Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234


0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 7.02.2009 20:05:09
gronkowiec
Anthro
Cytat z "Rynvord":
Cytat z "FurryMetal":
nie za bardzo mi się podobają skrzydlate koty


Jak one moga się nie podobać :D ?


Mnie takie krzyżówki tylko z tymi okropnymi, tłustymi amorkami w kościołach kojarzą. Skrzydła ok. U smoków, gryfów itp (pod warunkiem, że przynajmiej na pierwszy rzut oka wyglądają na odpowiednio duże do lotu).
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 7.02.2009 21:40:18
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Cytat z "Hufnaar":
Zakładam ten temat, bo ostatnio w wątku o Fursuitowych Porażkach pewne zwierzątka żarły się na temat tego, czy smoki i inne zwierzęta niepokryte futrem są Furry. Dla mnie nie ma znaczenia, czy dany Futrzak ma kudły, czy jest śliski. Ba, nie przeszkadza mi nawet, jeśli to jest hybryda gatunków.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Czy ma futro czy go niema .... Ważne że to zwierzak xDDDDD A każde zwierze może być Furry :-Dk takie jest moje zdanie ^^

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 7.02.2009 22:18:15
gryf
PERMABAN
Cytat z "Issen'Nilla":
Biorąc pod uwagę ta płodność.... Oczami wyobraźni widzę gromadkę kilkunastu małych hybrydek kotomotywa, wilkołaka, smoka, jaszczurki, nietoperza, psa, lwa i innych które bawi LV, w jednej łapie butelka z mlekiem, przerażony wzrok i zakłopotana mina :D:D:D

Hehe... przypomniała mi sie taka pioseneczka...

I've got a unicorn's horn in the middle of my forehead
And the antlers of a stag on either side.
I've got pointed ears that are something like a deer's
Or something like an elf's, I can't decide.

I've got long green hair to match my flowing emerald mane,
That turns red with the oak trees every fall
With my goat like eyes, it should come as no surprise
That I've got feathered eyebrows, and that isn't all.

CHORUS:
My mother never talks about that orgy
And I can't really blame her, much although
I'd love to read the guest list for that party
And if there's another one like it, let me know
(...)
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 8.02.2009 0:09:41
jestę kapibarę
Cytat z "Issen'Nilla":
Biorąc pod uwagę ta płodność.... Oczami wyobraźni widzę gromadkę kilkunastu małych hybrydek kotomotywa, wilkołaka, smoka, jaszczurki, nietoperza, psa, lwa i innych które bawi LV, w jednej łapie butelka z mlekiem, przerażony wzrok i zakłopotana mina :D:D:D


Hih xD

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 8.02.2009 0:13:55
Issen'Nilla - Lodowa Smoczyca
Zmiennokształtny
Cytat z "LV":
Cytat z "Issen'Nilla":
Biorąc pod uwagę ta płodność.... Oczami wyobraźni widzę gromadkę kilkunastu małych hybrydek kotomotywa, wilkołaka, smoka, jaszczurki, nietoperza, psa, lwa i innych które bawi LV, w jednej łapie butelka z mlekiem, przerażony wzrok i zakłopotana mina :D:D:D


Hih xD


"Wszystko się może zdaaażyyyć..." :D:D O ile nie uważasz..:D
"Amicus Rara Avis Est"... Ehhh...

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 8.02.2009 9:25:48
Skunks
Anthro
Cytat z "Hufnaar":
Zakładam ten temat, bo ostatnio w wątku o Fursuitowych Porażkach pewne zwierzątka żarły się na temat tego, czy smoki i inne zwierzęta niepokryte futrem są Furry. Dla mnie nie ma znaczenia, czy dany Futrzak ma kudły, czy jest śliski. Ba, nie przeszkadza mi nawet, jeśli to jest hybryda gatunków.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Moim zdaniem to czy jakiś futrzak ma futro czy nie, a może łuski czy jeszcze coś innego nie ma znaczenia. Określenie "furry" rozumiem jako sposób zachowania, życia, tolerancyjność i poczucie przynależności do fandomu. To, że słowo furry w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza futrzastość jeszcze nic nie znaczy, przecież jakoś trzeba było to nazwać. Dlaczego człowieki :D nazywają się tak, a nie inaczej?
Co do tematu, który wypłynął gdzieś tam wcześniej, krzyżówki i hybrydy są jak dla mnie bardzo ciekawe i nie mam nic przeciwko...
Wszystko co powiesz zostanie przekręcone i użyte przeciwko tobie. Na szczęście uporczywi forumowi trolle wykazują się niezwykłą celnością, gdy rzucają kulą w płot.

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 14.02.2009 11:40:26
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
Cytat z "Quarion":
Cytat z "Hufnaar":
Zakładam ten temat, bo ostatnio w wątku o Fursuitowych Porażkach pewne zwierzątka żarły się na temat tego, czy smoki i inne zwierzęta niepokryte futrem są Furry. Dla mnie nie ma znaczenia, czy dany Futrzak ma kudły, czy jest śliski. Ba, nie przeszkadza mi nawet, jeśli to jest hybryda gatunków.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Moim zdaniem to czy jakiś futrzak ma futro czy nie, a może łuski czy jeszcze coś innego nie ma znaczenia. Określenie "furry" rozumiem jako sposób zachowania, życia, tolerancyjność i poczucie przynależności do fandomu. To, że słowo furry w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza futrzastość jeszcze nic nie znaczy, przecież jakoś trzeba było to nazwać. Dlaczego człowieki :D nazywają się tak, a nie inaczej?
Co do tematu, który wypłynął gdzieś tam wcześniej, krzyżówki i hybrydy są jak dla mnie bardzo ciekawe i nie mam nic przeciwko...


Bardzo mi miło że ktoś ciepło mnie wspomina. Niestety mój początkowy post ktoś zjadł, a następnie jego treść pojawiła się ciut identycznie w postach
kilku futrzaków. --k

Co do początków, to faktycznie na samym początku zapewne wszyscy mieli futra, ale to było dawno i nieprawda,
Sugeruję przejrzeż uważnie Furry Code (btw jak ktos nie słyszał o furry code to to dupa jest a nie futrzak(a spora część FurAffinity NIE słyszała --k )), powstał w 1998 i są tam smoki i wszelkie możliwe warianty np. syreny - a co pól-ryba, czy gargoyle (to na fali popularności pewnej kreskówki(potężny generator furry - oglądałem to po niemiecku a nicht versteien doitche :-Dk ))

Zaś na samym początku grupy były rozbite na rózne fandomy, które koncentrowały się zresztą wokół grup dyskusyjnych. Smoki miały grupę alt.fan.dragons i dragon code, zaś feathery(zwłaszcza gryfy) miały gryph code, grypy nie pamiętam bo na tej siedziałem niewiele :-Dk . Póżniej się to wszystko połączyło, głownie pod naciskiem grup anty-furry którym było wszystko jedno czy ktoś ma futro czy łuski - i tak takiego kogos należało zagonić na stos.
Tak więc naprawdę nie wiem co to komuś przeszkadza że smok uznaje się za furry. Ma fursonę smoka ok. Lubi antro - to jest furry i kropka.
Ja tam zdecydowanie wolę stworzenia feathery(straszne problemy z organizowaniem quality staff'u :-xk ), a fursone mam kotowatą. i co - i pstro.
Na razie tyle

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 14.02.2009 16:28:48
Cytat z "ShadowCat":
btw jak ktos nie słyszał o furry code to to dupa jest a nie futrzak(a spora część FurAffinity NIE słyszała --k ))

Furry code nigdy nie był cholernym obowiązkiem.

\/ Co do "Kota Fritza" się zgodzę :P
Ostatnio edytowany przez Dusty dnia 14.02.2009 17:40:02

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 14.02.2009 16:47:47
kolejna linia podziału...
a dla mnie ktoś kto nie widział "Kota Fritza" jest dupa ;p
Ostatnio edytowany przez Lessie dnia 14.02.2009 16:48:12

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 8.04.2009 20:57:09
Smok Srebrny
Anthro
Pewnie powiem coś, co powiedziała już inna osoba którego posta nie chciało mi się czytać przez wrodzone lenistwo. No ale do dzieła:

Omijając formalne definicje słowa "Furry" które będąc tu chyba wszyscy znamy (albo się mylę) twierdzę, że gatunek nie ma tu zupełnie nic do rzeczy z prostego powodu. Czy to biały czy to czarny, może być katolikiem - tak samo w przypadku Futrzaków, czy jaszczurka czy wilk albo i delfin - łączy ich pogląd oraz styl bycia. Czy to mniej, czy bardziej ale wszyscy którzy myślą o sobie, że są w pewnym stopniu zwierzęciem, podpadają pod bycie Furry (według mnie) - nawet Therianie są częścią czy nawet pierwowzorem dzisiejszych Futrzaków (nie ma to jak szpanować po przeczytaniu innego tematu na Polfurs :D Ale nie jest to temat by się o to wykłócać - pisze profilaktycznie) .

I jeszcze od siebie - nawet jakby ktoś twierdził, że gady nie mogą być Futrzakami z tych czy innych względów, to takie gady stworzą swój odłam, nazwą go mrocznie i basta - kolejna subkultura.

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 8.04.2009 21:24:23
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Soltheim":
Omijając formalne definicje słowa "Furry" które będąc tu chyba wszyscy znamy (albo się mylę) twierdzę, że gatunek nie ma tu zupełnie nic do rzeczy z prostego powodu. Czy to biały czy to czarny, może być katolikiem - tak samo w przypadku Futrzaków, czy jaszczurka czy wilk albo i delfin - łączy ich pogląd oraz styl bycia.


"Καθολικος oznaczającego uniwersalność lub powszechność" (wiki)

Chyba nie dokońca porównanie nazwy "katolik" i "futrzak" jest trafione. Katolik =/= biały wyznawca Kościoła katolickiego. Po prostu wyznawca.

A futrzak jednak w nazwie dość narzuca o kogo może chodzić. Nie żaden "łuskacz", "wodniak" tylko futrzak, od futra. Chybiona nazwa po prostu.

Cytat z "Soltheim":
Czy to mniej, czy bardziej ale wszyscy którzy myślą o sobie, że są w pewnym stopniu zwierzęciem, podpadają pod bycie Furry (według mnie) - nawet Therianie są częścią czy nawet pierwowzorem dzisiejszych Futrzaków (nie ma to jak szpanować po przeczytaniu innego tematu na Polfurs :D Ale nie jest to temat by się o to wykłócać - pisze profilaktycznie).


W sumie gdzieś to już pisałem - generalnie tak, ale w szczególnym przypadku może być Furry non Therina, i Therina non Furry (np. osoba tylko interesująca się sztuką i już; i osoba która patrzy na to tylko przez perspektywę swojej osobowości, kompletnie izolująca się od społeczności therian czy furry czy sztuki etc.)
Ostatnio edytowany przez Rynvord dnia 8.04.2009 21:25:01

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 8.04.2009 21:29:22
Smok Srebrny
Anthro
Porównanie z religią chyba nie zostało dobrze zrozumiane przez Ciebie, miałem na myśli, że tak jak i murzyn i biały może być katolikiem, tak wilk czy krokodyl jest zwierzęciem, jak ja czy ktokolwiek inny może być uznanym za futrzaka :) No chyba, że czas stworzyć "Zwierzaki" zamiast "Futrzaków" co wydaje mi się zbędnym zachodem.

Co do Therianów i Futrzaków, nie jestem aż tak w tym obeznany, ale wydaje mi się, że każdy therian to futrzak, ponieważ to swoisty odłam tego poglądu który uważa, że jest bardziej "true" i tyle.

0
(+0|-0)
Re: Gatunki a pojęcie Furry
Wysłano: 8.04.2009 22:19:06
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Soltheim":
Porównanie z religią chyba nie zostało dobrze zrozumiane przez Ciebie


To raczej Ty nie zrozumiałeś o co chodziło. Jasnym jest że katolicyzm dopuszcza wszystkich, niezaleźnie od rasy ludzkiej - koloru skóry. Ale nie wynika to z nazwy (tu może nie dokońca, bo tłumaczenie wskazuje na uniwersalizm). A cała dyskusja w ogromnej mierze toczy się o nazwę, bo ona myli. Więc powoływanie się na "katolicyzm" i "katolików" nie jest w żadnym wypadku uzasadnione. Zresztą sam to napisałeś - gdyby było "zwierzak", to porównanie było by ok. Podobnie jak katolik, zwierzak zawierałby w sobie wszystkich członków społeczności. A tak to powstaje oczywista wątpliwość...

Futrzak to zawężenie królestwa zwierząt do tych jednostek które mają futro. Więc nie jest to określenie uniwersalne. Co innego idea, którą wszyscy (lub większość rozumie), co innego nazwa będąca główną przyczyną sporu właśnie.

Cytat z "Soltheim":
Co do Therianów i Futrzaków, nie jestem aż tak w tym obeznany, ale wydaje mi się, że każdy therian to futrzak, ponieważ to swoisty odłam tego poglądu który uważa, że jest bardziej "true" i tyle.


Nie zgadzam się ani ze stwierdzeniem że to swoisty odłam
ani że są bardziej true,
ani z tym że każdy therian to futrzak (wielu therian może nie wiedzieć że są therianami i nie mieć świadomości o istnieniu furry).

Już to tłumaczyłem, i nie będę się powtarzał. W każdym razie proszę nie szerzyć po raz kolejny ciemnoty...

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane