Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   11 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234>>


0
(+0|-0)
Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 11:15:59
Wilk
Anthro
Siemanko.

Zatyka mi się ostatnio system i chciałbym sformatować dysk ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.
trafiłem na kilka artykułów:
http://komputery.katalogi...u_C-t61805.html
http://komputery.katalogi..._XP-t16947.html
http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html
http://forum.programosy.p...-vt26281s0.html
Prosił bym o pomoc. Tzn:
-wyjaśnienie krok po kroku jak to się robi bo z tego jestem totalnie zielony.
-Jakie są skutki (co kasuje format, czy naprawdę muszę reinstalować widna).
-Zweryfikowanie informacji czy są prawdziwe czy nie w powyższych linkach.



Wolfy Fang.
Ostatnio edytowany przez Fang dnia 30.05.2009 11:21:39

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 11:44:39
Szakal/ Anubis
Anthro
Fang, czyli chcesz powiedzieć, że nie wiesz jak przeinstalować Windowsa?... jeżeli chodzi Ci o dysk systemowy. Jeżeli tak to powiem Ci tyle włóż płytkę z Win do napędu, reśniej kompa i wciskaj F12 dalej masz już wszystko po Polsku i możesz sobie sformatować partycje jakie chcesz. Jeśli nie masz ustawionego w BIOSIE bootowania płytek to sobie poczytaj jak to zrobić, albo wejdź w BIOSA i tam jest wszystko ładnie napisane, oczywiście po ang.

-Jakie są skutki (co kasuje format, czy naprawdę muszę reinstalować widna).
Zmoderowano: NC..._____________________________________________
Ostatnio edytowany przez LV dnia 30.05.2009 12:07:35

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 12:44:48
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Skad ja wiedziałem ze to Fang załozył ten temat?

Wkładasz płytke windowsa do napędu, naciskasz klawisz by ją bootowac, wypierasz opcje Repair, otwiera sie konsola, wpisujesz format C: i po robocie. Formatowanie wyczyszcza dysk całkowicie (nie bede sie rozwlekał o faktycznym usuwaniu informacji bo jeszcze mnie źle zrozumiesz) wiec wczesniej przenosisz z dysku c: to czego nie chcesz stracic.


A najlepiej zrób format c:, d: i wszystkich innych dysków a napęd cd-rom wywal za okno.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 13:00:40
PERMABAN
Wyrzuć za okno cały komputer.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:08:51
Jest tez opcja taka, ze zainstalujesz sobie linuxa. Albo lepiej nie, bo by serwer Polfursa nie wytrzymal twojego spamu...
http://www.polfurs.org/mo...id=3883&forum=4
I nie mecz dupy, bo w google naprawde wszystko jest.
Ale special for you napisze tutorial:
wkladasz plytke instalacyjna do napedu, resetujesz komputer. Formatujesz partycje/dysk oznacone litertka C: Formatujesz w NTFS(wystarczy czytac co tam pisze na dole) - instalujesz Windowsa na C. I instalacja przebiega automatycznie, nie musisz nic robic, tylko klikac OK itp. Najlepiej jest zainstalowac system od nowa, na czystej partycji.
Bedziesz musial przeinstalowac wszystkie gry i programy od nowa zeby zadzialaly
Format C: wymaze ci wszystkie dane z partycji/dysku
Odpowiadajac od razu na pytanie, partycja to obszar dysku wydzielony przez ciebie lub innego uzytkownika.
Jezeli masz cos waznego na pulpicie, w Moich Dokumentach itp. to to przenies na inny dysk, albo nagraj na plyte
Pamietaj, Czytaj ze zrozumieniem, i sformatuj TYLKO partycje C.
http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html - tu masz rzeczywiscie dobry tutorial ze zdjeciami, jak z tym nie zainstalujesz, to bede sie dziwil jak potrafiles zainstalowac jakakolwiek gre.
PAMIETAJ< TYLKO C!!!
aha - Jezeli masz tylko dysk C, bez zadnej partycji, to wszystkie dane z C przenies na inny dysk/partycje albo w inne bezpieczne miejsce - najlepiej na plyte nagraj.

EDIT: I, na boga, zapisz sobie to na kartce wszystko. I idz na logike, jezeli nie masz jej(swojej logice) nic do zarzucenia
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 30.05.2009 14:10:34

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:15:07
Warchoł
Anthro
Nawiązując do sposobu Arabeski...

Jest jeszcze wersja bardziej hardcore'owa, wymyślona bodajże przez naszego polskiego polityka - Ziobrę.
Wg. niego należy użyć na nim młotka, lub ew. położyć na ziemi i zacząć po nim skakać.
Utrata danych z dysku gwarantowana w 100 procentach.
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:22:44
Tinker Pony
Zmiennokształtny
A tam. Magnesik neodymowy i cały dysk jest pięknie sformatowany.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:25:47
Moisz o tym magnesiku ktory prawie co przylega do dysku? ;)
Juz wiem dlaczego mi sie yiffy kasuja! Magnes, oddawaj!!

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:26:10
Wilk
Zwierzę
Selph, bo się zdziwisz.
Najlepsze magnesy neodymowe wydobędziesz ze starych dysków (nowsze mają sporo mniejsze, stare mają prawdziwe cegły) - od wychyłu głowicy.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:30:23
Wilk
Anthro
Akimoto i Wolfheart dziękuje wam za pomoc. Teraz muszę tylko skończyć wszystkie operacje i płytę o starszych poprosić, bo gdzie ja odłożyli nie wiem.
Arabreska i Canis pomyślcie zanim coś napiszecie. Ja potrzebowałem konkretów, a takie mi dostarczyli Aki i wolf, a nie durnego dogadywania.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:31:43
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Canis":
Nawiązując do sposobu Arabeski...

Jest jeszcze wersja bardziej hardcore'owa, wymyślona bodajże przez naszego polskiego polityka - Ziobrę.
Wg. niego należy użyć na nim młotka, lub ew. położyć na ziemi i zacząć po nim skakać.
Utrata danych z dysku gwarantowana w 100 procentach.



Hehe, są sposoby ktore wydobędą dane nawet z totalnie sprasowanego dysku ;p . Jedna firma specjalizująca się w odzysku danych chwaliła się, że odzyskała dane z dysku spalonego w kominku...


Cytat z "Fang":
Arabreska i Canis pomyślcie zanim coś napiszecie.


Odezwał się.
Ostatnio edytowany przez Grygus dnia 30.05.2009 14:32:48
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:32:51
Wilk
Anthro
Sharpy możesz mi wyjaśnić o co chodzi wam chodzi z tym magnesem.
O ile kojarzę komputer i magnes są jak ogień i woda. Więc po jakie licho daje się go do kompa?
Ostatnio edytowany przez Fang dnia 30.05.2009 14:35:48

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:35:22
A jeszcze inna firma(albo ta sama) sie chwalila, ze odzyskala dane z kazdego HDD przyniesionego do niej, nie mogla odzyskac danych tylko z dysku przyniesionego przez Liroya - piorun w niego walnal.
Sharpy, czyzby to ten magnes ktory jest nad tym hm... precikiem co sie porusza? Mam go! :P

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:37:24
Warchoł
Anthro
Nie miej nam tego za złe...
Skoro wcześniej otrzymałeś rzetelne informacje, to nasze(a przynajmniej mój), teksty miały na celu tylko rozbawienie i rozruszanie innych...

Poza tym... Mój sposób poniekąd jest skuteczny, trzeba się tylko liczyć z trwałymi uszkodzeniami dysku ;-)k
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:37:31
Fang, magnesy sa w dyskach twardych. Nie wiem po co, ale musza tam byc. I trzymaj magnes z daleka od monitora.
PS - Pamietaj, cokolwik ci pisze w tutorialach, formatuj w NTFS! tamtej kaze zeby sformatowac w FAT, ale to stary tutorial widocznie.
EDIT: Canis, ale on chce tylko sformatoac, a nie uszkodzic dysk.
Moze Fang powinien sie zastanawiac co pisze, nie robic bledow, ale jak potrzebuje zwyczajnej pomocy, to chba mozna mu pomoc, nie?
FANG, JEZELI NIE NAUCZYSZ SIE ORTOGRAFI I MYSLENIA, TO BYLA OSTATNIA POMOC Z MOJEJ STRONY!
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 30.05.2009 14:41:53

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:41:19
Warchoł
Anthro
Fat był używany do 2001 roku, czyli przed Windows eXPeriment. Bierz tylko, jeżeli zamierzasz posadzić na dysku coś starszego np.Win98
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:44:18
Wilk
Anthro
Cytat z ""casic"":
teksty miały na celu tylko rozbawienie i rozruszanie innych...

Możliwe. Spokojnie nie gniewam się, po prostu zwróciłem uwagę.
Cytat z ""casic"":
Poza tym... Mój sposób poniekąd jest skuteczny, trzeba się tylko liczyć z trwałymi uszkodzeniami dysku

Gdyby brać pod uwagę stopień wyczyszczenia kompa to raczej tak. Ale później byś mógł tylko jedno zrobić na śmietnik :-)k.
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:46:57
Cytat z ""Akimoto"":
FANG, JEZELI NIE NAUCZYSZ SIE ORTOGRAFI I MYSLENIA, TO BYLA OSTATNIA POMOC Z MOJEJ STRONY!

Wypraszam sobie, teraz nie popełniłem żadnego błędu.
Ostatnio edytowany przez Fang dnia 30.05.2009 14:47:28

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:50:41
Ale ja nie mowilem o tym temacie :rollk: Po prostu, gdziekolwiek piszesz, w Rykowisku czy gdzies indziej, pisz poprawnie. I mysl nad tym co piszesz - np. tutaj nie ma cioci, ktora zawsze chetnie wyslucha co masz do powiedzenia. Oczywiscie od razu sie nie nauczysz pisac tak jak sie powinno(powinno - rzecz wzgledna...)
Prosze, pisz tak zebysmy mieli ochote z toba dyskutowac na rozne tematy :-(k *zrobil maslane oczka jak kot z Shreka*
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 30.05.2009 14:51:53

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:50:43
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Fang : http://www.programosy.pl/program,combofix.html przelec tym programem kompa, niech zrobi swoje i powiedz czy dalej ci się muli
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:53:53
Ja kompa nie formatowałem 3 lata ale na szczęście chodzi w miarę gładko (czasem trzeba kilka sekund czekać aż się okno otworzy i tyle) to na razie nie widzę potrzeby, tylko czasem na wszelki wypadek robię backupy ważniejszych danych na nośniki zewnętrzne no bo w końcu nigdy nic nie wiadomo :P (zresztą i tak chyba będę musiał format zrobić bo planuję się na Debiana przesiąść ;))

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:55:38
Wilk
Anthro
Akimoto, spokojnie. Się zrobi.

Simba Dobra sprawdzę ten program.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 14:55:40
Tez racja - wirusy - jezeli masz dobrego firewalla(np. Zone Alarm, darmowy) i antywirusa dobrego(AVG, Avast - darmowe) lub platne, nie powienienes miec wirusow, ale przez nie tez moze ci sie zwieszac - polecam sciagniecie darmowej wersji Ad-Aware i przeskanowanie, to tez moze pomoc. Pamietaj, ZAWSZE miej wlaczonego antywirusa i firewalla(no ten ostatni to nie zawsze...)

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 15:08:21
Wilk
Anthro
OK. Posłucham rady, a z programów Bezpieczeństwa mam Avasta, XoftSpy i Glary Ultilius, tyle pamiętam.
A słyszałem taką plotkę że lepiej pracować na kącie Usera bo w tedy nic ci nie wlezie na kompa i nie zacznie grzebać bo User niema dostępu do Admina.
Oto cytat kolegi.
Cytat z ""Skymad"":
Ja pracuje na takim ograniczonym koncie, gierki i to co codziennie potrzebne działa, a wirusa nie złapałem od daawna. Ostatnio nagle NOD zerwał połączenie, a za chwilę dostałem error "system 32 Odmowa dostępu" :D Coś się chciało wprosić 8) A w razie potrzeby można przełączyć konto kilkoma kliknięciami :>

Skomentujecie to jakoś? Bo nie wiem co o tym myśleć.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 15:17:34
Warchoł
Anthro
"Nic nie wlezie" to stwierdzenie mocno przesadzone, ale faktycznie, praca na zwykłym user'ze jest bezpieczniejsza.
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane