Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 12.02.2009 21:48:35
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "sharpy":
Bycie therianinem nie wyklucza bycia futrzakiem, a wręcz przeciwnie


I praktycznie tak jest. Teoretycznie może być therianin który się totalnie odetnie od tego wszystkiego i będzie żył poza (z samą świadomością tego kim jest). Tylko pokażcie mi takiego.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 12.02.2009 21:57:30
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Ja bym ci mógł takiego pokazać...

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 12.02.2009 21:58:31
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Rynvord":
Cytat z "sharpy":
Bycie therianinem nie wyklucza bycia futrzakiem, a wręcz przeciwnie


I praktycznie tak jest. Teoretycznie może być therianin który się totalnie odetnie od tego wszystkiego i będzie żył poza (z samą świadomością tego kim jest). Tylko pokażcie mi takiego.


Całkiem sporo ich bym pokazał, gdyby był swobodny wstęp do szpitali psychiatrycznych.
Goście, którzy totalnie zatracili kontakt ze swoim "ludzkim ja", całkowicie oddali się swojej zwierzęcej stronie.
Sporo ich tam.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 12.02.2009 22:11:45
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Rynvordowi chodziło chyba o coś zupełnie innego - therianin może się odciąć od furry, nie będzie miauczał ani szczekał. Będzie żył normalnym, ludzkim życiem. Ale gdzieś w głębi cały czas będzie czuł to zwierzę. Dla niego będzie ważna jego własna zwierzęca świadomość, ale nie będzie się odcinał od człowieczeństwa

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 12.02.2009 22:25:13
jestę kapibarę
Po postach które właśnie kasowałem widzę, że Lessie jest wg definicji wiki na 100% otherkinem przed przebudzeniem - trolluje na całego.
Po prostu przestań.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 12.02.2009 22:25:49

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 12.02.2009 22:48:18
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "sharpy":
Cytat z "Rynvord":
Cytat z "sharpy":
Bycie therianinem nie wyklucza bycia futrzakiem, a wręcz przeciwnie


I praktycznie tak jest. Teoretycznie może być therianin który się totalnie odetnie od tego wszystkiego i będzie żył poza (z samą świadomością tego kim jest). Tylko pokażcie mi takiego.


Całkiem sporo ich bym pokazał, gdyby był swobodny wstęp do szpitali psychiatrycznych.
Goście, którzy totalnie zatracili kontakt ze swoim "ludzkim ja", całkowicie oddali się swojej zwierzęcej stronie.
Sporo ich tam.


Tzw. kliniczna likantropia

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 12.02.2009 23:02:21
fajkojot
Człowiek
Cytat z "Foxia":
Rynvordowi chodziło chyba o coś zupełnie innego - therianin może się odciąć od furry, nie będzie miauczał ani szczekał. Będzie żył normalnym, ludzkim życiem. Ale gdzieś w głębi cały czas będzie czuł to zwierzę. Dla niego będzie ważna jego własna zwierzęca świadomość, ale nie będzie się odcinał od człowieczeństwa

Wydaje mi się, że futrzakowi też nic nie stoi na przeszkodzie aby zachowywał się po ludzku w społeczeństwie i czuł zwierze i człowieczeństwo. Coś mu broni? Bo mniej więcej mam jak opisałeś Foxia. Wydaje mi się, że jednak therianom jest z tym trudniej właśnie (zwłaszcza tym ortodoksyjnym co dążą do zjednoczenia się ze zwierzęciem i jeżdżą w lasy aby biegać nago i szczekać).
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 12.02.2009 23:21:06
Red Panda
Anthro
Generalnie, nigdy nie interesowaly mnie zadne podzialy, czy tez wpasowywanie kogos w jakas definicje. Kazdy tworzy wlasny obraz siebie i otaczajacej go rzeczywistosci.
Pedal w wielkim miescie.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 2:32:59
Lygrys Polski
Anthro
O Boziu, macie talent do roztrząsania niepotrzebnych rzeczy. Osobiście nie wiem czy jestem ten "Therianie" czy "Otherkin" chociaż posiadam wiele objawów które cechują te zachowanie/charakterystykę/subkulturę, nie wiem jak to nazwać... ciesze się jednak że nie mam halucynacji :P
Wracając jednak do tematu zapytuje więc "po co to" ?
Osobiście określam się jako człowieka który pragnie wygląda jak zwierze, transgenik (czy jakoś tak), być może mam tam jakąś futrzaną dusze, ale szczerze mówiąc (przepraszam za wyrażenie) Gówno mnie to obchodzi czym jestem, po co sobie dokleja metki "Otherkin", "Therianie", "Furry" - na prawdę jest się czym pochwalić ? Nie podejdziesz chyba do dziewczyny przy barze i nie powiesz " Hej mała, jestem therianie umówisz się ze mną ? "
za kilka lat wyodrębnią się jeszcze inne definicje, cechujące na przykład kotowate furry. Będziemy czytać w wikipedi: Catantheraspsdupa: określeń osób, identyfikujących się z kotami, kotołakami i kotomotywami (to dla ciebie LV)
Dajcie spokój i porozmawiajcie o czymś twórczym, tego typu tematy raczej dzielą... bo zawsze nie patrząc na subkulturę znajdzie się jakiś TRu, który będzie się uważał za jedyną prawdziwą osobę charakteryzującą jego fanom i całą społeczność. U nas też był taki cwaniaczek, jak on się zwał... ten co założył temat by pochwali się jaki on to true jest i jak to się oszukujemy z naszą tożsamością, nawet jakieś linki dawał czy co XD no, ale cóż winić jego subkulturę za to ? Głupi bo taki się urodził....

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 8:05:14
jestę kapibarę
Cytat z "Redi":
Dajcie spokój i porozmawiajcie o czymś twórczym, tego typu tematy raczej dzielą...


Na razie zauważyłem, że względnie wszyscy prezentują podobne zdanie ;P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 9:04:54
Ale jak możecie mówić , że wszyscy Therianie są źli ? Bo z tego co tu czytam to tak to rozumuje. Myślicie , że therianie są bardziej trv bo tak mówią ? Wiecie co ? Pierwszy raz spotykam się z tym słowem i nie słyszałam jeszcze by były jakieś wojny po miedzy kłócącymi się zwierzakami który jest bardziej wilkiem czy tam lisem. Z tego co tu rozumuje to jestem therianem no i co ? Ja uważam was za kompletnie zezwierzowanych , zwierzęcych nie wiem jak to się mówi , ale chodzi mi o to , że kompletne z was zwierzaki. I to m i się podoba. Co z tego , że ktoś się tylko tym bawi czy tam udaje ? Ja tez czuje w sobie wilka i to ma znaczyć , że jestem lepsza od was ? Bzdura do kwadratu.. Mnie się bardzo podobacie takie mruczące futrzaki które lubią być drapane , czochrane , głaskane , przytulane. A fursuit dla mnie tylko dla zabawy z ludźmi i innymi futrzakami , a nie by być bardziej trv. To tyle.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 9:16:38
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat:
Pierwszy raz spotykam się z tym słowem i nie słyszałam jeszcze by były jakieś wojny po miedzy kłócącymi się zwierzakami który jest bardziej wilkiem czy tam lisem.


Po prostu za krótko tu jesteś ;) Swego czasu było tu paru nazitherian.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 9:17:45
jestę kapibarę
Jeden. Znając życie dalej jest, pod innym nickiem, tylko już nic nie mówi.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 13.02.2009 9:18:03

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 9:36:49
A możecie mi pokazać posty kłócących ? chętnie bym poczytała kto uważa się za bardziej trv.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 9:44:43
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "LV":
Cytat z "Redi":
Dajcie spokój i porozmawiajcie o czymś twórczym, tego typu tematy raczej dzielą...


Na razie zauważyłem, że względnie wszyscy prezentują podobne zdanie ;P


No bo generalnie to tak jakbym witając się z kimś zaczynał od stwierdzenia że jestem nienaurotycznym ekstrawertykiem z nastawieniem prospołecznym i optymistą. Generalnie wszystko ma nazwę, ale raczej nie ma sensu korzystać z tego w kontaktach na codzień (warto wiedzieć jedynie).

A czy temat jest/nie jest potrzebny? Sporo osób się chyba już co nieco dowiedziało :D chyba był potrzebny. Może też kiedyś uda się przełamać ten stereotyp który powstał...

Cytat z "Wilczyca":
A możecie mi pokazać posty kłócących ? chętnie bym poczytała kto uważa się za bardziej trv.


Wilczyca: -> http://www.polfurs.org/mo..._id=233&forum=4
Tu jest temat założony przez takiego jednego idiotę który ma nie pokolei we łbie.

... przeczytałem (w sumie nie pierwszy raz) tych kilka postów, i już mi się nóż w kieszeni otwiera. :/
Ostatnio edytowany przez Rynvord dnia 13.02.2009 10:02:19

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 11:28:03
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Cytat z "Rynvord":
http://www.polfurs.org/mo..._id=233&forum=4
Tu jest temat założony przez takiego jednego idiotę który ma nie pokolei we łbie.

... przeczytałem (w sumie nie pierwszy raz) tych kilka postów, i już mi się nóż w kieszeni otwiera. :/



Przeczytałem cały temat - aż się sam dziwię, że go wcześniej nie znalazłem. No i uśmiałem się nieziemsko. Czyżby Raavi się sklonował? Pewnie w tej oczyszczalni, co o niej pisze :D

Czytając wszystkie wasze przemyślenia/twierdzenia na temat relacji furry/theriantropizm, zacząłem dochodzić do wniosku, że therian należy postrzegać w dwojaki sposób:

1. Na poziomie czysto spirytualnym - osoby które faktycznie posiadają jakiś kontakt ze zwierzącą duszą, która w nich siedzi i w jakiś sposób wpływa na spojrzenie na świat. Przy czym jest to tematyka czysto filozoficzna, niesprawdzalna. Z zaznaczeniem, że takie osoby raczej nie będą przekonywać wszystkich wokół, że są bardziej zwierzęce od własnego kota. Tylko po prostu będą - czasem nawet nieświadome własnej zwierzęcości.

2. Theriantropizm ujawniający się "byciem trv" to jakaś odmiana Syndromu Barona Munchausena - chroniczne fantazjowanie w celu znalezienia sie w centrum uwagi. Smutne jest to, że to właśnie takie osoby są w liczebnej przewadze i rzutują na postrzeganie theriantropii jako skrzywienia.

Natomiast furery, to dla mnie określenie fandomu i członka fandomu skierowanego na fascynacje antropomorfizacją zwierząt. A fakt, że niektórzy postanowili z furry zrobić ideologiczna przykrywkę do seksu gdzie i z kim popadnie to juz zupełnie inna para fretek...

W każdym razie dziekuje za wasze opinie na ten temat, są dla mojej pracy nieocenione.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 12:02:09
jestę kapibarę
Cytat z "Foxia":
Przeczytałem cały temat - aż się sam dziwię, że go wcześniej nie znalazłem.


Widzisz ile tracisz ;P Albo ile nie tracisz ;P

Cytat:
Czyżby Raavi się sklonował?


Bez przesady, do wymyślenia niektórzych rzeczy trzeba jednak odrobiny inteligencji.

Cytat:
A fakt, że niektórzy postanowili z furry zrobić ideologiczna przykrywkę do seksu gdzie i z kim popadnie to juz zupełnie inna para fretek...


W świetle ostatniego meetukhhh khhh harr harr pfffffffff
*kłaczek* :>

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 12:16:44
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Cytat z "LV":


Cytat:
A fakt, że niektórzy postanowili z furry zrobić ideologiczna przykrywkę do seksu gdzie i z kim popadnie to juz zupełnie inna para fretek...


W świetle ostatniego meetukhhh khhh harr harr pfffffffff
*kłaczek* :>


Co? Aż tak źle?

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 12:18:11
Lew
Foxia - nie.. nie źle ;) To tylko plotki, to było dawno i nieprawda :D

Ciekawy temat.. najciekawsze dla mnie jest to, że to co zostało wymienione jako cechy therian od zawsze uważałem za cechy furry, a wymienione cechy furry były dla mnie zawsze jakimś tam marginalnym dodatkiem... wow.. czy to znaczy, że jestem trv ? ;)

A seks jest fajny, lubie to, nie mam zamiaru się na siłe ograniczać czy hamować..
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 13.02.2009 12:18:56
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 12:25:00
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Foxia":
Smutne jest to, że to właśnie takie osoby są w liczebnej przewadze i rzutują na postrzeganie theriantropii jako skrzywienia.


Nie są w przewadze liczebnej, tylko zg. z tym, co właśnie napisałeś, są dużo bardziej widoczni :]
Co do liczebności tych "wersja 1", to podejrzewam, że jest tego pod 50% fandomu... Tylko tyle, że wiedzą, że gdyby się zaczęli ze swoich uczuć zwierzać, to ludzie będą pukać się w głowę, dlatego publicznie ograniczają się do "zabawowej" strony Furry.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 12:29:21
Cytat:
Posiadanie zwierzęcego ducha opiekuńczego to zaszczyt,i wiem że każdy z was go/ją posiada. Stąd wasza fascynacja


Wyrwałam ten cytat z wypowiedzi tego Therianina. Bardzo bym prosiła o wypowiedzi co sadzicie o zwierzęcych opiekunach.
Chodzi mi o to , czy posiadacie swego zwierzęcego stróża który nad wami czuwa. Czy w niego wierzycie. I co o tym sądzicie.

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 12:37:05
jestę kapibarę
Cytat z "Wilczyca":
Cytat:
Posiadanie zwierzęcego ducha opiekuńczego to zaszczyt,i wiem że każdy z was go/ją posiada. Stąd wasza fascynacja


Wyrwałam ten cytat z wypowiedzi tego Therianina. Bardzo bym prosiła o wypowiedzi co sadzicie o zwierzęcych opiekunach.
Chodzi mi o to , czy posiadacie swego zwierzęcego stróża który nad wami czuwa. Czy w niego wierzycie. I co o tym sądzicie.


To jest "guardian spirit or totem" z furrycode.
Kiedyś tak myślałem. Ale z wiekiem się mądrzeje.
Każdy jest kowalem własnego losu.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 13:12:47
Ja moze sie wydam nietolerancyjny, ale kazdego zbluzgam, kto mi powie ze "nie jestes TRV, to my jestesmy zwierzetami" i inne tego typu durnoty typowe dla therian o ograniczonym umysle. Dla mnie futrzak to ktos z kim moge pogadac o duzo innych rzeczach niz z ludzmi, pociaga mnie to co mnie pociaga, bo taki sie urodzilem, i wzmaga sie u mnie nienawisc do tych, ktorzy chca mnie przekonac do swoich racji, np. do tego "ze homo to nie dla ciebie" itp. Ja tez mam poglady za ktore moglibyscie mnie pociac nie pytajac sie o szczegoly, lub takie za ktore moglibyscie mnie pokochac(salwa smiechu nie jest potrzebna), ale ja sie nie dziele nimi w zaden sposob. Ja je odzwierciedlam tylko w moich postach, rozmowach z wami czy to w internecie czy w realu, i nie probuje na sile was "nawracac", bezwzgledu czy wasze poglady sa dla mnie sluszne(tj. nawet gdybyscie uwazali ze splodzili was kosmici itp.), bo taki mam "kodeks moralny". Kazdy ma swoja osobowosc, moze nam pasowac lub nie, ale taki ktory na sile nam cos probuje wmowic, osmieszac, jest widziany jako idiota, debil, psychol, matoł (dopisalbym pare rzeczy nadajacych sie tutaj, ale bym dostal bana :D )Wracajac do tych "THE"... Oni nawet nie umieja zdac sobie sprawy z tego jak malo to nas obchodzi, bo nie chca sluchac... ja uwazam ze sa zaslepieni swoja ideologia jak hitler i stalin... ja na szczescie dla takiego therianina(i innych TRV kolesi) nie mialem stycznosci z nimi, bo gdyby mi zaczal tlumaczyc ze to ONI sa trV a ja nie, to bym ich zabil smiechem... Niestety sa tacy co usilnie nas chca przekonac do swoic racji, wierzen, ale czy sa psychiczni czy robia to bo uwazaja za sluszne to juz inna sprawa, chociaz na jedno wychodzi...
PS. Ten tekst jest troche nieskladny, nie chce mi sie wysilac, ale zawarlem w nim swoje mysli :>
PS.2 Ja rozmawialem z Raavim, Terrisem, Aquilionem (Foxia) i innymi podobnymi, i mi sie normalnie rozmawialo z nimi, bo nie rozmawialem na temat ich pogladow... Chociaz jeden mial mi za zle ze "znasz Sapkowskiego a nie znasz Pilipiuka?" I tu byly objawy fanatyzmu :D
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 13.02.2009 13:15:44

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 13:17:56
Tygrys perski
Anthro
Widać ja już zmądrzałem ^^ Mam futro? Nie (no, może patrząc na moją klatkę piersiową możnaby polemizować :P) Mam ogon? Nie. Wyglądam jak tygrys? Nie. Ale chciałbym wyglądać jak tygrys. I tyle. Nie będę mówił nikomu, że on jest mniej lub bardziej TRV, bo to zależy od indywidualnego podejścia.
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Furry vs. Therianie
Wysłano: 13.02.2009 13:19:51
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Cytat z "Akimoto":

PS.2 Ja rozmawialem z Raavim, Terrisem, Aquilionem (Foxia) i innymi podobnymi, i mi sie normalnie rozmawialo z nimi, bo nie rozmawialem na temat ich pogladow... Chociaz jeden mial mi za zle ze "znasz Sapkowskiego a nie znasz Pilipiuka?" I tu byly objawy fanatyzmu :D


A czym sobie zasłużyłem na tak zacne towarzystwo?

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane