Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234>>


0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:27:42
Lew
Anthro
chwile chwile, lew istnieje i ma FUTRO, a ja sie pytam gdzie jest SMOK ?
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:28:39
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "DarkV":
Cytat z "Rynvord":
Ja wolę określenie anthro bo zasadnicza część tej społeczności jest bliska właśnie antropomorficznym zwierzakom, ogółem zwierzakom - nie tylko futerkowym.

No to na znak protestu oficjalnie zmieniam sobie w profilu formę na „zwierzę”. O!


No i good. Zasadnicza część, nie wszyscy.

Na temat smoków, pegazów i innych mitologicznych bełkotów mam swoje osobne radykalne zdanie - z tym że to nieco inny problem. Chodzi o zainteresowanie czymś w kontekście. Możesz Kudeł uważać że Furry jest dla tych co mają Fur, coś to zmienia?

A skoro jest taki problem to może ponownie trzeba zdefinować furry? o czym i o kim tak naprawdę to jest?

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:33:03
a tych bez futra rozstrzelamy czy tylko zbanujemy? :P

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:33:45
Lew
Anthro
sprawa jest taka, to sa wylacznie moje poglady, tak se ubzduralem i nie uznaje smokow. Co do reszty sprawa jest otwarta bo MAJA FUTRO :P, a tak po za tematem to ta dyskusja jest czysto prowokacyjna, dla zrobienia sztucznego ruchu/flejmu bo ten serwis nie potrafi inaczej istniec (to taka znowu MOJA refleksja)
0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:35:21
A wlasnie Lessie dobrze powiedzial, zapomnialem powiedziec, ze nie mam zamiaru niczego zmieniac, sa smoki, niech se beda skoro wszyscy je akceptuja, mi tez nie przeszkadzaja, ale nie powinne byc uwazane za FURRY
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:52:48
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Panie i panowie ale toszkę kultury.

/me pokazuje palcem na podforum gdzie się znajdujemy

Proponuję się trzymać merytorycznej dyskusji, swoje 'wydaje mi się' zostawmy dla siebie ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:58:54
jestę kapibarę
Cytat z "Ryan":
U nas w sumie posucha jeśli chodzi o odmiany. W sumie furry jako termin dzieli sie tak jakby na podgrupy - furry - strikte futrzaste, scallie (czy jak to się tam pisze) obejmujący ogolnie gatunki bezwlose i bez piór oraz avians, czyli gatunki latajace/pierzaste. Furry funkcjonuje raczej jako pojęcie szerokie, opisujące społeczność, niżeli konkretną jej część.


A delfiny/orki? Nie mają futra, ani łusek, ani piór ;P
A w światowym furry to całkiem licząca się grupa.

Dwa, powiem coś jeszcze innego - nie uznaję -monów tak jak kudlaty smoków. Bo są to wytwory marketingowe, a nie własnej fantazji. To samo tyczy się futrzenia sonica i innych "form uproszczonych".

Smoki to coś, co w świadomości człowieka było od zawsze. A kwalifikacja? Smoki to inne formy gadów. Skoro dopuszczamy macro, ferale i taury to można dopuścić i smocze "monster form". (powiedziała monstrualna hybryda kota i lokomotywy). Plus, są "smoki anthro" również.

A dinozaury? Czy one też są furry/anthro czy już smoki, kudłaty? Przecież jako zwierzęta istniały!
Ostatnio edytowany przez LV dnia 4.02.2009 22:00:44

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 21:59:51
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Przypomnę że łuski wyewoluowały w pióra a te w futro ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 22:04:16
Tygrys perski
Anthro
W języku potocznym mówi się również o smokach z Komodo...
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 4.02.2009 22:13:40
Arachne
Taur
Cytat z "LV":
Dwa, powiem coś jeszcze innego - nie uznaję -monów tak jak kudlaty smoków. Bo są to wytwory marketingowe, a nie własnej fantazji. To samo tyczy się futrzenia sonica i innych "form uproszczonych".


Też nienawidzę sonica ale…
http://www.furaffinity.net/view/1142887/
↑ to jestem w stanie znieść. :-)k

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 0:36:07
Taur
Ostatnio edytowany przez Lwiczka dnia 5.02.2009 0:37:17
Załącznik:
jpg  1233783415.kwik_omgalienfurry.jpg (233.93 KB; 924x694 px)
16_498a26a52e937.jpg 924x694 px
Jedno słowo - wiele dysków.

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 0:38:16
gryf
PERMABAN
Och jejku jej, ja od zawsze twierdzę że jestem furry tylko w połowie...
*odwraca się swoją futrzastą stroną* :-Pk
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 4:42:15
Lygrys Polski
Anthro
Cały czas jest mi smutno :O Futra, trochę tolerancji, Kudłaty jak kto Psa zbić chcę, kij zawsze znajdzie, jakby kto się nie przyczepił do nazwy naszej subkultury, to wyszuka coś innego, nie bierzmy poważnie tego co mówi kudłaty, ma prawo wyrazić swoją opinie, jednak nie powinniśmy tak reagować, bez względu na to czy się nam ona podoba czy nie, po co został stworzony ten temat ? By znaleźć zwolenników/przeciwników teorii że smoki to nie-furry ? Nie ma to jak tworzyć kolejne powody do kłótni, zamiast szuka różnic poszukajmy cechy które nas łączą jako subkulturę.

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 7:55:49
Lateksowy książe
Anthro
Fandom anthro to nie to samo to fandom furry.
Są osoby które rysują postaci anthro nie czując się w ogóle furry.

A w ogóle czytając ten temat to mam powtórkę z devarta, jak dzielili co jest anthro a co nie :P
A to fantasy, a to zwierzęta, a to anhro, a to podpada pod fanart (Sonic i -mony)

W furry fandomie nie ma takich podziałów :>

Furry to lifestyle i grupa społeczna ;P Wiem że tych ofutrzałych jest więcej.
Ale wolicie "furry" czy "Anthropomorfic Art Fandom" ? :>

furry=futrzasty/futrzak
Nie brać dosłownie :] Bo jak wiemy nie wszystko w tym pokręconym świecie bierze się dosłownie. ;p
Ostatnio edytowany przez Szczurex dnia 5.02.2009 8:06:10

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 9:18:33
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Szczurex":
Fandom anthro to nie to samo (...)


No to po takim wywodzie to jeszcze mniej jestem przekonany.

Furry - kretyńska nazwa i tyle. Spycha na pobocze 1/3 społeczności która poradziła sobie z nazwą w inny sposób, dorabiając własne definicje. Jak by tego nie ubierać i maskować, jest to bezsensu z perspetywy tych którzy tworzą społeczność i akurat pod tym względem muszę zgodzić się z Kudłatym - nazwa zbyt sugeruje coś i za bardzo akcentuje ten fur, niezależnie od tego jakie były początki.

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 9:53:31
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Noooo! Dużo radości dostarczyliście mi tą dyskusją :D. Potwierdza ona na pewno jedną moją teorię - polski furry fandom to w pierwszej kolejności Polacy, a furries dopiero póxniej :D:D:D

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 10:02:42
jestę kapibarę
Też mi teoria.. każdy fandom najpierw jest narodem, a potem fandomem.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 10:12:29
Dla mnie bycie Furry nie jest uzależnione od tego, czy fursona ma futro, łuski, czy coś innego. Ważne, żeby osoba taka czuła się jak Furry, czuła w sobie fursonę.

Dalej w dyskusję się nie zapędzam. Tylko bardzo przepraszam - skoro wg. niektórych furry to osoby, które mają za fursone istotę z futrem (czyli głównie ssaki), to co np. z płazami, gadami? Tutaj już widać, że kolejny podział zaczyna się robić i mamy kolejną rozmowę typu "Kto to jest true furry"...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 10:28:48
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "KPL":
czuła w sobie fursonę.


Bshit... no sorry, ale bez przesadyzmu.

Cytat z "KPL":
i mamy kolejną rozmowę typu "Kto to jest true furry"...


Mamy, od pierwszego postu. Temat jest jałowy bo i tak nic z niego koniec końców nie wyniknie. Gdyby było parcie na zmiany to już by się dawno temu głosy podniosły o zmianę nazwy fandomu na bardziej dyplomatyczną...
Ostatnio edytowany przez Rynvord dnia 5.02.2009 10:41:27

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 12:09:49
ktoś po prostu postanowił przykleić sobię łatkę tego prawdziwszego...
a niech przykleja, tylko potem niech nie płacze jak zostanie na lodzie z garstką sobie podobnych idealnych najprawdziwszych Furry czyli homo spaiens udającyh zwierzątka :P

MASZ OGON? NIE! TO CO TY WIESZ O BYCIU TRV?

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 12:10:46
jestę kapibarę
Cytat z "Lessie":
MASZ OGON? NIE! TO CO TY WIESZ O BYCIU TRV?


MAM OGON! Z PRZODU!
Ostatnio edytowany przez LV dnia 5.02.2009 12:11:22

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 12:15:27
Cytat z "LV":
Cytat z "Lessie":
MASZ OGON? NIE! TO CO TY WIESZ O BYCIU TRV?


MAM OGON! Z PRZODU!


A FUTERKO OGON MA? :P

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 12:16:28
Arachne
Taur
Cytat z "LV":
Cytat z "Lessie":
MASZ OGON? NIE! TO CO TY WIESZ O BYCIU TRV?


MAM OGON! Z PRZODU!


A gdzie masz penisa?

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 12:22:11
jestę kapibarę
Ups;P

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 5.02.2009 14:17:06
Smok
Cytat z "kudlaty":
i moge sie zalozyc, ze kiedy powstawalo nikt nie byl SMOKIEM :P

udowodnij

a Ty, drogi Kudłaty? czemu nosisz fursuit, którego futro nie jest prawdziwe? w końcu czujesz się w 100% futrzakiem, prawda? więc jak to jest? jesteś też repliką jako osoba/zwierzątko/furry?

Czepiasz się nazwy i tyle, marudzeniem niczego nie zmienisz. Znalazł się SZEREGOWY futrzak oblepiony czymś, co przypomina posiekany miękki plastik. No co? Przecież jesteś tru! (z całym szacunkiem do wszystkich fursuiterów)



Cytat z "kudlaty":
wg mnie furry to furry czyli zwierzaki z FURTREM

a Polski Czerwony Krzyż to wg Ciebie krzyżyk pomalowany na czerwono z napisem "Polska"? daruj sobie

i przestań pieprzyć tłumacząc się że to są tylko Twoje poglądy. sratatata, na siłę starasz się być inny niż reszta i wzbudzać kontrowersje

Cytat z "kudlaty":
sa smoki, niech se beda skoro wszyscy je akceptuja, mi tez nie przeszkadzaja, ale nie powinne byc uwazane za FURRY

to się pytam, za co powinny być uważane według Ciebie? śmiało, śmiało, nie krępuj się


wybaczcie, jakoś nie mogłem tego zostawić w spokoju. teraz mi jakoś lżej na sercu
Ostatnio edytowany przez deep dnia 5.02.2009 14:18:06

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane