Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345>>


0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 19:23:48
Tygrys
Anthro
Jezeli III wojna, to wojna totalna. Kazdy kraj ma jakiegos wroga, korego chcialby sie niejako "przy okazji" pozbyc, wiec jesli pojda w ruch glowice, to zegnaj piekny swiecie. Tak na dobra sprawe nie wiemy kto, ile i gdzie ma bron atomowa. Jezeli terrorysci nie kupili jej sobie po rozpadzie ZSRR, to maja inna bron masowej zaglady, np: bakteriologiczna, tansza w produkcji, latwiejsza w uzyciu. Chyba nawet wersji "falloutowej: wysmy nie dotrwali
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 19:33:58
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Juraya_San":
nie wiemy kto, ile i gdzie ma bron atomowa

Stany Zjednoczone, Rosja, Wielka Brytania, Francja, Chińska Republika Ludowa, Indie, Pakistan, Korea Północna i Izrael.

cięzko jest ukryc posiadanie broni atmomowej ;) bo najpierwej trzeba ją wyprodukować. A to wymaga instalacji których obecność można wykryć. Robienie wszystkiego po cichu to ogromne koszta. Wątpie by jakis kraj, w którym bieda piszczy, posiadał ją w zagrażającej komukolwiek ilości.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 19:38:35
Tygrys
Anthro
Mozna ja kupic na lewo. Na jedna glowice terrorystow stac. A w czasach radosnej, postkomunistycznej wyprzedazy pare bombek moglo przejsc z rak do rak. Nie wiemy ile dokladnie ruscy mieli bomb
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 20:22:10
Lygrys Polski
Anthro
LV:
Cytat:
Czy może mi ktoś wyjaśnić po co my się tam w ogóle pchamy? (pytanie retoryczne). Za nas nikt nie chciał umierać, to my musimy za wszystkich?

Racja LV, ale Prawda jest taka że od zawsze pchamy nos w nie swoje sprawy... taka natura Polaka, żeby pomagać innym, a to że zazwyczaj dla nas kończy się to żel, to już inna sprawa...
Margie:
Cytat:

Ja mam nadzieję, że to się skończy na wojnie podjazdowej (wkraczamy do jakiegoś słabiutkiego państwa i pokazujemy, jakie wielkie mamy jaja), bo ani Rosja, anie USA nie będą chciały ryzykować zniszczeń na własnych terenach. Szkoda mi tylko tych małych, słabych państw. O siebie się nie boję, Dolny Śląsk jest o krok od Niemiec, takich terenów raczej nie ruszą, bo się pani Merkel wścieknie.

Osobiście wydaje mi się że Rosja chce odzyskać po prostu wpływy z tamtych regionów, im więcej pieniążków tym potężniejsze państwo... Może Ruskie nie chcą teraz wojny, ale kto ich tam wie czy się na nią nie szykują ? Po prostu Zbierają surowce i "trenują wojsko"
Jeśli chodzi o Gruzje, faktycznie żal, jakby pomyśleć, przecież kiedyś tez byliśmy na ich miejscu ale nam nikt nie pomagał, no może dla tego że to były inne czasy...
Lessie:
Cytat:

taka mała uwaga...
Afganistan był przed inwazją jednym z głównych producentów półproduktów do wytwarzania heroiny (lub kokainy, akurat który to był drug tego nie pamiętam) ale jakoś o tym się głośno nie mówi... więc teraz można się zastanawiać po co amerykanom był ten kraik, odsyłam do teorii zawartych w filmie "Przez Ciemne Zwierciadło"

taki mały kwiatek który rośnie w odległym kraju gdzie nasi żołnierze walczą o demokrację i pokój

Amerykanie to też są niezłe przekręty... wojna niby to z terroryzmem, ale ile słyszy się o wybijaniu wiosek, kobiet i dzieci, niby dla tego że ukrywali się tam ludzie z Alkaidy... Czy choćby sprawy o torturowaniu więźniów...

Wolfheart:
Cytat:

Zakładamy ze wir zmagań wojennych dotknie naszego kraju:

Ja bym chciał poznać partyzanckie życie lub być członkiem podziemnego frontu. Oczywiście w obliczu faktów można spontanicznie zmienic myślenie ze strachu i jest to naturalne (i trudne do przewidzenia) ale myślę że osobiście poszedł bym na coś takiego, zwłaszcza że nie mam dla kogo się ratować i uciekać. A po wojnie nic już nie będzie takie samo. I to jest głowny argument.

Oj tak, zgadzam się, taka przygoda może i jest ekscytującą, Osobiście gdyby doszło do ataku na Polskę... Nie zastanawiałbym sie ani chwili, bo dla ojczyzny ratowania do ostatniej kropli krwi bym walczył, czy to w wojski, czy w partyzantce,

Juraya_San:
Cytat:

Jezeli III wojna, to wojna totalna. Kazdy kraj ma jakiegos wroga, korego chcialby sie niejako "przy okazji" pozbyc, wiec jesli pojda w ruch glowice, to zegnaj piekny swiecie. Tak na dobra sprawe nie wiemy kto, ile i gdzie ma bron atomowa. Jezeli terrorysci nie kupili jej sobie po rozpadzie ZSRR, to maja inna bron masowej zaglady, np: bakteriologiczna, tansza w produkcji, latwiejsza w uzyciu. Chyba nawet wersji "falloutowej: wysmy nie dotrwali

Czy taka tańsza... no nie wiem, kłóciłbym sie z tym, ale fakt, gdy chodzi o czasy wojny, przeciwnicy w końcu wytaczają ciężkie działa, gdyby doszło do III wojny światowej, nie czekalibyśmy długo na ataki bronią masowego rażenia...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 20:28:14
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Juraya_San":
Mozna ja kupic na lewo. Na jedna glowice terrorystow stac. A w czasach radosnej, postkomunistycznej wyprzedazy pare bombek moglo przejsc z rak do rak. Nie wiemy ile dokladnie ruscy mieli bomb


Nie przesadzajmy z tą postkomunistyczną wyprzedażą. Myślę, że rosjanie nie osłabili kontroli nad arsenałem nuklearnym podczas demontażu ZSRR. To jednak "dosyć cenne" rzeczy mające znaczenie dla ich państwowego bezpieczeństwa. My nie wiemy ile rosjanie mieli bomb, ale oni sami przecież wiedzą doskonale ;) . Gdyby jakaś grupa terrorystyczna posiadła w pierwszej połowie lat 90' broń atomową to użyłaby jej właśnie wtedy - póki jeszcze o terroryźmie światowym było cicho. Teraz kiedy trwa wojna z terroryzmem i wszelkie służby czychają na nich, dokonanie takiego zamachu jest w praktyce niemożliwe. A przynajmniej wierzę w to w swojej naiwności ;) .

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 20:37:44
Tygrys
Anthro
Juz w latach 50 do skazenia wiekszego miasta np; NY, wystarczyl sloik z bakteriami. Dzisiaj w ciagu kilku dni ludzie rozwlekli by chorobe po calym swiecie. Takze raczej rosja czy inne panstwo zaglady nie rozpeta, bo kto po wojnie bedzie robil z nimi interesy. Ale roznego rodzaju gropy w stylu al-kaidy sa praktycznie nieobliczalne...
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 20:45:03
Angora Turecka
Anthro
Straszna retoryka tu odchodzi. Będzie ww3, to i będą jacyś zwycięzcy konfliku, choćby Ci co w największym stopniu przetrwają.
Generalnie jednak lepiej by nie doszło do konfliktu, bo jako Polacy jesteśmy w kijowym położeniu - mniej więcej na pierwszym froncie zachodnim Rosji jako jedno z pierwszych państw do odstrzału, w ramach ekspansji na UE.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 20:48:42
Tygrys
Anthro
Jeszcze za ukladu warszawskiego przeznaczono nas do totalnego zniszczenia.
Bedz zwyciezcy? A czy 100 chorych na bialaczke to az tacy zwyciezcy?
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:23:36
jestę kapibarę
Zwycięzcom po 3ww nie wiadomo, zazdrościć czy współczuć...

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:25:39
Tygrys
Anthro
raczej to 2.
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:31:07
jestę kapibarę
to było pytanie retoryczne.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:39:25
Cytat:
nie czekalibyśmy długo na ataki bronią masowego rażenia...
Wątpię, żeby w ogóle została wystrzelona. Jedna strona doskonale wie, że jak odpali rakiety, to przeciwnik po, dosłownie, parunastu minutach wystrzeli swoje. W sytuacji użycia broni nuklernej każdy przegrywa.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:43:35
Tygrys
Anthro
Chyba ze bedzie to "udezenie rozbrajajace" Czyli zniszczenie wszystkich wyzutni i centrow dowodzenia przeciwnika. Ale w tej chwili na szczescie nikt nie ma mozliwosci wykonania takiego ataku
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

Anonim
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:45:04
I nie będzie miał, chyba, że zbuduje hipermegajonowe działo orbitalne ;)

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:48:37
Tygrys
Anthro
No jeszcze zalezy przeciw jakiemu krajowi. Przeciw korei takie usa bu moglo, bo wystarczyloby im bomb zo wyjalowienia calego kraju
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

Anonim
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:51:01
Korea zdążyłaby odpowiedzieć i zgruchotać najważniejsze miasta USA.
Poza tym, co do tematu ma Korea? O_o Ona na pewno nie jest taka głupia, żeby zacząć wysyłać atomówki gdzie popadnie. Raczej je ma na zasadzie: "jakby w nas wystrzelili, to możemy oddać w jaja w ostatniej chwili". Poza tym nikt nie odważy się zaatakować na całego Korei.
Ostatnio edytowany przez Gabi dnia 27.08.2008 21:53:02

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:53:13
Tygrys
Anthro
Korea jeszcze nie ma czym. Ale japonii by sie dostalo
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

Anonim
0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 21:58:12
A co ma tutaj japonia do rzeczy? Za taki numer korea dostałaby po łbie od chin, rosji i usa.

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 22:00:58
Tygrys
Anthro
Japonia to sprzyniezeniec USA, czyli wrog korei. Z reszta pewnie najpierw skupili by sie na polodniowych sasiadach
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 22:18:05
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Gdy w jednej misji Supreme Commander aeoni(sprzymierzeńcy) i cybrani(wrogowie) zaczęli częstowac się atomówkami, to ja, UEF, spuściłem kilka na jednych i drugich (aeonów nie lubie bo to fanatycy religijni). Czemu inny kraj w RL by nie mogł? :P

Ale na poważnie. Trzeba (trzeba?) mysleć o przyszłości. Jak będzie wyglądał swiat jak wszyscy zaczną się rozwalać atomówkami? Miasta zostaną zniszczone, infrastruktura, gospodarka, wszystko upadnie. Każdy na tym straci. Jeżeli każdy z krajów trzyma swoją broń atmową w defensywie, to tworzy swojego rodzaju paradoksalną równowagę.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 22:22:36
Tygrys
Anthro
Poki nie pojawi sie jakis swir.
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 23:25:46
Królik
Anthro
Cytat z "Juraya_San":
Poki nie pojawi sie jakis swir.


Ktoś mnie wołał xD
Technologia daje mam szanse zwalczenia nie tylko kalectwa i chorób ale też wrogów :-Dk

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 27.08.2008 23:28:26
Tygrys
Anthro
No to jest nas 2:P
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 28.08.2008 1:03:50
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
A powie ktoś mi jakie ma zdanie na temat TARCZY ANTYRAKIETOWEJ ?
Jakie ma przedewszystkim o tym zdanie ? ...
...Dobrze czy źle ?....

0
(+0|-0)
Re: 3 Wojna Światowa ?
Wysłano: 28.08.2008 1:24:38
Hobbit
Inna forma

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane