Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234...7>>


0
(+0|-0)
Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 1:30:44
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Zapraszam do dyskusji!!

Bez oftopowania proszę
Ostatnio edytowany przez LV dnia 20.08.2008 9:50:19
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 7:50:02
Lew
Tak, popieram
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 9:29:01
jestę kapibarę
Nie popieram

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 9:40:54
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Tak

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 9:47:06
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Tak
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 9:52:07
Z jednej strony, w jakiś sposób (podobno) zwiększa się bezpieczeństwo naszego i innych państw. Jednakże, czy świat aż tak zszedł na psy, by takie urządzenia były w Europie potrzebne? Nikt nie lubi wojen, ale jakoś 'wszyscy' je rozpętują... I jeszcze coś: w razie konfliktu będziemy jednym z celow nr. 1. Czy warto ryzykować?...Czy jestem za tarczą? Nie wiem. :)

(faktycznie wtopiłem ;) poprawione)
Ostatnio edytowany przez Drow dnia 20.08.2008 9:56:58

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 9:54:56
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Zepsułeś, napisz "nie wiem" :P
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 20.08.2008 9:55:23

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:00:09
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Poucz się dzecko geopolityki. Wtedy zrozumiesz ze i tak sie nic ie zmieniło.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:02:35
Skoro tak, to po co robi się tyle szumu wokół tego?

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:05:12
Jaguar
Człowiek
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=uL3l55aV8Kg


0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:13:59
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Szum robią o tyo TYLKO pismaki i nikomi nieznani 'eksperci'. Spytaj wojskowych lub wykładowców od prawa międzynarodowego.

Otóż problem jest następujący:
1. Rosja będzie niezadowolona.

To jest JEDYNY problem. Rosja i tak jest wiecznie na nas obrażona. Jesteśmy członkiem NATO więc siłą rzeczy te słynne rakiety z głowicami, które mająbyć na nas skierowane są już na celu od 1999 roku kiedy dokonalismy ratyfikacji traktatu. Zamieszczenie bazy w polsce zmusi amerykanów (choć też w niewystarczającym stopniu) do bacznego przyglądania się tej częścieuropy

Tak więc nic nie zyskujemy ani nie tracimy w ogolnym bilansie (jedną baterię patriot akurat pomijam bo to błąd statystyczny...).
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:18:42
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
♥♥♥♥♥♥♥ mnie ta superstacja.
♥♥♥♥♥♥♥ mnie też Rosja.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:21:10
Coś mi się wydaje, że te rosyjskie słynne rakiety są tak samo prawdziwe jak te , które rzekomo posiadał Saddam ;)

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:22:21
jestę kapibarę
A powiedz mi gdzie będą spadać zestrzelone rakiety?

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:24:26
Ocelotek
Anthro
Z jednej strony niby ta tarcza ma nam pomóc - będzie chronić też nasze terytorium i będziemy mieć "gwarantowane" wsparcie US of A, z drugiej ruscy grożą atakiem... Od głosu się wstrzymam.

LV, przejmujesz się złomem i radioaktywnymi pierwiastkami? :-Pk
Ostatnio edytowany przez judas666 dnia 20.08.2008 10:26:15
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:24:56
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Nie na polskę :) Weź pod uwagę, że rakiety które będzie zestrzeliwać poruszają się na granicy ziemskiej atmosfery ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:30:25
jestę kapibarę
Tak z ciekawości zapytałem, bo niektórzy mówią że jak tarcza wystrzeli, to rakieta zestrzelona nad białorusią czy ukrainą spadnie na nas.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:45:06
Tinker Pony
Zmiennokształtny
jestem za. A rakiety które będą zestrzeliwane to chyba takie wybuchowe będą, więc po zestrzeleniu wybuchną, nie? A skoro będą na granicy atmosfery to resztki i fragmenty po wybuchu spłoną w niej spadając, prawda?

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:47:33
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Rakiety wystrzelone z Rosji w USA nie będą przelatywały nad Polską tylko o wiele dalej na północ, w przypadku rakiety wymierzonej w Polskę... chyba lepiej żeby jakieś odłamki spadły na ziemię niż rakieta która osiągnęła cel, co nie?

Cytat z "stanley":
jestem za. A rakiety które będą zestrzeliwane to chyba takie wybuchowe będą, więc po zestrzeleniu wybuchną, nie? A skoro będą na granicy atmosfery to resztki i fragmenty po wybuchu spłoną w niej spadając, prawda?

Czy wybuchną to zależy kiedy rakieta sie uzbraja, i nie mówimy tu o rakietach wypełnionych trotylem...
Z tymi spalającymi sie resztkami to też nie bardzo, nie mają wystarczającej prędkości żeby wejść w atmosferę i sie spalić tak jak to robią np wahadłowce
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 20.08.2008 10:51:11

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:47:49
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Przeprowadź najkrótszą linię miedzy iranem czy koreą północną a stanami zjednoczonymi. Jak ci wyjdzie ze przechodzi nad terytorium polski czy nawet ukrainy to gratuluję :P A jeśli chodzi o rosyjskie rakiety... cóż, zestrzelona będzie naszym najmniejszym problemem.

Z tarczą jest jak z F-16 - pismak coś usłyszał i zrobił z tego histerię.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 20.08.2008 10:49:39
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:52:21
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Ryan":
Przeprowadź najkrótszą linię miedzy iranem czy koreą północną a stanami zjednoczonymi. Jak ci wyjdzie ze przechodzi nad terytorium polski czy nawet ukrainy to gratuluję :P

Tak kapitanie nie-trafiona-ironio, właśnie to napisałem.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 10:56:40
jestę kapibarę
Akurat F16 to kijowy zakup ;P
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 11:00:18
Czemu najkrótszą? Weź globus i machnij linię od iranu na północ w kierunku stanów.
Obawiam się że akurat da się ją puścić nad polską, dlatego stawiają tarczę. Inaczej by się nie bawili.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 11:10:56
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Drow":
Z jednej strony, w jakiś sposób (podobno) zwiększa się bezpieczeństwo naszego i innych państw.


Cytat z "judas666":
Z jednej strony niby ta tarcza ma nam pomóc - będzie chronić też nasze terytorium i będziemy mieć "gwarantowane" wsparcie US of A, z drugiej ruscy grożą atakiem...


Niestety, bzdura. To instalacja "wczesnego ostrzegania" przed rakietami balistycznymi, chroni USA ale Europie nic nie daje - taka konstrukcja. A nawet wprost przeciwnie bo w wypadku konfliktu pierwsze rakiety pójdą w "tarczę" żeby zapobiec zestrzeleniu następnych - a ze względu na odległość od Rosji, mogą to być rakiety typu Cruise (lecące nisko nad powierzchnią ziemi) przeciwko którym Patrioty są bezsilne a więc bez problemu Tarczę i wszystko w promieniu 10-40km rozwalą.

Innymi słowy - wycelowaliśmy w siebie rosyjskie rakiety jądrowe. I włażąc do dupy Ameryce zwróciliśmy na siebie uwagę terrorystów - dotychczas stosunki Polski z Bliskim Wschodem były bardzo dobre - większość dróg i przemysłu Iranu jest zbudowane przez polskich inżynierów. Algieria, Syria, Jordania, Irak - te wszystkie "podejrzane" kraje były nastawione do Polski wprost przyjaźnie, bo mieliśmy świetne stosunki ekonomiczne i nasi fachowcy budowali tam przemysł i rozwijali infrastrukturę kraju. Wszystko zaprzepaszczone - teraz widzą nas jako przydupasów Ameryki.

Wojsk jednego obcego mocarstwa pozbyliśmy się z naszych terenów, to teraz drugiego zapraszamy.

A co do gwarancji pomocy ze strony USA w wypadku konfliktu, to jestem absolutnie przekonany, że mają taką samą wartość jak gwarancje Wielkiej Brytanii i Francji przed II Wojną Światową.

Cytat z "stanley":
jestem za. A rakiety które będą zestrzeliwane to chyba takie wybuchowe będą, więc po zestrzeleniu wybuchną, nie? A skoro będą na granicy atmosfery to resztki i fragmenty po wybuchu spłoną w niej spadając, prawda?


Zakładając, że "wróg" nie dysponuje rakietami Cruise - zaraz przed trafieniem antyrakietą, pierwsza z rakiet balistycznych zostaje zdetonowana - akurat gdzieś nad naszym terytorium. Impuls elektromagnetyczny zniszczy albo przynajmniej oślepi na parę minut wszystkie radary i czujniki systemu antyrakietowego, zapewniając bezpieczny przelot reszcie rakiet, przy okazji "niechcący" spuszczając na nas milutki opad radioaktywny, który zainicjowany w górnych warstwach atmosfery obejmie całą Polskę i spory kawałek Europy. Że nie wspomnę, że za kolejnym tirem z przemytem papierosów wjedzie tir z bombą klasy "Tzar Bomba" i wymiecie Tarczę z kawałkiem Polski od Kieleckiego po Mazury.
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 20.08.2008 11:22:09
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 11:16:49
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "vethu":
Tak kapitanie nie-trafiona-ironio, właśnie to napisałem.

Oj kliknales wczesniej :P

Cytat:
Innymi słowy - wycelowaliśmy w siebie rosyjskie rakiety jądrowe.

Sharpy, tak szczerze. Myślisz ze po wstąpieniu do nato i tak tego nie zrobili?
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234...7>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane