są) w ciekawym wydaniu.

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 23.10.2007 15:59:53
czarny tygrys eryzyjski
Inna forma
Hyh (użytkownik zmordowany po robocie więc może być cosik skopane) czym jest dla mnie furry? Cóż na pewno nie tym co dla tego pana ze zdjątka przy artykule na o2 :D. Cóż jest moim życiem, w sensie iż raczej nie rozgraniczam tego z moim normalnym życiem. Jest to część mojej osobowości z którąjestem nierozerwalnie związany, która kształtuje mój pogląd na świat, wypowiedzi i zachowania. No ok nie samo furry, ale hmm "bycie furry" posiadanie tego w sobie. Tak nie mam fursony, nigdy nie myślałem by taką mieć... fakt raz na jakiś czas marzę sobie jak to było by być "łakiem" ale to raczej nie to samo... Tak jak powiedziałem moje futro jest we mnie i jest mną... bezpośrednio mną. Nie jest to dla mnie zabawa, lecz życie. Określenie furry pozwoliło mi tylko siędowiedzieć iż nie jest to moja osobista mała shiza(jedna z wielu :D) ale że dzielę to także z innymi...
Czy sądzę że za sprawę furry warto walczyć? Cóż moim zdaniem warto walczyć by zachować siebie, by się nie zgubić w tym szarym świecie. Nie do końca wiem na czym ta walka miała by polegać jeśli chodzi o społeczność furry ale chętnie pomogę. Co prawda nie widzę powodu dlaczego wszyscy wokół mieli by się dowiedzieć że jestem futrem(bo na cholerę im to) ale w sumie nie widzętak że żadnych powodów by mieli się nie dowiedzieć... A jeśli to pomoże ukierunkować jakieś "zagubione zbłąkane owieczki" to czemu nie i do cholery ze światem :D

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 28.01.2008 15:10:14
swietny pomysl z ankieta:)
ciekawa teoria ze furry to skrzywienie duszy (aquilion) ale dla mnie to raczej szczególny stan duszy niz jej skrzywienie
ja czuje sie furrym od zawsze ale o spoleczenstwie furry dowiedzialam sie dopiero tego lata (szkoda ze tak pozno)
mam pytanie jek mozna konkretnie pracowac na rzecz furry?

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 2.02.2008 9:20:12
Mephitisianin
Anthro
Czy furry to skrzywienie? Nie wiem. Wiem tylko, że czuję się furry i chcę być określany mianem furry.

Pracowanie na rzecz furry? Traktowanie poważnie furry?
OCZYWIŚCIE!
Ja sam zabrałem się na poważnie do roboty. Od prawie roku piszę powieść w realiach, w których dominującą rasą są zwierzoludzie. Dziewiętnaście ras! Żyć, nie umierać! Całość ma już ponad 330 stron i liczba ta ciągle rośnie. Do wakacji powinienem skończyć, a wtedy... :-Dk

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 15.02.2008 20:37:11
Podaję linka do wypowiedzi na forum.o2.pl na temat furry.

Jest tam też moja w której przytaczam własną definicję furry.

Powiem jeszcze że niektórzy dosyć ostro krytykują furry... mnie to nie rusza, walczę dalej...

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5266406&start=150

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 15.02.2008 20:51:48
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Te komenty w polowie pochodzą stąd :P
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 15.02.2008 21:28:36
jestę kapibarę
Właśnie, trochę spóźnione. Ten temat był tu bujany ;P
Odsyłam do tematu:
http://www.polfurs.org/mo...der=ASC&start=0

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytanie i ankieta o znaczenie Furry
Wysłano: 15.02.2008 22:25:14
Bardziej chodziło mi o to żeby swoimi zdaniami powiedzieć co myślę o furry.

Jak wejdziecie na powyższy link który podałem i zobaczycie przedostatni post to zauważycie że został on napisany przeze mnie dopiero wczoraj.

Więc nic starego tu nie pokazuję :-)k .

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane