Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek: 

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...6789101112...33>>


0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 24.11.2008 22:42:42
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Dla jarka i lecha każdy zwolennik PO jest ruskiem, niemcem albo żydem. Dziw że za kadencji PiS, przy zaznaczaniu "PO" na karcie do głosowania, nie musiałeś składac jakichś papierów potwierdzających pochodzenie. Każdy może mieć swoje urojone problemy- ale niech nie robi żenady na arenie międzynarodowej.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 11:41:53
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Lwiczka":
Nie ma to jak legalny kupowany soft ;P Dowody na to cały czas przy dupie trzymać !
http://www.idg.pl/news/17...PS.html


♥♥♥♥♥♥♥♥ gości. Równo ♥♥♥♥♥♥♥♥.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 12:16:30
jestę kapibarę
Cytat z "sharpy":
Cytat z "Lwiczka":
Nie ma to jak legalny kupowany soft ;P Dowody na to cały czas przy dupie trzymać !
http://www.idg.pl/news/17...PS.html


♥♥♥♥♥♥♥♥ gości. Równo ♥♥♥♥♥♥♥♥.


kupcie sobie mapy papierowe. ja tam używam i nie narzekam ;P

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 12:40:30
Taur
Jeśli to dojdzie do skutku, to nie sądzę aby to był koniec. Już pomysł aby rfid wszywać nawet do butów.
POD ŚCIANĘ!!!. KONTROLA LEGALNOŚCI UBRAŃ. ;P
Jedno słowo - wiele dysków.

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 14:29:25
jestę kapibarę
A-HA! Masz LEWĄ skarpetkę!!!!

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 14:56:09
o kurde... w pończochy też będą wszywać?

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 15:12:23
Szeregowy Spizgalski
Tak.
A ja popieram akcję. Nie da sie dogodzić wszystkim. Zawsze ktoś będzie drzeć ryło że pogwałcana jest wolność. A jak wolności dasz, to złodziejstwo jest na prawo i lewo. Kupując GPS automatycznie godzisz się na warunki uzytkowania. Jesli ktoś kupuje i w dalszym ciągu nie chce płacic za mapy, niech kombinuje ale niech nie mówi że kogos pogięło bo to pachnie hipokryzją ;)
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 25.11.2008 15:13:46
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 16:00:19
Lew
Czemu niby "♥♥♥♥♥♥♥♥ gości" ? Od kiedy to piractwo jest cacy legalność jest be?
Za kradzież się odpowiada i w ogóle nie wiem co za robienie z tego jakiejś afery. Masz pirackiego Windowsa, Corela, Photoshopa, Pinnacle..? To znaczy, że je ukradłeś, a co za tym idzie - powinieneś zostać ukarany. Uda się ominąć karę? Spoko, ale prosze, daruj sobie obrażanie tych, którzy pilnują uczciwości.
Jak ci ktoś ukradnie samochód to też będziesz mówił, że policję, która go odzyskała i wsadziła złodzieja do więzienia, "♥♥♥♥♥♥♥♥" ? Chyba nie
Polska mentalnośc Kalego...
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 25.11.2008 16:00:44
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 16:30:45
Arachne
Taur
Cytat z "Wolfheart":
Zawsze ktoś będzie drzeć ryło że pogwałcana jest wolność. A jak wolności dasz, to złodziejstwo jest na prawo i lewo.


Sęk w tym że jak ktoś będzie chciał coś ukraść, zabić czy zgwałcić to mu te RFIDy do tego nie potrzebne. I tak sobie je wyciągnie choćby były wszczepione w ciało. A policja polegająca tylko na zdobyczach techniki będzie całkowicie bezradna w przypadkach gdy nie ma logów z działalności obywatela. I tak tym złym to będzie zwisać a ci dobrzy będą traktowawni jak przestępcy. I tak już teraz jest.

Kiedyś też myślałem, że za wygodę można zapłacić wolnością. Ale jak zamiast wygody masz same restrykcje to to słaby interes. Z resztą wspomnę jeszcze o grach komputerowych. Coraz częściej są one nie kupowane ale wypożyczane. Żeby zainstalować oryginał trzeba się uwierzytelnić na serwerze. Pytanie czy za 5-10 lat ten serwer wciąż będzie istniał? I czy w awarii jakiegoś serwera (tak jak to już było z Windowsem) nagle 0,1% ludzkości nie zostanie uznana za winnych gwałtu na nieletnich, czy innego przewinienia karanego natychmiastową śmiercią przy najbliższej kontroli. Może to i mały ułamek ale ja bym nie chciał być w tym 0,1%.

/edit:
Ehh... trochę zjechałem z tematu. Co do posiadania dokumentu poświadczającego oryginalność to jest to właśnie ta wygoda za którą płacisz wolnością. Sugeruje do każdego sprzętu dodawać mały segregator na dokumenty zakupu oprogramowania. I co w wypadku gdy ktoś nie posiada już takiego dokumentu, gdy paragon już wyblakł, gdy program został kupiony przez internet nawet bez nośnika, i wreszcie gdy program jest na wolnej licencji?

Ale o to już się kłócili. ZAIKS już kazał sobie płacić za muzykę na licencji Creative Commons, bo a nuż autor zmieni zdanie i zechce to na "normalnej" licencji wydać. Czy jak Total Commander który niby jest na licencji shareware ale udupili już gości za paserstwo.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 25.11.2008 16:51:13

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 16:44:59
jestę kapibarę
Cytat z "DarkV":
Z resztą wspomnę jeszcze o grach komputerowych. Coraz częściej są one nie kupowane ale wypożyczane. Żeby zainstalować oryginał trzeba się uwierzytelnić na serwerze.


Wypożyczane - od producenta.
Żeby tylko.

X3 Terran Conflict. Gra, w której zabezpieczenie jest tak obłędne, że często na czysto zainstalowanym widowsie bez żadnych dodatków nie da się uruchomić oryginału, który żąda płytki. Nero jest programem służącym do piracenia, i nie można go mieć zainstalowanego, żeby odpalić grę, ale żeby było zabawnie można mieć daemon toolsa. Tylko prawidłowo zainstalowanego (to cytat z listu który tech support przysłało do usera..).
Nie ma cracka. Jedyny znany póki co sposób na odpalenie pirata - spowolnić sobie procesor w momencie autentykacji plytki (tak!).

DRMy z EA wyglądają przy tym niewinnie.

Czy wiecie że w DARMOWEJ wersji "Spore Creature Creator Demo" jest DRM, który natychmiast się bez waszej wiedzy instaluje?
Po co DRM w darmowym programie, co...?

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 16:45:18
Szeregowy Spizgalski
Tak.
DarkV, co przynosi państwu wiecej strat? Traktownie obywateli jak złodziei czy traktowanie złodziei jak obywateli? Obywatele trochę popsioczą ale jak potrzebują to zakupią. Odbieranie niektórych wolności w praktyce bardziej się opłaca. Liczą się słupki, liczby, pieniądze i czyny a nie słowa.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 16:50:26
Wilk
Zwierzę
Cytat z "LV":

kupcie sobie mapy papierowe. ja tam używam i nie narzekam ;P


Załatw mi mapę Europy Wschodniej z wszelkimi drobnymi dróżkami, żeby miała rozmiar 2cm^2.

i żeby mi jeszcze mówiła gdzie jestem.
0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 16:57:54
Cytat z "Wolfheart":
A ja popieram akcję. Nie da sie dogodzić wszystkim. Zawsze ktoś będzie drzeć ryło że pogwałcana jest wolność.


Licencja na mój program GPS na mój telefon znajduje się na płycie CD nabytej z tym telefonem. Mam ze sobą wszędzie ten krążek tachać? Sam soft mieści się na karcie microSD, licencja jest gabarytowo około 300x większa. Do portfela się nie zmieści.

Jeśli kupujesz samochód z wbudowanym GPS z drugiej ręki i nie dostaniesz papierów do GPSa, to co, masz go wydrzeć czy ci skonfiskują samochód?
A jeśli wywaliłeś w śmietnik papiery jakie z GPSem dostałeś?

A poza tym, w naszym kraju obowiązuje podobno domniemanie niewinności, tzn. to oni mają dowieść że mój soft jest nielegalny, a nie ja mam dowodzić że nie jest. A tu najpierw utną jaja a potem tłumacz się że to nie ty zgwałciłeś.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 16:59:59
Arachne
Taur
Cytat z "Wolfheart":
DarkV, co przynosi państwu wiecej strat? Traktownie obywateli jak złodziei czy traktowanie złodziei jak obywateli? Obywatele trochę popsioczą ale jak potrzebują to zakupią. Odbieranie niektórych wolności w praktyce bardziej się opłaca. Liczą się słupki, liczby, pieniądze i czyny a nie słowa.


Trochę już na to odpowiedziałem w edicie:
http://www.polfurs.org/mo...#forumpost53357

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 17:04:03
Wilk
Zwierzę
Cytat z "DarkV":
ZAIKS już kazał sobie płacić za muzykę na licencji Creative Commons, bo a nuż autor zmieni zdanie i zechce to na "normalnej" licencji wydać.


Serio??
Przecież CC jest non-revokable, tzn jak wydasz to jako CC to zrzekasz się prawa do wydania na innej licencji, NIE WOLNO CI wydać na "normalnej".

W tym wypadku ZAIKS pozyskuje korzyści majątkowe z działalności przestępczej, tzn złamania licencji CC przez wydawcę, na szkodę licencjobiorców.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 20:19:38
Taur
No to panowie uczciwi od dzisiaj nosić przy dupie wszystkie paragony i dowody legalności :)
Widzę że już jest tu dwóch kandydatów na rfid pod skórę :)
Jedno słowo - wiele dysków.

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 20:28:59
nie wychylaj sie za mocno, nie krzycz za głośno, płać podatki i nie wszczynaj rewolucji... i masz spokój :P

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 20:35:47
Taur
Cytat z "Lessie":
nie wychylaj sie za mocno, nie krzycz za głośno, płać podatki i nie wszczynaj rewolucji... i masz spokój :P

I daj sobie wsadzić rfid (lub może coś więcej?) aby ci na górze mogli być co do tego pewni na zawsze :-Dk
Jedno słowo - wiele dysków.

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 25.11.2008 20:45:48
Cytat z "Lwiczka":
Cytat z "Lessie":
nie wychylaj sie za mocno, nie krzycz za głośno, płać podatki i nie wszczynaj rewolucji... i masz spokój :P

I daj sobie wsadzić rfid (lub może coś więcej?) aby ci na górze mogli być co do tego pewni na zawsze :-Dk


w pierwszej kolejności wsadzą tym którzy będą krzyczeć najgłośniej :P
na szczęście żyjemy w cudownym kraju w którym ZUS używa dyskietek 3,5 cala i nie potrafimy zrobić porządnej informatyzacji wyborów więc za szybko nam to nie grozi, tak więc chwalmy niestabilne warcholskie rządy, bo dopóki ci na górze biją się między sobą to my na dole mamy spokój :D

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 26.11.2008 9:06:02
Arachne
Taur
Cytat z "sharpy":
Cytat z "DarkV":
ZAIKS już kazał sobie płacić za muzykę na licencji Creative Commons, bo a nuż autor zmieni zdanie i zechce to na "normalnej" licencji wydać.


Serio??
Przecież CC jest non-revokable, tzn jak wydasz to jako CC to zrzekasz się prawa do wydania na innej licencji, NIE WOLNO CI wydać na "normalnej".

W tym wypadku ZAIKS pozyskuje korzyści majątkowe z działalności przestępczej, tzn złamania licencji CC przez wydawcę, na szkodę licencjobiorców.


Było o tym tutaj: http://www.jamendo.com/pl...jamendo/#Item_1

Sugeruje też przeczytać tego posta: http://www.jamendo.com/pl...jamendo/#Item_8

/edit:
Na szczęście to co jest tam opisane to już przeszłość. Sprawa jest wyjaśniona i odpuścili sobie. Było też o tym ze 2 razy na prawo.vagla.pl
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 26.11.2008 9:11:51

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 26.11.2008 9:20:28

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 27.11.2008 19:15:21
Arachne
Taur
0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 27.11.2008 19:39:24
Ostatnio gadaliśmy trochę o RFID i oddawaniu wolności i prywatności w zamian za wygodę...

http://www.albinoblacksheep.com/flash/pizzacall

0
(+0|-0)
Re: przegląd prasy
Wysłano: 3.12.2008 11:39:28
Czlowiek
Człowiek
Kolejna cegielka:
http://bezpieczenstwo.idg...wa.w.sieci.html
Uwaga, jak to przejdzie to za hentaia na dysku do ciupy z etykietka pe*****a
Ciekawe czy cub yiff tez pod to podciagna :-Dk

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...6789101112...33>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane