Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234>>


0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 14:16:38
jestę kapibarę
Cytat z "Marvin_Fuchss":
DLA PEWNOŚCI SOBIE SPRAWDZIŁEM W PODRĘCZNIKU BIOLOGII...

Otóż tak zwany pustynny lis, czytaj fenek, jest bliżej spokrewniony z psowatymi niż z lisowatymi... A ten pogląd w podręczniku ilustrowało zdjęcie, na którym bardziej przypominał kota niż cokolwiek innego :P


Że zacytuję tutaj 4chana...

  1. /r/in /an/'s expertise of keeping fennec as a pet
  1. Feed it like it's a cat
  2. Fuck it like it's a dog

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 14:24:12
Panserbiorne
Zwierzę
Hmrr, a to nie jest tak, że niedźwiedzie najbliżej ewolucyjnie są przy szopach i łasicach czy jakoś tak?

A jednak wraz z resztą tałatajstwa i psami należą jeszcze do nadrodziny psów (a to już jest niemałe zaskoczenie dla mnie)
Ostatnio edytowany przez Dwied dnia 6.01.2009 14:36:31
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 15:47:45
gronkowiec
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss":
DLA PEWNOŚCI SOBIE SPRAWDZIŁEM W PODRĘCZNIKU BIOLOGII...

Otóż tak zwany pustynny lis, czytaj fenek, jest bliżej spokrewniony z psowatymi niż z lisowatymi... A ten pogląd w podręczniku ilustrowało zdjęcie, na którym bardziej przypominał kota niż cokolwiek innego :P


W systematyce jasno stoi, że fenek należy do rodziny psowatych z rodzaju Vulpes tak jak i reszta lisów.

Cytat z "Dźwiedź":
Hmrr, a to nie jest tak, że niedźwiedzie najbliżej ewolucyjnie są przy szopach i łasicach czy jakoś tak?

A jednak wraz z resztą tałatajstwa i psami należą jeszcze do nadrodziny psów (a to już jest niemałe zaskoczenie dla mnie)


No dla mnie to też było małe zaskoczenie, że łasicowate należą do podrzędu psokształtnych razem z niedźwiedziami, morsami, fokami i uchatkami :P
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 16:40:41
Cytat z "Dźwiedź":
Hmrr, a to nie jest tak, że niedźwiedzie najbliżej ewolucyjnie są przy szopach i łasicach czy jakoś tak?

A jednak wraz z resztą tałatajstwa i psami należą jeszcze do nadrodziny psów (a to już jest niemałe zaskoczenie dla mnie)


a owszem, wywodzą się od psowatych... ale, przeciez wszystko się wywodzi od jakiś tam bezkręgowców, ryb czy czegoś tam :P jesteśmy jednym gatunkiem?

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 16:45:18
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Systematycy zastanawiają się nad wyłączeniem rodzaju Vulpes z rodziny psowatych. Tak więc być może niebawem mykita, piesiec, fenek, korsak i reszta wrednej braci dostanie własne kartki w podręcznikach :D

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 16:55:36
Panserbiorne
Zwierzę
Lessie czytaj dokładnie :P jest nadrodzina psy, z niej wywodzi się rodzina psowatych, niedźwiedziowatych, itp

a z resztą dam linka tam tego jest w ♥♥♥♥, trzeba tylko znaleźć swojego zwierzaka ;P

http://www.biolog.pl/content-54.html
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 17:02:28
ja to wiem bo sprawdziłam... ale chodzi mi o to że całe życie wywodzi się z wody...

btw, Garou ty jesteś przerośnięty pies :P
witaj kuzynie :D

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 18:25:27
jestę kapibarę
Cytat z "Foxia":
Systematycy zastanawiają się nad wyłączeniem rodzaju Vulpes z rodziny psowatych. Tak więc być może niebawem mykita, piesiec, fenek, korsak i reszta wrednej braci dostanie własne kartki w podręcznikach :D


E tam, bzdura by była. Węzły mają? Mają. To psowate ;P

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 19:49:13
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Ty tylko o węzłach myślisz :P. Na serio, ja nie specjalista, powtarzam tylko za specjalistami (pomijając fakt, że całą systematyke to mozna by o kant dupy potłuc)

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 20:07:34
Zwierzę
To ja jeszcze dorzucę.

Hieny są psowate!

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 20:07:41
Lew
Anthro
ale farmazonicie ... nie bylo takiego tematu :P i ankiety ... jak juz wczesniej powiedzialem to jest ankieta o tym kim sie jest, a nie co sie lubi :P


LV: nic nowego nie dodales :P, to tak jak amerykanie naklejaja milion WArningsow wszedzie ... tak jakby ktos tego nie wiedzial :P
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 21:00:32
jestę kapibarę
Cytat z "Foxia":
Ty tylko o węzłach myślisz :P. Na serio, ja nie specjalista, powtarzam tylko za specjalistami (pomijając fakt, że całą systematyke to mozna by o kant dupy potłuc)


To tacy specjaliści co widzą, że już wszystko sklasyfikowane i zaraz nie będzie co robić, to kombinują jak koń pod górę.
0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 21:02:21
Cytat z "Scooby":
To ja jeszcze dorzucę.

Hieny są psowate!


A gówno.

Cytat z "http://pl.wikipedia.org/wiki/Hienowate":
Hienowate (Hyaenidae) - rodzina dużych ssaków drapieżnych z grupy kotokształtnych (Feliformia).
0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 21:03:49
Cytat z "Kudlaty_lew":
ale farmazonicie ... nie bylo takiego tematu :P i ankiety ... jak juz wczesniej powiedzialem to jest ankieta o tym kim sie jest, a nie co sie lubi :P


LV: nic nowego nie dodales :P, to tak jak amerykanie naklejaja milion WArningsow wszedzie ... tak jakby ktos tego nie wiedzial :P


Kudłaty.. takiego nie było, był podobny, to raz. Dwa, przerobiłem i zapytałem się Ciebie CO DODAĆ. Nie widzę żadnej sugestii, tylko duże nagromadzenie ":P"
Ostatnio edytowany przez LV dnia 6.01.2009 21:06:53

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 21:14:10
Zwierzę
Cytat z "LV":
Cytat z "Scooby":
To ja jeszcze dorzucę.

Hieny są psowate!


A gówno.

Cytat z "http://pl.wikipedia.org/wiki/Hienowate":
Hienowate (Hyaenidae) - rodzina dużych ssaków drapieżnych z grupy kotokształtnych (Feliformia).


Lol. My bad.

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 21:15:21
jestę kapibarę
A mówiłem przecież.

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 23:20:14
zmiennokształtne
Zmiennokształtny
a ja? gdzie ma się wpisać zmiennokształtny? Mam w zasobie form gada, pająka i nietoperza? nic z tych rzeczy nie ma, no może gad pod smokami.

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 6.01.2009 23:40:38
Swietlik
Inna forma
A co ze mna? XD
Jestem swietlikeim XDDDD

Nah, zaglosowalam jako 'inne' XD

Cytat z "Marvin_Fuchss":
DLA PEWNOŚCI SOBIE SPRAWDZIŁEM W PODRĘCZNIKU BIOLOGII...

Otóż tak zwany pustynny lis, czytaj fenek, jest bliżej spokrewniony z psowatymi niż z lisowatymi... A ten pogląd w podręczniku ilustrowało zdjęcie, na którym bardziej przypominał kota niż cokolwiek innego :P


Lisy i wilki to ta sama rodzina XD

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 7.01.2009 0:07:39
zmiennokształtne
Zmiennokształtny
z tego co się orientuję świetlik to pajęczak... ja bym jeszcze w ankiecie dał owady i pajęczaki jako jedną grupę i zmiennokształtne

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 7.01.2009 8:14:17
Lygrys Polski
Anthro
Pajęczaki !? Chwalcie Boga, gdzie żeś to wyczytał ? Świetliki to chrząszcze...

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 7.01.2009 8:20:04
Lateksowy książe
Anthro
Robale :P

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 8.01.2009 9:50:50
Lew
Anthro
hmmm wiedzialem, ze tak bedzie, psowatych jest duzo wiecej niz kotkow :/, o dziwo jakos tak wszedzie jest ... patrzac sie na fursuity w hameryce to tez widac ze psowatych jest wiecej, czasami trafiaja sie jakies kotki, lub inne stwory, ale psowatych jest pelno
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 8.01.2009 11:56:46
zmiennokształtne
Zmiennokształtny
Redi ja prosty kulturoznawca jestem, wiem, że świeci i jest mały. Co nie zmienia faktu, że "robale" są dyskryminowane.

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 8.01.2009 12:14:38
jestę kapibarę
A co? mamy w ogóle jakieś znaczące ilości robali (oprócz kiwi i Rikku)? Dla dwójki od razu o dyskryminację wołać? Po to jest "inne".
Popatrz, kangura mamy też tylko jednego, a on się nie krzywi że mu kategorii "torbacze" Kudłaty nie wystawił ;P

A ty Żmija podpadasz pod smoki i gady przecież.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 8.01.2009 12:15:36

0
(+0|-0)
Re: Rozklad gatunkow na polfurs
Wysłano: 8.01.2009 12:17:18
Wilk
Zwierzę
http://polfurs.deviantart.com/journal/5572307/

Długo psowate szły łeb w łeb z kotowatymi ale ostatnio... hmm.
--sf.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane