Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<12345>>


0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:02:19
-----
Znowu zaczyna się ambitna piaskownica <3

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:05:52
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
To jest lineart na który z pewnością został nałożony filtr aby imitować stare zdjęcie.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:12:42
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Order z ziemniaka dla Vetha. Oryginał jest czarnobiały.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:15:06
Angora Turecka
Anthro
Ujmę to tak:

Jeśli chodzi o postacie:

Huf: jest więcej, poza tym są w całej okazałości. Padło już wiele razy że niestety nie są do końca dobrze wykonane (głowy, pyski).
Rik: postać tylko jedna w pełni a i tak nie bardzo ją widać, druga postać w oddali w połowie, wykonanie minimalnie tylko lepsze od Hufa jak dla mnie.



Jeśli chodzi o scenerię:

Huf: jest, choć dla mnie trochę zbyt kanciasto. Poza tym prosiło się o wydziubdzianie każdej ambrazury w burtach statków, podobnie jak o zaznaczenie dział etc. Generalnie można było znacznie lepiej, nie mnie jednak dolna część pracy jest pod względem szczegółów niczego sobie.
Rik: sceneria w postaci nieba, wykonana jak dla mnie zbyt chaotycznie (jest mnóstwo chmur i nie wiele z tego wynika). Fakt że w pracy w tle znajduje się nieco surrealistyczna ziemia i statek powietrzny nic nie pomagają.



Jeśli chodzi o strój:

Huf: nienaganny - szczególnie w przypadku postaci z prawej strony (klimatyczny i dobrze skrojony). Emo skunia w paski ala Alicja w Krainie Czarów jednak nieco nie trafiona.
Rik: brak



Jeśli chodzi o nastrój/klimat:

Huf: jest wyrazisty, od razu skojarzenie z książką "W 80 dni dokoła świata". Oczywiście wersja fantastyczna, w każdym razie nie trzeba go szukać.
Rik: zbytnia abstrakcja pracy nie przemawia do mnie, obecność statku powietrznego i jednego małego zegarka gdzieś "w kadrze" to zdecydowanie za mało.



Kolorystyka:

Huf: odcienie sepii (filtr) + czerń. Znając możliwości Hufa, to zdecydowanie za słabo.
Rik: praca głównie bijąca błękitem nieba, łamie to jedynie skóra obu postaci i co jakiś czas szare elementy czy to statku ,czy chmur czy niewiadomo czego. Ale to i tak znacznie lepiej niż Huf (ale gorzej od tego co potrafi Rikku)



Inne uwagi:

Huf: im plus, że postacie rzucają cienie, i cienie widać też w pracy. To daje poczucie przestrzeni. Statek w tle (ten dalszy) mógł być bardziej zaznaczony perspektywą, bardziej rozmyty. Poza tym dwa największe zarzuty przez które nie zagłosuję jednak na tę pracę - 1) brak koloru, co zabija tego typu tematykę prac, oraz w moim bardzo subiektywnym odczuciu 2) kiepsko dobrana poza postaci i tło (ogólna kompozycja pracy i sytuacja).
Fakt, że postaci i tło są oddzielnie zrobione bardzo dobrze, nie mniej jednak jeśli o mnie chodzi, można było w tę pracę włożyć więcej serca, pokusić się o jeszcze więcej detali, pokusić się o jakiś wyraz emocji. Można było usadzić postaci przy stole, rozrysować mapę tak by widać ją było, a nie tylko kawałek biały od drugiej strony, pokusić się o bajerancki kompas i wydusić ze statku wszystko co się da. Poza tym też osobiście wolę statki w starym stylu z olinowaniem ale latające na balonach. Te 3 wiatraczki mnie nie przekonują. Tak samo, aż prosiło się nieco przybliżyć do tej trójki. Te statki i tło i tak by się zmieściło w tyle, za to było by jeszcze większe pole do popisu przy detalach strojów czy rekwizytów.
Praca mogłaby być z powodzeniem przerobiona, poprawiona bo jest w niej bardzo duży potencjał.



Rik: jedyny dla mnie plus to kolorystyka. Praca jest bardzo ogólna, abstrakcyjna, nie czuję jej klimatu, w dodatku nie ma strojów a miały być, wzrok się gubi w ilości zbędnych chmurek. Już nic nie mówię, że można było zrobić kilka postaci na pokładzie tego statku w oddali (oczywiście kompletna zmiana kompozycji i pokazanie pokładu statku z kawałkiem burty, lin i balonów), jedną stojącą zaraz na burcie trzymająco się olinowania i patrzącą w oddali przez lunetę, zaś pod nimi ziemię rozmytą. Postaci ubrane w stroje odpowiednie etc.
Można było, ale tak nie zrobiłaś, więc na pewno mojego głosu dla Ciebie nie będzie.



Wniosek:

Obie prace dla mnie są na niskim poziomie, tym bardziej że już nie jedna praca i Hufa i Rikku przewinęła się przez forum.
Huf ma pomysły, ale wymagają one większego zaangażowania. Gorzej nieco z warsztatem kolorystycznym. Miałeś szansę pokazać że możesz jak Rikku odpicować pracę w kolorze, ale nie zrobiłeś tego.
Rikku ma bardzo dobry warsztat, ale tym razem wydaje mi się jakby pokpiła całą sprawę, albo niezrozumiała zasad. Sporo warunków nie jest społnionych, jak choćby brak stroju - a przecież, kilka ostatni commisów miało bardzo dobre stroje...

Na koniec jednak chcę zauważyć, że praca Hufa bardziej mi się podoba, pomimo tego że nie będzie miała mojego głosu.


Bo -

ma -

klimat.
Ostatnio edytowany przez Rynvord dnia 18.05.2009 17:21:52

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:29:31
Zwierzę
Cytat z "Adonai":
Cytat z "Scooby":
Hufnaar nie narysował źle, ale wygląda to tak rysował bez przekonania, bez serca.

Bo nie zrobił słitaśnych kololkóf ?


A żebyś wiedział :3

Rynvord, praca Rikku też ma klimat, tylko ty go nie czujesz. ;p

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:36:42
Rikku jest po prostu kreatywna a huf nie.
Rikku włożyła w rys serce a huf nie.

Huf
Cytat:

... po prostu niektórzy powyżej srają strasznie po nogach na temat tego nic nie wartego konkursu, ...


według mnie huf się wypala a Rikku ma jeszcze mnóstwo do zaoferowania.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:40:11
-----
I zaraz będzie Kun, że stronniczość i w ogóle jesteś be :P

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:41:00
Swietlik
Inna forma
Hifnaar, jest remis :3
szczesliwy? xD

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:46:55
Klacz huculska
nie widze zeby byl jakis remis. w ankiecie masz o 10 pkt mniej.

poza tym Kunako - Rikku nie dotrzymala poraz kolejny zasad konkursu i to Huffnar sie wypala? a moze nie umiala namalowac tego co miala i dlatego wyszlo jak wyszlo?

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:47:52
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Obie prace są poniżej możliwości obu autorów. Rikku umie zrobić fajne zwierzaki, gwiazdki i kwiatki, ale nic z tego nie zawarła w pracy. W ogóle to żadnego wrażenia na mnie nie robi, ot nadziabane chmurek i staki machnięte na odwal. Huff, z kolei nie pokolorowal ładnie kredkami tak jak to umie zrobić i popsuł pyski. I też jakiegoś super wrażenia nie zrobił. Myślalem że oboje podejdą ambicjonalnie i zrobią takie rzeczy, że łohoho. A tu takie słabizny. Więc oddaję pusty głos ;) .

Kunako, odnosze wrażenie że piszesz tylko i wyłącznie po to, żeby zrobić dym.


Cytat:
Hifnaar, jest remis :3


8 do 18 O_o
Ostatnio edytowany przez Grygus dnia 18.05.2009 17:49:59
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:49:03
Skunks
Anthro
Moim zdaniem podoba mi się praca Hufnaara.
Po pierwsze: przypomina mi książkę J. Verne'a "W 80 dni dookoła świata"
Po drugie: są latające statki, co kojarzy mi się z wynalazkami nie naszego świata
Po trzecie: bardziej czuję wielką podróż, która się zaczyna

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:49:11
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Q-nik a ty masz jeszcze serce mu odpowiadać? Podziwiam...
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:49:28
Red Panda
Anthro
Rikku.
Pedal w wielkim miescie.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:51:21
Generalnie arty Rikku bardzo mi się podobają ale ten prócz tej głównej postaci nie podchodzi mi.
Głos na Huf'a

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:52:56
Klacz huculska
Ryan - bo ja nie wiem... tak za Rikku stoi murem.... zakochany czy jak?

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:56:30
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ja tam sobie moge stać za Hufem murem :P
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 17:58:17
Klacz huculska
nie chodzi o to.... stójcie sobie gdzie chcecie, ale takie zapatrzenie tez nie jest ok.... nie wazne ze cos jest gownianie ale to zrobila/zrobil ten ktos i napewno jest lepsze od tamtego....

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 18:38:28
Lew
Hm.. może zbyt pochopnie oddałem głos.. bo tak w sumie..
Może mi ktos powiedzieć co jest na rysunku Rikku?
Bo tak patrze i patrze.. i nie widze

O wypowiedzi można powiedzieć, że jest niekomunikatywna.. To samo określenie może się odnosić do rysunku? Czy jest jakieś lepsze określenie?
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 18:39:46
Angora Turecka
Anthro
Praca Rikku jest abstrakcyjna - jak pisał Sharpy, nie ten konkurs. Temat był narzucony, klimat powinien więc być od razu zaznaczony odpowiednio. Nie czarujmy się, u Rikku tego nie ma. Poza tym nawet jak na kategorię prac abstrakcyjnych, jest tam dla mnie zbyt wiele zbędnych elementów (czytaj chmur). Fakt że nie jestem fanem abstrakcji, ale już surrealizmu owszem.
Nie kupuję tego.

ADD:
Kunako - kreatywność nie powinna przysłaniać wytycznych. Szkoda że nie zrobiła marwej natury. Jak pięknie by nie namalowała, nie było by to to, co miało być.
A prace obydwie są słabe bardzo, ale to nie tylko moja ocena jak widać.
Ostatnio edytowany przez Rynvord dnia 18.05.2009 18:43:27

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 19:04:00
PERMABAN
Huf rysuje poważniej, co bardziej mi podchodzi. Dość mam słodziastych arcików Rikku, przejadło się. I nie widzę u niej kreatywności, ciągle rysuje to samo - słodkie, kolorowe, pełne gwiazdek i skrzydełek postacie z mangi, albo wilczki. Rzyg.
Zagłosowałam, że obie ssą. No bo ssą :p

I przestańcie się tak żałośnie i dennie wykłócać, ile można? Niedługo wszystkie tematy opanujecie na swoje pierdolenie. Zwłaszcza ty, Kunako.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 20:18:06
jestę kapibarę
Cytat z "Scooby":
Rynvord, praca Rikku też ma klimat, tylko ty go nie czujesz. ;p


No, klimat abstrakcji. Czuję go! czuję! Zajebiste kolorki! Idealne bazgrołki! Jakieś ładne cosie! Genialna ziemia z łatami na dole! Super ta wizja na dole rysunku, podoba mi się! Postacie które są wężowate i nie muszą mieć nóg, a pyska widać ledwo połowę albo wcale! Czuć idealną wolność, zrąbany punkt widoku, bo perspektywa ma wolne! Precz z grawitacją, lećmy!

A Huf.. jendak lepiej było w b&w, starczyło dać szary cień po krawędziach. Wysepiowanie tego wycięło detale, które były "lekko". Jakie ładne cegły na murze - hm, nikt nie zwróci uwagi, że narysowanie takiego muru jest trudniejsze niż ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ chmurek na niebie? Witraż na latarni jest śliczny. Każdy element, jeśli występuje dwa razy, wygląda tak samo. Rysunek jest porządny i dojrzały, jeśli chodzi o tło. Pyski mówiłem już że takie se, a jeden nawet krzywo. Rysuj bez głów i dawaj komu innemu do skończenia i kolorowania - będą prace idealne ;P

Nie mogę oddać głosu na "obie ssą", bo żadna nie ssie. Ale tak, z tematem jest zgodna tylko jedna. W zasadach (ZNOWU!) nie napisaliście, co należy oceniać - czy jakość, czy styl, czy piękno, czy zgodność z zadaniem. A najlepiej powinno się oceniać wszystko. Pod tym względem remis ze wskazaniem... nie, w sumie nie remis. Huf.

Edit - PS. Dlaczego nie remis? Bo Rikku mogła wygrać narysowaniem postaci, które tak naprawdę są główną treścią rysunku.

Ale ich nie narysowała.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 18.05.2009 20:33:49

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 20:44:44
Kangur
Anthro
Sepia jest idealna do steam-punku ;]. Glos na Huffa.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 20:58:57
Futrzasty Esteta
Anthro
Chciałem coś napisać ale stwierdziłem że chyba nie ma sensu te prace są poprostu zupełne inne to tak jak parce picassa i da vinci...

No nie mniej jednak warunki brzegowe każą oddać punkt huffowi. Mimo że gdyby było można wstrzymał bym sie od głosu, a brak takiej możliwości bo ssą moim zdaniem uwłacza obu tym praca i starnią autorów.

Szkoda że nie może ocenic ich ktoś całkowicie z zewnatrz który miał by inne spojrzenie niż nasze.
Nie mniej jednak uwarzam że całe te konkursy i sprzeczki uwałaczają wam bo oboje macie talent artystyczny a wiadome jest że każdemu odbiorcy podoba sie coś innego.
Każdy zobaczy w tych paracah coś innego czym w takim razie jest ten konkurs? Prubą oceny gustów forumowiczów ewntualnie oceny ich umiejetności dostrzegania tematów...

Tak czy siak to obraza dla was i dla waszej sztuki że przywiązujecie uwage do tego co inni myślą mimo iż tak jak ja nie mają pojecia o sztuce i widza tylko to co im sie podoba.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 22:05:26
A jak na moje to jest jedna wielka paranoja. I tak wiemy, że absolutnie NIKT obiektywnie nie oceni tych rysunków. Zależy po której stronie barykady się stoi - czy za Hufem czy za Rikku. Czy takie gierki mają wogóle sens? Nie mają. Paranoja
Ostatnio edytowany przez Ariestria dnia 18.05.2009 22:07:39

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek rysunkowy Rikku vs Hufnaar - Głosowanie
Wysłano: 18.05.2009 22:09:28
-----
Ale to Rikku założyła pojedynek xD

 Wątek zablokowany
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane