Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234>>


0
(+0|-0)
Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 19:35:33
Tygrys perski
Anthro
Zakładam ten temat, bo ostatnio w wątku o Fursuitowych Porażkach pewne zwierzątka żarły się na temat tego, czy smoki i inne zwierzęta niepokryte futrem są Furry. Dla mnie nie ma znaczenia, czy dany Futrzak ma kudły, czy jest śliski. Ba, nie przeszkadza mi nawet, jeśli to jest hybryda gatunków.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 4.02.2009 19:44:17
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Gatunki i podobne kwestie a a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 19:38:59
Lew
Anthro
co nie ma futra nie jest furry, ale moje zdanie juz znacie :>, dziekuje Huff za temat
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki i podobne kwestie a a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 19:40:58
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
A raczej dwa tematy w jednym. O odczuwanej płci i o pojmowaniu pojęcia furry.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Gatunki i podobne kwestie a a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 19:42:56
hmmm wszystko jest dość dyskusyjne w tym temacie

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 19:45:51
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Pozieliłem temat na pół bo imo to płeć i pojęcie furry to dwie odmienne kwestie i głupio robić offtop już w pierwszym poście :) Tu rozmawiajmy o pojęciu furry. O płciach zapraszam tu -> http://www.polfurs.org/mo...#forumpost59790
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 4.02.2009 19:47:41
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 19:49:45
Klacz huculska
futrzak to futrzak :P nie wazne chyba czy ma luski czy futro. wazne ze sie czuje futrzakiem

ale ja sie nie wypowiadam bo ja tu siedze bo siedze :P

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 19:54:23
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
U nas w sumie posucha jeśli chodzi o odmiany. W sumie furry jako termin dzieli sie tak jakby na podgrupy - furry - strikte futrzaste, scallie (czy jak to się tam pisze) obejmujący ogolnie gatunki bezwlose i bez piór oraz avians, czyli gatunki latajace/pierzaste. Furry funkcjonuje raczej jako pojęcie szerokie, opisujące społeczność, niżeli konkretną jej część.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 4.02.2009 19:54:58
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 19:59:00
fajkojot
Człowiek
Cytat z "Hufnaar":
Zakładam ten temat, bo ostatnio w wątku o Fursuitowych Porażkach pewne zwierzątka żarły się na temat tego, czy smoki i inne zwierzęta niepokryte futrem są Furry. Dla mnie nie ma znaczenia, czy dany Futrzak ma kudły, czy jest śliski. Ba, nie przeszkadza mi nawet, jeśli to jest hybryda gatunków.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Huff, a pamiętasz jak kiedyś mówiłeś "nie" człekokształtnym futrzakom? :-Pk
Jak dla mnie nie ma znaczenia: pierze, łuski, futro, futro-łusko-pióra. Czy macki. Czy jakieś jeszcze pokręcone hybrydy. Furry to tylko słowo, geez. Określa pewną grupę i nie segreguje. Osobiście postrzegam futrzastość na różnych poziomach (inaczej patrzę na furry/theriana [bez flame tutaj, plz], inaczej na typka zmieniającego fursony co chwila i dodającego im rozmaite mutacje), ale wszystko to grupuje pod hasłem furry.
No i zasadniczo +1 do tego co Ryan napisał *wrzuca tygrysowi złotówkę na puzdro*
Ostatnio edytowany przez Verdan dnia 4.02.2009 19:59:35
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:14:36
Angora Turecka
Anthro
Dlatego "anthro" jakoś bardziej pasowało dla mnie zawsze (większość sztuki furry to anthro jednak). Potem powstały definicje "scalies", "avians" obok "furry", co by się inni nie czuli gorsi.
Jak ktoś napisał powyżej, to tylko słowo.

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:20:41
Lew
Anthro
o jej jacy wszyscy sa tolerancyjni, az dziw bierze ze to polska :>
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:26:43
Angora Turecka
Anthro
Już wspominałem że słowo "furry" doprowadza mnie do lekkiej pasji? Moim zdaniem to nie trafiona nazwa...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:27:19
a moim zdaniem czarne obroże są wygodniejsze od czerwonych ;P
czy coś z tego wynika? NIC

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:37:15
Lew
Anthro
dziwne, ze akaurat to slowo, w angielskim to samo oznacza, i moge sie zalozyc, ze kiedy powstawalo nikt nie byl SMOKIEM :P, wtedy nazywalo by sie inaczej, nie wiem z jakiej paki wkrecily sie wto nie futrzaste swory :>
Ostatnio edytowany przez kudlaty dnia 4.02.2009 20:39:15
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:40:46
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "kudlaty":
dziwne, ze akaurat to slowo, w angielskim to samo oznacza, i moge sie zalozyc, ze kiedy powstawalo nikt nie byl SMOKIEM :P, wtedy nazywalo by sie inaczej, nie wiem z jakiej paki wkrecily sie wto nie futrzaste swory :>


Dojdziesz teraz jaki gatunek był pierwszy?

Ja wolę określenie anthro bo zasadnicza część tej społeczności jest bliska właśnie antropomorficznym zwierzakom, ogółem zwierzakom - nie tylko futerkowym.

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:41:01
Cytat z "kudlaty":
dziwne, ze akaurat to slowo, w angielskim to samo oznacza, i moge sie zalozyc, ze kiedy powstawalo nikt nie byl SMOKIEM :P, wtedy nazywalo by sie inaczej, nie wiem z jakiej paki wkrecily sie wto nie futrzaste swory :>


zapewne dla ogólnego określenia nurtu, stylu, grafik itp? i jest w sumie fajne i krótkie ;D

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:43:43
Lew
Anthro
no ale nazywa sie inaczej ... w takim razie oponuje o zmiane nazwy na POLANTHRO bedzie bardziej adekwatna :P
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:45:59
fajkojot
Człowiek
Cytat z "kudlaty":
dziwne, ze akaurat to slowo, w angielskim to samo oznacza, i moge sie zalozyc, ze kiedy powstawalo nikt nie byl SMOKIEM :P, wtedy nazywalo by sie inaczej, nie wiem z jakiej paki wkrecily sie wto nie futrzaste swory :>

Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Jest jak jest, pomijając pojedyncze marudy wszystkim pasuje i działa jakoś. Przyległo do fandomu i tyle, można z tym żyć. Pojęcie anthro też jest dobre (i neutralne). Zresztą starożytni egipcjanie mieli bogów z łbami krokodyla, węża a nawet skarabeusza a Set był pierwszą hybrydą i o, jakoś nie marudzili za specjalnie :-Pk
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:48:56
Lew
Anthro
a czy ja kogos do czegos zmuszam to jest moj poglad, i staram sie z niego wytlumaczyc, po za tym to nie ja zalozylem temat, wiec prosze do mnie nie miec pretensji, tak przyznaje sie ze wywolalem dyskusje w innym temacie, i chcialem na tym to zakonczyc, wiedzialem czym to sie skonczy i NIE zakladalem tematu, ale skoro jest to wyrazam swoja opinie jako SZEREGOWY futrzak :>
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 20:55:25
fajkojot
Człowiek
Ode mnie było pytanie retoryczne Kudłatku, pretensji nie mam do ciebie :-)k nie podoba mi się tylko twój pogląd, daje ci pstryczka w nos za to i tyle ;)
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:04:40
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "kudlaty":
dziwne, ze akaurat to slowo, w angielskim to samo oznacza, i moge sie zalozyc, ze kiedy powstawalo nikt nie byl SMOKIEM :P, wtedy nazywalo by sie inaczej, nie wiem z jakiej paki wkrecily sie wto nie futrzaste swory :>

Czyli ty jesteś TRV bo masz futro a gady nie są FURRY ?

Chciał bym zaznaczyć że słowo FURRY oznacza bardziej społeczność niż "futerkowce"

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:14:50
Lew
Anthro
tak jestem TRU :], a ty nie jestes :P, biorac to na logike, a ze jest tak a nie inaczej, ze wszystkim to wisi to inna sprawa, mi akurat to przeszkadza
Ostatnio edytowany przez kudlaty dnia 4.02.2009 21:18:00
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:17:02
Angora Turecka
Anthro
Już się Kudeł nie lansuj tym że nie masz funda na kanale i że jesteś szeregowiec ;>

Problem jest o genezę nazwy nie o znaczenie. Znaczenie wszyscy znają, a spór mamy oczywiście o głupotę bo to tylko nazwa. Jeśli o mnie chodzi to z logicznego punktu widzenia furry jest złą nazwą bo obraża gady, ptaki, ryby i owady w kontekście samej idei furry. Wywala je na margines (dlatego powstało określenie avian, scalie).
Sprawiedliwości stałoby się zadość jakby przyjęło się powszechnie anthro - ale ponieważ tak się nie stało, to mamy bajzeltemat jaki mamy i do niczego tu nie dojdziemy.

Język jest kretyński pod tym względem w ogóle, coś się przyjmuje do mowy potocznej i tak jest:
statki chodzą na dno na nogach
tramwaj trzeba łapać jak lecący kamień (etc)
a futrzaki mają łuski i pierze.
I życie... who cares...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:22:03
Lew
Anthro
ok a czy smok jest zwierzeciem w ogole ? to jest gad/plaz czy jak to zwac. Wracajac do nazwy, ktos mial jakis cel nazywajac tak ta grupe, a ze pozniej wepchnely w to swoja lapska inne nie futrkowe zwierzaki, wg mnie furry to furry czyli zwierzaki z FURTREM
Ostatnio edytowany przez kudlaty dnia 4.02.2009 21:22:36
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:23:42
Cytat z "kudlaty":
ok a czy smok jest zwierzeciem w ogole ?


a taur, chakat, jednorożec, minotaur, wilkołak?
a antropomorficzny lew?
Ostatnio edytowany przez Lessie dnia 4.02.2009 21:24:08

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:24:01
Arachne
Taur
Cytat z "Rynvord":
Ja wolę określenie anthro bo zasadnicza część tej społeczności jest bliska właśnie antropomorficznym zwierzakom, ogółem zwierzakom - nie tylko futerkowym.

No to na znak protestu oficjalnie zmieniam sobie w profilu formę na „zwierzę”. O!

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane