Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   4 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234567>>


0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 18:03:22
gryf
PERMABAN
Cytat z "jareks":
szkodliwe oddziaływanie promieniowania EM na okolice dalszą

Z tym to chyba żartujesz.
Niby dlaczego taki obiekt miał by emitować znacząco więcej fal EM niż przeciętny przekaźnik RTV/GSM/itp.?
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 18:24:09
jestę kapibarę
Cytat z "Marrr":
Cytat z "jareks":
szkodliwe oddziaływanie promieniowania EM na okolice dalszą

Z tym to chyba żartujesz.
Niby dlaczego taki obiekt miał by emitować znacząco więcej fal EM niż przeciętny przekaźnik RTV/GSM/itp.?


Zwłaszcza że radary do tej stacji mają być u Czechów. U nas tylko rakietki.
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 18:26:40
Cytat z "sharpy":
Cytat z "LV":
E... to jest przeciwstatkowa...


Hmm... z głowicami 500kT to przeciw dość dużym statkom raczej?


Przeciwko flotom i zgrupowaniom. Poza tym można zaprogramować żeby nie waliło w lotniskowiec, bo jeszcze obrona plot zestrzeli (nie mów, że niemożliwe, bo teraz można działkami z taką precyzją pokierować żeby szlaczki robiło), tylko żeby rąbnęło np. kilka km od zgrupowania. A wtedy impuls, fala emp, fala cieplna... lotniskowiec na wierzchu ma dużo radarów i wrażliwych części, zatopić to go nie zatopi, ale stanie się na dosyć długi nieoperacyjny.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 18:26:40
Cytat z "Marrr":
Cytat z "jareks":
szkodliwe oddziaływanie promieniowania EM na okolice dalszą

Z tym to chyba żartujesz.
Niby dlaczego taki obiekt miał by emitować znacząco więcej fal EM niż przeciętny przekaźnik RTV/GSM/itp.?

Widziałeś chociaż raz w życiu jakikolwiek wojskowy radar albo chociażby normalny na magnetronie z lat 50 do statku ?
Podpowiedź - były przypadki zgonów na statkach w latach 50 (a to zabawka w porównaniu z wojskowymi) od promieniowania EM radaru i wywołanych nim obrażeń wewnętrznych albo zapalanie się filmów celuloidowych na statkach mijanych w niewielkich odległościach od tego promieniowania.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 18:29:41
jestę kapibarę
Cytat z "jareks":
Za to jak nigdy w życiu mam już teraz całkiem poważną a nie szczeniacką ochotę na emigrację (Brazylia albo RPA).


He he... To są tak zwane kraje pozornie spokojne. W Polsce jest mniejsze ryzyko że dostaniesz od dresa po gębie niż tam że cię zastrzelą albo porwą dla okupu.
Osobiście wolałbym Kanadę albo Australię.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 18:30:30
jareks, święte słowa.... "w latach 50"
przypomnij mi który mamy teraz rok?

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 18:30:50
jestę kapibarę
No więc właśnie Jarku - radar ma być u sąsiadów czechów, więc skąd promieniowanie EM u nas?

(nie żebym był za, ale argument do kitu)
Ostatnio edytowany przez LV dnia 20.08.2008 18:31:38

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 18:46:24
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
pewnie wiatr będzie przenosił....

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 19:14:18
Cytat z "LV":

He he... To są tak zwane kraje pozornie spokojne. W Polsce jest mniejsze ryzyko że dostaniesz od dresa po gębie niż tam że cię zastrzelą albo porwą dla okupu.

W Brazylii można posiadać broń, nie ma socjalu i zasiłków. Duża powierzchnia, zróżnicowany teren, małe zaludnienie. Państwo praktycznie (poza np. prawami własności) nie wpieprza się do obywateli. Absolutne minimum konieczne sensownego państwa.
Porwać mnie dla okupu się nie da bo kto za to zapłaci :)
Poza tym ja się tego nie boje zupełnie. Jeżeli to życia do końca w syfie klasy RP czy innym USA, to mnie przeraża, nie strzelanina na ulicy. O ile w Brazylii ktokolwiek strzela do fachowców, ja słyszałem tylko o rozrywkowych kradzieżach w sercach dużych miast, jakiegoś tyrystę niemieckiego zahaczyli nożem po łapie lekko bo natłukł komuś po gębie z młodzieżowego gangu) i inne rozrywki podobne. Tak przy okazji to furry mają straszną (w porównaniu ze mną powiedzmy) potrzebę życia w jakiś takich pseudowolnych strukturach, gdzie państwo za nich myśli, chroni, daje socjal, szczytem wolności jest spacer w śmiesznym przebranku po obłędzie zwanym Warszawa o ZOO nie mówiąc, w ogóle różne wariacje pożądane akurat po przestrzeni publicznej dzielonej dziwnie i z ograniczeniami (nie są to np. prerie, góry publiczne czy Amazonka) i inne takie - to temat na inny wątek, przerażający zresztą naturalnie.
Cytat z "LV":

Osobiście wolałbym Kanadę albo Australię.


AU to są przecież popłuczyny po USA, w życiu. Pomijam to że klimat dla mnie nieakceptowalny (klimat RPA to jest pryszcz przy tym). Minimalnie sensowniejsza jest NZ jak już (poczytaj sobie trochę na necie odnośnie prawodawstwa AU i wpieprzania się państwa w życie obywateli - z ostatnich hitów Bred Specjal Regulation, wcześniej SOny i 5 lat pudła dla 3 studentów za 3 piosenki udostępnione na necie - tyle samo co debil który celowo i w pełnej świadomości podpalał busz, spowodował większy w historii pożar i 18 zgonów z tego powodu, do tego mają część prawodawstwa USA [1]). Jedyny plus to małe zaludnienie i możliwość mieszkania poza miastem (mały w sumie w porównaniu z fundamentalnymi wadami tych państw).

Kanada też mocno komunistyczna, socjal, trudności z emigracją w ogóle. No i nie Ontario naturalnie ;)
Ale Kanada no to może do dyskusji (musiałbym więcej sprawdzić, włąsnośc, broń, parę innych). Co mi się bardzo nie podoba to socjal i bliskość USA.

Jak lubisz komunę to Islandię proponuje :))

[1] Podobno w PRL też można dostać karę za nagrywanie filmów na kamerę w kinie i górne zagrożenie jest 9 lat (dane z sieci ale ponoć do rzeczy). No sorry ale jak to nie jest początek Orwella (w końcu kina można olać i wydzielone jako przestrzeń są) to co to jest?

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 19:22:15
prawa autorskie to totalitaryzm?

i w sumie... Jareks, masz jaja to wyjeżdżaj zamiast jojczyć :P

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 19:25:21
Kangur
Anthro
Powiem krótko: Każda rzecz która wpieni Rosję mi się podoba :]

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 19:33:14
no właśnie...
nie będzie sąsiad mi mówił co mam stawiać na swoim podwórku :P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 19:44:06
Cytat z "LV":
No więc właśnie Jarku - radar ma być u sąsiadów czechów, więc skąd promieniowanie EM u nas?

(nie żebym był za, ale argument do kitu)


Skąd wiesz jakie i na jakich warunkach eksploatowane będą urządzenia EM w takiej bazie?
Niby kto zabroni im postawić zapasowy radar mniejszy albo jakieś silne transmitery?
Nie żebym się sprzeczał akurat o radar główny. Ale jak chcesz mieć zapasowy to dasz większą moc przy mniejszej antenie i
też coś tam zobaczysz. To się testuje itp. W ogóle tam radary będą przecież mieć i to nie jakieś lotniskowe do podejścia.

Cytat z "Lessie":
jareks, święte słowa.... "w latach 50"
przypomnij mi który mamy teraz rok?

No i co to ma do rzeczy?
Skoro normalna słaba quasiciągła (duża moc średnia - duża na warunki cywilne) emisja z lat 50 powodowała takie efekty to co dopiero silne radary obecne. Na statkach cywilnych stosuje się teraz krótkie impulsy i małą moc średnią, retransmitery i odbłyśniki kątowe na jednostkach pływających (żeby można było widzieć małe obiekty bez dużej mocy), są specjalne przepisy, odpowiednia instalacja anten, ale to dotyczy wyłącznie statków cywilnych. Wybierz się kiedyś na wybrzeże (a wcześniej na targi do Poznania do działu radarów i pogadaj sobie o normach, do radiostacji i ogólnie nadajników też) i zobacz jak spadają mewy po przelocie zbyt blisko radarów wojskowych. Ja to widziałem jakieś 20 lat temu - nie wiem czy teraz można tam łazić a wtedy miałem cykora robić zdjęcia. Wojskowa służba radarowa ma specjalny regulamin i czas przejścia na emeryturę (a przecież oni są ekranowani i nie w wiązce) , częste są nowotwory w tym mózgu (paskudztwo), jakaś wiocha na wybrzeżu blisko radarów wyginęła wręcz na nowotwory a w rodzinach rodzi się przewaga dziewczynek o ile w ogóle (to ma związek z osłabieniem jakiegoś genu czy chromosomu w spermie). EM to nie gamma, X czy beta, uszkadzasz się termicznie a nie łąńcuch DNA jonizacją, muszą zniszczenia jakieś być w organiźmie żeby takie osłabienie wywołać.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 19:51:32
jestę kapibarę
Cytat z "jareks":
Kanada też mocno komunistyczna,


Zmarłem.

Wychodzi mi, że najbardziej NIEKOMUNISTYCZNYM krajem jest Rosja, bo się nie wpieprza do życia obywateli i można w niej piratować.

Czyli skracając i uogólniając, występując przeciwko tarczy występujemy za wolnością. Bo tarcza jest komunistyczna. Taki przekaz tu odczytuję.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 20.08.2008 19:55:35

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 19:58:59
co to ma do rzeczy?
hmm telefon komórkowy sprzed 10 lat leżąc na stole i szukając tylko sieci powodował że monitor/telewizor zaczynał "skakać" albo gubić obraz...współczesne telefony możesz kłaść na monitorze/telewizorze i nic z obrazem się nie dziej nawet gdy dzwonią...
a mówię tu o technikach cywilnych

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 20:00:39
Cytat z "Lessie":
prawa autorskie to totalitaryzm

No to już ustaliliśmy chyba wcześniej że ja od innej małpy jestem :))
Jak nie widzisz zagrożeń wolności z powodu zrównania w karze morderstwa praktycznie (zwierzaków chociażby co zginęły w pożarze szkoda Tobie nie było w tym AU?) z debilnymi piosenkami kretynowyjców to ja już nic nie mogę. Nie jestem za łamaniem praw autorskich (jak dojdzie do dyskusji kto ma wszystkie systemy legalne w domu i w pracy pod bezpośrednim i służbowym nadzorem ze szczególikami to podejrzewam że przegracie w większości bo ja nie mam pirackiego ani bajta) ale to musi być rozsądne, rozdział komercji od systemów wolnych poprowadzony ostro i wyraźnie, rozdział sprzętowy też i szereg innych bardzo ważnych wymagań (nie na ten wątek) wystąpić musi.

Co do wyjazdu - powoli, coś się w końcu urodzi.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 20:12:36
ergo, olewamy prawa autorskie bo ustawodawca przewidział za niskie kary za morderstwa?
sorry... ale taka argumentacja zarzyna każdą dyskusję....

własność (w tym intelektualna) jest świętością... o dziwo ma to związek z tematem tarczy, a mianowicie, prawo do decydowania o tym co chce postawić na moim podwórku i kogo tam chce zapraszać...

i tym akcentem powróćmy do właściwego tematu :D

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 20:18:07
Dobra, widziałem na tvp historii wczoraj przemówienie przewodniczącego NATO. Powiedział, że całe NATO nie ma wyjścia i musi stać po stronie Polski, jako członka tej organizacji, bo co to ma być, że go porzuci (co to za przykład dla innych członków? Że reszta ich zdradza? To po co w ogóle ta organizacja powstała?), a będzie klepać po plecach Rosję, która stoi z badylem w łapie, podskakuje i ryczy, starając się przestraszyć innych: "uga buga ucha ucha uczacza!"

Jestem w ogóle przeciwko wojnie, ale nie lubię Rosji, niech więc się plują, bo sami wiedzą, że taki atak to samobójstwo ;]
Ostatnio edytowany przez Gabi dnia 20.08.2008 20:19:47

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 20:38:31
lol. Gabi ja się z Tobą zgadzam :D
przybij piątkę :)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 20:49:05

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 20:52:06
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Marr":

Niby dlaczego taki obiekt miał by emitować znacząco więcej fal EM niż przeciętny przekaźnik RTV/GSM/itp.?


Cytat z "Lessie":
co to ma do rzeczy?
hmm telefon komórkowy sprzed 10 lat leżąc na stole i szukając tylko sieci powodował że monitor/telewizor zaczynał "skakać" albo gubić obraz...współczesne telefony możesz kłaść na monitorze/telewizorze i nic z obrazem się nie dziej nawet gdy dzwonią...
a mówię tu o technikach cywilnych


Telefon komórkowy to urządzenie mobilne. Ma przy jak najmniejszej masie (mniejsza bateria) zapewnić jak najdłuższy czas pracy (jak najniższa energia nadajnika), zapewniając sygnał na poziomie wystarczającym do prowadzenia rozmowy.

Przekaźnik TV musi nadawać z taką mocą, żeby osoby w jego zasięgu (do kilkadziesiąt km) przy pomocy anten na niego skierowanych odebrały sygnał bezpośrednio z niego nadany (a nie odbity, w tym od materiału pochłaniającego fale).

Radar stacjonarny ma za zadanie wykryć fale odbite od jak najmniejszych obiektów w jak największej odległości (tysiące km), a więc wymagana jak najwyższa dokładność odbioru i jak najwyższa moc nadawania (bo im więcej wyślesz, tym mocniejszy będzie sygnał odbity).

Radar nie oszczędza baterii a jego cele wcale nie współpracują w odbijaniu fal równo w jego stronę.
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 20.08.2008 21:00:00
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 21:06:36
Cytat z "LV":
Cytat z "jareks":
Kanada też mocno komunistyczna,


Zmarłem.

No dokładnie. Ingerencja w życie obywateli (chociażby poprzez socjal który musisz płacić). Mam płacić na leczenie narkomanów bo co? I jeszcze ponoć ćpać nie wolno, niby dlaczego? Przecież w tym grama sensu nie ma.
Cytat z "LV":

Wychodzi mi, że najbardziej NIEKOMUNISTYCZNYM krajem jest Rosja, bo się nie wpieprza do życia obywateli i można w niej piratować.

To jedź do Moskwy (jak wpuszczą) a później nawywijaj coś nieszkodliwego w stylu pomalowania jakiegoś ichniego gieroja i nie daj łapówki. Jak przeżyjesz a zwłaszcza wrócisz to pogadamy. Mnie starczyły opowieści tego gościa co mieszkał z Chakatem. O państwie Ukraińskim.

Z piractwem chodziło o _proporcje pomiędzy karą za piractwo a za coś konkretnego_. A nie czy należy i czy można piratować.
WY naprawde nie widzicie problemu wolności z powodu zrównania w karze nieprawdopodobnego rozpieprzu celowym i z pełną premedytacja wielokrotnym podpaleniem (to jest sprawa sprzed paru lat żeby nie było ze o XXw zahaczam jak to Lessie piszczy :) - zdaje się że krajowcy w AU do ponad 70 nie byli uznani ludzmi) przy zestawieniu z wywaleniem na serwer (albo i przecieku czy wirusa - moze to g było na windzie) 3 piosenek? Interesujące jak w ogóle udowodnili że to oni wsadzili te pieśni na serwer bo podpalenie to co innego, przecież to wcale nie jest oczywiste ani proste (a jak idziesz po ssh/ssl to w ogóle możliwe?). Dla mnie szok. Raport MPPA z USA i przypadki wpadek popisowych (pozwy dla gości co w życiu komputera nie mieli) znasz ?

A tak z ciekawości - nie masz jakiegoś konta e-mail, WWW, etc (coś co do piractwa się nadaje) które kiedyś tam założyłeś i nie
korzystasz bo nie pasowało, zmienili hasło/zrobił to wirus itp. A jest w jakiś tam dziwny sposób Twoje?
I teraz znudzony admin coś tam wrzuca i dostajesz 5 lat. Byłoby zabawne. A 9 latek za szczeniacki wygłup z nagrywaniem filmu w zestawieniu z zawiasami (8 miesięcy na dwa lata czy jakoś tak plus koszty - tylko i wyłącznie jakakolwiek kara bo się bractwo pozbierało na adwokata i zrobiło protest) dla idioty co zatłókł bejsbolem własnego, adaptowanego, zdrowego i odkarmionego rottweilera z rescue też sie fajnie zestawia. Później pobili szczeniaczka (coś ala mix amstaffa z bokserem) - dzieciak zbierał na operacje łapy na allegro. Z nowszych jest owczarek Cary (wątek na rottce), pewnie umrze bo z nim kiepsko (tu z definicji kary nie będzie). Ktoś dostał w Strzelinie chyba 20000 zł za posiadanie pirata ACADA, też fajne porównanie (nie że robił projekt na tym i zarobił i były straty jakieś tylko że posiadał). Parę bajtów w sumie (czy Gb nie wiem ile ten szajs ma). Może Wam pasuje taka technokracja, opiekuńczość i mlii mlii i rozrywki w międzyczasie na całego ze szczgólnym uwzględnieniem państw i naszych zarządców co im włażą w d - mi nie.
No i zapomniałem - te 9 latek w kinie to się dostaje z USA jakoś właśnie (przestępstwo można popełnić w RP). To jest naturalnie kluczowe.

Cytat z "LV":

Czyli skracając i uogólniając, występując przeciwko tarczy występujemy za wolnością. Bo tarcza jest komunistyczna. Taki przekaz tu odczytuję.

Zastrzeżenia merytoryczzne (niech Tobie będzie że nie ma radarów dużej mocy, resztę podtrzymuje) do tarczy były wyżej.

0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 21:10:12
Wilk
Zwierzę
Cytat z "LV":
tylko żeby rąbnęło np. kilka km od zgrupowania. A wtedy impuls, fala emp, fala cieplna... lotniskowiec na wierzchu ma dużo radarów i wrażliwych części, zatopić to go nie zatopi,


kilka km? 500Kt? Wypluśnie go na najbliższy łańcuch górski ;)
Little Boy miał 15Kt. :)

Zresztą to był przykład - radziecka rakieta z lat 70-tych. A Rosja nie zasypia gruszek w popiele i na pewno ma już lepsze.

Dość powiedzieć, że w mniej niż 10 minut mogą zmienić Polskę w nuklearną pustynię i 10szt rakiet Patriot akurat dużo nam pomoże.
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 21:13:00
Cytat z "jareks":


Z piractwem chodziło o _proporcje pomiędzy karą za piractwo a za coś konkretnego_. A nie czy należy i czy można piratować.


...istotnie za ściąganie muzyki można w niektórych "cywilizowanych" krajach dostać więcej niż za morderstwo...
0
(+0|-0)
Re: Czy popierasz instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce?
Wysłano: 20.08.2008 21:16:29
Cytat z "Gabi":
Rosję, która stoi z badylem w łapie, podskakuje i ryczy, starając się przestraszyć innych: "uga buga ucha ucha uczacza!"


...a czym jest amerykańska "Tarcza"? Też podskakiwaniem i straszeniem Rosji przecież. Rosja przynajmniej uczciwy ♥♥♥♥♥♥♥♥ spuściła Gruzji, pokaz jak się patrzy, a ta tarcza, te rakiety - pokazówka zupełnie bezwartościowa.
--sf.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234567>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane