Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 0:16:12
Sharpy ... No tak, tutaj już widzę jakiś konkret, faktycznie miałoby to rację bytu jakby to było wprowadzone chwilę po stworzeniu internetu. Wtedy można by było traktować internet jako medium kontrolowane jak telewizję czy radio. Na chwilę obecną taki krok byłby nazbyt radykalny i jakby jakikolwiek provider wprowadził to w życie straciłby jak pisałem wcześniej znaczną część odbiorców jego usługi na rzecz tego, który by nie wprowadził pakietów w życie. To raz. Dwa, powiedz mi jakby wyglądała reklama w internecie małych firm dla których jedyną możliwością jest właśnie reklama za pośrednictwem tego medium gdyż domena kosztuje grosze, koszt stworzenia strony również (w porównaniu do innych form reklamy gdzie mogą dotrzeć do zbliżonej liczby odbiorców)? Owszem będą mogli się 'wkupić' do któregoś z pakietów, tylko po co? Skoro liczba odbiorców internetu pakietowego nie będzie już taka duża. Wszelkie instytucje które popełniły coś takiego czym są wyszukiwarki, będą mogli spakować swoje manatki i prawdopodobnie część z nich może zbankrutować, tudzież przebranżawiając się posłać masę pracowników na bruk. Wiele jest też małych firemek, które żyją tylko i wyłącznie z internetu i zamykając im tę drogę rozwoju marki po prostu padną. Przyznam się szczerze, że nie sądzę że w tym Europarlamencie siedzą same tłuki do kartofli (niestety i takie przypadki są, jak i wszędzie ... ale nie o tym chciałem ...), które pozwolą na takie załamanie gospodarki (jedyny powód jaki widzę to tylko przebicie USA w spowodowaniu krachu) jakie taki krok może spowodować.

To są nieliczne argumenty 'przeciw' takiemu krokowi, 'za' nie widzę żadnych (a nawet jak są to w większości idzie je obrócić przeciw)

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 2:29:56
Wilk
Zwierzę
Cytat z "some1":
To są nieliczne argumenty 'przeciw' takiemu krokowi, 'za' nie widzę żadnych (a nawet jak są to w większości idzie je obrócić przeciw)


Po pierwsze, to są argumenty "z drugiego końca" czyli od strony serwisów internetowych, nie od providera. Provider ma gdzieś że małe firemki upadną. A po drugie wyobraź sobie taką sytuację:
Pakiet podstawowy kosztuje 20% dzisiejszego najniższego abonamentu za net. Pakiet rozszerzony to 70%. Pakiet "złoty" to 110% a pakiet platynowy to 150%. Większość "kowalskich" korzystających z Internetu dziś byłaby usatysfakcjonowana pakietem "rozszerzonym". Ci zaawansowani ponarzekaliby na 10% podwyżki i przesiedliby się na "złoty", co nie sprawiłoby im różnicy. Różne babcie i inni analfabeci internetowi, których dotychczasowe 50zł/miesiąc odstraszało od spróbowania tych intrentów, radośnie wykupiliby pakiet podstawowy. A hardcorowi hackerzy, obok firm i bogaczy, zacisnęliby zęby i zaspokoili uzależnienie płacąc ekstra. A, no i gracze chwyciliby jak michę miodu pakiet z traffic shapingiem zapewniającym najniższe pingi.

To rozwiązanie umożliwiałoby obniżkę cen za te "podstawowe" usługi i umożliwiałoby wyciśnięcie więcej z tych, którym najbardziej zależy na pełnym dostępie. Pozornie skorzysta na tym "szary obywatel" bo "jego Internet" będzie tańszy. A że będzie jednocześnie ocenzurowany to trudno. Zyskają korporacje medialne, providerzy, rząd, duże korporacje. Natomiast stracą najbardziej małe firmy, niezależna prasa / blogi / źródła alternatywne i osoby, którym zależy na wolności słowa, korzystające z Internetu w pełni.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 4:00:11
Dobrze, po części się z Tobą zgodzę przede wszystkim co do tego, że niektórych ludzi przyciągnęłyby niższe koszty zubożałych pakietów. Większość ludzi jednak wolałaby pozostać przy niczym nieograniczonym dostępie do internetu. A to nie winno być problemem choćby z tego powodu iż providerzy raczej baliby się utracić obecnych klientów (bądź też mniej od nich ssać kasy) na rzecz tych, którzy by pakietów nie wprowadzili, to po pierwsze. Po drugie, Ludzie nie przepadają za dużymi zmianami, szczególnie 'ograniczającymi ich "wolność"'. Po trzecie, nikt też providerom nie może narzucić wprowadzenia tych zmian.

Biorąc nawet pod uwagę najczarniejszy scenariusz, czyli że wszyscy providerzy na terenie unii byliby zmuszeni do takiego kroku, byłbym jedną z tych osób która starałaby się sprowadzić do UE internet spoza strefy ograniczenia, czego zabronić mi nikt nie może.

Poza tym jak już wcześniej pisałem, nie wydaje mi się aby ktokolwiek chciał ryzykować kolejne wahania w gospodarce, przynajmniej teraz.

Ale to już za bardzo moim zdaniem wchodzi w strefę gdybania.

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 8:00:51
Ocelotek
Anthro
some1, już pisałem. Kto zabuli będzie w pakiecie. I właśnie dlatego Google jest przeciwko, bo uniemożliwi to rozwój małych firm, które po prostu nie będzie stać na zapłacenie.
0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 8:01:24
Na PF nie byłoby miejsca.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 8:08:18
Tinker Pony
Zmiennokształtny
I kto by porozdzielał strony na pakiety? Kto zadbał by o aktualizację list? Jakim kosztem? Byłoby to zrobione globalnie, czy każdy provider na własną rękę własne pakiety?

A poza tym nie czaję idei "twórca strony płaci providerowi za bycie w internecie, internauta płaci za oglądanie tej strony". To dla providerów byłoby zbyt piękne. Czy twórca strony powinien zapłacić wszystkim providerom, żeby jego strona znalazła się w pakietach każdego? Czy to nie przypadkiem providerzy powinni płacić twórcy strony jako dostarczycielowi treści dla ich usługi?

W wypadku najczarniejszego scenariusza zawsze będzie można zrzucić się w ramach sieci osiedlowej czy innego tworu tego rodzaju na jakiś fajny internet satelitarny spoza krajów członkowskich. Osobiście wolałbym dorzucić kilka groszy tylko po to, żeby eurofaszyści nie dostali mojej kasy.

Zbyt problematyczne do wykonania, rodzi społeczny przeciw, niezbyt trudne do obejścia dla zdeterminowanych. Skoro większość ludzi zostanie przy pakietach względnie tańszych, to czy skrojenie bardziej wymagających pokryje koszty wdrożenia systemu? A, no tak, ludzie z drugiej strony kabla też będą płacić.

Totalny bezsens. Ale regulacja tego typu, odpowiednio przemyślana, jest potrzebna. Bo jak mam nazwać sytuację, kiedy kochana TP mi IRCNeta odcina, bo tam som wirusy? A raczej używają tej sieci do koordynacji swoich działań. Trochę się zdziwiłem tego dnia. No to proszę panowie, ruch www też odetnijcie, dla mojego bezpieczeństwa.

Wspólna, przemyślana polityka w tych obszarach ukróciłaby samowolę operatorów.

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 12:49:21
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Bosz jaki konstrast... Some1 daje racjonalne argumenty, objaśnia wszystko, a na toi wyskakuje judas z jednym zdaniem ;D . Asymetria dyskusji?

Cytat:
Na PF nie byłoby miejsca.


O nie! Już lecę podpisywać petycję, zapalam pochodnię i wyciągam widły ze stodoły.

Cytat:
I właśnie dlatego Google jest przeciwko,


Google jest przeciwko? Skąd takie informacje?

Gdyby podział na takie pakiety miał sens ekonomiczny to operatorzy już dawno by to zrobili. Chociażby przy samym początku internetu, kiedy jeszcze tych stron było na tyle mało, że dało się to jakoś sensownie zaklasyfikować.

Skoro miałoby to być wyrokiem śmierci dla małych firm... Małe i średnie firmy angażują dużo więcej ludności niż wielkie korporacje. To wywołałoby totalne bezrobocie i masowe rozruchy społeczne. Chyba nie o to w tym chodzi?

Na czym właściwie polegają te pakiety? Ktoś zna dokładnie treść tej uchwały? Ja opieram się na tym co widze w tym temacie. Cały temat opiera się o jakąś panikarską stronę ze stronniczymi informacjami. Jakieś obiektywne źródło by się przydało...

Chociaż pomysł na internet "tylko do grania" to fajna sprawa. Ja bym się na to połasił :D . Kłopot w tym, że jeżeli już ktoś jest takim katonem w multi, to korzysta non stop z for dyskusyjnych w swojej dziedzinie, zasysa mody i patche i korzysta z różnych narzędzi typu Xfire a na to już "otwarty" internet by się przydał :) .

Cytat:
osoby, którym zależy na wolności słowa, korzystające z Internetu w pełni.


M.in. piraci, pedofile, futrzaki ;) .
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 13:42:16
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Selph":
I kto by porozdzielał strony na pakiety? Kto zadbał by o aktualizację list? Jakim kosztem? Byłoby to zrobione globalnie, czy każdy provider na własną rękę własne pakiety?

A poza tym nie czaję idei "twórca strony płaci providerowi za bycie w internecie, internauta płaci za oglądanie tej strony".


Prawdopodobnie byłyby firmy montujące "pakiety" i to na ich podstawie providerzy swoje pakiety by montowali. I to im by "małe firmy" płaciły. Coś a'la Panorama Firm - 500zł/rok za umieszczenie w rejestrze, strona musi działać, nie może zawierać treści niebranżowych itp. Za 500zł/rok spokojnie pracownik ręcznie sprawdzi. W zamian zapewniamy, że 5 największych providerów w kraju umieści waszą firmę w pakiecie podstawowym z 15 milionami użytkowników.


Cytat z "Selph":
Zbyt problematyczne do wykonania, rodzi społeczny przeciw, niezbyt trudne do obejścia dla zdeterminowanych. Skoro większość ludzi zostanie przy pakietach względnie tańszych, to czy skrojenie bardziej wymagających pokryje koszty wdrożenia systemu? A, no tak, ludzie z drugiej strony kabla też będą płacić.


Rzecz w tym, że wszystko to jest do obejścia. Najpierw firma typu PF decyduje się zmontować listę jako usługę - biorą swoich klientów, klientów swoich partnerów zagranicznych, dorzucają do tego garść portali i serwisów, i oferują abonament na listę jako usługę dla providerów.

Providerzy dorzucają regułę na firewalla, i w dodatku do obecnych pakietów "prędkościowych" oferują pakiet "dla początkujących" oparty na whiteliście, zapewniając bardzo niską cenę i łapiąc na niego dotychczas niezdecydowanych.

Potem rozszerzają ofertę - pakiety "dla dzieci" tylko z zaaprobowanymi stronami itp.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 14:56:40
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Sharpy, jesteś geniuszem. Doceniam twój talent do składania spójnych, teoretycznie działających i jednolitych obrazów czy wizji rzeczywistości. Na szczęście alternatywnych. Taki system działania internetu jest tak różny od tego co mamy teraz, że wręcz niemożliwy do zrealizowania przy obecnych warunkach. Myślałem, że ogólny prąd zmian i tak dalej idzie w kierunku zwiększenia swobód obywatelskich. Ale to pewnie mrzonka, fałszywy obraz kreowany przez loże żydomasońskie. Ponadto ten pseudo internet miałby obowiązywać tylko lokalnie, w UE. Nikt się na to naprawdę nie zgodzi.

A część założeń, takie np. 'pakiety' bezpieczne dla dzieci można w tej chwili skutecznie realizować po stronie klienta. Albo po prostu wychowywać dziecko zamiast zakładać mu kaganiec, myśląc że jest ok i puszczać go w samopas przed komputer samemu idąc na kolejny odcinek ulubionego serialu.Taka dygresyjka.

Próba zniewolenia internetu to właściwie nawet nie strzał sobie w stopę. To raczej urżnięcie genitaliów otwieraczem do konserw. Na szczęście oficjalnie w europie nie mamy systemu totalitarnego i opinia publiczna, elektorat jeszcze coś znaczy.

Podeśle ktoś w końcu oryginalny tekst tej niby planowanej ustawy?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 17:11:33
Wg informacji zawartych w linku Lessie, głosowanie to ma się odbyć 5 maja tego roku, czyli w ten wtorek. Jako iż nikt nie mógł/nie chciał podać tekstu "ustawy", zadałem sobie trochę trudu aby jej poszukać i oto co znalazłem:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+AGENDA+20090505+SIT+DOC+XML+V0//PL

Link ten zawiera Projekt ostateczny porządku obrad Parlamentu Europejskiego na dzień 5 maja 2009r. Wytrwałych zapraszam do lektury, ja natomiast uważam iż to co miałem do powiedzenia w tym temacie, już napisałem i dalej obstaję przy swoim. :-)k

PS zgadzam się w 100% z poprzednim postem Selph'a

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 17:27:57
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Selph":
Myślałem, że ogólny prąd zmian i tak dalej idzie w kierunku zwiększenia swobód obywatelskich. Ale to pewnie mrzonka, fałszywy obraz kreowany przez loże żydomasońskie.


Nie wiem przez kogo kreowany i skąd go wziąłeś ale poszukaj sobie w temacie zwiększana swobód obywatelskich w Wielkiej Brytanii. Bo to jakie tam państwo policyjne wprowadzono to włos się jeży. Swobody obywatelskie są zabierane na lewo i prawo, czy to w drodze inwigilacji Internetu, czy podsłuchów bez nakazu, czy zdalnego włączania mikrofonu w twojej komórce żeby służyła za podsłuch, czy zakazów stosowania oprogramowania szyfrującego, albo nakazu udostępniania hasła do zaszyfrowanych danych (nie pamiętasz = więzienie), czy przez zakaz posiadania noży poza miejscem zamieszkania, czy zakaz posiadania noża o "zbędnie ostrym końcu" (noże mają być zaokrąglone)...

... to, co robi Zachód z wolnościami obywatelskimi to się najczerwieńszym stalinowcom nie śniło.
0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 18:02:02
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 18:14:51
cofam petycje... 99% osób które się tutaj udzielały powinno mieć w ogóle odłączony net...
debile i tyle ;p

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 18:24:05
Wilk
Zwierzę
Ponieważ dociągamy do 60-tego posta a wielu udzielało się po 2-3 razy, wychodzi poniżej 0.5 użytkownika na nie-debila.
Po zaokrągleniu do pełnego użytkownika... Lessie, ty też.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 19:50:52
Sharpy, studiując tę analizę którą zalinkowałeś, nasunęło mi się kilka konkluzji:

1. Niektórzy providerzy, jak i niektóre rządy starają się stworzyć filtr dla informacji płynących globalnym światłowodem. Filtr ten miałby blokować treści uznane za "niebezpieczne" bądź "szkodliwe" (głownie wobec małoletnich). Wlk. Brytania a raczej jeden z ich operatorów wprowadził blokadę między innymi serwisu TPB (The Pirate Bay) oraz wprowadzenie programu "3 strikes, you're out", co bez echa nie zostało i płazem im nie ujdzie/uszło (nie wiem która forma jest aktualniejsza gdyż nie szukałem dodatkowych artykułów w tej akurat sprawie). Idąc dalej, Australia. Tam rząd narzucił dostawcom w ramach testów 'stworzenie' (na własny koszt !) filtrów segregujących informacje płynące przez internet. Do tych testów przystąpił jedynie jeden operator, którego pobudkami miało być udowodnienie rządowi bezsensowności takiego kroku, reszta operatorów wystąpiła przeciw rządowi, nie przystępując do testów (ani co za tym idzie filtrowania treści internetowych).

wniosek: Providerzy jakoś nie za specjalnie widzą korzyści w takim stanie rzeczy.

2. W PE (Parlamencie Europejskim) wg tej analizy (jak i moich własnych spostrzeżeń) istnieje niejaki "spór" między parlamentarzystami a Radą w sprawie 'identyfikacji' wszystkich odbiorców internetu (i słusznie gdyż identyfikacja naruszy przede wszystkim ochronę naszych danych osobowych, a z drugiej strony brak takiej identyfikacji powoduje brak odpowiedzialności za 'występki' popełnione w sieci).

wniosek: Aby znaleźć złoty środek pomiędzy tymi dwoma skrajnymi problemami, trzeba dość gruntownie przeanalizować ew. ustawę regulującą te sprawy. IMHO (jak wspominałem w swoich poprzednich postach) PE nie pozwoli sobie na ryzyko zachwiania znaczną częścią gospodarki telekomunikacyjnej i nie tylko w UE.

W sprawie samego artykułu, na chwilę obecną nie grożą nam żadne "pakiety" a'la te telewizyjne, a "jedynie" problemy które poruszyłem wyżej dotyczące filtrów, bądź identyfikacji.
...

OFF: No proszę i 'problem' pojawił się w wiadomościach nawet...
Ostatnio edytowany przez some1 dnia 3.05.2009 19:52:07

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 3.05.2009 22:06:08
Wilk
Zwierzę
Urokiem tego "3 strikes" było m. in. że wystarczyło doniesienie o popełnieniu przestępstwa i jeden z 3 "strajków" był wykreślany niezależnie od tego co orzekł sąd (który mógł np. stwierdzić że bzdura niewinny oskarżenie sobie argumenty z palca wyssało - a i tak się liczy). Co ciekawe Francja też parła "za" ale zostało to na szczęście utrącone.

Filtry wcale nie są takie "nieznane" jak ci się wydaje filtrują już providerzy np w Danii Szwajcarii Szwecji Finlandii Tajlandii i kilku innych krajach.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 5.05.2009 18:01:37
Taka mała ciekawostka na którą dziś natrafiłem w tej sprawie:

http://www.europarl.europa.eu/news/public/story_page/058-54891-124-05-19-909-20090504STO54873-2009-04-05-2009/default_pl.htm

Wg tego artykułu, w sprawie blokowania dostępu do pewnych części internetu nie powinniśmy się bać PE, lecz naszego rządu.

0
(+0|-0)
Re: Petycja!
Wysłano: 7.05.2009 10:34:25
no i po głosowaniu
click
Ostatnio edytowany przez Lessie dnia 7.05.2009 10:44:27

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane