Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   5 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...45678910...13>>


0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 20.10.2010 14:52:01
Lew
Anthro
O tym:
http://eu.wowarmory.com/c...egion&cn=Frezko

na szczęście poszedł w ♥♥♥♥♥ na BL, teraz wy sobie z nim musicie radzić XD A co mi w nim nie pasowało? Zachowywał sie jakby zjadł wszystkie rozumy, chociaż rajdował tragicznie. Ninjował itemy na raidach i handlował nimi za plecami oraz prześladował kilku graczy i wywalono go z dwóch gildii za to jak się zachowywał I ogólnie, ciężki charakter... Nie zapomnę jak złożył aplikację do gildii moich dobrych znajomych, gdzie swoje "PRO" podkreślił "posiadaniem idealnych słuchawek do WoWa od Creative za 500 złotych" i tym, że "zrobił całe ICC prócz ostatnich bossów" XD

Generalnie opuścił serwer bo nikt go nie chciał

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 20.10.2010 16:10:51
osioł
Anthro
Ten Frezko? Miałem okazję go poznać i zarazem zakolegować (gadam z nim na VT). Dodatkowo zaczął mi pomagać ogarniać śmietnik w gildii, którzy został zrobiony przez cymbałów, na których się zawiodłem (sądziłem, że liczy się dla nich towarzystwo, które było spoko, ale jednak dla nich ważne były cyferki, jak tylko ubrali się u mnie jak mogli w gildii to poszli w cholerę, typowa dwulicowość przez co Lich King nie został zabity). Oraz dzięki niemu dwa unikatowe mounty zdobyłem i ogólnie jest pomocny.

Szkoda tylko, że ostatnio miał włamanie na konto i admini zawiesili go na nieokreślony czas.

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 20.10.2010 16:15:38
Lew
Anthro
Raczej ma bana za ilość ticketów do GMów otworzonych na niego przez jedną z gildii :P Bo pamiętam, ze była niedawno ta akcja.

A na LK to trzeba jeszcze gearu? Przecież z 30% buffem to jest faceroll nawet w 232 chyba, że bijecie na HC to rozumiem
Ostatnio edytowany przez Husky dnia 20.10.2010 16:25:40

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 20.10.2010 16:32:08
osioł
Anthro
Wiem, że jest ten buff, sam biegam z uzbrojeniem gdzie spoko mógłbym iść na 25 hc. Ale kto chciałby iść ze mną szybko zrobić na normalu LK, jak nie nowi czy też osoby, które miały takiego pecha jak ja? Pomimo, że zaraz Cata, to 80% populacji łazi na hard mode i nie wiem po jaką cholerę się dozbrajają, jak zaraz wszystko i tak wyrzucą do śmietnika? Ja chce ubić Licha, a potem lać moczem na ICC i zrobić np. Ulduar lub RS z gildią. No chyba, że ktoś będzie chciał ubić króla raz jeszcze.

W zeszłą sobotę była spora szansa. Były 3 osoby z poza gildii, w tym jedna z LK. I właśnie ta pro debilna osoba zepsuła wszystko. Nie wiem co myślał, ale ja na przykład na LK byłem ostatni raz ze swoją starą grupą pod koniec czerwca (był wtedy 25% buff), a reszta była pierwszy raz i musiała poćwiczyć fazy i zaczaić o co biega. To nie, frajer wyszedł i straciliśmy 30 minut na szukaniu nowego idioty, który zaraz zrobił fake DC po 3 wipe. Po kolejnym szukaniu gdzie znalazł się gracz, który też chciał ubić, to niestety niektórzy musieli uciekać do roboty na noc.

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 20.10.2010 18:28:22
Inna forma
File deleted.
Ostatnio edytowany przez Ensifer dnia 29.09.2023 11:13:46

Anonim
0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 20.10.2010 19:13:43
Wiesz co Ensifer? Zadaje sobie to pytanie od dobrych 3 lat kiedy to skończyłem z mechanicznym WoWem i przeniosłem się na serwer na którym gra to jeden wielki stół do RPGa, a mechanikę można mieć głęboko w dupie.

GW 2 już blisko... X3

Anonim
0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 20.10.2010 23:41:33
Generalnie to się zastanawiam, jaki był cel w waszym pisaniu jaki to WoW jest ♥♥♥♥♥♥♥ w topicu World of Warcraft, poza oczywistym trolowaniem? Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych nie stać na gry z abonamentem, albo, że nie rozumieją poczucia humoru na wyższym poziomie poza napieprzaniem się po łbie, lub nie są w stanie kooperować z 20 innymi osobami na sieci w celu położenia większego rajdu, ale próby sprowadzania 20 milionów graczy na świecie, w tym 13 regularnie opłacających subskrypcję do niedorozwiniętych dzieci jest śmieszne. Zwłaszcza, że w te wasze niszowe darmochy gra raptem kilka milionów ludzi... a w WoW'a gra cały czas ponad 10 milionów ludzi z subskrypcją, w szycie ponad 15... a aktualnie 12 z tendencją wzrostową odkąd WoTLK wychodzi na rynek Chiński a Kataklizm wychodzi za dwa miechy w USA i Europie. Ponadto chciałem wspomnieć, że intro do Kataklizmu na youtubie obejrzało już 4 miliony osób, a wyszło dopiero 3 doby temu... nie przypominam sobie, by takie zainteresowanie waszymi grami było wywołane gdziekolwiek. Intro do GW obejrzało raptem 800 tysięcy osób na przestrzeni 4 lat, a Gw 2 nie ma nawet oficjalnego kanału, przez co jest masa random filmików które od roku nie przekroczyły nawet 100 tysięcy uderzeń...

więc tak... jestem małym kretynem grającym w ♥♥♥♥♥♥♥ gierkę dla idiotów. Ale powiem wam, że wolę być idiotą i grać w "szajs" z milionami ludzi, niż obczajać "wyrafinowane dzieło" samemu.

To tyle z mojej strony na temat kijowego fenomenu beznadziejnej gry jaką jest WoW, w którą gra 12 milionów bezmózgowców, którzy wolą płacić za badziewie niż popykać na waszej ekstra darmosze ;3

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 7:44:20
Lew
Anthro
Cytat z "Ensifer":
Niech mi ktoś wyjaśni - jak można grać w takie coś? Od samego początku zastanawiałem się, jakim prawem ta gra zdobyła tak dużą popularność... Ta gówniana grafika, pochlastane postacie i ogólna parodia gatunku raczej skazują ją na porażkę. Tak, grałem w WoW-a, na szczęście dość krótko. Już sam wygląd odstrasza, naprawdę. W końcu podstawówkę skończyłem dawno temu, a te wszystkie śmieszne kolorki to zwykła dziecinada. Czułem się jak główny bohater jakichś teletubisiów. Nie jestem żadnym ekspertem, ale przecież taki Lineage II wygląda lepiej, że już nie wspomnę o przyjemności płynącej z rozgrywki - masa ludzi na serwerach, oblężenia i wspólne bicie w kata do czwartej rano (pier&*^* recki). Krótko mówiąc - coś się działo. W WoW-ie wieje nudą i to konkretnie. Gdybym się nie zmuszał, to wyłączyłbym grę po dziesięciu minutach.


Akurat jesli nie podobał ci się styl graficzny gry, czemu zacząłeś w nią grać? :P
Nie rozumiem też argumentu z "pochlastanymi postaciami". Co do parodii gatunku, to takie jest założenie serii Warcraft od pierwszej gry w tym uniwersum więc... nie rozumiem twoich argumentów naprawdę :o

A Lineage 2 może miał ładniejszą grafikę jednak obecnie w porównaniu do WoWa wypada tragicznie. I kiedy ostatnio w niego grałeś? Bo jakoś tych "gigantycznych" oblężeń w grze już nie widać, a katowanie czegokolwiek do 4 rano jest... nienormalne? Wolę swoooje 20-30 minutowe BG i raidowanie dzień/dwa w tygodniu po max 3h niż siedzenie przed kompem z przekrwawionymi oczami w bóg wie jakim celu.

I dlaczego zmuszałeś się do gry? Twój post nie ma najmniejszego sensu, naprawdę. Tak jakby ci stara kazała w WoWa grać za karę...

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 8:08:24
Wilk
Zwierzę
Kogenta, dlaczego swoją opinię opierasz na liczbie użytkowników?
Czy uważasz, że Justin Bieber jest genialnym artystą? Że Farmville jest lepszą grą od Planescape:Torment? Że "Klan" jest lepszy od większości klasyki filmowej?
To, że dużo graczy gra w daną grę znaczy tylko że gra ma dobry marketing. MW2 miało 3x większy budżet na marketing niż na sam produkt. Zaawansowani gracze zgodnie twierdzą że jest beznadziejną grą. Mimo to miliony dzieciaków łyknęło reklamy jak bocian kombinerki i wydaje im się że ta gra to drugie przyjście Chrystusa, bo nie mają porównania albo są za wprost za głupi albo za leniwi żeby zagrać w coś lepszego.
Serio, twój wywód ile to PŁACĄCYCH KLIENTÓW ma WoW brzmi zupełnie jak przemowa jakiegoś CEO korporacji, który głowę ma tak głęboko we własnej dupie że poza cyferkami świata nie widzi.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 8:51:38
Mnie WoW dobija głównie ze względu na grind. Nie musisz mieć żadnych umiejętności, po prostu lejesz te moby jak leci, a trwa to dobre 80 poziomów. Dopiero wtedy gra zaczyna się robić interesująca... szkoda tylko, że jedynie w kwestii pvp (mimo iż i ono wypada średnio, wystarczy zagrać w GW które oferuje o wiele więcej i nie jest tak zależne od sprzętu, przez co trzeba umieć, a nie mieć). Rajdowanie jest fajne... ale przestaje być po 3 wizycie w tej samej lokacji i robieniu tego co do ciebie należy niczym automat. Zero losowości, sama taktyka z WoWiki.

Coś jeszcze? No właśnie nie. To wszystko co oferuje dla swojej 12 milionowej społeczności WoW. Sorka, ale mnie przekonują tańsze crapy.

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 8:51:53
Arachne
Taur
Może ktoś wrzucić screenshota z aktualnego (obecnego) gamepleya. Widziałem to kilka lat temu, chciałem sprawdzić czy pchnęli coś grafikę do przodu.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 9:59:47
Cytat z "sharpy":
Mimo to miliony dzieciaków łyknęło reklamy jak bocian kombinerki i wydaje im się że ta gra to drugie przyjście Chrystusa, bo nie mają porównania albo są za wprost za głupi albo za leniwi żeby zagrać w coś lepszego.
Serio, twój wywód ile to PŁACĄCYCH KLIENTÓW ma WoW brzmi zupełnie jak przemowa jakiegoś CEO korporacji, który głowę ma tak głęboko we własnej dupie że poza cyferkami świata nie widzi.


Gdzieś ty wielki znawco gier komputerowych widział/a reklamy WoWa? No gdzie? Bo jeżeli mowa o marketingu, to sobie jaja chyba robisz. I w sumie nie zamierzam dyskutować z wami na ten temat, bo aż krew się gotuje, jakimi to jesteście specjalistami w branży komputerowej. I tak, liczba ma akurat znaczenie. Jeżeli 12 milionów ludzi woli zapłacić i w to grać, zamiast grać w wasze darmowe gierki, to jednak mówi samo za siebie. A GW czy chociażby Warhamer miały o wiele większy budżet na reklamy które były i w TV i w gazetach, i przekraczało to koszty samej produkcji.

Nawet Dragon Age wydało kilka milionów na prawa do utworu 30 sec to mars, kiedy blizz ma to do siebie, że wszelkiego rodzaju inwestycje ładuje w graczy. Cały 'marketing' WoWa opiera się na tym, że jest produktem firmy której marka od dekady na rynku oznacza wysoką jakość, oraz to, że jest następczynią tytułów które na stałe przeszły do klasyki gatunków. Ale pewnie o tym nie wiesz, bo masz zbyt wysoko zadarty nosek i drapiesz nim św. Piotra po tyłku.

A wasze pojazdy po ludziach że są debilami, głupi lub dziecinni, bo grają w to co wam się nie podoba wskazuje tylko na wasz poziom oraz odbiera jakąkolwiek chęć do dyskusji, zwłaszcza, że wasze bezczelne opinie nie są mile widziane w tym temacie. Nikt wam nie włazi stąd na wasze tematy, o ile takie macie, by pisać jakimi to jesteście ♥♥♥♥♥♥♥♥. Więc szczerze... wypad, albo niech jakiś moderator się wami zajmie, bo sami prowokujecie wojnę i na każdy normalny argument reagujecie kolejnymi pojazdami po inteligencji rozmówców.

I cieszę się, że jesteś zaawansowanym graczem, cokolwiek przez to nie rozumiesz lol. A głowę we własnej dupie to chyba ty masz, bo jedyne co widzisz to własną opinię, która dla mnie jest warta tyle co zawartość twojej odbytnicy.

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 10:18:40
jestę kapibarę
jeden:jeden

Cytat z "Kogenta":
Cały 'marketing' WoWa opiera się na tym, że jest produktem firmy której marka od dekady na rynku oznacza wysoką jakość, oraz to, że jest następczynią tytułów które na stałe przeszły do klasyki gatunków.


Tak, Blizzard jest... specyficzny. Co by nie powiedzieć.
Mam wrażenie, że lwia część marketingu to ich legenda, która sam się stworzyła. Na podobnej zasadzie działa legenda Apple.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 10:18:53
Tu masz obecny gameplay DarkV

Grafika jest podnoszona z każdym patchem systematycznie, gra jest ciągle aktualizowana i balansowana. Do tego podnoszą grafikę jeszcze bardziej w Kataklizmie, który wychodzi za półtora miesiąca.

Jeżeli idzie o grafikę, to WoW wypada najlepiej ze wszystkich mmo, właśnie przez to, że jest stylizowany. Każde mmo, które ma krypto-realistyczną grafikę wygląda po prostu śmiesznie i ląduje w uncanny valley. Ale to i tak kwestia gustu.

Dla porównania obczaj sobie grafikę z GW lub Linage'a.

Jeszcze raz- kwestia gustu.
Ostatnio edytowany przez Kogenta dnia 21.10.2010 10:21:51
Załącznik:
jpg  utgarde_keep.jpg (134.40 KB; 1144x715 px)
1439_4cbff5a802784.jpg 1144x715 px
jpg  HowlingFjordDock2.jpg (449.15 KB; 1850x1336 px)
1439_4cbff5bf75c71.jpg 1850x1336 px
jpg  cata_sw_harbor.jpg (65.74 KB; 781x436 px)
1439_4cbff5d95d3ce.jpg 781x436 px
jpg  cata_water_1.jpg (45.31 KB; 640x480 px)
1439_4cbff5e8258aa.jpg 640x480 px

Anonim
0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 10:39:13
Dobra, żeby nie było, że wrzuciłem same z neta, to jest aktualny gameplay z moimi ustawieniami.

Zwracam uwagę na interface który wszystkie następne mmo bezpardonowo zerżnęły z WoW'a... i żeby jeszcze nikt nie mówił, że WoWowy ma tylko 6 lat- WoW wynosi swój interface z Warcrafta i Diablo. Po prawdzie sama gra jest matką wszystkich mmo i prekursorem wszystkich przełomowych technologi, takich jak phasing czy instancje.

Gra jest najbardziej żywa i urozmaicona, odkąd wyszedł Wrath of the Lich King, gdzie świat zmienia się w okół gracza w miarę jak wykonuje questy- jedyny taki smaczek wśród wszystkich mmo. Dzienne questy, emblemy- to są rozwiązania, które pierwszy wprowadził Blizzard i które inne gry nieudolnie próbują naśladować.

Co do prostoty i debilizmu. Dajcie mi linki do waszych postaci drodzy weterani WoWa którym zbrzydła prostota gry i pokarzcie mi, że wyczyściliście jakikolwiek rajd, co? Pokażcie mi, że wyczyściliście Black Temple jeszcze za czasu TBC, że rozłożyliście Naxxa w Vanilli, lub chociaż zrobiliście Sunwell Plateau... A może trafiliście do ICC? Nie? Awwww... wiec wasze opinie co do prostoty i badziewiaści rajdowania są bezpodstawne i w sumie możecie je zachować dla siebie.

A na koniec chciałbym zauważyć, że WoW to jedyne mmo z taką ilością zdolności, talentów i profesji, że postać jednego gracza nie równa się drugiemu. To jedyna gra w której dwie osoby z takim samym gearem i buildem mogą robić dps rozbieżny o kilka tysięcy. A wszystko wynika z rotacji zaklęć oraz dobierania odpowiednich talentów. Z odpalania cooldownów w odpowiednim momencie i stosowaniem się do taktyk, które nie są blachą z WoWwiki- bo po prawdzie- jeżeli te stosowałeś, to lol... dobry jesteś, bo tam nie ma taktyk XD Tylko mechaniki walki. Taktyka jest elastyczna i zmienia się w trakcie walki, bossowie mają po kilka faz i zależenie kiedy w nie wejdą, tak trzeba dostosować taktykę. Nie ma stania w miejscu i napieprzania przez kilka godzin jednego bossa.

Ale cóż... jestem prostaczkiem lubującym teletubisie i w sumie nie wiem co to dobra gra. Szczerze? Odpowiada mi to. Szkoda tylko, że ja potrafię dać swoje argumenty, a wy jedyne co potraficie powiedzieć to 'grałem, ale ♥♥♥♥♥♥♥, jesteście debilami bo w to gracie'.
Załącznik:
jpg  moj wow.jpg (164.99 KB; 1344x717 px)
1439_4cbffac468183.jpg 1344x717 px

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 10:51:00
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Kogenta":
Gdzieś ty wielki znawco gier komputerowych widział/a reklamy WoWa? No gdzie?

Pamiętam kiedy wychodził. Pełno tego było po sieci. Koledzy się podniecali trailerami. Teraz to jest dojna krowa, finansuje całą resztę.

Cytat z "Kogenta":
Jeżeli 12 milionów ludzi woli zapłacić i w to grać, zamiast grać w wasze darmowe gierki, to jednak mówi samo za siebie.

Hmm... 12 milionów much nie może się mylić...
I rzucaj kolejnymi kiłami jako przykładami że WoW lepszy.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 11:11:32
Cytat z "sharpy":

Hmm... 12 milionów much nie może się mylić...
I rzucaj kolejnymi kiłami jako przykładami że WoW lepszy.


Wolę być muchą i kiłą w twoim mniemaniu, niż takim jak ty, zwykłym tonącym w żółci dupkiem, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Pozostałych dwóch bloków argumentów nie raczyło się ruszyć, co? Bo niestrawności by się dostało z braku sensownej odpowiedzi.

Taką polemikę to sobie wsadź gdzieś... i serio- nich ktoś zrobi porządek z ludźmi, którzy zwyczajnie tutaj lezą by obrażać i poniżać innych bez jakiejkolwiek podstawy.
Ostatnio edytowany przez Kogenta dnia 21.10.2010 11:12:29

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 11:15:06
jestę kapibarę
Cytat z "Kogenta":
Taką polemikę to sobie wsadź gdzieś... i serio- nich ktoś zrobi porządek z ludźmi, którzy zwyczajnie tutaj lezą by obrażać i poniżać innych bez jakiejkolwiek podstawy.


dwa:dwa
Problem w tym, że obaj to robicie.

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 11:18:48
osioł
Anthro
Ludzie po prostu kochają świat Warcrafta. Sam od 2003 roku szukałem jakiegoś fajnego i darmowego MMO. Nic powyżej paru tygodni nie przyciągnęło mnie dłużej. Aż w końcu postanowiłem sprawdzić triala od WoWa i zostałem przy tym tytule. Od tam tej pory, leje na wszystkie gry dla jednego gracza. Wolę wydać 70zł na 2 miesiące niż kupić płatne demo za 170zł (Mafia2) by potem wydawać kasę na DLC po 30zł. Już mnie cholera strzeliła jak się dowiedziałem, że już będą wydawać DLC do tego nowego dzieła Bethesdy (póki co nie grałem, to nie będę na wszelki wypadek obrażał marki Fallout).

A grafika w WoWie, bardzo mi się podoba. Nadaje klimatu i jest bardzo sympatyczna. Zresztą, ostatnio sporo poprawek zrobili w niej (nowa woda, oślepiające światło, gładsze tekstury itp.).

Anonim
0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 11:19:50
Cytat z "LV":
Cytat z "Kogenta":
Taką polemikę to sobie wsadź gdzieś... i serio- nich ktoś zrobi porządek z ludźmi, którzy zwyczajnie tutaj lezą by obrażać i poniżać innych bez jakiejkolwiek podstawy.


dwa:dwa
Problem w tym, że obaj to robicie.


Jeżeli odbicie 'masz głowę we własnej dupie' do autora tekstu, oraz zwykłe stwierdzenie, że ktoś jest dupkiem, bo jedyne co robi w dyskusji to jeżdżenie po innych nazywasz obrazą, to wielkie sorry. Mam może jeszcze przeprosić i podziękować, za to, że w temacie dedykowanym moim zainteresowaniem banda 3 randomów wbija się i wyciera mi w ryj jakim to jestem niedorozwojem?
Ostatnio edytowany przez LV dnia 21.10.2010 11:24:44

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 11:24:16
jestę kapibarę
Cytat z "Kogenta":
Jeżeli odbicie 'masz głowę we własnej dupie' do autora tekstu, oraz zwykłe stwierdzenie, że ktoś jest dupkiem bo jedyne co robi w dyskusji to jeżdżenie po innych, to wielkie sorry. Mam może jeszcze przeprosić i podziękować, za to, że w temacie dedykowanym moim zainteresowaniem banda 3 randomów wbija się i wyciera mi w ryj jakim to jestem niedorozwojem?


Masz przycisk raport. Nie skorzystałeś z niego, zamiast tego wolałeś odbić piłeczkę i się zacietrzewić.

To raz, a dwa - wasza kłótnia jest ciekawa z punktu widzenia stanowisk. Ty jesteś zapalonym miłośnikiem, a sharpy antykomercjalistą i tradycjonalistą. Pomijając bluzgi, macie ciekawe poglądy na temat tej gry, aczkolwiek dyskusja niczemu nie służy, bo żaden nie przekona drugiego.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 11:41:25
Cytat z "LV":

To raz, a dwa - wasza kłótnia jest ciekawa z punktu widzenia stanowisk. Ty jesteś zapalonym miłośnikiem, a sharpy antykomercjalistą i tradycjonalistą. Pomijając bluzgi, macie ciekawe poglądy na temat tej gry, aczkolwiek dyskusja niczemu nie służy, bo żaden nie przekona drugiego.


Tu nie chodzi o przekonywanie kogokolwiek. Nikt nikomu nie karze grać w WoW'a- cała sensowność wchodzenia na ten temat tylko po to, by powiedzieć graczom Warcrafta jakimi to są niedorozwojami zakrawa na zwykłe trollowanie. Prócz bluzgów nie ma żadnych sensownych argumentów z ich strony. Ja, prócz tego, że jestem fanem serii Warcrafta, studiuję gry komputerowe na uniwerku już drugi rok. Znam rynek, inne tytuły, dane techniczne i statystyczne. Nikt mi nie będzie wciskał że coś jest czarne gdy jest białe argumentując to moją dziecinnością, a dodawanie, że liczby nic nie znaczą... ok, zgodziłbym się, gdybyśmy porównywali dwa darmowe produkty- wtedy można by powiedzieć, że marketing ma coś do tego.

Ale jeżeli mówimy o grze, która jest bez abonamentu tak jak GW- to jest pewien błąd w logice. GW jest darmowe, zatem użytkownik nie musi poświęcać niczego prócz własnego czasu na granie... pomijając fakt, że w GW mamy mikropłatności, które sprawiają, że gra sama w sobie jest nie fair w stosunku do bazy graczy którzy płacić nie chcą.

WoW z kolei ma abonament... ludzie muszą płacić za granie i odnawiać regularnie swoją subskrypcję... innymi słowy, jeżeli ktoś gra, musi CHCIEĆ kontynuować opłacanie tej gry- nikt go przecież nie zmusi. A chęć musi wynikać z zadowolenia i satysfakcji. Ergo... WoW posiada wielomilionową rzeszę wiernych fanów, którym ta gra się najzwyczajniej w świecie podoba... podczas gdy ich gry, które z punktu widzenia marketingowego mają przewagę w postaci braku abonamentu już takiego sukcesu nie odnoszą.

Przykro mi, jakkolwiek by nie zaklinać i nie wydzierać się o antyglobalizmie i anty-komercjalizmie, liczby są liczbami, a w tym wypadku mówią o ilości zadowolonych użytkowników.

Dodatkowo, czemu podkreślam to, że 12 milionów opłaca subskrypcję? Ano dlatego, że jest jeszcze kilka milionów graczy korzystających z 'prywatnych' serwerów i gdyby Blizz zniósłby opłaty, rzesza fanów z pewnością by się podwoiła...

Jednakże sam abonament jest kluczem fenomenu WoW'a, bowiem zapewnia on stałe finanse, które idą na aktualizowanie gry. I gdziekolwiek nie zasięgniecie źródła, wszystkie gazety, pisma czy portale zajmujące się tematyką powiedzą, że Blizzard ogólnie, poprzez Battlenet i swoje portale zapewnia lepszy serwis oraz obsługę klienta niż jakakolwiek inna firma w branży. I że ich produkty, dzięki nieustannej aktualizacji i poprawianiu błędów są najlepszymi grami zarówno pod względem technicznym jak i gameplay'u.

Zobaczcie sobie chociażby Starcrafta 2.

I ja po nikim nie jadę, a przynajmniej nie taki jest cel mojego udziału w dyskusji, przedstawiaj jedynie dane statystyczne, informacje techniczne w odpowiedzi na dziwny pojazd którego nadal nie rozumiem.
Ostatnio edytowany przez Kogenta dnia 21.10.2010 11:44:52

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 12:55:09
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Kogenta":

Pozostałych dwóch bloków argumentów nie raczyło się ruszyć, co? Bo niestrawności by się dostało z braku sensownej odpowiedzi.


Których?

1.
Cytat:
Gdzieś ty wielki znawco gier komputerowych widział/a reklamy WoWa?

Do tego się ustosunkowałem. Rzygałem reklamami WoWa kiedy miała być jego premiera.

2.
Cytat:
Nawet Dragon Age wydało...

Dragon Age jest klasycznym przykładem co jest nie tak w nowych grach. Podobnie jest z resztą wymienionych przez ciebie "przykładów". Do tego był komentarz o "kiłach".

Mniemam, że mam się więc ustosunkować do:
3.
Cytat:

A wasze pojazdy po ludziach że są debilami, głupi lub dziecinni, bo grają w to co wam się nie podoba wskazuje tylko na wasz poziom oraz odbiera jakąkolwiek chęć do dyskusji, zwłaszcza, że wasze bezczelne opinie nie są mile widziane w tym temacie. Nikt wam nie włazi stąd na wasze tematy, o ile takie macie, by pisać jakimi to jesteście ♥♥♥♥♥♥♥♥. Więc szczerze... wypad, albo niech jakiś moderator się wami zajmie, bo sami prowokujecie wojnę i na każdy normalny argument reagujecie kolejnymi pojazdami po inteligencji rozmówców.

Głupi, bezczelny pojazd ad hominem, bez żadnych podstaw. Moją opinią było wyłącznie "Argument że dużo ludzi za to płaci to żaden argument." A ty się nagle na mnie zapieniłeś jakbym obraził twoje uczucia religijne. ps. zaraz naślę się na siebie.

4.
Cytat:

I cieszę się, że jesteś zaawansowanym graczem, cokolwiek przez to nie rozumiesz lol. A głowę we własnej dupie to chyba ty masz, bo jedyne co widzisz to własną opinię, która dla mnie jest warta tyle co zawartość twojej odbytnicy.

Chcesz żebym się do tej wypowiedzi konstruktywnie ustosunkował?
Jako przeciwnik w dyskusji, czy jako moderator?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 13:12:01
Smok Serwisowy
filozofia blizzarda jest dość prosta - robią i serwisują "z największym rozmachem" na świecie i pilnują żeby za swój wkład pracy zarobić również odpowiednio.

oczywiście można zrobić super grę w 2 osoby na jednym komputerze przez cztery lata żyjąc na samej pizzy ale nie oszukujmy się - blizzard zatrudnia najlepszych zarówno konceptartystów, jak i grafików, riggerów, animatorów, muzyków, programistów itd itd - ci ludzie nigdy nie pójdą do pracy za karton pizzy dziennie i wątpliwą wizję sukcesu gry nad którą pracują (ludzie od hellgate spróbowali i okazało się że jednak nie są w stanie dopracować swojej wizji gry na samej pizzy - czekamy jak pójdzie torchlightowi).

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że CELOWO grę zaprojektowali tak by trafiła do 12mln ludzi (co z góry narzuca pewną prostotę może nawet banalność przez co raczej bezsensowne jest porównywanie jej z takimi produktami jak plenscape, które z założenia nie były adresowane do tak szerokiej publiki ale w zamian za to postawiły na bardziej zawiłą fabułę, nietypowe rozwiązania. (stąd zapewne niechęć sharpa)
ze swojej strony dodam jednak, że zaprojektowanie dobrego produktu dla masy wcale nie jest prostsze od wydesignowania megaultraoryginalnego systemu który będzie tak oryginalny i zawiły że zrozumie go 10 osób na świecie - to raczej kwestia tego do jakiego targetu adresuje się produkt.

nie zapominajmy o tym, że w momencie wyjścia wow od strony konceptów świata i pomysłów był... oryginalny to mało powiedziane - był jedyny w swoim rodzaju mając jako konkurencję... eee... ultime online? jego unikatowość rozmyła się po prostu w powodzi setek produktów wowpodobnych, które swoją ilością i nachalnością obrzydziły większości ludzi ten baśniowy świat.

Warto też spojrzeć od strony ludzi którzy nad produktami Blizzarda pracują - pracują uczciwie (każdy może ocenić sam) za baardzo godziwe pieniądze, o których większość ludzi z tej branży może pomarzyć. firma daje im (prawdopodobnie jako jedyna na świecie) możliwość spełnienia swojego marzenia i zrobienia takiej gry jaką chcą (bo żadnej innej firmy raczej nie było by stać na trzykrotne podchodzenie do projektu w miejscu kiedy mają już grywalny produkt tylko dla tego że... im się nie podoba (D3).
sam specjalnie fanem wowa nie jestem ale zgodzę się z kogentem i wydaje mi się, że ludzie którzy patrzą na produkty tej firmy tylko przez pryzmat tego że nie podoba im się "świat przedstawiony", gra ich nie wkręca a w ogóle to jest komercja bo ktoś chce kase za swoją pracę (i jest be) mają dość ciasne klapki na oczach.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 21.10.2010 13:20:17
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: World Of Warcraft
Wysłano: 21.10.2010 15:14:01
Inna forma
File deleted.
Ostatnio edytowany przez Ensifer dnia 29.09.2023 11:13:37

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...45678910...13>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane