Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...34567>>


0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 10.10.2008 10:10:10
jestę kapibarę
Cytat z "Pazur":
Modernizacja naszych sił zbrojnych jest konieczna, a baterie rakiet Patriot z pewnością nie zaszkodzą...


Modernizacja, tak. Najlepiej przkeształcenie 3/4 wojska w jednostki inżynieryjne i marsz budować autostrady.

A rakiety Patriot, to dobrze żebyśmy dostali więcej niż głupią jedną baterię. I ta jedna bateria też jest dosyć mglista ;P

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 10.10.2008 12:52:01
Wilk
Zwierzę
Dobrze niedobrze, jak tak dalej pójdzie to Ameryce zabraknie forsy na wybudowanie tarczy.
Załącznik:
png  gielda.png (12.32 KB; 556x449 px)
49_48ef33d1b3c25.png 556x449 px
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 10.10.2008 14:11:51
jestę kapibarę

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 10.10.2008 15:44:34
Skunks
Anthro
Myślę, że tak.
Większość obaw Polaków dotyczy ew. zamachów na elementy tarczy. Mało kto pomyślał, że skoro są one tak ważne i terroryści będą próbować je zniszczyć Ameryka nie pozostawi ich bez odpowiedniego zabezpieczenia... Pozwalając na instalowanie elementów tarczy w Polsce potwierdzimy naszą nieugiętość dla Rosji i pokażemy, że nie tak łatwo nami manipulować. Mnie osobiście postawa wschodniego sąsiada bardzo denerwuje, Rosja traktuje nas jak dawnego satelitę radzieckiego i zbyt pewnie się czuje nie tylko w stosunkach z Polską ale i Europą. Może też dlatego jestem zwolennikiem tarczy...
Wszystko co powiesz zostanie przekręcone i użyte przeciwko tobie. Na szczęście uporczywi forumowi trolle wykazują się niezwykłą celnością, gdy rzucają kulą w płot.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 10.10.2008 15:50:06
Minotaur
Anthro
Lejemy na Rosję nie zwracając uwagi że tym czasie Ameryka na nas sra
Ta tarcza ani nam potrzebna ani nie potrzebna a cała sprawa ma charakter bardziej polityczny niż użytkowy
Gdy świt wynosi najjaśniejszą z gwiazd a istoty patrzą z nadzieją na czas spokoju ja przygotowuję się by je chronić gdy oko Boga zgaśnie o zmierzchu

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 10.10.2008 20:26:45
Wilk
Zwierzę
Ukłon za celne podsumowanie.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 10.10.2008 20:36:16
Cytat z "RAKATAN":
Lejemy na Rosję nie zwracając uwagi że tym czasie Ameryka na nas sra


tia... wiadomo że Amerykanie zabrali mam kasę z Planu Marshalla i wysyłali naszych powstańców na Alaskę :P
i każde dziecko wie ze to wojska USA okupywały nasz przez 50 lat :P
Rakatan... brawo :P

i tak źle i tak niedobrze... ale oceniajmy mocarstwa po tym co zrobiły dla nas złego lub dobrego...

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 10.10.2008 22:29:47
Minotaur
Anthro
Nie patrzmy na przeszłość a na teraźniejszość, historia jest tylko hołdem złożonym prawdzie i drogą nauki na błędach, teraźniejszość jest bramą do przyszłości i jedynym czasem który możemy dowolnie kształtować
Ostatnio edytowany przez RAKATAN dnia 10.10.2008 22:30:22
Gdy świt wynosi najjaśniejszą z gwiazd a istoty patrzą z nadzieją na czas spokoju ja przygotowuję się by je chronić gdy oko Boga zgaśnie o zmierzchu

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 11.10.2008 13:24:03
Cytat z "RAKATAN":
Nie patrzmy na przeszłość a na teraźniejszość


fakt, amerykanie zakręcają nam kurki z gazem, nasyłają na nas komisje weterynaryjne i przesladują organizacje polonijne...

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 11.10.2008 13:54:42
Stardust
Człowiek
Osobiście nie jestem przekonany do konieczności zainstalowania tarczy na terytorium Polski. Nie popieram bo argumenty za nie były specjalnie przekonujące dla mnie.
Slave to Love

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 11.10.2008 16:23:22
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Lessie":
fakt, amerykanie zakręcają nam kurki z gazem, nasyłają na nas komisje weterynaryjne i przesladują organizacje polonijne...


bo
1) od Amerykan mamy importowany gaz, Ameryka jest największym importerem naszego mięsa, ogólnie nasz sąsiad Ameryka stanowi naszego potencjalnie największego partnera gospodarczego
2) staramy się Amerykę ♥♥♥♥♥♥♥ na każdym kroku i robimy co tylko możemy żeby Ameryce ulokować jej wrogów pod samym płotem.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 12.10.2008 12:51:33
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Podoba mi się to, że kiedy umieszczą tarcze na jakimś po PGR-owskim zadupiu to może to ożywić cały region. W końcu kilku tysięcy roboli i techników na czas budowy nie przywiozą z ameryki tylko zatrudnią na miejscu. Plus dostarczenie materiałów budowlanych, rozbudowa infrastruktury w koło itd. A potem ktoś jeszcze musi zapewnić zaplecze takiej stacji rakietowej - obsluga coś żreć musi i w brudzie siedzieć nie będzie. Kontrakty na sprzątanie i karmienie obsługi to ładna liczba miejsc pracy :) .

Zresztą, taka baza to punkt strategiczny i ameryka nie zostawi tego "tak ło" bez ochrony. Skończcie z tą paranoją "wszyscy na nas srają i jak ruscy zaatakują to obudzimy sie z ręką w nocniku" sojusz to sojusz, NATO chroni wszystkich swoich członków, po coś w końcu jest.

A teraz tylko czekam aż ktoś zaraz w dyskusji przywoła arugment Angli i Francji z września 1939.
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 12.10.2008 13:19:16
Cytat z "Grygus":

A teraz tylko czekam aż ktoś zaraz w dyskusji przywoła arugment Angli i Francji z września 1939.


heh z USA wtedy żadnych umów nie mieliśmy...

a jedna sprawa co do Rosjii... lubicie jak sąsiad wam mówi co możecie sobie stawiać na podwórku albo jakie koloru tapety przyklejać w mieszkaniu?

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 12.10.2008 19:15:32
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Grygus":
Podoba mi się to, że kiedy umieszczą tarcze na jakimś po PGR-owskim zadupiu to może to ożywić cały region. W końcu kilku tysięcy roboli i techników na czas budowy nie przywiozą z ameryki tylko zatrudnią na miejscu.


Niestety nic z tego. Baza w założeniach ma być w 100% autonomiczna. Budowana przez amerykańską firmę, prawdopodobnie z amerykańskich materiałów, zaopatrzana w żywność dowożoną z USA, dowożoną ichnimi samolotami wojskowymi i ciężarówkami, bez możliwości kontaktu załogi z "miejscowymi" itd. Miała być nawet eksterytorialna (wjazd/wyjazd tylko z paszportem, na terenie bazy obowiązuje prawo USA itd ale nasi na to w końcu nie poszli) ale o aktywacji ekonomicznej terenów przez obecność bazy nie ma co marzyć - tylko straty przyniesie bo efekt psychologiczny taki sam jak sąsiedztwo składowiska odpadów radioaktywnych; ceny nieruchomości w dół i nikt nie chce blisko tego mieszkać.

Lessie: jeśli mój sąsiad stawiałby na swoim podwórku armatę wycelowaną w mój dom to byłbym z lekka ♥♥♥♥♥♥♥♥♥.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 12.10.2008 19:28:56
a ja stawiam radar...

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 12.10.2008 19:44:46
Kundel
Anthro
Tia... pod warunkiem, że na moim podwórku nie stoi w tym czasie tysiące takich "armat"...
Co zrobiła Rosja po podpisaniu porozumienia w konflikcie z Gruzją? Rozmieściła w Osetii Południowej kilka wyrzutni rakiet taktycznych SS-21, sprawiając, że stolica Tbilisi znalazła się w ich zasięgu...
Ale to taka przecież nic nie znacząca nowinka... Ruskie w końcu mogą sobie na to pozwolić, czyż nie? ;)

"Człowiek jest jedynym zwierzęciem zdolnym przyjaźnić się ze swymi ofiarami, aż do chwili, gdy je pożre" - Samuel Butler, "Mind and Matter".

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 12.10.2008 20:02:50
Wilk
Zwierzę
Ano mogą, jako zwycięzcy wojny przeciwko państwu, które niesprowokowane zaczęło mordować ich obywateli. Te rakiety nie są w Polskę wycelowane, co my się wtrącamy co oni na swoim podwórku robią.

Jak USA najechało na Kosowo, mimo że ani jeden amerykanin nie został zabity przez Serbów, to było cacy, a teraz jak Rosja powstrzymała Gruzję przed ostrzeliwaniem z artylerii osiedli cywilnych, zamieszkałych przez mniejszość narodową rosyjską, to teraz są strasznymi bandytami i agresorami?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 12.10.2008 20:11:20
Kundel
Anthro
Cytat:
co my się wtrącamy co oni na swoim podwórku robią.

Cytat:
jeśli mój sąsiad stawiałby na swoim podwórku armatę wycelowaną w mój dom to byłbym z lekka ♥♥♥♥♥♥♥♥♥.

No właśnie w tym rzecz, że to co oni robią na swoim podwórku może być tożsame z tym co my robimy z wyrzutnią rakiet na swoim.
Przykład Gruzji miał być obrazowym przedstawieniem tego, że Ruskie robią dokładnie to samo, co nam zabraniają. Jest to wyjątkowy akt hipokryzji - po to zamieściłem ten fragment o rakietach SS-21. Nie chcę dyskutować o konflikcie gruzińskim, bo pewnie okazałoby się, że mamy zupełnie inne zdania na ten temat, a nie ma co odbiegać od tego.

"Człowiek jest jedynym zwierzęciem zdolnym przyjaźnić się ze swymi ofiarami, aż do chwili, gdy je pożre" - Samuel Butler, "Mind and Matter".

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 12.10.2008 20:35:37
Cytat z "sharpy":

Jak USA najechało na Kosowo, mimo że ani jeden amerykanin nie został zabity przez Serbów, to było cacy


a kto mówi że było cacy? nic nie było cacy...

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 13.10.2008 0:17:31
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Pazur":
Cytat:
co my się wtrącamy co oni na swoim podwórku robią.

Cytat:
jeśli mój sąsiad stawiałby na swoim podwórku armatę wycelowaną w mój dom to byłbym z lekka ♥♥♥♥♥♥♥♥♥.

No właśnie w tym rzecz, że to co oni robią na swoim podwórku może być tożsame z tym co my robimy z wyrzutnią rakiet na swoim.


Nie do końca. On tę armatę wycelował w dom sąsiada, który mu wcześniej zaorał miedzę, nie w mój.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 13.10.2008 1:50:44
w sumie armaty jeszcze nie postawiliśmy (i kto powiedział że to jest armata?), a sąsiad już nam grozi :P

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 13.10.2008 11:50:37
Wilk
Zwierzę
"Jak postawicie swoją, to my postawimy swoją, a wiecie że nasza jest większa."

Groźba mało sensowna?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 13.10.2008 14:28:40
Kundel
Anthro
Szczerze mówiąc... groźba zupełnie bezsensu. Rosja nie musi nic stawiać by ich rakiety dotarły na tak śmieszną odległość (do Polski). To co już mają w zupełności wystarczy. Jest to szczególnie widoczne po sobotnio-niedzielnych manewrach na morzu Barentsa, gdzie testowano rakiety balistyczne Topol RS-12M, R-29R i RSM-54 Siniewa. Wszystkie one pokonywały odległość jak z morza Barentsa do Kamczatki.
Dla Rosji nie jesteśmy specjalnym wyzwaniem, jak to już wyżej wspomniałem, dlatego tak kurczowo trzymamy się NATO. Ale mówiłem też o tym, że ich groźby są ze zdroworozsądkowego punktu widzenia - niewykonalne. Nie zaatakują oni instalacji rakietowych należących do 10krotnie silniejszego i nowocześniejszego USA.
Niezależnie od tego ile wystrzelą rakiet balistycznych na tereny międzynarodowe w rejonie równika na Oceanie Spokojnym - tak, Stanom Zjednoczonym, jak za starych, dobrych czasów też chcą coś udowodnić...

"Człowiek jest jedynym zwierzęciem zdolnym przyjaźnić się ze swymi ofiarami, aż do chwili, gdy je pożre" - Samuel Butler, "Mind and Matter".

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 13.10.2008 15:11:09
Skunks
Anthro
Dzięki NATO z pewnością jesteśmy w lepszej sytuacji... Tarcza jest "pokojową walką" dwóch mocarstw i kraje tak słabe jak Polska nie mają wiele do gadania. Zarówno Rosja jak i Ameryka sprawdzają jak daleko mogą się posunąć. Dla Rosji amerykańskie obiekty wojskowe u zachodniego sąsiada są bolesnym ciosem i nic dziwnego, że próbuje się bronić...
Pozostaję jednak przy moim stanowisku, nie podoba mi się polityka Rosji...
Wszystko co powiesz zostanie przekręcone i użyte przeciwko tobie. Na szczęście uporczywi forumowi trolle wykazują się niezwykłą celnością, gdy rzucają kulą w płot.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 13.10.2008 16:20:28
a abstrachując od poczynań USA i Federacji Rosyjskiej...
najgorsza jest postawa naszych elyt politycznych... łądują się bez wazeliny w tyłek tego czy tamtego mocarstwa... więc dlaczego ma nas ktoś brać poważnie jeżeli wystarczy klasnąć i spełniamy wszystkie żądania i nigdy nawet nie pomyślimy żeby potargować się chociażby dla zachowania twarzy?

i tutaj leży największy problem moim zdaniem...

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...34567>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane