Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 13:29:54
Jestes therianem/otherinem czy innym "THE", wiec cie umiescilem obok tego jakze zacnego towarzystwa, ale bez ujmy na twoim czy ich honorze, wedlug futer "to oni sa winni". Bo tyle co gadalem z wami, (to bylo bardzo malo w porownaniu do innych futer - ja kiedys mialem nawyk rozmawiania z kazdym futrzakiem ktory mi sie nawinal, duuuzo futer tutaj sie zalogowalo z mojej inicatywy, i tez chodzi na spotkania), to wy jednak sprawialiscie wrazenie fanatykow.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 13:34:34
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
...zwłaszcza, że jestem człowiekiem, a mój związek z fandomem furry sprowadza się do faktu, że cholernie lubię anthro rysunki i teksty. Jak chcesz pogadać i dowiedzieć się o mnie coś więcej - moje gg: 3177444

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 13:44:23
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Akimoto czy ty przeczytałeś w ogóle COKOLWIEK z tego tematu. I think NOT.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 13:52:56
Ryan, czy musisz zawsze sie udzielac wtedy kiedy napisze w miare cos dlugiego? Chyba ze masz takiego questa, ze jak zauwazysz moj post to musisz cos napisac sugerujace ze albo ja jestem idiota, albo wogole sie nie znam w temacie. No troche zbieglem z tematu, ale ogolnie ujalem to w temacie co chcialem i jest pare zdan na temat.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 13:56:42
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Po prostu twój post jest oderwany od dyskusji, która toczyła się przed Twoim postem. Proste.


Dobrze, że wyedytowałeś Zmoderowano: \"ze nigdy nie bede rozmawial z debilam pokroju therianów\"

nie po to wyedytował, żebyś teraz wspominał.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 13.02.2009 14:10:05
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 14:07:47
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
pytanie do Akimoto - skąd wytrzasnąłeś, że jestem Therianem, czy Otherkinem?

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 14:09:34
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Mówię przecież, że on nie czyta co napisano wcześniej. To elementarny brak szacunku dla dyskusji.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 14:10:42
jestę kapibarę
Czyta, czyta. Wy nie czytacie.

Ja napisałem, cytuję "Otherkin to Foxia jest ;P"

Na pierwszej stronie tematu, 15 post.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 13.02.2009 14:11:46

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 14:14:34
Cytat z "Foxia":
pytanie do Akimoto - skąd wytrzasnąłeś, że jestem Therianem, czy Otherkinem?

Cytat z "LV":
Otherkin to Foxia jest ;P

Z tego wywnioskowalem. LV, zartowales? :-(k <patrzy sie na niego z wyrzutem>
EDIT: no wlasnie
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 13.02.2009 14:15:15

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 14:16:28
jestę kapibarę
Powiedziałem z przekąsem, ale nie żartowałem.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 14:22:10
Dobra, ja zatem skoncze z wami ta plomienna "dyskusje" bo z wami nie da sie rozmawiac, skoro na moje posty jest jednoznaczna odpowiedz znaczaca tyle co "odwal sie".

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 14:22:31
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Mój wewnętrzhny krasnolud rozbije ci łeb za zdradzanie takich tajemnic :d

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 18:49:36
Lew
Anthro
tym razem to nie ja robie dym, panie cenzorze prosze usunac wypowiedzi nie na temat, conajmniej do postu 77, btw robi sie coraz mniej merytorycznie :>
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 19:13:35
Cytat z "Foxia":
Rynvordowi chodziło chyba o coś zupełnie innego - therianin może się odciąć od furry, nie będzie miauczał ani szczekał. Będzie żył normalnym, ludzkim życiem. Ale gdzieś w głębi cały czas będzie czuł to zwierzę. Dla niego będzie ważna jego własna zwierzęca świadomość, ale nie będzie się odcinał od człowieczeństwa


Ja coraz bardziej się w tym gubie... Wg. tego, co podświetliłam wychodzi na to, że ja przynajmniej w 50% jestem therianką... Bo czuję w sobie zwierze, ale nie tragizuje nad tym, żyje sobie jako człowiek itd., a ktoś wspominał o łączeniu ludzi ze zwierzętami, czyli tworzenie anthro. Podchodzi. No, ale z drugiej strony nikomu nie narzucam swojej woli. Kurde ja się pogubiłam w tym wszystkim. Wiecie co, sram na to, czy są therianie i otherkiny. Dla mnie są tylko furry,a dzielenie ich na mniejsze grupki doda tylko więcej problemów :/

Shapy z tego, gdzie mnie odesłałeś wynika, że jestem kanonicznym Furry. Thx. Ale jest jedno ale - zaznaczasz "pół ludzie - pół zwierzęta" osobno. Już lepiej pasują taury lub pany/fauny. Bo bądźmy szczerzy - jeśli mamy anthro wilka to w sumie jest to pół człowiek, pół wilk. Ale domyślam się o co ci tam chodziło.

I naprawde - ponownie proponuje napisać artykuły Otherkin i Therian w WikiFur, jak ustalicie jednolitą definicje i jednolity stosunek polskich futrzaków do tego. Bo jeden mówi, że Therian to taki taki i taki, a zaraz potem drugi wyrzuca połowę cech i pogubić się idzie. A po to WikiFur powstał - by pisac tam artykuły, które mogą się przydać futrzakom.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 19:20:50
Środkowo-wschodni kuguar
Anthro
Ech, problem jest całkiem prosty:

Futrzaki - ludzie lubiący antropomorficzne postaci
Therianie - ludzie utrzymujący, że są zwierzętami pomimo ludzkiej powłoki (koń etc.)
Otherkin - ludzie utrzymujący, że są mitycznymi stworzeniami w ludzkiej skórze (smok etc.)

Osobiście, uważam że therianie i otherkin są ostro szurnięci. Szczególnie ci drudzy.
Ostatnio edytowany przez MikaelGrizzly dnia 13.02.2009 19:21:56

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 20:03:00
Issen'Nilla - Lodowa Smoczyca
Zmiennokształtny
Cytat z "MikaelGrizzly":
Ech, problem jest całkiem prosty:
Osobiście, uważam że therianie i otherkin są ostro szurnięci. Szczególnie ci drudzy.


Co za tolerancja, aż mnie zwaliło z nóg:)

Nie interesują mnie tak szczerze te śmieszne podziały.. żyje sobie, nie przeszkadzam nikomu (mam nadzieje:P )...
"Amicus Rara Avis Est"... Ehhh...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 20:32:51
Cytat z "MikaelGrizzly":
Ech, problem jest całkiem prosty:

Futrzaki - ludzie lubiący antropomorficzne postaci
Therianie - ludzie utrzymujący, że są zwierzętami pomimo ludzkiej powłoki (koń etc.)
Otherkin - ludzie utrzymujący, że są mitycznymi stworzeniami w ludzkiej skórze (smok etc.)

Osobiście, uważam że therianie i otherkin są ostro szurnięci. Szczególnie ci drudzy.


Że Furry tylko lubią anthro?? Tutaj coś mi nie pasuje, bo anthro właśnie mi do Furry bardziej pasowało... Więc tym bardziej wychodze na Theriana.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 21:01:19
Therianie? Otherkin? Qe?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 21:20:54
Cytat z "LV":
Cytat z "Wilczyca":
Cytat:
Posiadanie zwierzęcego ducha opiekuńczego to zaszczyt,i wiem że każdy z was go/ją posiada. Stąd wasza fascynacja


Wyrwałam ten cytat z wypowiedzi tego Therianina. Bardzo bym prosiła o wypowiedzi co sadzicie o zwierzęcych opiekunach.
Chodzi mi o to , czy posiadacie swego zwierzęcego stróża który nad wami czuwa. Czy w niego wierzycie. I co o tym sądzicie.


To jest "guardian spirit or totem" z furrycode.
Kiedyś tak myślałem. Ale z wiekiem się mądrzeje.
Każdy jest kowalem własnego losu.


Hmmm. Ja jednak jestem therianinem. Bo czytając wypowiedzi tego therianina jak on mówi o sobie to bardzo do mnie pasuje. Także mam swojego wilczego stróża i wierze w niego ponieważ było już parę przypadków i dowodów na jego istnienie. Potrafię się też z nim komunikować. Prosić o coś. Nie zawsze się ze mną zgadza. Ale jednak spełnia moje prośby. A też karze mnie jak zrobię coś co mu się nie spodoba.
Nie rozumiem tylko dlaczego Therianie czepiają się furry. Powinni zając się sobą i spróbować się zaprzyjaźnić tak jak ja to zrobiłam.

Cytat:
Otherkin - ludzie utrzymujący, że są mitycznymi stworzeniami w ludzkiej skórze (smok etc.)


Czyli jednak Bakus jest Otherkinem bo jest wilkołakiem , a wilkołak jest mitycznym stworzeniem.
Ostatnio edytowany przez Wilczyca dnia 13.02.2009 21:24:08

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 21:34:35
Środkowo-wschodni kuguar
Anthro
Cytat z "Issen'Nilla":
Cytat z "MikaelGrizzly":
Ech, problem jest całkiem prosty:
Osobiście, uważam że therianie i otherkin są ostro szurnięci. Szczególnie ci drudzy.


Co za tolerancja, aż mnie zwaliło z nóg:)


Tolerancja nie oznacza bezmyślnego akceptowania każdego ludzkiego zachowania. Nie akceptuję therian i otherkin (bo uważam to za ostre skrzywienie osobowości), ale toleruję ich egzystencję.

Abstrahując, posiadanie totemu nie oznacza, że jesteś therianem, tak samo jak posiadanie psa nie oznacza, że psem jesteś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 21:51:55
Cytat z "MikaelGrizzly":

Otherkin - ludzie utrzymujący, że są mitycznymi stworzeniami w ludzkiej skórze (smok etc.)

Osobiście, uważam że therianie i otherkin są ostro szurnięci. Szczególnie ci drudzy.

Jestem mitycznym stworzeniem w ludzkiej skórze (smokiem). :) Co więcej, od czasu do czasu mam wrażenie, że posiadam również prawdziwe smocze ciało. Nazywanie Drowa człowiekiem strasznie go irytuje. Nie lubi ludzi. Wierzę w swego anioła stróża. Często mi pomaga. Nie obchodzi mnie, czy jestem furry, otherkinem czy czymś tam jeszcze..Ważne, bym się dobrze ze sobą czuł. Nie wiem, dlaczego komuś mogą przeszkadzać takie poglądy. Są dziwne, ale nie szkodzą. Ocenianie grupy po zachowaniach jednostek nie jest sprawiedliwe. Zawsze znajdzie się jakiś palant, czy to futrzak, czy therianin..Zawsze. I najpewniej zepsuje reputacje innym, którzy zostaną przez to potem pokrzywdzeni. A co o Futrzakach myśli 'przeciętny Kowalski'?
"Są ostro szurnięci". A co o Therianach i Otherkinach myśli 'przeciętny Futrzak'?Dokładnie to samo. Smutne.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 21:54:57
O niektorych tak mysla, Drow, np. o tym typku z nickiem "Froot". Inni ktorzy sa normalni sa akceptowani

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 22:03:06
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Dochodzę do wniosku, że Therianami i Otherkinami wśród nas nazywani są właśnie ci, którzy przeginają pałę, a nie ci, którzy traktują to poważnie, ale w granicach rozsądku, z głową i bez narzucania nikomu własnych przekonań - a do tej grupy należycie zapewne wy wszyscy. Dlatego też nie wyrażał bym się tak kategorycznie o futrzakach ;) (nie wiem czy do konca napisałem to co myśle :D )

Innymi słowy Therianin, Otherkin - oszołomy
Futrzaki - wszyscy zafascynowani anthropomorfizmem, zwiazani duchowo ze zwierzętami etc. ale w pozytywnym znaczniu ;)

Nie kłóćmy się o semantykę :) Tak przynajmniej ja to widzę.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 22:08:07
Angora Turecka
Anthro
Czemużeście uczepili się therian i otherkinów? Skoro generalnie domyślam się że raczej większość która odnajduje coś znajomego w tych postach i wyjaśnieniach powinna łączyć to z contherianami albo nawet suntherianami.

w gestii przypomnienia:

Suntherianin - osoba która uznaje się za w jakimś stopniu człowieka, w jakimś stopniu ziwerzę, a oba te pierwiastki łączą się jedną całą osobowość/umysł/duszę czy co tam kto chce.

Ocenę tego czy ew. fursony (i nie tylko) stanowią dla was coś więcej niż tylko postać, kreację z kosmosu - np. odbicie swojej osobowości w której dopartujecie się jakichś cech pozaludzkich) - pozostawiam jednak wam. To sprawa osobista.
Therianie i Otherkin to pojęcia dość mocne - albo osoby w 100% nie uznające się za ludzi, albo jednostki uważające że doznają czegoś w stylu "rozdwojenia jaźni", czyli generalnie jestem człowiekiem, ale pod wpływem bodźców różnych przechodzę przemiany (shifty) i budzi się moje drugie ja. Czy ktoś tu ma takie jazdy? Chyba nie. Nawet jak tego po prostu nie kupuję, nie uznaję i już. Zbytni ze mnie realista by wierzyć w jakieś szmifty fifty, mogę co najwyżej mieć nadzieję i wiarę że faktycznie kiedyś byłem kotem w przeszłości, a i dziś nim jestem częściowo - bo i tak nikomu w 100%, NAWET sobie, tego nie dowiodę. Za to mogę się z tym pogodzić.

Cytat z "Ryan":
Innymi słowy Therianin, Otherkin - oszołomy


No i właśnie po takich wypowiedziach są wojny. Ja może nie rozumim Oherkinów i nie kupuję ich idei, ale szanuje ich i nie nazwę ich oszołomami za poglądy nt. siebie. Mają do tego prawo, tak jak ja mam prawo tego nie rozumieć... To na pewno jest dziwne, nawet bardzo dziwne, ale nie żeby znowu pisać w obraźliwym tonie... (dokładnie to samo tyczy się "shiftów").

OFFTOP:
Cholera, ktoś inny zgarnie #100 post w wątku. :P
And tha winner is...:
Ostatnio edytowany przez Rynvord dnia 13.02.2009 22:15:07

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 22:19:25
Cytat z "Ryan":

Innymi słowy Therianin, Otherkin - oszołomy

Jemu chyba chodzilo o tych TRV "THE", co to uwazaja ze sa zajebisci. Sam pomysl ze inaczej to sie da okreslic to tylko mocniejszymi slowami, przynajmniej ja tak uwazam
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 13.02.2009 22:20:36

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane