Zmień fonty Zmień rozmiar

PrzeglÄ…dajÄ…cy wÄ…tek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 15:23:15
Fang, naprawde, powinienes zaczac sie uczyc ortografii, bo slownik nie zawsze doradzi prawidlowo - powinno byc koncie a nie kÄ…cie. I tak, jest bezpieczniejsze, bo wirusy i inne syfy maja takie same uprawnienia jak ty, jesli ci wleza. Bedziesz mial uprawnienia admina - one tez. Bedziesz mial uprawnienia zwyklego usera - one tez.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 15:33:29
Warchoł
Anthro
Akurat tutaj bym polemizował. Są różne sposoby na rozszerzenie swoich uprawnień, chodzi raczej o to, że "użytkownik z ograniczonymi prawami" (czy jak to tam leciało) nie ma prawa do zapisu na dysku, poza własnym folderem roboczym, co sprawia, że najzupełniej w świecie, wirus nie może się wbić na dysk.

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 16:01:30
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Trzeba mieć włączone przydziały dysku, inaczej nadal masz dostęp do zapisu po całości. Praca na koncie użytkownika co prawda jest nieco bezpieczniejsza, ale nadal istnieją takie techniki jak eskalacja przywilejów czy bootkity, pozwalające poprzez dziurawe oprogramowanie na pełne przejęcie kontroli nad systemem.

I proszę przy mnie nie wymieniać w jednym zdaniu słów dobry antywirus i avast. Dobry to jest kaspersky, nod albo norton.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 16:03:33
Warchoł
Anthro
Może chodziło o "dobry, jak na darmowy".Osobiście preferuję g-datę
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 16:05:08
KÅ‚aczek
Anthro
Cytat z "Selph":

I proszę przy mnie nie wymieniać w jednym zdaniu słów dobry antywirus i avast. Dobry to jest kaspersky, nod albo norton.


Nod i kaspersky są dobrymi antywirusami, ale na pewno nie norton - wystarczy zainstalować sobie drugi antywirus, od razu się przekonasz że Norton jest dziurawy jak ser :)

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 16:07:35
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Nie instaluje się dwóch antywirusów jednocześnie, bo mogą nawzajem zeżreć swoje bazy.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 16:33:38
Wilk
Anthro
Ja polecam format partycji c:, instalację windowsa, instalację wszystkich niezbędnych programów i zrobienie obrazu dysku programem o nazwie Ghost.
W przyszłości, gdy komp znów zacznie mulić, możesz przywrócić sobie stary obraz dysku. W ten sposób unikasz formatu i instalowania każdego programu od nowa.
Ostatnio edytowany przez Wilko³akNerevar dnia 30.05.2009 16:34:09
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 17:17:52
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Selph: 2 antywirusy jednocześnie i masz zwieche prawie jak w banku :)

Aleksander: Kaspersky? Prosze Cie.... w pracowni informatycznej mam kasperskiego. Jest taki świetny ze po podłączeniu do tego komputera pendriva, i podłączeniu go potem w domu Nod wykrywa 3 robaki :P
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 20:27:19
KÅ‚aczek
Anthro
No i temat rozpoczął się na niewinnym formacie, a obecnie kończy się na przeglądarkach i antywirach...

Tak wogóle nie wiem po co rozwleka się taki temat. Masz wirusa? Użyj combofix lub Hijackthis i po sprawie. Jeśli to jakaś grubsza sprawa, zdecyduj się na format i z łezką w oku wciśnij enter.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 20:37:32
gdybym mial wylewac lzy nad moimi formatami, to byl mogl plywac w pokoju :P
Czasem sie zdarzylo ze ♥♥♥♥♥♥♥♥ Windowsa reinstalowalem 3 razy w ciagu dnia.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 30.05.2009 20:51:04
KÅ‚aczek
Anthro
Cytat z "Fang":

Prosił bym o pomoc. Tzn:
-wyjaśnienie krok po kroku jak to się robi bo z tego jestem totalnie zielony.
-Jakie są skutki (co kasuje format, czy naprawdę muszę reinstalować widna).


Co do pierwszego podpunktu - żadna filozofia. włączasz kompa, wkładasz płytkę z systemem, odpalasz płytkę. Za jej pomocą możesz szybko zrobić formata, trzeba tylko wybrać partycję.
Skutki - jeśli formatujesz partycję systemową, odistalujesz cały system (logiczne). Jeśli formatujesz inną partycję niż C: stracisz wszystkie dane na niej.

Nie wiem jaka jest twoja taktyka - chcesz jak najszybciej poprawić prędkość kompa - rób format. Ja jednak na twoim miejscu powalczyłbym trochę z tym 'blaszakiem'. Jest mnóstwo programów do oczyszczania kompa - od tempów, na rejestrze kończąc. Warto byłoby poszukać największych 'spowalniaczy', czyli wirusów i niechcianych programów.

Więcej pytań? pisz na PM.

Pozdrawiam,
Alex

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 31.05.2009 8:55:27
Wilk
Anthro
ok Dzienkówka.

Simba program nie działa, pochodzi do końca i nagle jakiś błąd wyskakuje że nie mam jego kopii i nie zainstalowałem czy coś takiego.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 31.05.2009 11:50:31
Pandeł / Lefon
ZwierzÄ™
no to gooogle - Spyware Doctor :) i po sprawie :) i jeszcze raz ściągnij ComboFixa lecz z innego źródła
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 31.05.2009 19:44:26
WilczySmok
Zmiennokształtny
Cytat z "Fang":
OK. Posłucham rady, a z programów Bezpieczeństwa mam Avasta, XoftSpy i Glary Ultilius, tyle pamiętam.


Z tego co wyieniłeś Avast służy do wygrywania - nie do usuwania. więc zabezpieczeniem jest conajwyżej zerowym.
XoftSpy - narzędzie komercyjne, a więc to co masz jest ograniczone - przejdx na SpyBot Search & Destroy.
Glary Utilities - nie jest narzędziem bezpieczeństwa.

Do pracy polecam: AVG-Free 8.5 lub nowszy. SpyBot, NOD2009 (może być z i bez AVG, jako że w tej chwili tylko badziewiaste antyviry walczą ze sobą). Na kończu jeżeli nie ufasz swoim sąsiadom czy innym Sygate Personal Firewall 5.5 - zadanie - wykrycie nowych programów co chca neta (i blokada takowego dla nich), lub ochrona windowsa przed bzdurnymi błedami jego servicesów etć - program stary - ale robi co ma robić, a jak ktoś się chce włamac to i tak to zrobi - acz scriptkiddies już nie^^).


Format dysku..... raaaaaaaaaaaaany - instrukcja windowsa pokazuje jak to siÄ™ robi.
Fat/NTFS - jak chcesz.... FAT można potem przerobić na ntfs - w drugą strone, nie za bardzo.
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 31.05.2009 20:31:13
Pandeł / Lefon
ZwierzÄ™
Co do wgrania nowego systemu :
Cytat:

1) Włóż płytę z Windowsem XP do napędu
2) Ponownie uruchom komputer
3) Jeżeli nie pojawi się komunikat z punktu : 4) tylko nam się włączy normalnie komputer należy wtedy uruchomic go ponownie i sprawdzic czy w ustawieniach boot jest ustawiony najpierw CD- Rom a później dysk twardy. Czytaj: Ustawienia Boot
4) Pojawi siÄ™ komunikat: „WciÅ›niÄ™cie dowolnego klawisza spowoduje uruchomienie Windowsa z CD lub DVD” wciÅ›nij dowolny klawisz
Jak pojawi siÄ™ komunikat: „Instalator nie znalazÅ‚ żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze”
Sprawdzamy w Biosie w opcjach dysku czy mamy którąś z opcji :
- wyłączamy funkcje AHCI (przełączamy z Enabled na DISABLED )
- z AHCI przełączamy na IDE
- wyłączamy opcje SATA NATIVE MODE
- z SATA przełączamy na IDE
jak nic to nie dało lub nie masz takich opcji to przeczytaj: Integracja sterowników SATA z płyta instalacyjna Windows XP
5) Instalator rozpocznie swoje działanie od kopiowania plików na dysk twardy.
Instalator systemu Windows , Instalator Å‚aduje pliki

6) Zapraszamy do programu instalacyjnego
Aby rozpocząć nową instalację naciskamy klawisz enter

7) Umowa licencyjna użytkownika oprogramowania ……
Musimy się zgodzić z licencją, którą związany jest system Windows naciskając klawisz F8

8) Poniższa lista przedstawia istniejÄ…ce na tym komputerze partycje ……
( jeśli mamy już dysk podzielony na partycje przechodzimy do punktu 10) )
Zakładając, że na dysku nie było jeszcze nic instalowane i mamy obszar nie podzielony na partycje. Warto podzielić dysk na partycje C i D. Warto jednak pamiętać, by partycja C miał przynajmniej 20GB - by później nie było problemu co usunąć, bo systemowi brakuje miejsca. Naciskamy klawisz C i tworzymy nowa partycje.

9) Zażądano, aby instalator utworzyÅ‚ nowÄ… partycje na dysku: ………….
Jeśli nie chcemy tworzyć więcej niż 1 partycji. Zostawiamy wartości takie jakie są i naciskamy enter. Jeśli chcemy podzielić dysk na 2 partycje C i D wpisujemy wartość najpierw partycji C np. 20000 i naciskamy Enter.

Następnie powtarzamy operację, ale dla partycji D, wtedy już zostawiając wartość jaka będzie wpisana.

10) Poniższa lista przedstawia istniejÄ…ce na tym komputerze partycje ……
Teraz musimy sformatować dysk. Będąc na partycji C: naciskamy enter.

11) Wybrana partycja jest nowo utworzona i nie jest sformatowana
Wybieramy sposób formatowania. Np. NTFS (szybkie), lub NTFS i naciskamy F ( czasami może być enter )

12) Ponieważ rozmiar tej partycji……..
Aby sformatować naciśnij enter

13) Czekaj, aż instalator sformatuje partycje
Rozpocznie siÄ™ formatowanie

14) Czekaj. Instalator kopiuje pliki do folderow
Następnie zaś przygotowanie do instalacji systemu - przegrywanie niezbędnych plików.

15) Nastąpi ponowne uruchomienie komputera (podczas tego uruchomienia wyskakuje także napis "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD" teraz nic nie klikamy!!!!)
16) Nowy ekscytujÄ…cy wyglÄ…d
Instalowanie Windowsa

17) Opcje regionalne i językowe
Dalej

18) Personalizuj swoje dane
Wpisz Nazwisko i organizacje – Dalej

19) Klucz produktu
Wpisz klucz – dalej

20) Jaka jest nazwa komputera?
Nazwij komputer – dalej

21) Ustawienia daty i godz.
Ustaw datÄ™ i godz. – dalej

22) Ustawienia sieciowe
Ustawienia standardowe – dalej

23) Grupa robocza lub domena komputera
zaznaczamy: Nie, tego komputera nie ma w sieci….

24) System Microsoft Windows – Zapraszamy!
Dalej

25) Pomóż chronić ten komputer PC
Dajemy : Zaznaczamy co nam pasuje

26) Czy ten komputer bÄ™dzie poÅ‚Ä…czony z Internetem….
Dalej

27) Kto będzie używał tego komputera?
Wpisz minimum 1 użytkownika – dalej

28) Dziękujemy!
Zakończ

Zainstaluj sterowniki: płyty głównej, karty graficznej, karty dźwiękowej itp.

Gotowe.


Co do utrzymania komputera w dobrym stanie :

Antywirus : AVG do pobrania stÄ…d : http://www.avg.com/filedi...85_339a1525.exe
Do usuwania spyware itd do pobrania stÄ…d : http://www.pctools.com/mirror/sdstart.exe
Najlepsza przeglÄ…darka do pobrania stÄ…d : http://download.mozilla.o...s=win〈=pl

I nic więcej nie potrzeba, w razie jakich wątpliwości napisz na privie to ci to wytłumacze kroczek po kroku

ps. moja siostra sama sobie sformatowała kompa a ma dopiero 12lat :)

ps2. chyba się łatwiej nie da tego wytłumaczyć xD
Ostatnio edytowany przez Simba dnia 31.05.2009 20:36:48
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 0:49:12
Wilk Szary
ZwierzÄ™
Cytat z "Simba":
Co do wgrania nowego systemu :
Cytat:

(...)
4) Pojawi siÄ™ komunikat: „WciÅ›niÄ™cie dowolnego klawisza spowoduje uruchomienie Windowsa z CD lub DVD” wciÅ›nij dowolny klawisz
Jak pojawi siÄ™ komunikat: „Instalator nie znalazÅ‚ żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze”
(...)



Słuchaj bo nie wiem, szukałem ponad 3 godziny na klawiaturze klawisza o nazwie "dowolny klawisz", ale nie znalazłem, gdzie on się znajduję???
A może mam jakąś inną klawiaturę kupić? Pomóż mi bo na prawdę nie wiem... :-Pk
Ostatnio edytowany przez Wolfy dnia 1.06.2009 0:56:19

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 1:05:18
Wilk
ZwierzÄ™
bo szukałeś na klawiaturze, głupi.
To ten mały niepodpisany klawisz na obudowie komputera, obok "power".
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 4:48:42
Nastepny glupi :/ To ten klawisz czerwony na listwie, obok wpietych wtyczek. "dowolny klawisz", bo pisze "d0wo1ny" czyli moze pracowac w trybie 0 lub 1. Polecam tryb 0, wtedy jest naprawde minimalne zuzycie pradu, komputer zapada w sen zimowy

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 7:32:11
Warchoł
Anthro
A tak serio....
Podobno, gdy komputery były jeszcze młode, często, gdy komputer prosił o "any key" ludzie (ynteligentni Amerykanie) wciskali ESC.
Doprowadziło to do tego, że przez jakiś czas na spacjach dawano nadruk "any".
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 15:03:07
Wilk Szary
ZwierzÄ™
Hehe mam, i coś takiego wychodziło. Polecam dla niekumatych...


0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 16:47:31
Pandeł / Lefon
ZwierzÄ™
Cytat z "Wolfy":
Cytat z "Simba":
Co do wgrania nowego systemu :
Cytat:

(...)
4) Pojawi siÄ™ komunikat: „WciÅ›niÄ™cie dowolnego klawisza spowoduje uruchomienie Windowsa z CD lub DVD” wciÅ›nij dowolny klawisz
Jak pojawi siÄ™ komunikat: „Instalator nie znalazÅ‚ żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze”
(...)



Słuchaj bo nie wiem, szukałem ponad 3 godziny na klawiaturze klawisza o nazwie "dowolny klawisz", ale nie znalazłem, gdzie on się znajduję???
A może mam jakąś inną klawiaturę kupić? Pomóż mi bo na prawdę nie wiem... :-Pk


Wolfy....moja siostra z tej instrukcji sama sformatowała i zainstalowała sobie Windowsa.... i wiedziała ze dowolny klawisz...to dowolny klawisz na klawiaturze :)
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 20:52:44
Warchoł
Anthro
Może starł mu się nadruk? ;-)k
Ostatnio edytowany przez Canis dnia 1.06.2009 20:53:11
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 23:41:17
Doberman / shapeshifter
Zmiennokształtny
a ja od nauczyciela w szkole słyszałem historie o paniach sekretarkach i księgowych które szukały dowolnego klawisza na klawiaturze :) Osobiście? Jak tacy ludzie w ogóle dostali prace to ja nie wiem.

A tak do tematu to Format c to szczerze mówiąc ostateczne rozwiązanie, kiedy już nic z kompem nie można zrobić bo się system wywalił skutecznie. Jak wam komp zwalnia to pewnie dawno nie był porządkowany... albo jest porostu stary ;) W każdym razie defragmentacja czyszczenie rejestrów i temp-ów oraz ciasteczek też jest skuteczna. polecałbym tez od czasu do czasu skan jakimś antyspywarem albo antywirusem, bo takie pluskiewki tez często kompa zwalniaja zaśmiecając pamięć.

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 23:41:58
Wilk Szary
ZwierzÄ™
Cytat z "Simba":

Wolfy....moja siostra z tej instrukcji sama sformatowała i zainstalowała sobie Windowsa.... i wiedziała ze dowolny klawisz...to dowolny klawisz na klawiaturze :)


Ale wcześniej nie mówiłeś, że mam go szukać na klawiaturze. A tak na serio !!! JA SIĘ NABIJAM !!!

0
(+0|-0)
Re: Format C. Prośba o pomoc.
Wysłano: 1.06.2009 23:50:30
Pandeł / Lefon
ZwierzÄ™
Wiem Wolfy ^^ :****
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane