Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...3456

1
(+1|-0)
Re: Ulubiona książka (lub cytat z książki)
Wysłano: 27.12.2017 11:55:02
gryf
Anifel, przy takim talencie do nekromancji to spodziawałbym się że twoją ulubioną książką jest... Necronomicon :D

BTW, sam mam ochotę to przeczytać, ale w związku z faktem że powstało wiele książek pod tytułem "Necronomicon", pytanie: która z nich jest najlepsza? Od której zacząć?
Half-eagle, half-lion. And all awesome!

2
(+2|-0)
Wysłano: 27.12.2017 12:03:04
Маaлая панда tzw. lichopand
Anthro
To akurat nie jest moja ulubiona książka, ale sporo dla mnie znaczy. Niesie ze sobą nieco historii.

A co do nekromancji, polecam tą od H.P.Lovecrafta. Może i autor ma nieco ciężkawy styl, ale jeśli ktoś właśnie za takim przepada, nie ma co się zastanawiać.
W temacie nieco bardziej... niebezpiecznych i tajemnych ksiąg, wolałabym nie na forum.
1
(+1|-0)
Wysłano: 25.06.2018 18:44:08
Załącznik:
jpg  C4pszV-WMAAtr5M.jpg (5.78 KB; 370x339 px)
3929_5b311bd4a592c.jpg 370x339 px

1
(+1|-0)
Wysłano: 26.06.2018 11:20:04
Гиена
Anthro
Lot numer siedem: dzwonek z trzonkiem, mosiężny, robota krasnoludzka, wiek znaleziska trudny do oszacowania, ale rzecz z pewnością starożytna. Na obwodzie napis krasnoludzkimi runami, głoszący: "No i czego ciulu dzwonisz". Cena wywoławcza...

A. Sapkowski "Sezon burz"

0
(+0|-0)
Wysłano: 26.06.2018 15:22:50
Rabbit
Anthro
"Ludzie są głupi, uwierzą w kłamstwo, albo dlatego, że chcą, by to była prawda, albo też dlatego, że boją się, iż to może być prawda."

Terry Goodkind - Pierwsze prawo magii, I tom serii książek "Miecz Prawdy".

Btw. W H.P. Lovecrafta zaczytywałem się jako smarkacz, oraz w historię jego postaci, ponieważ mnie intrygował tak samo jak Edgar Allan Poe, natomiast Necronomicon to stek bzdur i sam autor gubi się w tej księdze. Widać, że sam chciał uwierzyć, iż to co tam pisze jest prawdą. Fajnie natomiast ona wkomponowuje się w resztę jego opowiadań. Ja tam polecam zacząć od serii: "Zew Cthulhu", jest tam parę naprawdę dobrych, abstrakcyjnych i zadziwiających opowieści, które warto przeczytać. Jeśli zaczniecie od "Necro" niewiele zrozumiecie, a jeszcze mniej z niej wyniesiecie. Szkoda czasu, jeśli ktoś nie siedzi w horrorach, czy powieściach grozy.

Cytat:
W temacie nieco bardziej... niebezpiecznych i tajemnych ksiąg, wolałabym nie na forum.

Co to znaczy? Indeks ksiąg zakazanych od dawna nie istnieje, tak samo jak filmów, a i tak się czytało te dzieła, nawet gdy były "niedostępne". Nie ma czegoś takiego jak niebezpieczne księgi, bo to tylko księgi. Natomiast tajemne pewnie są, a bardziej nieodkryte, ale na pewno nie w takim sensie jak myślisz. Czytałem Salo, Mein Kampf, czy Salon Kitty, więc nie wiem, czy to są dla ciebie te "niebezpieczne" pozycje. Nie polecałbym czytania takiego Jean-Paul Sartre, który był idiotą, a silił się na egzystencjalne wywody pełne marksistowskich naleciałości, bo może tylko namieszać we łbie, a i IQ może nam od tego ulecieć.
Jestem prosty, nie prostacki.

Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...3456