Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 1:47:49
jestę kapibarę
Cytat z "Raksha":
to w Ameryce można zginąć przypadkowo w strzelaninie, w Polsce póki broń posiada jedynie mały odsetek jest o wiele bezpieczniej. tak szczerze: kto z was został kiedykolwiek napadnięty by musieć się bronić? jak masz broń to zamiast oddać telefonu chcesz się bronić, a przez to możesz zginąć. czy telefon jest tego warty? jak masz pieniądze na koncie a pin znasz na pamięć to pieniądze są bezpieczne, więc najwyżej ukradną empeczy i telefon, a ty przeżyjesz. Podczas napadu w 99% przypadków chodzi o kradzież, więc lepiej się zastanowić czy jak idziesz przez las lepiej by przystawili ci nóż (bo jeden dres na tysiąc albo i więcej ma broń palną) i kazał wyskakiwać z komórki, niż żeby strzelił ci w plecy jak się tego nawet nie spodziewasz.


Lepiej: tak jak teraz chca cos ukrasc, to wiedzac ze nie masz broni, "tylko" napadna czy tam przyloza.
Majac swiadomosc tego, ze mozesz miec bron - tak jak w rpa, po prostu zastrzela i wezma.
Generalnie rzecz biorac uwazam polske za w miare bezpieczne panstwo, wlasnie dlatego, ze za "komuny" prawo dotyczace posiadania broni palnej bylo restrykcyjne, i na szczescie dalej jest. Tu nie strzelaja do ludzi na ulicy tak jak w usa czy rpa. Tu glownie strzelaja miedzy soba. Bo jak ktos ma spluwe, to tak naprawde potrzebna mu ona zeby nie dac sie zabic innym, ktorzy ja maja. Albo zabic takich. Poki co szalencow-samobojcow z bronia wybijajacych pol szkoly albo pietro w galerii handlowej (odpukac) nie mielismy i dobrze. Bo swirom broni nie daja.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 12.02.2009 1:50:05

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 11:03:08
Lew
LV - Byłem w Port Elizabeth. W Cape Town bywa bezpiecznie, co nie znaczy, że zawsze jest. RPA ma to do siebie, że jest chaotyczna. Jednej osobie nic sie nie stanie w nocy w slumsach Jo'burga a inną okradną w środku dnia w turystycznym rejonie Cape Town.. Ja mam to do siebie, że tego typu przypadki po prostu mnie omijają. Nigdy mnie nikt nie napadł ani nie okradł, mimo że wielokrotnie się prosiłem ;)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 12:21:20
jestę kapibarę
PLZ też od biedy cywilizacja.. ale prawda co mówisz, chociaż JNB jest ogólnie niebezpieczny ;P

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 13:26:07
a czy nie powinniśmy wprowadzić odpowiednich pozwoleń i badań aby kupić nóż lub siekierę? też broń ;p

powiem tylko tyle, państwo mnie nie broni to niech da mi możliwość bronienia się samemu. Po pierwsze zmiany odnośnie tzw "granic obrony koniecznej" mój dom to moja twierdza i powinienem mieć prawo zatłuc każdego ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ który się do niego wdziera...

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 13:51:32
Angora Turecka
Anthro
Cytat z ""Rynvord"":
To czemu jakoś nie słyszy się o napadach na banki pomimo nie zastosowania tych cudownych rozwiązań?


Się nie słyszy jak się gazet nie czyta, radia nie słucha i wiadomości nie ogląda =/ Ignorant

Przykład konkret. Od Scoobya nie usłyszałem, że przynajmniej do Ciebie usłyszę.

Cytat z ""Rynvord"":
Wiesz jak wyglada napad na bank? Wchodzi kilku typow, macha bronia (albo replikami) pakuja pieniadze do wora i uciekaja aż się kurzy. Pzoostanie w banku to samobójstwo. Gdy przyjedzie policja oni sa juz daleko.


Tak, wchodzą celują w ludzi. Czy gdyby ktoś w ciebie celował to myślałbyś o wyciąganiu broni? Czy bardziej ceniłbyś życie?

Cytat z ""Rynvord"":
Tak wiec jesli kasjerzy czy klienci mieliby bron to po pierwsze bandyci sie zastanowia kilka razy zanim zaczna całą akcję a po drugie uciekając dostaną przy odrobinie szczescie kulke w plecy, albo chociaz w auto, tak ze bedzie je latwo zidentyfikowac...


Oczywiście, wezmę sobie na 2 minutki jednego klienta i mu przyłożą broń do skroni. Oczywiście wszyscy zaczną do nich strzelać.
Z innej beczki - wszyscy będą strzelać do odjeżdżającego samochodu? A jak któryś nie trafi i postrzeli przypadkowego przechodnia? Rozumiem że wtedy powiesz "no cóż, zdarza się...".
Wątpie by który kolwiek z klientów zaczął strzelać - choćby ze strachu przed takimi konsekwencjami czy obawy o własne życie.

Bajki, bajki. Co chwile ktoś tu rzuca jakiąś pseudo-teorię i nie popiera jej żadnym argumentem. Konkret proszę, jak zamierzaci sprawić że ludzie kupując broń staną się nagle - doskonałymi strzelcami, doskonałymi opanowanymi myślicielami, odważnymi bohaterami. Generalnie to to co tu mówicie brzmi, jakby strzelanie, nawet do bandyty, to było jak splunąć...

Cytat z "Lessie":
Po pierwsze zmiany odnośnie tzw "granic obrony koniecznej" mój dom to moja twierdza i powinienem mieć prawo zatłuc każdego ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ który się do niego wdziera...


Z tym się w 100% zgadzam. Nie może być tak że obrona własnej posesji czy nawet obrona konieczna grozi wylądowaniem w więzieniu lub jakąkolwiek karą. Ktoś wchodzi na moją posesję, mam prawo połamać mu nogi i zadzwonić po pogotowie/policje by go zabrali. Skoro zdecydował się wejść to powinien wkalkulować takie ryzyko.
Ostatnio edytowany przez Rynvord dnia 12.02.2009 13:53:37

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 14:02:54
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat:
Bajki, bajki. Co chwile ktoś tu rzuca jakiąś pseudo-teorię i nie popiera jej żadnym argumentem. Konkret proszę, jak zamierzaci sprawić że ludzie kupując broń staną się nagle - doskonałymi strzelcami, doskonałymi opanowanymi myślicielami, odważnymi bohaterami. Generalnie to to co tu mówicie brzmi, jakby strzelanie, nawet do bandyty, to było jak splunąć...


Prawda prawda i jeszcze raz prawda. Zakładam się, że więszość z was miała co najwyżej w ręce kbks... Nie macie za grosz szacunku do broni i pierdzielicie od rzeczy o bohaterskich pracownikach banku mających pronić placówki własną piersią. Ocipieliście? Niby z jakiej paki mieli by to robic?

Cytat:
Po pierwsze zmiany odnośnie tzw "granic obrony koniecznej" mój dom to moja twierdza i powinienem mieć prawo zatłuc każdego ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ który się do niego wdziera...


Tu się zgadzam w całej rozciągłości. Jak to możliwe, żeby ktoś został oskarżony o zabójstwo w obronie wlasnego domu - vide sprawa z myśliwym który odstrzelił złodzieja.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 12.02.2009 14:06:27
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 14:09:48
Cytat z "Ryan":


Cytat:
Po pierwsze zmiany odnośnie tzw "granic obrony koniecznej" mój dom to moja twierdza i powinienem mieć prawo zatłuc każdego ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ który się do niego wdziera...


Tu się zgadzam w całej rozciągłości. Jak to możliwe, żeby ktoś został oskarżony o zabójstwo w obronie wlasnego domu - vide sprawa z myśliwym który odstrzelił złodzieja.


i póki zmiany nie zajdą w tym miejscu możemy sobie gdybać do woli...

chociaż gdyby panowie z Włodawy mieli pistolety to przynajmniej nie mieli by zarzutu o zbeszczeszczenie zwłok (jakby ktoś nie kojarzył to mieszkańcy pewnej wioski chwycili co mieli pod ręką i zatłukli bandziora który ich od długiego czasu terroryzował a policja nic z tym nie robiła...)
Ostatnio edytowany przez Lessie dnia 12.02.2009 14:12:54

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 14:10:00
jestę kapibarę
Cytat z "Ryan":
Prawda prawda i jeszcze raz prawda. Zakładam się, że więszość z was miała co najwyżej w ręce kbks... Nie macie za grosz szacunku do broni i pierdzielicie od rzeczy o bohaterskich pracownikach banku mających pronić placówki własną piersią. Ocipieliście? Niby z jakiej paki mieli by to robic?


A ktoś uwzględnił to, że jak ktoś mając broń 'dla obrony' napierdzieli się - co w naszym kochanym kraju jest normą - i zastrzeli kogoś na ulicy? Będzie potem żałował, ale życia to nie wróci.
I czy ktoś pomyślał, czy każdy mając w ręku broń, będzie w stanie użyć jej? Pijany/naćpany bandzio pociągnie za spust bez namysłu, normalny człowiek będzie tym "tylko straszył" i oberwie od tego co napada. Bo tak łatwo mu strzelanie nie przyjdzie. Ja nie sądzę, żebym mógł kogoś zabić, nawet w obronie własnej.

Kiedyś był taki kabaret, Drozdza chyba - o tym, że obywatel zanim użyje broni musi ostrzec, nie może strzelać tak żeby zabić.. a bandytów jakieś przepisy obowiązują?

I ostatni przypadek, nadużycie... bandyci jedno, świry drugie. Ja bym żadnemu z militarystów nie dał nawet gazówki. Prawdę mówiąc, może to zabrzmi nieco przesadnie, ale dla mnie każdy "fascynat" broni (palnej) to świr, którego należałoby trzymać z dala nawet od widelców (sorry Jurand).
Ostatnio edytowany przez LV dnia 12.02.2009 14:16:18

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 14:17:48
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Taa... A broń czarnoprochową kupujesz bez najmniejszego, nawet tyciego zezwolenia - i to w cenie juz schodzącej poniżej 1000zł. Owszem, jest duzo trudniejsza w użyciu niz współczesne automaty i półautomaty... Ale kupienie czarnoprochowej repliki Peacemakera z 6-strzałową komorą to żaden problem. Owszem - ani celnością, ani zasięgiem nawet się do współczesnych klamek nie umywa... Ale za to jakie dziury robi!

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 14:18:22
jestę kapibarę
Cytat:
*wbija plastikowy widelec w udo LV*

Przypominam, że to dział "Poważne rozmowy"
0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 14:23:16
Cytat z "Rynvord":
To czemu jakoś nie słyszy się o napadach na banki pomimo nie zastosowania tych cudownych rozwiązań?


Słyszy się. Przychodzą ludzie do banków i grożąc "przedmiotem podobnym do pistoletu" rabują jakieś grosze. Dla banku mało, kasjerki od razu wydają.

Najlepszy idiota ostatnio przylazł do GE Money Banku, który koncentruje się na operacjach bezgotówkowych i zażądał forsy, grożąc "przedmiotem przypominającym pistolet". Dowiedział się, że w banku nie ma pieniędzy (niespodzianka, nie?) i uciekł. A jakby miał prawdziwy pistolet? Może by zaczął strzelać z desperacji?
Ostatnio edytowany przez LV dnia 12.02.2009 14:23:45

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 14:26:07
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat:
I ostatni przypadek, nadużycie... bandyci jedno, świry drugie. Ja bym żadnemu z militarystów nie dał nawet gazówki. Prawdę mówiąc, może to zabrzmi nieco przesadnie, ale dla mnie każdy "fascynat" broni to świr, którego należałoby trzymać z dala nawet od widelców.


Mam paru takich na roku... nie dał bym im nawet ASG o.O
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 14:33:40
Cytat z "LV":
Cytat z "Rynvord":
To czemu jakoś nie słyszy się o napadach na banki pomimo nie zastosowania tych cudownych rozwiązań?


Słyszy się. Przychodzą ludzie do banków i grożąc "przedmiotem podobnym do pistoletu" rabują jakieś grosze. Dla banku mało, kasjerki od razu wydają.


przepraszam, czyżby nikt nie oglądał filmu "Pulp Fiction"? dialog z początku filmu o tym dlaczego najlepiej robić napady na fast-foody ;p

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 14:52:00
Ocelotek
Anthro
Krótko, zwięźle i na temat. Chcesz się bronić, to się broń. Można to robić na wiele sposobów mniej grożącym zabiciem postronnego świadka.
Do tego dochodzi polska mentalność i buńczuczność przez tak wielu tłumaczone latami zaborów i rozbiorów. Co z tego, że mój zdrowy psychicznie, nie karany ojciec dostanie broń, skoro ja będę miał do niej dostęp?
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=d1gyGULh6_A

Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 15:00:55
Cytat z "judas666":
skoro ja będę miał do niej dostęp?


żaden argument, nie masz w domu noży? jak ci odwali to sięgniesz po cokolwiek...

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 15:01:07
Panserbiorne
Zwierzę
a ja bym chciał mieć, klamkę. Albo najlepiej dwie. żeby strzelać z 2 rąk naraz :P
A tak serio wyglądam przez okno i widze Bałucką patologię. Nie chciałbym oglądać tej samej patologii z klamkami lub pąpką bo bałbym się o rodzine
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 15:03:20
Cytat z "Dźwiedź":
i widze Bałucką patologię. Nie chciałbym oglądać tej samej patologii z klamkami lub pąpką bo bałbym się o rodzine


za co oni kupią tą broń? jak by ich było stać to już by ją mieli. (zaświadczenie o nie karalności - około 100 pln)

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 17:12:40
Wilk
Zwierzę
...ukradną tym, którzy ją mają.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 17:44:50
Cytat z "sharpy":
...ukradną tym, którzy ją mają.


ilu ma a ilu kradnie?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 12.02.2009 20:06:43

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 10:37:43
Niebieski lis
Anthro
Hmm cóż nie jestem rozeznany z prawem polskim, apropo posiadania broni palnej.
Więc, raczej nie bedę wchłaniał się bardzo. Jak dla mnie, wystarczyło by w zupełności, gdyby strzelnice były bardziej dostępne.
Na zasadzie, wchodzisz, (oczywiście, posiadając stosowny dokument upoważniający do korzystania w celach sportowych) wybierasz stosowny kaliber
i za pewną opłatą, dostajesz amunicję i strzelasz do tarcz. Było by miło gdyby takie strzelnice działały na podobnych zasadach jak w USA u nas w kraju.
Trochę adrenaliny, taki shooting practice :-Dk

A co do legalizacji broni, hmm. Zostanę po środku. Nie da sie zaprzeczyć że wśród nas, są osoby które wykorzystały by broń jako narzędzie zbrodni lub jako wsparcie podczas napadów strzelanin, itp. Odnosząc sie do dresiarzy, kiboli, oraz blokersów to powiem tak: mieszkam całe swoje życie w Nowej Hucie. Tam zwolenników zamieszek nie brak =/ tyle że prawdopodobnie 80% tej bandy, nie ma nawet pojęcia, jak zabezpieczyć broń na tyle by sobie jaj nie odstrzelić, wkładając ją do spodni. Dlatego preferują, broń białą , lub inne narzędzia domowej roboty. Czasem i sprzęt strażacki (mowa oczywiście o toporach) Zawsze są też obawy że znajdzie sie kozak, który wie jak z broni korzystać.
Dlatego określam sie pół na pół, nie chciał bym (jak i zapewne wielu innych obywateli dzielnicy) by powtórzyła sie fala zbrodni, z okresu końca lat 80 aż do końcówki lat 90, jak to miało miejsce w USA. Podczas rozkwitu wojen gangów... Bo kto wie czy właśnie ten margines społeczny, nie narobił by najwięcej szumu.
A co do tej drugiej połowy, udostępnić broń tylko dla tych którzy mają zdrowy mózg, i mają ochotę postrzelać do tarcz itp. obiektów, a nie wyjść na ulice i włączyć tryb Triger Happy ;-)k nie bacząc na konsekwencje.

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 14:50:32
Środkowo-wschodni kuguar
Anthro
Cytat z "Lessie":
Cytat z "sharpy":
...ukradną tym, którzy ją mają.


ilu ma a ilu kradnie?


Sprawdź Amerykańskie statystyki kradzieży broni palnej. To jest główne źródło wszelkiej maści pistoletów, strzelb, karabinów etc. dla przestępców, nie przemyt.

Jestem przeciwny ułatwianiu dostępu do broni palnej cywilom. Chcesz się bronić? Broń się, jest na rynku cała gama broni mniej niebezpiecznej dla życia od pistoletu, a jednocześnie równie deprymującej dla potencjalnego przestępcy.

Również biorąc pod uwagę statystykę przestępstw w Polsce nie ma absolutnie żadnego powodu by broń palną udostępnić każdemu. Po prostu, wbrew pozorom, jesteśmy krajem dość bezpiecznym, podobnie jak reszta Europy. Nie potrzebujemy paranoicznego kupowania broni na wielką skalę bo "coś się może zdarzyć".

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 15:12:40
Wilk Grzywiasty
Anthro
Cytat:

a) broń białą w postaci:
– ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
– kastetów i nunczaków,
– pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału
lub zawierających wkładki z takiego materiału,
– pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału,
imitujących kij bejsbolowy,


według tego artykułu można przy sobie nosić ostrą katanę, albo maczetę i wystarczy mieć ja ukryta w pochwie i nic Ci nie mogą zrobić ;3 ja osobiście preferuje broń tego rodzaju

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 15:54:27
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ostrze nie może przekraczać iluśtam centymetrów. Nie chce mi sie szukać ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Broń
Wysłano: 13.02.2009 16:21:34
Wilk Grzywiasty
Anthro
kiedyś szukałem ustaw na ten temat i tą z ostrzem cofnęli w 1999r... szukałem dalej i więcej wzmianek nie było, więc chyba nie ma czegoś takiego, co by mi nie pozwalało mieć przy sobie czegoś z długim ostrzem

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane