Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 16:50:47
Cytat z "Wolfheart":

Ile jeszcze trzeba zwolennikom wolnego dostepu do broni palnej machac przed oczyma statystykami z USA żeby ochłoneli?

USA jest wieksze, to calkiem inny kraj. Zeby wiedziec jakie beda skutki wprowadzenia legalnej broni palnej w polsce najpierw trzeba ja wprowadzic i ulepszyc prawo polskie zeby sie nie okazywalo ze ofiara stala sie winnym(jak to juz ktos napisal)

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 16:54:28
Czlowiek
Człowiek
Zgadza sie, mozna paradowac z claymorem ale z laska a'la Kwinto juz nie

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 18:06:01
Arachne
Taur
Dochodzi jeszcze zakłócanie porządku publicznego. Jak jesteś przebrany jak rycerz to jest duża szansa, że ci nic nie zrobią, ale jeśli jak łysy dres to raczej przymkną.

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 18:30:15
Środkowo-wschodni kuguar
Anthro
Cytat z "Raksha":
według tego artykułu można przy sobie nosić ostrą katanę, albo maczetę i wystarczy mieć ja ukryta w pochwie i nic Ci nie mogą zrobić ;3 ja osobiście preferuje broń tego rodzaju


Inna sprawa, że spróbujesz tym zacząć wymachiwać, a policja raczej się cackać nie będzie.

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 18:57:32
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ok, pogrzebałem w ustawach i rozporządzeniach (ostatnio się z tego egzaminowałem ;) ). Otóż prawo nie normuje jak już ktoś wyżej powiedział długości ostrza, nie może ono być jedynie ukryte w przedmiocie nie przypominającym broni. Ale - były przypadki, kiedy sąd, w uzasadnieniu wyroku uznał iż nóż, użyty w obronie własnej powyżej jakiejśwartości (nie pamiętam tylko czy 10 czy 15cm) przekroczył 'obronę konieczną z racji na dużą możliwośc naruszenia organów wewnętrznych'

Inaczej mówiąc. Zgodnie z polskim prawem i przytoczonym artykułem z ustawy o broni amunicji: Tak. Możesz zapierniczać z tasakiem w metrze, byle by nie był sprężynowy (tak, polskie prawo zakazuje noszenia noży sprężynowych).
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 19:15:09
Środkowo-wschodni kuguar
Anthro
Inna sprawa, że powinien być poprawnie zabezpieczony, inaczej można odpowiadać za 160 KK, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Latanie z niezabezpieczonym ostrzem wg. mnie kwalifikuje się jako "bezpośrednie".

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 1.03.2009 12:58:19
Canis Lupus
Anthro
Cytat z "Ryan":
Inaczej mówiąc. Zgodnie z polskim prawem i przytoczonym artykułem z ustawy o broni amunicji: Tak. Możesz zapierniczać z tasakiem w metrze, byle by nie był sprężynowy (tak, polskie prawo zakazuje noszenia noży sprężynowych).


Ciekawe - ale tanie motylki od pana Zenona ze stoiska bazarowego są ok? To sporo wyjaśnia.

Co do długości ostrza słyszałem pewne info od kolegi który uczestniczy w rekonstrukcjach pod Grunwaldem iż jeżeli ostrze jest dłuższe to musi być zakryte - tak więc zwykle zawijali miecz w coś miękkiego. Idąc ty tokiem myślenia można mieć przy sobie długi nóż bojowy pod warunkiem że jest w pochwie. Niemniej nie rozumiem ludzi którzy zasuwają po mieście z takim narzędziem... Ja mam takie dwa bo przydają się na wyjazdach jak i czasami w domu kiedy trzeba improwizować z techniką :)

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 1.03.2009 15:57:42
Smok
Anthro
Wprowadzenie mniej restrykcyjnych przepisów dotyczących posiadania broni palnej miało by na celu, jak rozumiem, poprawieniu poczucia bezpieczeństwa wśród obywateli. Nie wiem jak inni ale ja czuję się bezpiecznie. Świadomość, że pierwszy lepszy zjadacz chleba może sobie sprawić „klamkę” moje poczucie bezpieczeństwa raczej zniszczy niż umocni.

Co do broni białej. Fakt zbir może mnie równie dobrze zadźgać co zastrzelić, zgadzam się, broń biała jest niebezpieczna. Jednak znacznie mniej jest przypadkowych zadźgań nożem niż przypadkowych postrzeleń. Za spust pociągnąć jest znacznie łatwiej, nawet kompletny ignorant w sprawach broni jakoś sobie poradzi. A fakt, że krzywdę można wysłać korespondencyjnie jeszcze dodaje sprawie uroku. Broń palna jest stanowczo bardziej niebezpieczna tak dla otoczenia jak i użytkownika, niż broń biała, stąd też i bardziej restrykcyjne przepisy z nią związane.

Czy to źle? Odsiewa się tych którym broń nie jest tak naprawdę do niczego potrzebna. Jak ktoś z jakichś powodów naprawdę musi broń posiadać (legalnie) to przejdzie przez urzędniczy magiel, testy psychologiczne, przeszkoli się w obsłudze i konserwacji. Może po tym wszystkim nie zrobi sobie i innym krzywdy (nie licząc tych których zastrzeli w obronie własnej, czy jak mu palma odbije, co zdarza się nawet najnormalniejszym) i będzie traktował broń z należnym szacunkiem i ostrożnością.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 1.03.2009 16:19:51
Przepisy przepisami ale jak człowiek chce to i broń palną kupi albo skonstruuje.
Ale nie wiem co mówi dokładnie prawo o broni własnej konstrukcji.

Co do broni białej to sam lubię motyle.

Słyszałem śmieszną historię (nie dla wszystkich) jak facet oskarżył kolesia o napad z bronią białą gdy ten zaciągnał mu z glana na imprze, podczas tańca pogo.
Ostatnio edytowany przez Serapion dnia 1.03.2009 16:20:48

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 2.03.2009 12:11:50
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Telesfor":
Za spust pociągnąć jest znacznie łatwiej, nawet kompletny ignorant w sprawach broni jakoś sobie poradzi. A fakt, że krzywdę można wysłać korespondencyjnie jeszcze dodaje sprawie uroku. Broń palna jest stanowczo bardziej niebezpieczna tak dla otoczenia jak i użytkownika, niż broń biała, stąd też i bardziej restrykcyjne przepisy z nią związane.


Przede wszystkim bardzo trudno stopniować uszkodzenia. Nożem, jak się będziesz rzucać, ryśnie po skórze, zrobi małą dziurkę, i "jakoś się porozumiejecie". Z broni palnej może robić tylko dziurki tu i ówdzie, zwykle na wylot.

Serapion: -oskarżyć- może każdy każdego zawsze i o cokolwiek. Kwestia w tym, jak daleko oskarżenie w sądzie zajdzie i jakie będą konsekwencje (np. oskarżenie dostanie karę grzywny za bezsensowne powództwo).
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 2.03.2009 12:22:40
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 2.03.2009 13:09:29
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "Netaro":
Cóż, zakładam temat bo jestem całkiem ciekaw jakie jest wasze zdanie na temat broni palnej i rozszerzeniu dostępu do niej dla większej ilości osób.
Po tym jak Czuma powiedział że jest za (nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie, bo znając polityków pewnie już się z pomysłu wycofał), temat znalazł się ostatnio na topie.

Moje zdanie jest takie, że nie może dochodzić do sytuacji że oto urzędas decyduje czy ty potrzebujesz pistoletu czy też nie. Jedyne kryteria jakie powinny być brane pod uwagę to tylko zdrowie psychiczne i niekaralność.
A im więcej ludności ma broń tym jest bezpieczniej, i ja też bym się czuł bezpiecznie gdybym wiedział że i ja i mój sąsiad broń posiada. Wystarczy spojrzeć na Arizonę i Florydę, a żeby daleko nie szukać na naszego prawie-sąsiada-bo-jednak-nie-graniczymy-z-nim Szwajcarię, gdzie można znaleźć oto granatniki w rękach cywilnych.

Und du?


Mój znajomy ochroniarz obecnie pracujący w policji ma na stanie broń ale żeby ją posiadać musiał zdać testy między innymi na to czy jest stabilny psychicznie. Dalej żeby mieć pozwolenie musiał załatwić sobie szafę na broń co nie jest takie tanie. No i ma badania co pewien okres co by móc przedłużyć ważność pozwolenia.
Moje zdanie na ten temat jest następujące. Nie każdy powinien dostawać pistolet do ręki bo to nie jest zabawka. Poza tym u naszych znajomych za morzem zdarza się wiele przestępstw w których brali udział nieletni posiadający broń. Do czego zmierzam ? Mianowicie jeżeli u nas stałoby się to tak samo powszechne to doprowadziłoby to w końcu do tego że jakiś gówniarz dostałby pistolecik do łapy, który znalazł u tatusia po czym mógłby zagrozić rówieśnikom. Przeciw pozwoleniu znajduje wiele argumentów.
U nas koleś przyniósł pistolecik do szkoły i popisywał się przed kolegami. Całe szczęście że nie miał ostrej amunicji bo wyłudzał w ten sposób pieniądze.
No dobra a teraz z innej beczki.
Inny koleś w gimnazjum przyniósł do szkoły paralizator i potraktował nim pedagoga. Goście z mojej klasy brechtali na widok pana, który wił się na glebie porażony prądem.
Raz mieliśmy sprawdzian z Historii. Nasz dobry kolega postanowił zrobić mały sabotaż i rozpylił po korytarzu w szkole gaz pieprzowy tuż przed lekcją na której mieliśmy mieć sprawdzian. Wynik : Ewakuacja szkoły.
Że o latającym z 2 piętra kiblu nie wspomnę bo nie ma on nic wspólnego z tematem.
Zmierzam do tego że broń w nieodpowiednich łapach stanowi poważne zagrożenie dla otoczenia. Po 2 wojnie światowej ludzie powinni się czegoś nauczyć. Przecież zginęło tam wielu ludzi. Losy wielu nie są do tej pory znane.
Nie wiem w jakim otoczeniu ktoś żyje że stara się o broń ale kurde wystarczy chwila i jeden drugiemu odbiera wszystko jednym strzałem. Gdybym miał jakiś liczący się głos to powiem wam że guzik z pętelką i nie dałbym zezwolenia na broń cywilom. Nie powinniśmy brać przykładu od ludzi, którzy mają problemy z młodzieżą i matmą w szkole średniej. ( oczywiście mówię tu o stanach )

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 2.03.2009 15:08:38
Cytat z "Liszek":
to w końcu do tego że jakiś gówniarz dostałby pistolecik do łapy, który znalazł u tatusia po czym mógłby zagrozić rówieśnikom.


a jeżeli masz ojca policjanta lub myśliwego?
kto jak pilnuje giwery przed dziećmi to już inna sprawa i nie jest to żaden argument w tej dyskusji...

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 11.03.2009 22:50:06
jestę kapibarę
http://wiadomosci.gazeta....e.html?skad=rss

Cytat:

Niemieckie media podkreślają, że w przeszłości Tima nie było nic, co wskazałoby na przyczyny zbrodni.

Tuż po strzelaninie w szkole, policja przeszukała dom jego rodziców. Znaleziono 16 pistoletów - na wszystkie rodzice chłopaka mieli pozwolenie. Broń, z której chłopak zabił swoje ofiary, też najpewniej pochodziła z jego rodzinnego domu.


Tak, tak, pozwolić wszystkim na broń. Więcej trupów!

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 11.03.2009 23:43:02
Angora Turecka
Anthro
Czytałem już dziś o tym. Gość umiał strzelać i generalnie dał popis rodem z filmu. 16 pistoletów? Po co komu w domu 16 klamek?

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 11.03.2009 23:44:07
Wilk
Anthro
Mnie zawsze zastanawia, skąd takie pomysły jak strzelanie do kolegów się biorą...
Media różne rzeczy podkreślają, a rodzice zwykle niewiele o swoim dziecku wiedzą.

Może powinno badać się całą rodzinę, a nie tylko przyszłego posiadacza broni?
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.03.2009 0:36:46
Lew
Posiadacz broni ma obowiązek przechowywania jej w taki sposób aby osoby nieuprawnione nie miały do niej dostępu.

A strzelanie do ludzi w szkole musi być fajne. Zawsze miałem na to ochotę :)
DOSTEP DO BRONI DLA WSZYSTKICH, PROOOOSZE!!!
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.03.2009 1:20:58
A teraz wyobraźcie sobie czy koleś miałby odwagę urządzić taką masakrę gdyby był powszechny dostęp do broni i wiedziałby że co najmniej kilku belfrów będzie miało czym się bronić :P

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.03.2009 2:02:03
Lew
Pisałem o tym chyba na pierwszej stronie tematu..
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.03.2009 11:12:43
Wilk
Zwierzę
A wyobrażę sobie. A wyobraź sobie czy by do niej doszło gdyby jego starzy (którzy tej broni de facto nigdy nie potrzebowali) nie mieli jej wcale?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.03.2009 17:36:03
Niebieski lis
Anthro
Kilka broni które powinny sie znaleźć na polskim rynku ( gdyby jakimś cudem w Polsce broń była legalna ) x3
Od góry: M4 zrób to sam dla miłośników Barbie oraz Glock również w tej wersji. Glock 23, dla tych którzy nie potrafią rozstać sie z telefonem. Sig Sauer p226 ręcznie wykonane przez Tj's Custom Gunworks Hello Kitty :-Dk Tej broni niżej nie znam ponieważ nie interesuje sie zabytkami wojennymi, ale jest to kolejna broń dla miłośników Barbie. Glock camo skóra węża, i na końcu coś dla tych których często łapie głód. x3















0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.03.2009 20:02:10
Lew
Nie dla miłosników Barbie, a dla miłośników "Hello Kitty" , nawet tak sie seria nazywa... :|
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.03.2009 20:31:32
Niebieski lis
Anthro
Cytat z "Ingo":
Nie dla miłosników Barbie, a dla miłośników "Hello Kitty" , nawet tak sie seria nazywa... :|

Wydaje mi sie że Barbie była wcześniej od Kitty :/ a róż zawsze bedzie mi sie kojarzył z Barbie
A swoją drogą jesteś miłośnikiem serii Hello Kitty? :-Pk
M4 i Sig Sauer p226 mają Kitty na swych elementach, reszta różu to Barbie :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.03.2009 20:42:09
Lew
Barbie była wcześniej. Rozbiory Polski też. I nie zmienia to faktu, że seria nazywa się "hello kitty" a sam kotek jest namalowany na broni....
A co do reszty to po prostu róż, nie wiem skąd skojarzenie z Barbie :P
Swego czasu seria "Hello Kitty" robiła też karierę w środowiskach ASG ;)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.03.2009 20:58:00
Cytat z "Ingo":
Barbie była wcześniej. Rozbiory Polski też.


Ingo co ma piernik do wiatraka? ASG się nie interesuje, ja poprostu nie trawie jak sie ktoś dopierdala o drobne szczegóły :/
Liczyłem na trochę śmiechu a nie sztywne szukanie dziury w całym.

edit
to wyzej pisalem ja, Sabre
Ostatnio edytowany przez Rez dnia 13.03.2009 20:58:53

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.03.2009 22:36:00
Ocelotek
Anthro
Cytat:
co ma piernik do wiatraka?
Jak w piernikach używa się mąki to masz odpowiedź :-Pk
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane