Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...4567


0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 13.10.2008 17:17:52
Wilk
"Trochę" się spóźniłem.
Zasadniczo - i Rosja, i USA są mocarstwami. Czyli ich rządy to banda aroganckich dupków, którzy myślą, że cały świat to ich piaskownica/bawią się w globalnego szeryfa "ku chwale wolności i demokracji".
Czyli: wszelkie dyskusje kto lepszy sprowadzają się do: "Pomidorowa czy żurek?" Można sobie odpuścić.
A Polska przez lata nieudolnych rządów fanatyków spadła z pozycji jednego z głównych graczy wpierw do pozycji kolosa na glinianych nogach, a potem do pozycji pionka. Tylko nasze elity sobie jeszcze tego nie uświadomiły. Generalnie najlepiej chyba byłoby trzymać z UE. Tylko i tak bylibyśmy tylko pionkiem. No, może co najwyżej jakimś koniem, którego można poświęcić.
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 13.10.2008 17:24:15
"To the stars Bowen! To the stars!"

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 13.10.2008 17:29:03
na początku lat 90-tych była opcja przystąpienia do NAFTY... niestety zmarnowana...

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 13.10.2008 18:32:15
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Deneb":
Czyli: wszelkie dyskusje kto lepszy sprowadzają się do: "Pomidorowa czy żurek?" Można sobie odpuścić.


Prawie się zgadzam. Z tą różnicą, że o ile Rosja warta Ameryki a Ameryka Rosji, lepiej żyć na dobrej stopie z sąsiadem zza miedzy niż lizać dupę temu za oceanem, a pod swoim płotem robić sobie burdel.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 26.12.2008 2:19:36
Ryś
Anthro
Jestem na tak tylko, jeśli Amerykanie pokrywają wszelkie koszty oraz dodatkowo zamontują terenie polski rakiety "Patriot" albo inny system rakiet przechwytujących.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 26.12.2008 21:59:05
.ehhh dyskusje o polityce... to co tygrysy lubią najbardziej xD znaczy się moja mało skromna osoba. Według mnie tarcza się przyda ponieważ jak nasz wspaniały prezydent rozpęta wojnę ( Boże ochron nas przed tym), to stacjonujący amerykanie w tej bazie zginą, reszta USA ruszy do odwety ponieważ jeśli zginie 3 amerykańskich soldiersów, stany zjednoczone nie mogą tego pozostawić bez odwetu... A po drugie lepiej już z mało rozgarniętymi amerykanami się układać niż a Francją czy Anglią, oni już nas bronili...

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 27.12.2008 0:50:29
stan na dziś: dowództwo NATO zdecydowało że elementy tarczy będą elementami natowskiego systemu obrony...
koniec dyskusji.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 27.12.2008 11:34:03
Mysz Zagłady +2
Anthro
Stan jest taki, że począwszy od Kosowa, poprzez Osetie Południową i Abchazję, po Polskę, rozkręca się coraz szybsza walka wpływów. Jestem zdecydowanie zwolennikiem polityki porozumienia na poziomie rozmów, a nie większej siły ognia. Wszystkie programy rozbrojeniowe dały w łeb, także teraz będzięmy mieli niezłe szoł figur retorycznych i sił militarnych. Ja jednak stawałbym za tarczą. Jak już się zaczęło, to powinno toczyć się w zdrowej atmosferze. To co zrobiła ostatnio Rosja to porażka dyplomatyczna, i nawet jeśli Saakaszwili to histeryk próbujący wciągnąć naszego prezydenta w jakieś chore, upozorowane ataki, to racja jest po stronie Gruzji. Niepodległość Abchazji uznały tylko Nikaragua(?) i Rosja. Wracając do tarczy: Jestem za, bo brzydzi mnie gdy Rosja straszy resztę Europy, zwłaszcza gdy Unia Europejska jako bardziej lub mniej zgrana całość, zaczyna się powoli wyłamywać. Tak jak żałosny premier Włoch, trząsący portkami przed Rosją, popierający jej zakusy i czerpiący z tego pewne korzyści (np. współpraca energetyczna).

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 28.12.2008 15:30:38
Ale nie można zapominać, że tak naprawdę to Saakaszwili nie rządzi państwem on jest tam raczej tylko reprezentacyjnie... Rosja to kraj, którym rządzi mafia...

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...4567


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane