Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234>>


0
(+0|-0)
Przydatne programy pod windows
Wysłano: 16.08.2008 21:38:02
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ode mnie dwa bardzo fajne i przydatne programiki :) Wrzucajcie swoje polecanki z krótkim opisem funkcji.

http://www.pbus-167.com/n...anchor_download

Program zastępuje windowowe zarządzanie energią w laptopach. Dodaje bardzo mile, półprzeźroczyste menu z parametrami komputera (mozna wylaczyc). Główna funkcjonalnosc kryje się jednak w opcjach - program zarządza szybkoscią procesora, optymalizuje pracę komputera wyciągając z baterii siódme poty. Na prawde świetna sprawa.

http://www.7-zip.org/

To pewnie wiekszosc z was zna - dla tych dla których to nowosc: genialnie prosty w obsłudze dekompresor :)
Ostatnio edytowany przez Lwiczka dnia 28.03.2010 14:25:56
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 16.08.2008 21:51:48
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Napirojekt

http://programs.pl/program,726.html

program integruje się z menu (prawy klik myszy) i ściagą napisy do większości filmów.

K-lite codec pack
http://www.download.net.p...odec-Pack-Full/
wszystkie kodeki.

Ponadto Daemon Tools do tworzenia dysków wirtualnych. Ale linka nie ma do oficjalnego downloadu bo program nie jest darmowy ;)


Edit: byłbym zapomniał.

http://ccollomb.free.fr/unlocker/

Uwalnia dowowlny folder/plik od uzywających go procesów. Dla mnie szalenie przydatne narzędzie ale to juz zalezy co się robi. Tylko uwaga mo można tym rozwalić sobie windowsa ;)
Ostatnio edytowany przez LV dnia 16.08.2008 23:04:01
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 16.08.2008 23:25:54
jestę kapibarę
Process explorer firmy Sysinternals - program zastępujący domyślny menadżer zadań windowsa (task manager - to co wyskakuje po wciśnięciu ctrl+alt+delete). Żeby zastąpić domyślny program po wgraniu pliku (do c:\windows na przykład) odpalamy go i wybieramy opcję zastąpienia - i już - bez bólu.
Jest dużo, dużo lepszy niż to stare okienko do ubijania programów. Pokazuje ścieżki dostępu i zależności miedzy programami, w razie zwieszających się programów umie je w jakiś sposób ubić dużo sprawniej niż domyślny, a także zmienić priorytet lub odpalić je od nowa.
Więcej wykresów, i przydatniejszych niż w domyślnym.

Zalecany przez M$ (!), ale z powodów mi nieznanych nie włączany do windowsów - pewnie dlatego że za mądry ;P

http://technet.microsoft....s/bb896653.aspx
Ostatnio edytowany przez LV dnia 21.08.2008 11:23:19

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 9:54:39
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
http://kadu.net/~michal/win32/Kadu-0.6.5-beta1.msi

Port Kadu (zamiennik gg) na windowsa :) A zapierali się rekami i nogami, że go nie zrobią :)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 9:55:44

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 11:13:31
Jaguar
Człowiek
http://pidgin.im
komunikator ze sprawdzaniem pisowni w oknie rozmowy

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 11:26:12
jestę kapibarę
Polfurs zaleca do używania program polecany przez Hinda.

:>

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 11:31:44
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
szkoda tylko ze nie obsluguje protokolu gg ;]
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 11:42:45
jestę kapibarę
Nie ma programu który ma same zalety, jakieś wady musi mieć ;>

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 12:00:28
Jaguar
Człowiek
Ryan : jak nie obsługuje jak obsługuje, sam z niego korzystam i wdziała z siecią gg (co prawda bez możliwości przesyłania plików ale działa)

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 12:04:37
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Hmmm. Interesujące :) Ile ci zrzera pamięci?
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 12:04:38
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Korzystam z aqq conajmniej z 1,5 roku i bardzo mi sie podoba (ale wersje 1.x, 2.x są totalnie okrojone z opcji, chyba udebilnili go) za to ze można wypimbowac okienko rozmowy i ogolnie nalozyc widnowsowy theme. Ale ostatio ma coraz wiecej problemow z łączeniem sie do gg i aktualnie uzywam starego (nie)dobrego gg..
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 12:23:39
Jaguar
Człowiek
Ryan : zużycie pamięci ram wg "menadżera zadań" to 8,6MB przy obsłudze gg i konta gmail/gtalk
Ostatnio edytowany przez hind dnia 21.08.2008 12:24:17

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 19:27:10
Szczur
Zmiennokształtny
Cytat z "Wolfheart":


Ponadto Daemon Tools do tworzenia dysków wirtualnych. Ale linka nie ma do oficjalnego downloadu bo program nie jest darmowy ;)


http://www.programs.pl/program,274.html


Mosie.

/DarkV: Link i cytowanie poprawione. Przy okazji... Daemon Tools w wersji podstawowej jest freeware zatem można dawać do niego linki na forum. Bił po łapkach będę za linki do wersji pro.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 21.08.2008 20:28:17
Bo szczurzo jest umieć śmiać się z siebie!!

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 21.08.2008 20:24:23
Wilk
Anthro
Kilka programów usprawniających interfejs:

Magic Formation
Coś jak zwykły dock, tyle że wywołuje się go robiąc kółeczko myszą (błe) bądź skrótem klawiszowym. Poza tym do każdej ikony można przypisac skrót klawiszowy.

Launchy
Indeksuje pliki na dysku (można dokładnie skonfigurować jakie i gdzie). Można go wywołac w każdej chwili, wpisać 'nata', a on zaproponuje nam foldery 'Dark Natasha' albo 'marynata'. Ma przyjemne skórki.

Smart Tab
Modyfikuje menu alt+tab na nieco wygodniejsze:



A w załączniku skrypt dodający "znajdź element docelowy" do menu kontekstowego.
Załącznik:
zip Find_Target.zip Rozmiar: 0.30 KB; Pobrań: 355
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 9.09.2008 19:17:15
Kemono Kitsune
Inna forma
Konnekt Plus - komunikator obslugujacy w standardzie sieci gg, aqq i jabber :) Oraz chyba cos jeszcze ale ja tylko z tych trzech korzystam. Mozliwosc wlaczenia polprzezroczystaej listy oraz duze mozliwosci programu to takze jego zalety.

Foobar2000 - program od dawna konkurujacy z Winampem i powoli go wyprzedzajacy w popularnosci, ktora winamp zdobyl przez posiadanie jako pierwszemu paska przewijania utworu. Duze mozliwosci konfiguracji i zmiany wygladu pomimo braku posiadania skorek.

K-Meleon - Ciekawa minimalistyczna przegladarka. Zajmuje bardzo malo zasobow systemowych i zawiera wiekszosc przydatnych opcji podczas normalnego sutfowania po sieci.

Polecam te programy :) Na pewno sprostaja wiekszosci wyzwaniom. Spokojnie mozna znalezc je na google.

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 9.09.2008 19:34:15
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Mój foobar jest ładniejszy od twojego :P

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 9.09.2008 20:30:26
Lateksowy książe
Anthro
RKLauncher - fajny dock na programy, przydaje się :)

Portable Pidgin - bo z pendrive'a też można na GG,MSN i IRC wleźć :P

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 9.09.2008 20:48:08
Smok
Anthro
Foxit Reader - Bardzo dobra alternatywa dla Acrobat Readera. Ma praktycznie te same funkcje, a uruchamia się znacznie szybciej i zabiera mniej zasobów.

"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją."

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 9.09.2008 20:57:11
Lateksowy książe
Anthro
Cytat z "ctx2":
Foxit Reader - Bardzo dobra alternatywa dla Acrobat Readera. Ma praktycznie te same funkcje, a uruchamia się znacznie szybciej i zabiera mniej zasobów.


Fakt. Sam korzystam już od paru lat... Świetny program :3

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 9.09.2008 21:06:49
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "Ryan":
Cytat:
pomimo braku posiadania skorek


Fail :P


A niby czemu? Zeby zmienić wyglad foobara albo samemu bylo trzeba sie niezle napocic lub wgrac czyjegos configa i bylo git :) Dla mnie jako tako skorek nie posiada, choc na upartego mozna wgrywanie i konfigurowanie pluginow nazwac skorkami :]

stanley: fooava 1.05 sadze że sie klania :P Uzywalem 1.04 ale jestem teraz posiadaczem zbyt slabego kompa aby ja odpalic a szkoda :(

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 9.09.2008 22:46:13
Wilk
Zwierzę
a ja polecam InfraRecorder. Ostatnio go polubiłem.

Goście zrzynali z Nero ale zmieścili się poniżej megabajta zamiast zajmować pół giga - i ma opcję kopiowania danych 'subchannel' a'la CloneCD czyli można kopiować zabezpieczone dyski, czego Nero AFAIK nie potrafi.

100% free, GNU, i jest wersja na portableapps.org "bez instalowania" - np. do odpalania z pendrive.

--edit: poprawiłem nazwę
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 10.09.2008 11:46:34
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 9.09.2008 22:57:24
jestę kapibarę
Cytat z "sharpy":
a ja polecam IrfanRecorder. Ostatnio go polubiłem.

Goście zrzynali z Nero ale zmieścili się poniżej megabajta zamiast zajmować pół giga


Tak jak przy IrfanView?
Zawsze go lubiłem, ze względu na mały rozmiar właśnie. Jak coś jest oszczędnie napisane to i mało pamięci zajmuje.
Czemu nie ma tego na maca :(

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 10.09.2008 10:39:24
Wilk
Zwierzę
eeeeekurde. Irfan mi się na mózg rzucił.

INFRArecorder, nie Irfan. :)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Przydatne programy
Wysłano: 10.09.2008 12:03:42
jestę kapibarę
Ale właściwość podobna mimo wszystko ;P

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane